Menu

EPBF / Dynamic Billard European Pool Championships Seniors & Ladies 2021 Treviso
EC Seniors Teams

Draw & Results

Round 1

A001 - PORTUGALPORTUGAL .
0
0
Walkover
A002 Wed, 16:30 AUSTRIAAUSTRIA .
3
0
BELGIUMBELGIUM .
A002 Wed, 16:30 SCHERNTHANER JohannSCHERNTHANER J.
7
4
VANRIJKEL JohnyVANRIJKEL J. T11
A002 Wed, 16:30 REICHEGGER RaoulREICHEGGER R.
8
5
DHAESELEER TomDHAESELEER T. T10
A002 Wed, 16:30 REITER ChristianREITER C.
5
4
DHAESELEER MarioDHAESELEER M. T12
A003 Wed, 16:30 NORWAYNORWAY .
1
2
SLOVAKIASLOVAKIA .
A003 Wed, 16:30 VATNE DidrikVATNE D.
7
2
MIKUSKA PeterMIKUSKA P. T14
A003 Wed, 16:30 HAGEN HenrikHAGEN H.
3
8
MRVA MilanMRVA M. T15
A003 Wed, 16:30 OLDERVIK RonnyOLDERVIK R.
6
7
LISIK ZdenkoLISIK Z. T16
A004 Wed, 16:30 ITALYITALY .
2
1
SWEDENSWEDEN .
A004 Wed, 16:30 PETRONI FabioPETRONI F.
7
5
KARLSSON KentKARLSSON K. T04
A004 Wed, 16:30 SINI RiccardoSINI R.
8
4
MUTTO MahmutMUTTO M. T05
A004 Wed, 16:30 BONI GianlucaBONI G.
4
7
LÖFQVIST FredrikLÖFQVIST F. T06
A005 Wed, 16:30 SWITZERLANDSWITZERLAND .
1
2
CYPRUSCYPRUS .
A005 Wed, 16:30 BRAND ReneBRAND R.
2
7
GEORGIOU CostasGEORGIOU C. T07
A005 Wed, 16:30 SPECCHIA SaschaSPECCHIA S.
8
3
CONSTANTINOU IoannisCONSTANTINOU I. T09
A005 Wed, 16:30 AYAS MuratAYAS M.
2
7
KONNARIS ConstantinosKONNARIS C. T08
A006 Wed, 16:30 NORTHERN CYPRUSNORTHERN C.
0
3
POLANDPOLAND .
A006 Wed, 16:30 AYGÜNLÜ RustemAYGÜNLÜ R.
1
7
JEDRZEJCZAK DawidJEDRZEJCZAK D. T01
A006 Wed, 16:30 KONUKLU Emir AhmetKONUKLU E.
4
4
CZAPSKI BartoszCZAPSKI B. T02
A006 Wed, 16:30 LEYLEK FıratLEYLEK F.
1
7
BAK TomaszBAK T. T03
A007 Wed, 16:30 FINLANDFINLAND .
2
1
FRANCEFRANCE .
A007 Wed, 16:30 MIKKOLA TonyMIKKOLA T.
7
2
VILLAR FrancoisVILLAR F. T18
A007 Wed, 16:30 KORPELA SimoKORPELA S.
6
8
BOBEE GrégoryBOBEE G. T19
A007 Wed, 16:30 AHONEN TomiAHONEN T.
7
5
NATALI MichelNATALI M. T20
A008 - GERMANYGERMANY .
0
0
Walkover

Winners Round 1

A009 Wed, 18:30 PORTUGALPORTUGAL .
2
1
AUSTRIAAUSTRIA .
A009 Wed, 18:30 TINOCO JorgeTINOCO J.
7
1
SCHERNTHANER JohannSCHERNTHANER J. T07
A009 Wed, 18:30 PEREIRA ManuelPEREIRA M.
8
6
WEICHHART MarkusWEICHHART M. T09
A009 Wed, 18:30 CORREIA HenriqueCORREIA H.
6
7
STARK MichaelSTARK M. T08
A010 Wed, 18:30 SLOVAKIASLOVAKIA .
1
2
ITALYITALY .
A010 Wed, 18:30 MIKUSKA PeterMIKUSKA P.
7
5
GROSSO AndreaGROSSO A. T14
A010 Wed, 18:30 MRVA MilanMRVA M.
6
8
SINI RiccardoSINI R. T15
A010 Wed, 18:30 LISIK ZdenkoLISIK Z.
3
7
BONI GianlucaBONI G. T16
A011 Wed, 18:30 CYPRUSCYPRUS .
1
2
POLANDPOLAND .
A011 Wed, 18:30 GEORGIOU CostasGEORGIOU C.
2
7
JEDRZEJCZAK DawidJEDRZEJCZAK D. T18
A011 Wed, 18:30 CONSTANTINOU IoannisCONSTANTINOU I.
1
8
BAK TomaszBAK T. T19
A011 Wed, 18:30 KONNARIS ConstantinosKONNARIS C.
7
3
CZAPSKI BartoszCZAPSKI B. T20
A012 Wed, 18:30 FINLANDFINLAND .
3
0
GERMANYGERMANY .
A012 Wed, 18:30 MIKKOLA TonyMIKKOLA T.
7
1
GROSS SteffenGROSS S. T01
A012 Wed, 18:30 LAAKSO PauliLAAKSO P.
7
1
WILLNER FrankWILLNER F. T02
A012 Wed, 18:30 AHONEN TomiAHONEN T.
7
1
WIRSBITZKI ReinerWIRSBITZKI R. T03

Losers Round 1

A013 - Walkover
0
0
BELGIUMBELGIUM .
A014 Wed, 18:30 NORWAYNORWAY .
1
2
SWEDENSWEDEN .
A014 Wed, 18:30 OLDERVIK RonnyOLDERVIK R.
7
2
NORBERG MorganNORBERG M. T04
A014 Wed, 18:30 VATNE DidrikVATNE D.
5
8
MUTTO MahmutMUTTO M. T05
A014 Wed, 18:30 HAGEN HenrikHAGEN H.
6
7
LÖFQVIST FredrikLÖFQVIST F. T06
A015 Wed, 18:30 SWITZERLANDSWITZERLAND .
2
1
NORTHERN CYPRUSNORTHERN C.
A015 Wed, 18:30 RÜTSCHI AldoRÜTSCHI A.
7
5
LEYLEK FıratLEYLEK F. T11
A015 Wed, 18:30 SPECCHIA SaschaSPECCHIA S.
8
2
AYGÜNLÜ RustemAYGÜNLÜ R. T10
A015 Wed, 18:30 AYAS MuratAYAS M.
2
7
KONUKLU Emir AhmetKONUKLU E. T12
A016 - FRANCEFRANCE .
0
0
Walkover

Losers Round 2

A017 Wed, 20:30 BELGIUMBELGIUM .
1
2
GERMANYGERMANY .
A017 Wed, 20:30 VANRIJKEL JohnyVANRIJKEL J.
7
6
GROSS SteffenGROSS S. T02
A017 Wed, 20:30 DHAESELEER TomDHAESELEER T.
0
8
WIRSBITZKI ReinerWIRSBITZKI R. T03
A017 Wed, 20:30 DHAESELEER MarioDHAESELEER M.
6
7
HOFMANN TimoHOFMANN T. T01
A018 Wed, 20:30 SWEDENSWEDEN .
2
1
CYPRUSCYPRUS .
A018 Wed, 20:30 ANDERSSON GlennANDERSSON G.
7
6
GEORGIOU CostasGEORGIOU C. T14
A018 Wed, 20:30 MUTTO MahmutMUTTO M.
8
5
CONSTANTINOU IoannisCONSTANTINOU I. T15
A018 Wed, 20:30 LÖFQVIST FredrikLÖFQVIST F.
3
7
KONNARIS ConstantinosKONNARIS C. T16
A019 Wed, 20:30 SWITZERLANDSWITZERLAND .
2
0
SLOVAKIASLOVAKIA .
A019 Wed, 20:30 RÜTSCHI AldoRÜTSCHI A.
7
2
MIKUSKA PeterMIKUSKA P. T04
A019 Wed, 20:30 SPECCHIA SaschaSPECCHIA S.
8
6
MRVA MilanMRVA M. T05
A019 Wed, 20:30 AYAS MuratAYAS M.
6
3
LISIK ZdenkoLISIK Z. T06
A020 Wed, 20:30 FRANCEFRANCE .
1
2
AUSTRIAAUSTRIA .
A020 Wed, 20:30 VILLAR FrancoisVILLAR F.
3
7
REICHEGGER RaoulREICHEGGER R. T07
A020 Wed, 20:30 BOBEE GrégoryBOBEE G.
8
2
WEICHHART MarkusWEICHHART M. T08
A020 Wed, 20:30 NATALI MichelNATALI M.
6
7
STARK MichaelSTARK M. T09

Losers Round 3

A023 Fri, 14:30 GERMANYGERMANY .
2
0
SWEDENSWEDEN .
A023 Fri, 14:30 WIRSBITZKI ReinerWIRSBITZKI R.
5
5
KARLSSON KentKARLSSON K. T04
A023 Fri, 14:30 GROSS SteffenGROSS S.
8
4
MUTTO MahmutMUTTO M. T05
A023 Fri, 14:30 HOFMANN TimoHOFMANN T.
7
3
NORBERG MorganNORBERG M. T06
A024 Fri, 14:30 SWITZERLANDSWITZERLAND .
2
1
AUSTRIAAUSTRIA .
A024 Fri, 14:30 BRAND ReneBRAND R.
5
7
REICHEGGER RaoulREICHEGGER R. T01
A024 Fri, 14:30 SPECCHIA SaschaSPECCHIA S.
8
2
WEICHHART MarkusWEICHHART M. T02
A024 Fri, 14:30 AYAS MuratAYAS M.
7
6
STARK MichaelSTARK M. T03

Winners Qualification

A021 Wed, 20:30 PORTUGALPORTUGAL .
0
2
ITALYITALY .
A021 Wed, 20:30 TINOCO JorgeTINOCO J.
3
7
GROSSO AndreaGROSSO A. T20
A021 Wed, 20:30 PEREIRA ManuelPEREIRA M.
6
6
SINI RiccardoSINI R. T18
A021 Wed, 20:30 CORREIA HenriqueCORREIA H.
4
7
BONI GianlucaBONI G. T19
A022 Wed, 20:30 POLANDPOLAND .
2
1
FINLANDFINLAND .
A022 Wed, 20:30 JEDRZEJCZAK DawidJEDRZEJCZAK D.
7
4
MIKKOLA TonyMIKKOLA T. T10
A022 Wed, 20:30 BAK TomaszBAK T.
8
2
LAAKSO PauliLAAKSO P. T11
A022 Wed, 20:30 CZAPSKI BartoszCZAPSKI B.
3
7
AHONEN TomiAHONEN T. T12

Losers Qualification

A025 Fri, 16:30 GERMANYGERMANY .
1
2
PORTUGALPORTUGAL .
A025 Fri, 16:30 WIRSBITZKI ReinerWIRSBITZKI R.
7
5
TINOCO JorgeTINOCO J. T06
A025 Fri, 16:30 GROSS SteffenGROSS S.
6
8
PEREIRA ManuelPEREIRA M. T04
A025 Fri, 16:30 HOFMANN TimoHOFMANN T.
2
7
CORREIA HenriqueCORREIA H. T05
A026 Fri, 16:30 SWITZERLANDSWITZERLAND .
3
0
FINLANDFINLAND .
A026 Fri, 16:30 RÜTSCHI AldoRÜTSCHI A.
5
3
RATINEN AriRATINEN A. T02
A026 Fri, 16:30 SPECCHIA SaschaSPECCHIA S.
8
3
KORPELA SimoKORPELA S. T03
A026 Fri, 16:30 AYAS MuratAYAS M.
7
4
AHONEN TomiAHONEN T. T01

SE - Semi Finals

SE01 Fri, 18:30 ITALYITALY .
2
1
SWITZERLANDSWITZERLAND .
SE01 Fri, 18:30 PETRONI FabioPETRONI F.
7
2
BRAND ReneBRAND R. T04
SE01 Fri, 18:30 SINI RiccardoSINI R.
8
4
SPECCHIA SaschaSPECCHIA S. T06
SE01 Fri, 18:30 BONI GianlucaBONI G.
5
6
AYAS MuratAYAS M. T05
SE02 Fri, 18:30 POLANDPOLAND .
0
3
PORTUGALPORTUGAL .
SE02 Fri, 18:30 JEDRZEJCZAK DawidJEDRZEJCZAK D.
1
7
TINOCO JorgeTINOCO J. T02
SE02 Fri, 18:30 BAK TomaszBAK T.
2
8
PEREIRA ManuelPEREIRA M. T03
SE02 Fri, 18:30 CZAPSKI BartoszCZAPSKI B.
4
4
CORREIA HenriqueCORREIA H. T01

SE - Final

SE03 Fri, 21:00 ITALYITALY .
1
2
PORTUGALPORTUGAL .
SE03 Fri, 21:00 PETRONI FabioPETRONI F.
4
7
TINOCO JorgeTINOCO J. T02
SE03 Fri, 21:00 GROSSO AndreaGROSSO A.
7
8
PEREIRA ManuelPEREIRA M. T04
SE03 Fri, 21:00 BONI GianlucaBONI G.
7
4
CORREIA HenriqueCORREIA H. T01