Menu

EPBF / Dynamic Billard European Championships Youth 2021 Laško
Girls 10-Ball

Draw & Results

Round 1

A001 - 5 GULEIKOVA AleksandraGULEIKOVA A. 0 0 Walkover
A002 Mon, 09:00 5 PETTERSEN Victoria HaugePETTERSEN V. 3 5 JONSKA IzabellaJONSKA I. T15
A003 Mon, 09:00 5 SOMMER ThaliaSOMMER T. 1 5 PAWELCZYK DominikaPAWELCZYK D. T16
A004 - 5 CHEPRASOVA DariaCHEPRASOVA D. 0 0 Walkover
A005 - 5 PRIMUS LenaPRIMUS L. 0 0 Walkover
A006 Mon, 09:00 5 DIANISEVICHUS AlisaDIANISEVICHUS A. 5 4 HJALMARSTRÖM LinneaHJALMARSTRÖM L. T17
A007 Mon, 09:00 5 VERHAREN TaraVERHAREN T. 5 0 LYKHOLAT ViraLYKHOLAT V. T23
A008 - 5 KAPELLER SarahKAPELLER S. 0 0 Walkover
A009 - 5 YAZGANANKAN SevimsuYAZGANANKAN S. 0 0 Walkover
A010 Mon, 09:00 5 MURHA MilenaMURHA M. 3 5 RADEMAKERS MeganRADEMAKERS M. T18
A011 Mon, 09:00 5 VORONINA VarvaraVORONINA V. 5 2 KALIAIEVA MarynaKALIAIEVA M. T22
A012 - 5 HEINE VivienHEINE V. 0 0 Walkover
A013 - 5 RIEGLER AnnaRIEGLER A. 0 0 Walkover
A014 Mon, 09:00 5 GABRIEL NataliaGABRIEL N. 1 5 SCHUURMAN JolienSCHUURMAN J. T24
A015 Mon, 09:00 5 GHAFFARI AlaraGHAFFARI A. 5 3 VOLERY ShirinVOLERY S. T21
A016 - 5 VINOKUROVA PolinaVINOKUROVA . 0 0 Walkover

Winners Round 1

A017 Mon, 18:00 5 GULEIKOVA AleksandraGULEIKOVA A. 5 4 JONSKA IzabellaJONSKA I. T05
A018 Mon, 18:00 5 PAWELCZYK DominikaPAWELCZYK D. 2 5 CHEPRASOVA DariaCHEPRASOVA D. T17
A019 Mon, 18:00 5 PRIMUS LenaPRIMUS L. 5 0 DIANISEVICHUS AlisaDIANISEVICHUS A. T08
A020 Mon, 18:00 5 VERHAREN TaraVERHAREN T. 0 5 KAPELLER SarahKAPELLER S. T16
A021 Mon, 18:00 5 YAZGANANKAN SevimsuYAZGANANKAN S. 3 5 RADEMAKERS MeganRADEMAKERS M. T04
A022 Mon, 18:00 5 VORONINA VarvaraVORONINA V. 5 2 HEINE VivienHEINE V. T23
A023 Mon, 18:00 5 RIEGLER AnnaRIEGLER A. 4 5 SCHUURMAN JolienSCHUURMAN J. T06
A024 Mon, 18:00 5 GHAFFARI AlaraGHAFFARI A. 5 2 VINOKUROVA PolinaVINOKUROVA . T21

Losers Round 1

A025 - 5 Walkover 0 0 PETTERSEN Victoria HaugePETTERSEN V.
A026 - 5 SOMMER ThaliaSOMMER T. 0 0 Walkover
A027 - 5 Walkover 0 0 HJALMARSTRÖM LinneaHJALMARSTRÖM L.
A028 - 5 LYKHOLAT ViraLYKHOLAT V. 0 0 Walkover
A029 - 5 Walkover 0 0 MURHA MilenaMURHA M.
A030 - 5 KALIAIEVA MarynaKALIAIEVA M. 0 0 Walkover
A031 - 5 Walkover 0 0 GABRIEL NataliaGABRIEL N.
A032 - 5 VOLERY ShirinVOLERY S. 0 0 Walkover

Losers Round 2

A033 Mon, 19:30 5 PETTERSEN Victoria HaugePETTERSEN V. 3 5 VINOKUROVA PolinaVINOKUROVA . T08
A034 Mon, 19:30 5 SOMMER ThaliaSOMMER T. 2 5 RIEGLER AnnaRIEGLER A. T11
A035 Mon, 19:30 5 HJALMARSTRÖM LinneaHJALMARSTRÖM L. 3 5 HEINE VivienHEINE V. T07
A036 Mon, 19:30 5 LYKHOLAT ViraLYKHOLAT V. 5 3 YAZGANANKAN SevimsuYAZGANANKAN S. T10
A037 Mon, 19:30 5 MURHA MilenaMURHA M. 5 1 VERHAREN TaraVERHAREN T. T22
A038 Mon, 19:30 5 KALIAIEVA MarynaKALIAIEVA M. 5 3 DIANISEVICHUS AlisaDIANISEVICHUS A. T16
A039 Mon, 19:30 5 GABRIEL NataliaGABRIEL N. 5 3 PAWELCZYK DominikaPAWELCZYK D. T21
A040 Mon, 19:30 5 VOLERY ShirinVOLERY S. 5 0 JONSKA IzabellaJONSKA I. T06

Losers Round 3

A045 Tue, 12:30 5 VINOKUROVA PolinaVINOKUROVA . 1 5 RIEGLER AnnaRIEGLER A. T03
A046 Tue, 12:30 5 HEINE VivienHEINE V. 5 0 LYKHOLAT ViraLYKHOLAT V. T05
A047 Tue, 12:30 5 MURHA MilenaMURHA M. 4 5 KALIAIEVA MarynaKALIAIEVA M. T06
A048 Tue, 12:30 5 GABRIEL NataliaGABRIEL N. 5 4 VOLERY ShirinVOLERY S. T07

Winners Qualification

A041 Tue, 12:30 5 GULEIKOVA AleksandraGULEIKOVA A. 5 4 CHEPRASOVA DariaCHEPRASOVA D. T09
A042 Tue, 12:30 5 PRIMUS LenaPRIMUS L. 4 5 KAPELLER SarahKAPELLER S. T04
A043 Tue, 12:30 5 RADEMAKERS MeganRADEMAKERS M. 2 5 VORONINA VarvaraVORONINA V. T11
A044 Tue, 12:30 5 SCHUURMAN JolienSCHUURMAN J. 0 5 GHAFFARI AlaraGHAFFARI A. T12

Losers Qualification

A049 Wed, 13:00 5 RIEGLER AnnaRIEGLER A. 5 2 PRIMUS LenaPRIMUS L. T05
A050 Wed, 13:00 5 HEINE VivienHEINE V. 4 5 CHEPRASOVA DariaCHEPRASOVA D. T03
A051 Wed, 13:00 5 KALIAIEVA MarynaKALIAIEVA M. 5 0 SCHUURMAN JolienSCHUURMAN J. T04
A052 Wed, 13:00 5 GABRIEL NataliaGABRIEL N. 5 2 RADEMAKERS MeganRADEMAKERS M. T06

SE - Quarter Finals

SE01 Wed, 16:00 5 GULEIKOVA AleksandraGULEIKOVA A. 3 5 GABRIEL NataliaGABRIEL N. T15
SE02 Wed, 16:00 5 KAPELLER SarahKAPELLER S. 5 4 RIEGLER AnnaRIEGLER A. T19
SE03 Wed, 16:00 5 VORONINA VarvaraVORONINA V. 5 2 KALIAIEVA MarynaKALIAIEVA M. T10
SE04 Wed, 16:00 5 GHAFFARI AlaraGHAFFARI A. 0 5 CHEPRASOVA DariaCHEPRASOVA D. T18

SE - Semi Finals

SE05 Wed, 17:45 5 GABRIEL NataliaGABRIEL N. 3 5 KAPELLER SarahKAPELLER S. T03
SE06 Wed, 17:45 5 VORONINA VarvaraVORONINA V. 3 5 CHEPRASOVA DariaCHEPRASOVA D. T04

SE - Final

SE07 Wed, 19:30 5 KAPELLER SarahKAPELLER S. 5 4 CHEPRASOVA DariaCHEPRASOVA D. T02