Menu

EPBF / Dynamic Billard European Pool Championships 2022 Laško
EC U23 9-Ball

Draw & Results

Round 1

A001 - 9 TRTOVAC, Haris TRTOVAC, H 0 0 Walkover
A002 Thu, 10:45 9 MICIC, Nemania MICIC, N 9 3 JAKOBIJS, Niklāvs Oto JAKOBIJS, N T05
A003 Thu, 10:45 9 ALNAR, Mustafa ALNAR, M 8 9 TODOROV, Daniel TODOROV, D T07
A004 - 9 PONGERS, Quinten PONGERS, Q 0 0 Walkover
A005 - 9 TENK, Enrik TENK, E 0 0 Walkover
A006 Thu, 10:45 9 VATANSEVER, Ibrahim VATANSEVER, I 9 6 TIKLEV, Diliyan TIKLEV, D T09
A007 Thu, 10:45 9 GOKCEN, Erencan GOKCEN, E 3 9 MENN, Luca MENN, L T25
A008 - 9 GRÖNSTEN, Ragnar GRÖNSTEN, R 0 0 Walkover
A009 - 9 ARDA, David ARDA, D 0 0 Walkover
A010 Thu, 10:45 9 VIITANEN, William VIITANEN, W 6 9 RUDSHAVN, Ole Kristian RUDSHAVN, O T26
A011 Thu, 10:45 9 NEUHAUSEN, Moritz NEUHAUSEN, M 9 1 WASHBURN, Calvin WASHBURN, C T27
A012 - 9 VILCHES-PARDO, Paul VILCHES-PARDO, P 0 0 Walkover
A013 - 9 GANGFLØT, Emil-Andre GANGFLØT, E 0 0 Walkover
A014 Thu, 10:45 9 HANSEN, Jonas-Kvalsund HANSEN, J 9 4 SAVOV, Martin SAVOV, M T15
A015 Thu, 10:45 9 SEVASTYANOV, Arseny SEVASTYANOV, A 6 9 RUDENKO, Nikita RUDENKO, N T28
A016 - 9 STENSROD, Albert-Roman STENSROD, A 0 0 Walkover

Winners Round 1

A017 Thu, 16:15 9 TRTOVAC, Haris TRTOVAC, H 9 6 MICIC, Nemania MICIC, N T15
A018 Thu, 16:15 9 TODOROV, Daniel TODOROV, D 7 9 PONGERS, Quinten PONGERS, Q T17
A019 Thu, 16:15 9 TENK, Enrik TENK, E 6 9 VATANSEVER, Ibrahim VATANSEVER, I T18
A020 Thu, 16:15 9 MENN, Luca MENN, L 9 6 GRÖNSTEN, Ragnar GRÖNSTEN, R T08
A021 Thu, 16:15 9 ARDA, David ARDA, D 5 9 RUDSHAVN, Ole Kristian RUDSHAVN, O T19
A022 Thu, 16:15 9 NEUHAUSEN, Moritz NEUHAUSEN, M 9 2 VILCHES-PARDO, Paul VILCHES-PARDO, P T06
A023 Thu, 16:15 9 GANGFLØT, Emil-Andre GANGFLØT, E 9 5 HANSEN, Jonas-Kvalsund HANSEN, J T02
A024 Thu, 16:15 9 RUDENKO, Nikita RUDENKO, N 9 5 STENSROD, Albert-Roman STENSROD, A T03

Losers Round 1

A025 - 9 Walkover 0 0 JAKOBIJS, Niklāvs Oto JAKOBIJS, N
A026 - 9 ALNAR, Mustafa ALNAR, M 0 0 Walkover
A027 - 9 Walkover 0 0 TIKLEV, Diliyan TIKLEV, D
A028 - 9 GOKCEN, Erencan GOKCEN, E 0 0 Walkover
A029 - 9 Walkover 0 0 VIITANEN, William VIITANEN, W
A030 - 9 WASHBURN, Calvin WASHBURN, C 0 0 Walkover
A031 - 9 Walkover 0 0 SAVOV, Martin SAVOV, M
A032 - 9 SEVASTYANOV, Arseny SEVASTYANOV, A 0 0 Walkover

Losers Round 2

A033 Fri, 10:30 9 JAKOBIJS, Niklāvs Oto JAKOBIJS, N 4 9 STENSROD, Albert-Roman STENSROD, A T07
A034 Fri, 10:30 9 ALNAR, Mustafa ALNAR, M 9 2 HANSEN, Jonas-Kvalsund HANSEN, J T20
A035 Fri, 10:30 9 TIKLEV, Diliyan TIKLEV, D 9 2 VILCHES-PARDO, Paul VILCHES-PARDO, P T21
A036 Fri, 10:30 9 GOKCEN, Erencan GOKCEN, E 1 9 ARDA, David ARDA, D T15
A037 Fri, 10:30 9 VIITANEN, William VIITANEN, W 7 9 GRÖNSTEN, Ragnar GRÖNSTEN, R T13
A038 Fri, 10:30 9 WASHBURN, Calvin WASHBURN, C 9 8 TENK, Enrik TENK, E T17
A039 Fri, 10:30 9 SAVOV, Martin SAVOV, M 5 9 TODOROV, Daniel TODOROV, D T19
A040 Fri, 10:30 9 SEVASTYANOV, Arseny SEVASTYANOV, A 9 3 MICIC, Nemania MICIC, N T18

Losers Round 3

A045 Fri, 13:30 9 STENSROD, Albert-Roman STENSROD, A 5 9 ALNAR, Mustafa ALNAR, M T24
A046 Fri, 13:30 9 TIKLEV, Diliyan TIKLEV, D 6 9 ARDA, David ARDA, D T11
A047 Fri, 13:30 9 GRÖNSTEN, Ragnar GRÖNSTEN, R 9 0 WASHBURN, Calvin WASHBURN, C T07
A048 Fri, 13:30 9 TODOROV, Daniel TODOROV, D 7 9 SEVASTYANOV, Arseny SEVASTYANOV, A T10

Winners Qualification

A041 Fri, 10:30 9 TRTOVAC, Haris TRTOVAC, H 9 4 PONGERS, Quinten PONGERS, Q T22
A042 Fri, 10:30 9 VATANSEVER, Ibrahim VATANSEVER, I 1 9 MENN, Luca MENN, L T05
A043 Fri, 10:30 9 RUDSHAVN, Ole Kristian RUDSHAVN, O 7 9 NEUHAUSEN, Moritz NEUHAUSEN, M T01
A044 Fri, 10:30 9 GANGFLØT, Emil-Andre GANGFLØT, E 9 8 RUDENKO, Nikita RUDENKO, N T16

Losers Qualification

A049 Sat, 09:00 9 ALNAR, Mustafa ALNAR, M 7 9 VATANSEVER, Ibrahim VATANSEVER, I T16
A050 Sat, 09:00 9 ARDA, David ARDA, D 0 9 PONGERS, Quinten PONGERS, Q T06
A051 Sat, 09:00 9 GRÖNSTEN, Ragnar GRÖNSTEN, R 8 9 RUDENKO, Nikita RUDENKO, N T22
A052 Sat, 09:00 9 SEVASTYANOV, Arseny SEVASTYANOV, A 9 3 RUDSHAVN, Ole Kristian RUDSHAVN, O T13

SE - Quarter Finals

SE01 Sat, 11:00 9 TRTOVAC, Haris TRTOVAC, H 9 5 RUDENKO, Nikita RUDENKO, N T08
SE02 Sat, 11:00 9 MENN, Luca MENN, L 9 8 PONGERS, Quinten PONGERS, Q T04
SE03 Sat, 11:00 9 NEUHAUSEN, Moritz NEUHAUSEN, M 9 3 VATANSEVER, Ibrahim VATANSEVER, I T06
SE04 Sat, 11:00 9 GANGFLØT, Emil-Andre GANGFLØT, E 9 7 SEVASTYANOV, Arseny SEVASTYANOV, A T22

SE - Semi Finals

SE05 Sat, 13:00 9 TRTOVAC, Haris TRTOVAC, H 3 9 MENN, Luca MENN, L T24
SE06 Sat, 13:00 9 NEUHAUSEN, Moritz NEUHAUSEN, M 9 8 GANGFLØT, Emil-Andre GANGFLØT, E T01

SE - Final

SE07 Sat, 15:30 9 MENN, Luca MENN, L 7 9 NEUHAUSEN, Moritz NEUHAUSEN, M T02