Menu

EPBF / Dynamic Billard European Championships Youth 2021 Laško
Girls 9-Ball

Draw & Results

Round 1

A001 - 6 MURHA MilenaMURHA M. 0 0 Walkover
A002 Fri, 09:00 6 PAWELCZYK DominikaPAWELCZYK D. 6 1 RIEGLER AnnaRIEGLER A. T10
A003 Fri, 09:00 6 HEINE VivienHEINE V. 4 6 VORONINA VarvaraVORONINA V. T19
A004 - 6 PRIMUS LenaPRIMUS L. 0 0 Walkover
A005 - 6 HJALMARSTRÖM LinneaHJALMARSTRÖM L. 0 0 Walkover
A006 Fri, 09:00 6 VOLERY ShirinVOLERY S. 2 6 GULEIKOVA AleksandraGULEIKOVA A. T07
A007 Fri, 09:00 6 LYKHOLAT ViraLYKHOLAT V. 6 5 KAPELLER SarahKAPELLER S. T12
A008 - 6 JONSKA IzabellaJONSKA I. 0 0 Walkover
A009 - 6 HAUGE PETTERSEN VictoriaHAUGE P. 0 0 Walkover
A010 Fri, 09:00 6 VINOKUROVA PolinaVINOKUROVA . 4 6 RADEMAKERS MeganRADEMAKERS M. T21
A011 Fri, 09:00 6 KALIAIEVA MarynaKALIAIEVA M. 6 3 SOMMER ThaliaSOMMER T. T05
A012 - 6 VERHAREN TaraVERHAREN T. 0 0 Walkover
A013 - 6 CHEPRASOVA DariaCHEPRASOVA D. 0 0 Walkover
A014 Fri, 09:00 6 SCHUURMAN JolienSCHUURMAN J. 6 3 DIANISEVICHUS AlisaDIANISEVICHUS A. T02
A015 Fri, 09:00 6 YAZGANANKAN SevimsuYAZGANANKAN S. 1 6 GHAFFARI AlaraGHAFFARI A. T15
A016 - 6 GABRIEL NataliaGABRIEL N. 0 0 Walkover

Winners Round 1

A017 Fri, 12:00 6 MURHA MilenaMURHA M. 6 1 PAWELCZYK DominikaPAWELCZYK D. T08
A018 Fri, 12:00 6 VORONINA VarvaraVORONINA V. 6 3 PRIMUS LenaPRIMUS L. T05
A019 Fri, 12:00 6 HJALMARSTRÖM LinneaHJALMARSTRÖM L. 3 6 GULEIKOVA AleksandraGULEIKOVA A. T22
A020 Fri, 12:00 6 LYKHOLAT ViraLYKHOLAT V. 0 6 JONSKA IzabellaJONSKA I. T07
A021 Fri, 12:00 6 HAUGE PETTERSEN VictoriaHAUGE P. 3 6 RADEMAKERS MeganRADEMAKERS M. T23
A022 Fri, 12:00 6 KALIAIEVA MarynaKALIAIEVA M. 6 2 VERHAREN TaraVERHAREN T. T11
A023 Fri, 12:00 6 CHEPRASOVA DariaCHEPRASOVA D. 6 4 SCHUURMAN JolienSCHUURMAN J. T09
A024 Fri, 12:00 6 GHAFFARI AlaraGHAFFARI A. 6 4 GABRIEL NataliaGABRIEL N. T14

Losers Round 1

A025 - 6 Walkover 0 0 RIEGLER AnnaRIEGLER A.
A026 - 6 HEINE VivienHEINE V. 0 0 Walkover
A027 - 6 Walkover 0 0 VOLERY ShirinVOLERY S.
A028 - 6 KAPELLER SarahKAPELLER S. 0 0 Walkover
A029 - 6 Walkover 0 0 VINOKUROVA PolinaVINOKUROVA .
A030 - 6 SOMMER ThaliaSOMMER T. 0 0 Walkover
A031 - 6 Walkover 0 0 DIANISEVICHUS AlisaDIANISEVICHUS A.
A032 - 6 YAZGANANKAN SevimsuYAZGANANKAN S. 0 0 Walkover

Losers Round 2

A033 Sat, 09:00 6 RIEGLER AnnaRIEGLER A. 6 4 GABRIEL NataliaGABRIEL N. T05
A034 Sat, 09:00 6 HEINE VivienHEINE V. 4 6 SCHUURMAN JolienSCHUURMAN J. T07
A035 Sat, 10:30 6 VOLERY ShirinVOLERY S. 6 3 VERHAREN TaraVERHAREN T. T01
A036 Sat, 10:30 6 KAPELLER SarahKAPELLER S. 6 3 HAUGE PETTERSEN VictoriaHAUGE P. T12
A037 Sat, 10:30 6 VINOKUROVA PolinaVINOKUROVA . 6 2 LYKHOLAT ViraLYKHOLAT V. T14
A038 Sat, 10:30 6 SOMMER ThaliaSOMMER T. 0 6 HJALMARSTRÖM LinneaHJALMARSTRÖM L. T15
A039 Sat, 10:30 6 DIANISEVICHUS AlisaDIANISEVICHUS A. 5 6 PRIMUS LenaPRIMUS L. T18
A040 Sat, 10:30 6 YAZGANANKAN SevimsuYAZGANANKAN S. 1 6 PAWELCZYK DominikaPAWELCZYK D. T06

Losers Round 3

A045 Sat, 12:00 6 RIEGLER AnnaRIEGLER A. 6 2 SCHUURMAN JolienSCHUURMAN J. T04
A046 Sat, 12:00 6 VOLERY ShirinVOLERY S. 5 6 KAPELLER SarahKAPELLER S. T11
A047 Sat, 12:00 6 VINOKUROVA PolinaVINOKUROVA . 6 4 HJALMARSTRÖM LinneaHJALMARSTRÖM L. T02
A048 Sat, 12:00 6 PRIMUS LenaPRIMUS L. 5 6 PAWELCZYK DominikaPAWELCZYK D. T17

Winners Qualification

A041 Sat, 12:00 6 MURHA MilenaMURHA M. 5 6 VORONINA VarvaraVORONINA V. T07
A042 Sat, 12:00 6 GULEIKOVA AleksandraGULEIKOVA A. 6 0 JONSKA IzabellaJONSKA I. T10
A043 Sat, 12:00 6 RADEMAKERS MeganRADEMAKERS M. 5 6 KALIAIEVA MarynaKALIAIEVA M. T05
A044 Sat, 12:00 6 CHEPRASOVA DariaCHEPRASOVA D. 4 6 GHAFFARI AlaraGHAFFARI A. T16

Losers Qualification

A049 Sat, 14:00 6 RIEGLER AnnaRIEGLER A. 6 0 JONSKA IzabellaJONSKA I. T09
A050 Sat, 14:00 6 KAPELLER SarahKAPELLER S. 2 6 MURHA MilenaMURHA M. T23
A051 Sat, 14:00 6 VINOKUROVA PolinaVINOKUROVA . 3 6 CHEPRASOVA DariaCHEPRASOVA D. T07
A052 Sat, 14:00 6 PAWELCZYK DominikaPAWELCZYK D. 6 4 RADEMAKERS MeganRADEMAKERS M. T24

SE - Quarter Finals

SE01 Sun, 09:00 6 VORONINA VarvaraVORONINA V. 5 6 RIEGLER AnnaRIEGLER A. T05
SE02 Sun, 09:00 6 GULEIKOVA AleksandraGULEIKOVA A. 6 1 CHEPRASOVA DariaCHEPRASOVA D. T06
SE03 Sun, 09:00 6 KALIAIEVA MarynaKALIAIEVA M. 1 6 PAWELCZYK DominikaPAWELCZYK D. T02
SE04 Sun, 09:00 6 GHAFFARI AlaraGHAFFARI A. 5 6 MURHA MilenaMURHA M. T07

SE - Semi Finals

SE05 Sun, 10:30 6 RIEGLER AnnaRIEGLER A. 1 6 GULEIKOVA AleksandraGULEIKOVA A. T03
SE06 Sun, 10:30 6 PAWELCZYK DominikaPAWELCZYK D. 6 3 MURHA MilenaMURHA M. T04

SE - Final

SE07 Sun, 12:00 6 GULEIKOVA AleksandraGULEIKOVA A. 1 6 PAWELCZYK DominikaPAWELCZYK D. T02