Menu

EPBF / Dynamic Billard European Pool Championships 2022 Laško
EC U23 8-Ball

Draw & Results

Round 1

A001 - 8 ALNAR, Mustafa ALNAR, M 0 0 Walkover
A002 Sun, 12:00 8 VILCHES-PARDO, Paul VILCHES-PARDO, P 7 8 HANSEN, Jonas-Kvalsund HANSEN, J T22
A003 Sun, 12:00 8 GOKCEN, Erencan GOKCEN, E 3 8 WASHBURN, Calvin WASHBURN, C T13
A004 - 8 TRTOVAC, Haris TRTOVAC, H 0 0 Walkover
A005 - 8 TENK, Enrik TENK, E 0 0 Walkover
A006 Sun, 12:00 8 JAKOBIJS, Niklāvs Oto JAKOBIJS, N 1 8 NEUHAUSEN, Moritz NEUHAUSEN, M T10
A007 Sun, 12:00 8 GANGFLØT, Emil-Andre GANGFLØT, E 8 3 SEVASTYANOV, Arseny SEVASTYANOV, A T21
A008 - 8 ARDA, David ARDA, D 0 0 Walkover
A009 - 8 VATANSEVER, Ibrahim VATANSEVER, I 0 0 Walkover
A010 Sun, 12:00 8 RUDENKO, Nikita RUDENKO, N 8 7 SAVOV, Martin SAVOV, M T25
A011 Sun, 12:00 8 TODOROV, Daniel TODOROV, D 8 6 GRÖNSTEN, Ragnar GRÖNSTEN, R T20
A012 - 8 PONGERS, Quinten PONGERS, Q 0 0 Walkover
A013 - 8 VIITANEN, William VIITANEN, W 0 0 Walkover
A014 Sun, 12:00 8 STENSROD, Albert-Roman STENSROD, A 8 3 RUDSHAVN, Ole Kristian RUDSHAVN, O T23
A015 Sun, 12:00 8 MICIC, Nemania MICIC, N 7 8 TIKLEV, Diliyan TIKLEV, D T26
A016 - 8 MENN, Luca MENN, L 0 0 Walkover

Winners Round 1

A017 Mon, 10:45 8 ALNAR, Mustafa ALNAR, M 8 5 HANSEN, Jonas-Kvalsund HANSEN, J T08
A018 Mon, 10:45 8 WASHBURN, Calvin WASHBURN, C 5 8 TRTOVAC, Haris TRTOVAC, H T03
A019 Mon, 10:45 8 TENK, Enrik TENK, E 3 8 NEUHAUSEN, Moritz NEUHAUSEN, M T19
A020 Mon, 10:45 8 GANGFLØT, Emil-Andre GANGFLØT, E 8 1 ARDA, David ARDA, D T25
A021 Mon, 10:45 8 VATANSEVER, Ibrahim VATANSEVER, I 7 8 RUDENKO, Nikita RUDENKO, N T15
A022 Mon, 10:45 8 TODOROV, Daniel TODOROV, D 8 5 PONGERS, Quinten PONGERS, Q T17
A023 Mon, 10:45 8 VIITANEN, William VIITANEN, W 2 8 STENSROD, Albert-Roman STENSROD, A T27
A024 Mon, 10:45 8 TIKLEV, Diliyan TIKLEV, D 7 8 MENN, Luca MENN, L T01

Losers Round 1

A025 - 8 Walkover 0 0 VILCHES-PARDO, Paul VILCHES-PARDO, P
A026 - 8 GOKCEN, Erencan GOKCEN, E 0 0 Walkover
A027 - 8 Walkover 0 0 JAKOBIJS, Niklāvs Oto JAKOBIJS, N
A028 - 8 SEVASTYANOV, Arseny SEVASTYANOV, A 0 0 Walkover
A029 - 8 Walkover 0 0 SAVOV, Martin SAVOV, M
A030 - 8 GRÖNSTEN, Ragnar GRÖNSTEN, R 0 0 Walkover
A031 - 8 Walkover 0 0 RUDSHAVN, Ole Kristian RUDSHAVN, O
A032 - 8 MICIC, Nemania MICIC, N 0 0 Walkover

Losers Round 2

A033 Mon, 14:15 8 VILCHES-PARDO, Paul VILCHES-PARDO, P 6 8 TIKLEV, Diliyan TIKLEV, D T13
A034 Mon, 14:15 8 GOKCEN, Erencan GOKCEN, E 3 8 VIITANEN, William VIITANEN, W T02
A035 Mon, 14:15 8 JAKOBIJS, Niklāvs Oto JAKOBIJS, N 4 8 PONGERS, Quinten PONGERS, Q T16
A036 Mon, 14:15 8 SEVASTYANOV, Arseny SEVASTYANOV, A 8 5 VATANSEVER, Ibrahim VATANSEVER, I T11
A037 Mon, 14:15 8 SAVOV, Martin SAVOV, M 7 8 ARDA, David ARDA, D T15
A038 Mon, 14:15 8 GRÖNSTEN, Ragnar GRÖNSTEN, R 8 4 TENK, Enrik TENK, E T01
A039 Mon, 14:15 8 RUDSHAVN, Ole Kristian RUDSHAVN, O 3 8 WASHBURN, Calvin WASHBURN, C T08
A040 Mon, 14:15 8 MICIC, Nemania MICIC, N 8 5 HANSEN, Jonas-Kvalsund HANSEN, J T10

Losers Round 3

A045 Tue, 10:45 8 TIKLEV, Diliyan TIKLEV, D 7 8 VIITANEN, William VIITANEN, W T28
A046 Tue, 10:45 8 PONGERS, Quinten PONGERS, Q 6 8 SEVASTYANOV, Arseny SEVASTYANOV, A T24
A047 Tue, 10:45 8 ARDA, David ARDA, D 3 8 GRÖNSTEN, Ragnar GRÖNSTEN, R T27
A048 Tue, 10:45 8 WASHBURN, Calvin WASHBURN, C 6 8 MICIC, Nemania MICIC, N T25

Winners Qualification

A041 Tue, 10:45 8 ALNAR, Mustafa ALNAR, M 8 2 TRTOVAC, Haris TRTOVAC, H T16
A042 Tue, 10:45 8 NEUHAUSEN, Moritz NEUHAUSEN, M 8 4 GANGFLØT, Emil-Andre GANGFLØT, E T19
A043 Tue, 10:45 8 RUDENKO, Nikita RUDENKO, N 8 4 TODOROV, Daniel TODOROV, D T07
A044 Tue, 10:45 8 STENSROD, Albert-Roman STENSROD, A 2 8 MENN, Luca MENN, L T08

Losers Qualification

A049 Tue, 16:30 8 VIITANEN, William VIITANEN, W 5 8 GANGFLØT, Emil-Andre GANGFLØT, E T28
A050 Tue, 16:30 8 SEVASTYANOV, Arseny SEVASTYANOV, A 8 7 TRTOVAC, Haris TRTOVAC, H T27
A051 Tue, 16:30 8 GRÖNSTEN, Ragnar GRÖNSTEN, R 4 8 STENSROD, Albert-Roman STENSROD, A T26
A052 Tue, 16:30 8 MICIC, Nemania MICIC, N 8 6 TODOROV, Daniel TODOROV, D T25

SE - Quarter Finals

SE01 Wed, 15:00 8 ALNAR, Mustafa ALNAR, M 5 8 SEVASTYANOV, Arseny SEVASTYANOV, A T05
SE02 Wed, 15:00 8 NEUHAUSEN, Moritz NEUHAUSEN, M 7 8 MICIC, Nemania MICIC, N T06
SE03 Wed, 15:00 8 RUDENKO, Nikita RUDENKO, N 2 8 STENSROD, Albert-Roman STENSROD, A T09
SE04 Wed, 15:00 8 MENN, Luca MENN, L 5 8 GANGFLØT, Emil-Andre GANGFLØT, E T11

SE - Semi Finals

SE05 Wed, 17:00 8 SEVASTYANOV, Arseny SEVASTYANOV, A 8 6 MICIC, Nemania MICIC, N T02
SE06 Wed, 17:00 8 STENSROD, Albert-Roman STENSROD, A 4 8 GANGFLØT, Emil-Andre GANGFLØT, E T05

SE - Final

SE07 Wed, 20:30 8 SEVASTYANOV, Arseny SEVASTYANOV, A 4 8 GANGFLØT, Emil-Andre GANGFLØT, E T03