Menu

EPBF / Dynamic Billard European Pool Championships Seniors & Ladies 2021 Treviso
EC Seniors Teams

Draw & Results

Round 1

A001 - 2 PORTUGALPORTUGAL . 0 0 Walkover
A002 Wed, 16:30 2 AUSTRIAAUSTRIA . 3 0 BELGIUMBELGIUM .
A002 Wed, 16:30 7 SCHERNTHANER JohannSCHERNTHANER J. 7 4 VANRIJKEL JohnyVANRIJKEL J. T11
A002 Wed, 16:30 8 REICHEGGER RaoulREICHEGGER R. 8 5 DHAESELEER TomDHAESELEER T. T10
A002 Wed, 16:30 7 REITER ChristianREITER C. 5 4 DHAESELEER MarioDHAESELEER M. T12
A003 Wed, 16:30 2 NORWAYNORWAY . 1 2 SLOVAKIASLOVAKIA .
A003 Wed, 16:30 7 VATNE DidrikVATNE D. 7 2 MIKUSKA PeterMIKUSKA P. T14
A003 Wed, 16:30 8 HAGEN HenrikHAGEN H. 3 8 MRVA MilanMRVA M. T15
A003 Wed, 16:30 7 OLDERVIK RonnyOLDERVIK R. 6 7 LISIK ZdenkoLISIK Z. T16
A004 Wed, 16:30 2 ITALYITALY . 2 1 SWEDENSWEDEN .
A004 Wed, 16:30 7 PETRONI FabioPETRONI F. 7 5 KARLSSON KentKARLSSON K. T04
A004 Wed, 16:30 8 SINI RiccardoSINI R. 8 4 MUTTO MahmutMUTTO M. T05
A004 Wed, 16:30 7 BONI GianlucaBONI G. 4 7 LÖFQVIST FredrikLÖFQVIST F. T06
A005 Wed, 16:30 2 SWITZERLANDSWITZERLAND . 1 2 CYPRUSCYPRUS .
A005 Wed, 16:30 7 BRAND ReneBRAND R. 2 7 GEORGIOU CostasGEORGIOU C. T07
A005 Wed, 16:30 8 SPECCHIA SaschaSPECCHIA S. 8 3 CONSTANTINOU IoannisCONSTANTINOU I. T09
A005 Wed, 16:30 7 AYAS MuratAYAS M. 2 7 KONNARIS ConstantinosKONNARIS C. T08
A006 Wed, 16:30 2 TURKISH NORTH CYPRUSTURKISH N. 0 3 POLANDPOLAND .
A006 Wed, 16:30 7 AYGÜNLÜ RustemAYGÜNLÜ R. 1 7 JEDRZEJCZAK DawidJEDRZEJCZAK D. T01
A006 Wed, 16:30 8 KONUKLU Emir AhmetKONUKLU E. 4 4 CZAPSKI BartoszCZAPSKI B. T02
A006 Wed, 16:30 7 LEYLEK FıratLEYLEK F. 1 7 BAK TomaszBAK T. T03
A007 Wed, 16:30 2 FINLANDFINLAND . 2 1 FRANCEFRANCE .
A007 Wed, 16:30 7 MIKKOLA TonyMIKKOLA T. 7 2 VILLAR FrancoisVILLAR F. T18
A007 Wed, 16:30 8 KORPELA SimoKORPELA S. 6 8 BOBEE GrégoryBOBEE G. T19
A007 Wed, 16:30 7 AHONEN TomiAHONEN T. 7 5 NATALI MichelNATALI M. T20
A008 - 2 GERMANYGERMANY . 0 0 Walkover

Winners Round 1

A009 Wed, 18:30 2 PORTUGALPORTUGAL . 2 1 AUSTRIAAUSTRIA .
A009 Wed, 18:30 7 TINOCO JorgeTINOCO J. 7 1 SCHERNTHANER JohannSCHERNTHANER J. T07
A009 Wed, 18:30 8 PEREIRA ManuelPEREIRA M. 8 6 WEICHHART MarkusWEICHHART M. T09
A009 Wed, 18:30 7 CORREIA HenriqueCORREIA H. 6 7 STARK MichaelSTARK M. T08
A010 Wed, 18:30 2 SLOVAKIASLOVAKIA . 1 2 ITALYITALY .
A010 Wed, 18:30 7 MIKUSKA PeterMIKUSKA P. 7 5 GROSSO AndreaGROSSO A. T14
A010 Wed, 18:30 8 MRVA MilanMRVA M. 6 8 SINI RiccardoSINI R. T15
A010 Wed, 18:30 7 LISIK ZdenkoLISIK Z. 3 7 BONI GianlucaBONI G. T16
A011 Wed, 18:30 2 CYPRUSCYPRUS . 1 2 POLANDPOLAND .
A011 Wed, 18:30 7 GEORGIOU CostasGEORGIOU C. 2 7 JEDRZEJCZAK DawidJEDRZEJCZAK D. T18
A011 Wed, 18:30 8 CONSTANTINOU IoannisCONSTANTINOU I. 1 8 BAK TomaszBAK T. T19
A011 Wed, 18:30 7 KONNARIS ConstantinosKONNARIS C. 7 3 CZAPSKI BartoszCZAPSKI B. T20
A012 Wed, 18:30 2 FINLANDFINLAND . 3 0 GERMANYGERMANY .
A012 Wed, 18:30 7 MIKKOLA TonyMIKKOLA T. 7 1 GROSS SteffenGROSS S. T01
A012 Wed, 18:30 8 LAAKSO PauliLAAKSO P. 7 1 WILLNER FrankWILLNER F. T02
A012 Wed, 18:30 7 AHONEN TomiAHONEN T. 7 1 WIRSBITZKI ReinerWIRSBITZKI R. T03

Losers Round 1

A013 - 2 Walkover 0 0 BELGIUMBELGIUM .
A014 Wed, 18:30 2 NORWAYNORWAY . 1 2 SWEDENSWEDEN .
A014 Wed, 18:30 7 OLDERVIK RonnyOLDERVIK R. 7 2 NORBERG MorganNORBERG M. T04
A014 Wed, 18:30 8 VATNE DidrikVATNE D. 5 8 MUTTO MahmutMUTTO M. T05
A014 Wed, 18:30 7 HAGEN HenrikHAGEN H. 6 7 LÖFQVIST FredrikLÖFQVIST F. T06
A015 Wed, 18:30 2 SWITZERLANDSWITZERLAND . 2 1 TURKISH NORTH CYPRUSTURKISH N.
A015 Wed, 18:30 7 RÜTSCHI AldoRÜTSCHI A. 7 5 LEYLEK FıratLEYLEK F. T11
A015 Wed, 18:30 8 SPECCHIA SaschaSPECCHIA S. 8 2 AYGÜNLÜ RustemAYGÜNLÜ R. T10
A015 Wed, 18:30 7 AYAS MuratAYAS M. 2 7 KONUKLU Emir AhmetKONUKLU E. T12
A016 - 2 FRANCEFRANCE . 0 0 Walkover

Losers Round 2

A017 Wed, 20:30 2 BELGIUMBELGIUM . 1 2 GERMANYGERMANY .
A017 Wed, 20:30 7 VANRIJKEL JohnyVANRIJKEL J. 7 6 GROSS SteffenGROSS S. T02
A017 Wed, 20:30 8 DHAESELEER TomDHAESELEER T. 0 8 WIRSBITZKI ReinerWIRSBITZKI R. T03
A017 Wed, 20:30 7 DHAESELEER MarioDHAESELEER M. 6 7 HOFMANN TimoHOFMANN T. T01
A018 Wed, 20:30 2 SWEDENSWEDEN . 2 1 CYPRUSCYPRUS .
A018 Wed, 20:30 7 ANDERSSON GlennANDERSSON G. 7 6 GEORGIOU CostasGEORGIOU C. T14
A018 Wed, 20:30 8 MUTTO MahmutMUTTO M. 8 5 CONSTANTINOU IoannisCONSTANTINOU I. T15
A018 Wed, 20:30 7 LÖFQVIST FredrikLÖFQVIST F. 3 7 KONNARIS ConstantinosKONNARIS C. T16
A019 Wed, 20:30 2 SWITZERLANDSWITZERLAND . 2 0 SLOVAKIASLOVAKIA .
A019 Wed, 20:30 7 RÜTSCHI AldoRÜTSCHI A. 7 2 MIKUSKA PeterMIKUSKA P. T04
A019 Wed, 20:30 8 SPECCHIA SaschaSPECCHIA S. 8 6 MRVA MilanMRVA M. T05
A019 Wed, 20:30 7 AYAS MuratAYAS M. 6 3 LISIK ZdenkoLISIK Z. T06
A020 Wed, 20:30 2 FRANCEFRANCE . 1 2 AUSTRIAAUSTRIA .
A020 Wed, 20:30 7 VILLAR FrancoisVILLAR F. 3 7 REICHEGGER RaoulREICHEGGER R. T07
A020 Wed, 20:30 8 BOBEE GrégoryBOBEE G. 8 2 WEICHHART MarkusWEICHHART M. T08
A020 Wed, 20:30 7 NATALI MichelNATALI M. 6 7 STARK MichaelSTARK M. T09

Losers Round 3

A023 Fri, 14:30 2 GERMANYGERMANY . 2 0 SWEDENSWEDEN .
A023 Fri, 14:30 7 WIRSBITZKI ReinerWIRSBITZKI R. 5 5 KARLSSON KentKARLSSON K. T04
A023 Fri, 14:30 8 GROSS SteffenGROSS S. 8 4 MUTTO MahmutMUTTO M. T05
A023 Fri, 14:30 7 HOFMANN TimoHOFMANN T. 7 3 NORBERG MorganNORBERG M. T06
A024 Fri, 14:30 2 SWITZERLANDSWITZERLAND . 2 1 AUSTRIAAUSTRIA .
A024 Fri, 14:30 7 BRAND ReneBRAND R. 5 7 REICHEGGER RaoulREICHEGGER R. T01
A024 Fri, 14:30 8 SPECCHIA SaschaSPECCHIA S. 8 2 WEICHHART MarkusWEICHHART M. T02
A024 Fri, 14:30 7 AYAS MuratAYAS M. 7 6 STARK MichaelSTARK M. T03

Winners Qualification

A021 Wed, 20:30 2 PORTUGALPORTUGAL . 0 2 ITALYITALY .
A021 Wed, 20:30 7 TINOCO JorgeTINOCO J. 3 7 GROSSO AndreaGROSSO A. T20
A021 Wed, 20:30 8 PEREIRA ManuelPEREIRA M. 6 6 SINI RiccardoSINI R. T18
A021 Wed, 20:30 7 CORREIA HenriqueCORREIA H. 4 7 BONI GianlucaBONI G. T19
A022 Wed, 20:30 2 POLANDPOLAND . 2 1 FINLANDFINLAND .
A022 Wed, 20:30 7 JEDRZEJCZAK DawidJEDRZEJCZAK D. 7 4 MIKKOLA TonyMIKKOLA T. T10
A022 Wed, 20:30 8 BAK TomaszBAK T. 8 2 LAAKSO PauliLAAKSO P. T11
A022 Wed, 20:30 7 CZAPSKI BartoszCZAPSKI B. 3 7 AHONEN TomiAHONEN T. T12

Losers Qualification

A025 Fri, 16:30 2 GERMANYGERMANY . 1 2 PORTUGALPORTUGAL .
A025 Fri, 16:30 7 WIRSBITZKI ReinerWIRSBITZKI R. 7 5 TINOCO JorgeTINOCO J. T06
A025 Fri, 16:30 8 GROSS SteffenGROSS S. 6 8 PEREIRA ManuelPEREIRA M. T04
A025 Fri, 16:30 7 HOFMANN TimoHOFMANN T. 2 7 CORREIA HenriqueCORREIA H. T05
A026 Fri, 16:30 2 SWITZERLANDSWITZERLAND . 3 0 FINLANDFINLAND .
A026 Fri, 16:30 7 RÜTSCHI AldoRÜTSCHI A. 5 3 RATINEN AriRATINEN A. T02
A026 Fri, 16:30 8 SPECCHIA SaschaSPECCHIA S. 8 3 KORPELA SimoKORPELA S. T03
A026 Fri, 16:30 7 AYAS MuratAYAS M. 7 4 AHONEN TomiAHONEN T. T01

SE - Semi Finals

SE01 Fri, 18:30 2 ITALYITALY . 2 1 SWITZERLANDSWITZERLAND .
SE01 Fri, 18:30 7 PETRONI FabioPETRONI F. 7 2 BRAND ReneBRAND R. T04
SE01 Fri, 18:30 8 SINI RiccardoSINI R. 8 4 SPECCHIA SaschaSPECCHIA S. T06
SE01 Fri, 18:30 7 BONI GianlucaBONI G. 5 6 AYAS MuratAYAS M. T05
SE02 Fri, 18:30 2 POLANDPOLAND . 0 3 PORTUGALPORTUGAL .
SE02 Fri, 18:30 7 JEDRZEJCZAK DawidJEDRZEJCZAK D. 1 7 TINOCO JorgeTINOCO J. T02
SE02 Fri, 18:30 8 BAK TomaszBAK T. 2 8 PEREIRA ManuelPEREIRA M. T03
SE02 Fri, 18:30 7 CZAPSKI BartoszCZAPSKI B. 4 4 CORREIA HenriqueCORREIA H. T01

SE - Final

SE03 Fri, 21:00 2 ITALYITALY . 1 2 PORTUGALPORTUGAL .
SE03 Fri, 21:00 7 PETRONI FabioPETRONI F. 4 7 TINOCO JorgeTINOCO J. T02
SE03 Fri, 21:00 8 GROSSO AndreaGROSSO A. 7 8 PEREIRA ManuelPEREIRA M. T04
SE03 Fri, 21:00 7 BONI GianlucaBONI G. 7 4 CORREIA HenriqueCORREIA H. T01