Home
News
About
About EPBF
The tasks of EPBF
Statutes
Financial Order
Standing Order
Court of Arbitration
Court of Arbitration Regulations
Members
Organisation
Regulations
EPBF Sports Regulations
Eurotour Regulations
Women Eurotour Regulations
Qualification Criteria WPA Events
EPBF European Championships Medal table
Tournament Sanctioning Catalogue
Tournament Sanctioning Application
WPA Regulations
WPA Rules of Play
Calendar
2025
2024
2023
2022
2021
2020
Tournaments
Dynamic Billiard European Pool Championships
Dynamic Billard Euro Tour Men
Predator Euro Tour Women
EPBF Youth Tour
Order of Play
My Account
Login
Create Account
Contact
Hall of fame
Medals
prev
Previous
Events
EPBF / Dynamic Billard European Championships 2021 Antalya
EPBF / Dynamic Billard European Championships - U23 8-Ball
Menu
Login
Create Account
Home
Order of Play
News
About
About EPBF
The tasks of EPBF
Statutes
Financial Order
Standing Order
Court of Arbitration
Court of Arbitration Regulations
Members
Organisation
Regulations
EPBF Sports Regulations
Eurotour Regulations
Women Eurotour Regulations
Qualification Criteria WPA Events
EPBF European Championships Medal table
Tournament Sanctioning Catalogue
Tournament Sanctioning Application
WPA Regulations
WPA Rules of Play
Calendar
2025
2024
2023
2022
2021
2020
Tournaments
Dynamic Billiard European
Pool Championships
Dynamic Billard Euro Tour Men
Predator Euro Tour Women
Tournament:
EC U23 8-Ball
EC Men 8-Ball
EC Men 9-Ball
EC Men 10-Ball
EC Men Straight
EC Women 8-Ball
EC Women 9-Ball
EC Women 10-Ball
EC Women Straight
EC WC 8-Ball
EC WC 9-Ball
EC WC 10-Ball
EC U23 8-Ball
EC U23 9-Ball
EC Men Teams
EC Women Teams
Contact
Hall of fame
Medals
prev
Previous
Events
Order of Play
General Information
Participants
Draw & Results
Order of Play
Flowchart
Ranking
General Information
Participants
Draw & Results
Order of Play
Flowchart
Ranking
EPBF
European Championships
Previous event
EPBF / Dynamic Billard European Championships 2021 Antalya
EC U23 8-Ball
Order of Play
Filter Timeslots:
Show all Timeslots
Show all Timeslots
Only show Nov 6, 2021, 9:00
Only show Nov 6, 2021, 14:15
Only show Nov 6, 2021, 18:45
Only show Nov 7, 2021, 10:45
Only show Nov 8, 2021, 10:45
Only show Nov 8, 2021, 16:00
Only show Nov 8, 2021, 18:00
Only show Nov 8, 2021, 20:30
R1-A001
-
U23
8
MENN Luca
MENN L.
0
0
Walkover
R1-A003
-
U23
8
VATANSEVER Ibrahim
VATANSEVER I.
0
0
Walkover
R1-A004
-
U23
8
RUDSHAVN Ole Kristian
RUDSHAVN O.
0
0
Walkover
R1-A005
-
U23
8
SEVIK Mehmet Haktan
SEVIK M.
0
0
Walkover
R1-A006
-
U23
8
PECELJ Aleksa
PECELJ A.
0
0
Walkover
R1-A008
-
U23
8
VIRTARANTA Jere
VIRTARANTA J.
0
0
Walkover
R1-A009
-
U23
8
ALNAR Mustafa
ALNAR M.
0
0
Walkover
R1-A011
-
U23
8
HAEGMANS Joey
HAEGMANS J.
0
0
Walkover
R1-A012
-
U23
8
VIITANEN William
VIITANEN W.
0
0
Walkover
R1-A013
-
U23
8
LANG Daniel
LANG D.
0
0
Walkover
R1-A014
-
U23
8
DA COSTA Tony
DA COSTA T.
0
0
Walkover
R1-A016
-
U23
8
LEBDUŠKA Filip
LEBDUŠKA F.
0
0
Walkover
LR1-A025
-
U23
8
Walkover
0
0
MATVIENKO Vladimir
MATVIENKO V.
LR1-A026
-
U23
8
Walkover
0
0
Walkover
LR1-A027
-
U23
8
Walkover
0
0
Walkover
LR1-A028
-
U23
8
STRÖM Micke
STRÖM M.
0
0
Walkover
LR1-A029
-
U23
8
Walkover
0
0
VILCHES-PARDO Paul
VILCHES-PARDO P.
LR1-A030
-
U23
8
Walkover
0
0
Walkover
LR1-A031
-
U23
8
Walkover
0
0
Walkover
LR1-A032
-
U23
8
SANLISOY Osman
SANLISOY O.
0
0
Walkover
LR2-A034
-
U23
8
Walkover
0
0
LANG Daniel
LANG D.
LR2-A035
-
U23
8
Walkover
0
0
HAEGMANS Joey
HAEGMANS J.
LR2-A038
-
U23
8
Walkover
0
0
SEVIK Mehmet Haktan
SEVIK M.
LR2-A039
-
U23
8
Walkover
0
0
RUDSHAVN Ole Kristian
RUDSHAVN O.
Nov 6, 2021, 9:00
R1-A002
Sat, 09:00
U23
8
MÄGI Mark
MÄGI M.
8
4
MATVIENKO Vladimir
MATVIENKO V.
T18
R1-A007
Sat, 09:00
U23
8
COKSOYLER Emin
COKSOYLER E.
8
5
STRÖM Micke
STRÖM M.
T19
R1-A010
Sat, 09:00
U23
8
VILCHES-PARDO Paul
VILCHES-PARDO P.
3
8
DEGIRMENCI Samet
DEGIRMENCI S.
T01
R1-A015
Sat, 09:00
U23
8
SANLISOY Osman
SANLISOY O.
6
8
ALACAM Bilge
ALACAM B.
T20
Nov 6, 2021, 14:15
WR1-A017
Sat, 14:15
U23
8
MENN Luca
MENN L.
8
5
MÄGI Mark
MÄGI M.
T08
WR1-A018
Sat, 14:15
U23
8
VATANSEVER Ibrahim
VATANSEVER I.
8
7
RUDSHAVN Ole Kristian
RUDSHAVN O.
T13
WR1-A019
Sat, 14:15
U23
8
SEVIK Mehmet Haktan
SEVIK M.
0
8
PECELJ Aleksa
PECELJ A.
T09
WR1-A020
Sat, 14:15
U23
8
COKSOYLER Emin
COKSOYLER E.
1
8
VIRTARANTA Jere
VIRTARANTA J.
T12
WR1-A021
Sat, 14:15
U23
8
ALNAR Mustafa
ALNAR M.
8
2
DEGIRMENCI Samet
DEGIRMENCI S.
T18
WR1-A022
Sat, 14:15
U23
8
HAEGMANS Joey
HAEGMANS J.
5
8
VIITANEN William
VIITANEN W.
T02
WR1-A023
Sat, 14:15
U23
8
LANG Daniel
LANG D.
5
8
DA COSTA Tony
DA COSTA T.
T14
WR1-A024
Sat, 14:15
U23
8
ALACAM Bilge
ALACAM B.
8
1
LEBDUŠKA Filip
LEBDUŠKA F.
T16
Nov 6, 2021, 18:45
LR2-A033
Sat, 18:45
U23
8
MATVIENKO Vladimir
MATVIENKO V.
8
2
LEBDUŠKA Filip
LEBDUŠKA F.
T01
LR2-A036
Sat, 18:45
U23
8
STRÖM Micke
STRÖM M.
1
8
DEGIRMENCI Samet
DEGIRMENCI S.
T16
LR2-A037
Sat, 18:45
U23
8
VILCHES-PARDO Paul
VILCHES-PARDO P.
4
8
COKSOYLER Emin
COKSOYLER E.
T09
LR2-A040
Sat, 18:45
U23
8
SANLISOY Osman
SANLISOY O.
8
7
MÄGI Mark
MÄGI M.
T19
WQ-A041
Sat, 18:45
U23
8
MENN Luca
MENN L.
8
4
VATANSEVER Ibrahim
VATANSEVER I.
T02
WQ-A042
Sat, 18:45
U23
8
PECELJ Aleksa
PECELJ A.
8
2
VIRTARANTA Jere
VIRTARANTA J.
T18
WQ-A043
Sat, 18:45
U23
8
ALNAR Mustafa
ALNAR M.
8
3
VIITANEN William
VIITANEN W.
T17
WQ-A044
Sat, 18:45
U23
8
DA COSTA Tony
DA COSTA T.
8
4
ALACAM Bilge
ALACAM B.
T14
Nov 7, 2021, 10:45
LR3-A045
Sun, 10:45
U23
8
MATVIENKO Vladimir
MATVIENKO V.
4
8
LANG Daniel
LANG D.
T13
LR3-A046
Sun, 10:45
U23
8
HAEGMANS Joey
HAEGMANS J.
5
8
DEGIRMENCI Samet
DEGIRMENCI S.
T01
LR3-A047
Sun, 10:45
U23
8
COKSOYLER Emin
COKSOYLER E.
2
8
SEVIK Mehmet Haktan
SEVIK M.
T11
LR3-A048
Sun, 10:45
U23
8
RUDSHAVN Ole Kristian
RUDSHAVN O.
7
8
SANLISOY Osman
SANLISOY O.
T22
Nov 8, 2021, 10:45
LQ-A049
Mon, 10:45
U23
8
LANG Daniel
LANG D.
8
6
VIRTARANTA Jere
VIRTARANTA J.
T20
LQ-A050
Mon, 10:45
U23
8
DEGIRMENCI Samet
DEGIRMENCI S.
4
8
VATANSEVER Ibrahim
VATANSEVER I.
T18
LQ-A051
Mon, 10:45
U23
8
SEVIK Mehmet Haktan
SEVIK M.
5
8
ALACAM Bilge
ALACAM B.
T19
LQ-A052
Mon, 10:45
U23
8
SANLISOY Osman
SANLISOY O.
8
1
VIITANEN William
VIITANEN W.
T21
Nov 8, 2021, 16:00
QF-SE01
Mon, 16:00
U23
8
MENN Luca
MENN L.
8
6
LANG Daniel
LANG D.
T08
QF-SE02
Mon, 16:00
U23
8
PECELJ Aleksa
PECELJ A.
8
3
SANLISOY Osman
SANLISOY O.
T14
QF-SE03
Mon, 16:00
U23
8
ALNAR Mustafa
ALNAR M.
8
4
ALACAM Bilge
ALACAM B.
T10
QF-SE04
Mon, 16:00
U23
8
DA COSTA Tony
DA COSTA T.
1
8
VATANSEVER Ibrahim
VATANSEVER I.
T02
Nov 8, 2021, 18:00
SF-SE05
Mon, 18:00
U23
8
MENN Luca
MENN L.
8
2
PECELJ Aleksa
PECELJ A.
T03
SF-SE06
Mon, 18:00
U23
8
ALNAR Mustafa
ALNAR M.
8
1
VATANSEVER Ibrahim
VATANSEVER I.
T08
Nov 8, 2021, 20:30
F-SE07
Mon, 20:30
U23
8
MENN Luca
MENN L.
2
8
ALNAR Mustafa
ALNAR M.
T02