Menu

Dynamic Billard European Championships Men, Women, U23 & Wheelchair
EC U23 8-Ball

Draw & Results

Round 1

A001 - 8 GANGFLØT, Emil-Andre GANGFLØT, E 0 0 Walkover
A002 Mon, 11:00 8 SUORANIEMI, Aatu SUORANIEMI, A 8 5 TERZIĆ, Faruk TERZIĆ, F T05
A003 - 8 SOUTO, Jonas SOUTO, J 0 0 Walkover
A004 - 8 PONGERS, Quinten PONGERS, Q 0 0 Walkover
A005 - 8 TOMECEK, Milan TOMECEK, M 0 0 Walkover
A006 - 8 SEVIK, Mehmet Haktan SEVIK, M 0 0 Walkover
A007 Mon, 11:00 8 HANSEN, Jonas-Kvalsund HANSEN, J 5 8 ALNAR, Mustafa ALNAR, M T02
A008 - 8 LANGSTROEM, Karo LANGSTROEM, K 0 0 Walkover
A009 - 8 STENSROD, Albert-Roman STENSROD, A 0 0 Walkover
A010 Mon, 11:00 8 STRÖM, Micke STRÖM, M 6 8 ARSLANER, Eren ARSLANER, E T09
A011 - 8 SOARES, Andre SOARES, A 0 0 Walkover
A012 - 8 DÖRNER, Yuma DÖRNER, Y 0 0 Walkover
A013 - 8 INCE, Sertak INCE, S 0 0 Walkover
A014 - 8 MRVA, Kristian MRVA, K 0 0 Walkover
A015 Mon, 11:00 8 MONTANARI, Luca MONTANARI, L 8 7 VILCHES-PARDO, Paul VILCHES-PARDO, P T04
A016 - 8 SEVASTYANOV, Arseny SEVASTYANOV, A 0 0 Walkover

Winners Round 1

A017 Tue, 11:00 8 GANGFLØT, Emil-Andre GANGFLØT, E 8 2 SUORANIEMI, Aatu SUORANIEMI, A T01
A018 Tue, 11:00 8 SOUTO, Jonas SOUTO, J 8 7 PONGERS, Quinten PONGERS, Q T02
A019 Tue, 11:00 8 TOMECEK, Milan TOMECEK, M 3 8 SEVIK, Mehmet Haktan SEVIK, M T08
A020 Tue, 11:00 8 ALNAR, Mustafa ALNAR, M 8 5 LANGSTROEM, Karo LANGSTROEM, K T04
A021 Tue, 11:00 8 STENSROD, Albert-Roman STENSROD, A 8 2 ARSLANER, Eren ARSLANER, E T10
A022 Tue, 11:00 8 SOARES, Andre SOARES, A 4 8 DÖRNER, Yuma DÖRNER, Y T09
A023 Tue, 11:00 8 INCE, Sertak INCE, S 3 8 MRVA, Kristian MRVA, K T18
A024 Tue, 11:00 8 MONTANARI, Luca MONTANARI, L 8 6 SEVASTYANOV, Arseny SEVASTYANOV, A T06

Losers Round 1

A025 - 8 Walkover 0 0 TERZIĆ, Faruk TERZIĆ, F
A026 - 8 Walkover 0 0 Walkover
A027 - 8 Walkover 0 0 Walkover
A028 - 8 HANSEN, Jonas-Kvalsund HANSEN, J 0 0 Walkover
A029 - 8 Walkover 0 0 STRÖM, Micke STRÖM, M
A030 - 8 Walkover 0 0 Walkover
A031 - 8 Walkover 0 0 Walkover
A032 - 8 VILCHES-PARDO, Paul VILCHES-PARDO, P 0 0 Walkover

Losers Round 2

A033 Tue, 15:00 8 TERZIĆ, Faruk TERZIĆ, F 6 8 SEVASTYANOV, Arseny SEVASTYANOV, A T01
A034 - 8 Walkover 0 0 INCE, Sertak INCE, S
A035 - 8 Walkover 0 0 SOARES, Andre SOARES, A
A036 Tue, 15:00 8 HANSEN, Jonas-Kvalsund HANSEN, J 3 8 ARSLANER, Eren ARSLANER, E T10
A037 Tue, 15:00 8 STRÖM, Micke STRÖM, M 3 8 LANGSTROEM, Karo LANGSTROEM, K T03
A038 - 8 Walkover 0 0 TOMECEK, Milan TOMECEK, M
A039 - 8 Walkover 0 0 PONGERS, Quinten PONGERS, Q
A040 Tue, 15:00 8 VILCHES-PARDO, Paul VILCHES-PARDO, P 8 2 SUORANIEMI, Aatu SUORANIEMI, A T09

Losers Round 3

A045 Wed, 11:00 8 SEVASTYANOV, Arseny SEVASTYANOV, A 8 1 INCE, Sertak INCE, S T06
A046 Wed, 11:00 8 SOARES, Andre SOARES, A 8 5 ARSLANER, Eren ARSLANER, E T08
A047 Wed, 11:00 8 LANGSTROEM, Karo LANGSTROEM, K 8 3 TOMECEK, Milan TOMECEK, M T14
A048 Wed, 11:00 8 PONGERS, Quinten PONGERS, Q 6 8 VILCHES-PARDO, Paul VILCHES-PARDO, P T07

Winners Qualification

A041 Wed, 11:00 8 GANGFLØT, Emil-Andre GANGFLØT, E 8 6 SOUTO, Jonas SOUTO, J T02
A042 Wed, 11:00 8 SEVIK, Mehmet Haktan SEVIK, M 2 8 ALNAR, Mustafa ALNAR, M T12
A043 Wed, 11:00 8 STENSROD, Albert-Roman STENSROD, A 1 8 DÖRNER, Yuma DÖRNER, Y T10
A044 Wed, 11:00 8 MRVA, Kristian MRVA, K 4 8 MONTANARI, Luca MONTANARI, L T09

Losers Qualification

A049 Wed, 15:00 8 SEVASTYANOV, Arseny SEVASTYANOV, A 8 3 SEVIK, Mehmet Haktan SEVIK, M T04
A050 Wed, 15:00 8 SOARES, Andre SOARES, A 8 3 SOUTO, Jonas SOUTO, J T07
A051 Wed, 15:00 8 LANGSTROEM, Karo LANGSTROEM, K 2 8 MRVA, Kristian MRVA, K T08
A052 Wed, 15:00 8 VILCHES-PARDO, Paul VILCHES-PARDO, P 7 8 STENSROD, Albert-Roman STENSROD, A T05

SE - Quarter Finals

SE01 Thu, 13:00 8 GANGFLØT, Emil-Andre GANGFLØT, E 8 4 SOARES, Andre SOARES, A T09
SE02 Thu, 13:00 8 ALNAR, Mustafa ALNAR, M 7 8 STENSROD, Albert-Roman STENSROD, A T08
SE03 Thu, 13:00 8 DÖRNER, Yuma DÖRNER, Y 8 3 MRVA, Kristian MRVA, K T10
SE04 Thu, 13:00 8 MONTANARI, Luca MONTANARI, L 8 7 SEVASTYANOV, Arseny SEVASTYANOV, A T03

SE - Semi Finals

SE05 Thu, 15:00 8 GANGFLØT, Emil-Andre GANGFLØT, E 8 5 STENSROD, Albert-Roman STENSROD, A T03
SE06 Thu, 15:00 8 DÖRNER, Yuma DÖRNER, Y 8 4 MONTANARI, Luca MONTANARI, L T08

SE - Final

SE07 Thu, 18:00 8 GANGFLØT, Emil-Andre GANGFLØT, E 8 7 DÖRNER, Yuma DÖRNER, Y T04