Menu

EPBF / Dynamic Billard European Pool Championships Seniors & Ladies 2022 Laško
EC Ladies 8-Ball

Draw & Results

Round 1

A001 - 5 MOSCETTI, Cristina MOSCETTI, C 0 0 Walkover
A002 Wed, 09:00 5 HELVIK, Ine HELVIK, I 4 5 HEIDORN, Birgit HEIDORN, B T20
A003 Wed, 09:00 5 BENDAVID, Karine BENDAVID, K 1 5 KUYS-RADEMAKERS, Melissa KUYS-RADEMAKERS, M T27
A004 Wed, 09:00 5 NAKARI, Tiina NAKARI, T 4 5 NILSSON, Annika NILSSON, A T23
A005 Wed, 09:00 5 MICHL, Karin MICHL, K 4 5 GLATZ, Sigrid GLATZ, S T18
A006 Wed, 09:00 5 CUNHA, Alexandra CUNHA, A 5 2 WESSEL, Susanne WESSEL, S T25
A007 Wed, 09:00 5 ZWIJNENBURG, Jum ZWIJNENBURG, J 4 5 ROHMER, Nathalie ROHMER, N T17
A008 - 5 PANULA, Tuuliina PANULA, T 0 0 Walkover

Winners Round 1

A009 Wed, 14:15 5 MOSCETTI, Cristina MOSCETTI, C 0 5 HEIDORN, Birgit HEIDORN, B T04
A010 Wed, 14:15 5 KUYS-RADEMAKERS, Melissa KUYS-RADEMAKERS, M 5 2 NILSSON, Annika NILSSON, A T11
A011 Wed, 14:15 5 GLATZ, Sigrid GLATZ, S 3 5 CUNHA, Alexandra CUNHA, A T15
A012 Wed, 14:15 5 ROHMER, Nathalie ROHMER, N 2 5 PANULA, Tuuliina PANULA, T T18

Losers Round 1

A013 - 5 Walkover 0 0 HELVIK, Ine HELVIK, I
A014 Wed, 14:15 5 BENDAVID, Karine BENDAVID, K 0 5 NAKARI, Tiina NAKARI, T T06
A015 Wed, 14:15 5 MICHL, Karin MICHL, K 5 2 WESSEL, Susanne WESSEL, S T28
A016 - 5 ZWIJNENBURG, Jum ZWIJNENBURG, J 0 0 Walkover

Losers Round 2

A017 Wed, 16:00 5 HELVIK, Ine HELVIK, I 2 5 ROHMER, Nathalie ROHMER, N T17
A018 Wed, 16:00 5 NAKARI, Tiina NAKARI, T 3 5 GLATZ, Sigrid GLATZ, S T21
A019 Wed, 16:00 5 MICHL, Karin MICHL, K 4 5 NILSSON, Annika NILSSON, A T13
A020 Wed, 16:00 5 ZWIJNENBURG, Jum ZWIJNENBURG, J 5 2 MOSCETTI, Cristina MOSCETTI, C T18

Losers Round 3

A023 Thu, 09:00 5 ROHMER, Nathalie ROHMER, N 5 3 GLATZ, Sigrid GLATZ, S T23
A024 Thu, 09:00 5 NILSSON, Annika NILSSON, A 4 5 ZWIJNENBURG, Jum ZWIJNENBURG, J T24

Winners Qualification

A021 Wed, 16:00 5 HEIDORN, Birgit HEIDORN, B 4 5 KUYS-RADEMAKERS, Melissa KUYS-RADEMAKERS, M T25
A022 Wed, 16:00 5 CUNHA, Alexandra CUNHA, A 5 3 PANULA, Tuuliina PANULA, T T28

Losers Qualification

A025 Thu, 12:30 5 ROHMER, Nathalie ROHMER, N 2 5 HEIDORN, Birgit HEIDORN, B T06
A026 Thu, 12:30 5 ZWIJNENBURG, Jum ZWIJNENBURG, J 5 0 PANULA, Tuuliina PANULA, T T05

SE - Semi Finals

SE01 Thu, 14:30 5 KUYS-RADEMAKERS, Melissa KUYS-RADEMAKERS, M 5 2 ZWIJNENBURG, Jum ZWIJNENBURG, J T02
SE02 Thu, 14:30 5 CUNHA, Alexandra CUNHA, A 5 3 HEIDORN, Birgit HEIDORN, B T04

SE - Final

SE03 Thu, 16:30 5 KUYS-RADEMAKERS, Melissa KUYS-RADEMAKERS, M 5 1 CUNHA, Alexandra CUNHA, A T02