Menu

EPBF / Dynamic Billard European Pool Championships Seniors & Ladies 2021 Treviso
EC Seniors Teams

Order of Play

R1-A001 - ST 2 PORTUGALPORTUGAL . 0 0   Walkover
R1-A008 - ST 2 GERMANYGERMANY . 0 0   Walkover
LR1-A013 - ST 2 Walkover 0 0   BELGIUMBELGIUM .
LR1-A016 - ST 2 FRANCEFRANCE . 0 0   Walkover

Dec 1, 2021, 16:30

R1-A002 Wed, 16:30 ST 2 AUSTRIAAUSTRIA . 3 0   BELGIUMBELGIUM .
R1-A002 Wed, 16:30 ST 7 SCHERNTHANER JohannSCHERNTHANER J. 7 4   VANRIJKEL JohnyVANRIJKEL J. T11
R1-A002 Wed, 16:30 ST 8 REICHEGGER RaoulREICHEGGER R. 8 5   DHAESELEER TomDHAESELEER T. T10
R1-A002 Wed, 16:30 ST 7 REITER ChristianREITER C. 5 4   DHAESELEER MarioDHAESELEER M. T12
R1-A003 Wed, 16:30 ST 2 NORWAYNORWAY . 1 2   SLOVAKIASLOVAKIA .
R1-A003 Wed, 16:30 ST 7 VATNE DidrikVATNE D. 7 2   MIKUSKA PeterMIKUSKA P. T14
R1-A003 Wed, 16:30 ST 8 HAGEN HenrikHAGEN H. 3 8   MRVA MilanMRVA M. T15
R1-A003 Wed, 16:30 ST 7 OLDERVIK RonnyOLDERVIK R. 6 7   LISIK ZdenkoLISIK Z. T16
R1-A004 Wed, 16:30 ST 2 ITALYITALY . 2 1   SWEDENSWEDEN .
R1-A004 Wed, 16:30 ST 7 PETRONI FabioPETRONI F. 7 5   KARLSSON KentKARLSSON K. T04
R1-A004 Wed, 16:30 ST 8 SINI RiccardoSINI R. 8 4   MUTTO MahmutMUTTO M. T05
R1-A004 Wed, 16:30 ST 7 BONI GianlucaBONI G. 4 7   LÖFQVIST FredrikLÖFQVIST F. T06
R1-A005 Wed, 16:30 ST 2 SWITZERLANDSWITZERLAND . 1 2   CYPRUSCYPRUS .
R1-A005 Wed, 16:30 ST 7 BRAND ReneBRAND R. 2 7   GEORGIOU CostasGEORGIOU C. T07
R1-A005 Wed, 16:30 ST 8 SPECCHIA SaschaSPECCHIA S. 8 3   CONSTANTINOU IoannisCONSTANTINOU I. T09
R1-A005 Wed, 16:30 ST 7 AYAS MuratAYAS M. 2 7   KONNARIS ConstantinosKONNARIS C. T08
R1-A006 Wed, 16:30 ST 2 TURKISH NORTH CYPRUSTURKISH N. 0 3   POLANDPOLAND .
R1-A006 Wed, 16:30 ST 7 AYGÜNLÜ RustemAYGÜNLÜ R. 1 7   JEDRZEJCZAK DawidJEDRZEJCZAK D. T01
R1-A006 Wed, 16:30 ST 8 KONUKLU Emir AhmetKONUKLU E. 4 4   CZAPSKI BartoszCZAPSKI B. T02
R1-A006 Wed, 16:30 ST 7 LEYLEK FıratLEYLEK F. 1 7   BAK TomaszBAK T. T03
R1-A007 Wed, 16:30 ST 2 FINLANDFINLAND . 2 1   FRANCEFRANCE .
R1-A007 Wed, 16:30 ST 7 MIKKOLA TonyMIKKOLA T. 7 2   VILLAR FrancoisVILLAR F. T18
R1-A007 Wed, 16:30 ST 8 KORPELA SimoKORPELA S. 6 8   BOBEE GrégoryBOBEE G. T19
R1-A007 Wed, 16:30 ST 7 AHONEN TomiAHONEN T. 7 5   NATALI MichelNATALI M. T20

Dec 1, 2021, 18:30

WR1-A009 Wed, 18:30 ST 2 PORTUGALPORTUGAL . 2 1   AUSTRIAAUSTRIA .
WR1-A009 Wed, 18:30 ST 7 TINOCO JorgeTINOCO J. 7 1   SCHERNTHANER JohannSCHERNTHANER J. T07
WR1-A009 Wed, 18:30 ST 8 PEREIRA ManuelPEREIRA M. 8 6   WEICHHART MarkusWEICHHART M. T09
WR1-A009 Wed, 18:30 ST 7 CORREIA HenriqueCORREIA H. 6 7   STARK MichaelSTARK M. T08
WR1-A010 Wed, 18:30 ST 2 SLOVAKIASLOVAKIA . 1 2   ITALYITALY .
WR1-A010 Wed, 18:30 ST 7 MIKUSKA PeterMIKUSKA P. 7 5   GROSSO AndreaGROSSO A. T14
WR1-A010 Wed, 18:30 ST 8 MRVA MilanMRVA M. 6 8   SINI RiccardoSINI R. T15
WR1-A010 Wed, 18:30 ST 7 LISIK ZdenkoLISIK Z. 3 7   BONI GianlucaBONI G. T16
WR1-A011 Wed, 18:30 ST 2 CYPRUSCYPRUS . 1 2   POLANDPOLAND .
WR1-A011 Wed, 18:30 ST 7 GEORGIOU CostasGEORGIOU C. 2 7   JEDRZEJCZAK DawidJEDRZEJCZAK D. T18
WR1-A011 Wed, 18:30 ST 8 CONSTANTINOU IoannisCONSTANTINOU I. 1 8   BAK TomaszBAK T. T19
WR1-A011 Wed, 18:30 ST 7 KONNARIS ConstantinosKONNARIS C. 7 3   CZAPSKI BartoszCZAPSKI B. T20
WR1-A012 Wed, 18:30 ST 2 FINLANDFINLAND . 3 0   GERMANYGERMANY .
WR1-A012 Wed, 18:30 ST 7 MIKKOLA TonyMIKKOLA T. 7 1   GROSS SteffenGROSS S. T01
WR1-A012 Wed, 18:30 ST 8 LAAKSO PauliLAAKSO P. 7 1   WILLNER FrankWILLNER F. T02
WR1-A012 Wed, 18:30 ST 7 AHONEN TomiAHONEN T. 7 1   WIRSBITZKI ReinerWIRSBITZKI R. T03
LR1-A014 Wed, 18:30 ST 2 NORWAYNORWAY . 1 2   SWEDENSWEDEN .
LR1-A014 Wed, 18:30 ST 7 OLDERVIK RonnyOLDERVIK R. 7 2   NORBERG MorganNORBERG M. T04
LR1-A014 Wed, 18:30 ST 8 VATNE DidrikVATNE D. 5 8   MUTTO MahmutMUTTO M. T05
LR1-A014 Wed, 18:30 ST 7 HAGEN HenrikHAGEN H. 6 7   LÖFQVIST FredrikLÖFQVIST F. T06
LR1-A015 Wed, 18:30 ST 2 SWITZERLANDSWITZERLAND . 2 1   TURKISH NORTH CYPRUSTURKISH N.
LR1-A015 Wed, 18:30 ST 7 RÜTSCHI AldoRÜTSCHI A. 7 5   LEYLEK FıratLEYLEK F. T11
LR1-A015 Wed, 18:30 ST 8 SPECCHIA SaschaSPECCHIA S. 8 2   AYGÜNLÜ RustemAYGÜNLÜ R. T10
LR1-A015 Wed, 18:30 ST 7 AYAS MuratAYAS M. 2 7   KONUKLU Emir AhmetKONUKLU E. T12

Dec 1, 2021, 20:30

LR2-A017 Wed, 20:30 ST 2 BELGIUMBELGIUM . 1 2   GERMANYGERMANY .
LR2-A017 Wed, 20:30 ST 7 VANRIJKEL JohnyVANRIJKEL J. 7 6   GROSS SteffenGROSS S. T02
LR2-A017 Wed, 20:30 ST 8 DHAESELEER TomDHAESELEER T. 0 8   WIRSBITZKI ReinerWIRSBITZKI R. T03
LR2-A017 Wed, 20:30 ST 7 DHAESELEER MarioDHAESELEER M. 6 7   HOFMANN TimoHOFMANN T. T01
LR2-A018 Wed, 20:30 ST 2 SWEDENSWEDEN . 2 1   CYPRUSCYPRUS .
LR2-A018 Wed, 20:30 ST 7 ANDERSSON GlennANDERSSON G. 7 6   GEORGIOU CostasGEORGIOU C. T14
LR2-A018 Wed, 20:30 ST 8 MUTTO MahmutMUTTO M. 8 5   CONSTANTINOU IoannisCONSTANTINOU I. T15
LR2-A018 Wed, 20:30 ST 7 LÖFQVIST FredrikLÖFQVIST F. 3 7   KONNARIS ConstantinosKONNARIS C. T16
LR2-A019 Wed, 20:30 ST 2 SWITZERLANDSWITZERLAND . 2 0   SLOVAKIASLOVAKIA .
LR2-A019 Wed, 20:30 ST 7 RÜTSCHI AldoRÜTSCHI A. 7 2   MIKUSKA PeterMIKUSKA P. T04
LR2-A019 Wed, 20:30 ST 8 SPECCHIA SaschaSPECCHIA S. 8 6   MRVA MilanMRVA M. T05
LR2-A019 Wed, 20:30 ST 7 AYAS MuratAYAS M. 6 3   LISIK ZdenkoLISIK Z. T06
LR2-A020 Wed, 20:30 ST 2 FRANCEFRANCE . 1 2   AUSTRIAAUSTRIA .
LR2-A020 Wed, 20:30 ST 7 VILLAR FrancoisVILLAR F. 3 7   REICHEGGER RaoulREICHEGGER R. T07
LR2-A020 Wed, 20:30 ST 8 BOBEE GrégoryBOBEE G. 8 2   WEICHHART MarkusWEICHHART M. T08
LR2-A020 Wed, 20:30 ST 7 NATALI MichelNATALI M. 6 7   STARK MichaelSTARK M. T09
WQ-A021 Wed, 20:30 ST 2 PORTUGALPORTUGAL . 0 2   ITALYITALY .
WQ-A021 Wed, 20:30 ST 7 TINOCO JorgeTINOCO J. 3 7   GROSSO AndreaGROSSO A. T20
WQ-A021 Wed, 20:30 ST 8 PEREIRA ManuelPEREIRA M. 6 6   SINI RiccardoSINI R. T18
WQ-A021 Wed, 20:30 ST 7 CORREIA HenriqueCORREIA H. 4 7   BONI GianlucaBONI G. T19
WQ-A022 Wed, 20:30 ST 2 POLANDPOLAND . 2 1   FINLANDFINLAND .
WQ-A022 Wed, 20:30 ST 7 JEDRZEJCZAK DawidJEDRZEJCZAK D. 7 4   MIKKOLA TonyMIKKOLA T. T10
WQ-A022 Wed, 20:30 ST 8 BAK TomaszBAK T. 8 2   LAAKSO PauliLAAKSO P. T11
WQ-A022 Wed, 20:30 ST 7 CZAPSKI BartoszCZAPSKI B. 3 7   AHONEN TomiAHONEN T. T12

Dec 3, 2021, 14:30

LR3-A023 Fri, 14:30 ST 2 GERMANYGERMANY . 2 0   SWEDENSWEDEN .
LR3-A023 Fri, 14:30 ST 7 WIRSBITZKI ReinerWIRSBITZKI R. 5 5   KARLSSON KentKARLSSON K. T04
LR3-A023 Fri, 14:30 ST 8 GROSS SteffenGROSS S. 8 4   MUTTO MahmutMUTTO M. T05
LR3-A023 Fri, 14:30 ST 7 HOFMANN TimoHOFMANN T. 7 3   NORBERG MorganNORBERG M. T06
LR3-A024 Fri, 14:30 ST 2 SWITZERLANDSWITZERLAND . 2 1   AUSTRIAAUSTRIA .
LR3-A024 Fri, 14:30 ST 7 BRAND ReneBRAND R. 5 7   REICHEGGER RaoulREICHEGGER R. T01
LR3-A024 Fri, 14:30 ST 8 SPECCHIA SaschaSPECCHIA S. 8 2   WEICHHART MarkusWEICHHART M. T02
LR3-A024 Fri, 14:30 ST 7 AYAS MuratAYAS M. 7 6   STARK MichaelSTARK M. T03

Dec 3, 2021, 16:30

LQ-A025 Fri, 16:30 ST 2 GERMANYGERMANY . 1 2   PORTUGALPORTUGAL .
LQ-A025 Fri, 16:30 ST 7 WIRSBITZKI ReinerWIRSBITZKI R. 7 5   TINOCO JorgeTINOCO J. T06
LQ-A025 Fri, 16:30 ST 8 GROSS SteffenGROSS S. 6 8   PEREIRA ManuelPEREIRA M. T04
LQ-A025 Fri, 16:30 ST 7 HOFMANN TimoHOFMANN T. 2 7   CORREIA HenriqueCORREIA H. T05
LQ-A026 Fri, 16:30 ST 2 SWITZERLANDSWITZERLAND . 3 0   FINLANDFINLAND .
LQ-A026 Fri, 16:30 ST 7 RÜTSCHI AldoRÜTSCHI A. 5 3   RATINEN AriRATINEN A. T02
LQ-A026 Fri, 16:30 ST 8 SPECCHIA SaschaSPECCHIA S. 8 3   KORPELA SimoKORPELA S. T03
LQ-A026 Fri, 16:30 ST 7 AYAS MuratAYAS M. 7 4   AHONEN TomiAHONEN T. T01

Dec 3, 2021, 18:30

SF-SE01 Fri, 18:30 ST 2 ITALYITALY . 2 1   SWITZERLANDSWITZERLAND .
SF-SE01 Fri, 18:30 ST 7 PETRONI FabioPETRONI F. 7 2   BRAND ReneBRAND R. T04
SF-SE01 Fri, 18:30 ST 8 SINI RiccardoSINI R. 8 4   SPECCHIA SaschaSPECCHIA S. T06
SF-SE01 Fri, 18:30 ST 7 BONI GianlucaBONI G. 5 6   AYAS MuratAYAS M. T05
SF-SE02 Fri, 18:30 ST 2 POLANDPOLAND . 0 3   PORTUGALPORTUGAL .
SF-SE02 Fri, 18:30 ST 7 JEDRZEJCZAK DawidJEDRZEJCZAK D. 1 7   TINOCO JorgeTINOCO J. T02
SF-SE02 Fri, 18:30 ST 8 BAK TomaszBAK T. 2 8   PEREIRA ManuelPEREIRA M. T03
SF-SE02 Fri, 18:30 ST 7 CZAPSKI BartoszCZAPSKI B. 4 4   CORREIA HenriqueCORREIA H. T01

Dec 3, 2021, 21:00

F-SE03 Fri, 21:00 ST 2 ITALYITALY . 1 2   PORTUGALPORTUGAL .
F-SE03 Fri, 21:00 ST 7 PETRONI FabioPETRONI F. 4 7   TINOCO JorgeTINOCO J. T02
F-SE03 Fri, 21:00 ST 8 GROSSO AndreaGROSSO A. 7 8   PEREIRA ManuelPEREIRA M. T04
F-SE03 Fri, 21:00 ST 7 BONI GianlucaBONI G. 7 4   CORREIA HenriqueCORREIA H. T01