Menu

EPBF / Dynamic Billard European Championships Youth 2021 Laško
Girls Teams

Draw & Results

Round 1

A001 - 2 RUSSIARUSSIA . 0 0 Walkover
A002 Tue, 14:30 2 GERMANYGERMANY . 2 0 SWITZERLANDSWITZERLAND .
A002 Tue, 14:30 5 GABRIEL NataliaGABRIEL N. 5 3 VOLERY ShirinVOLERY S. T20
A002 Tue, 14:30 6 HEINE VivienHEINE V. 6 4 SOMMER ThaliaSOMMER T. T21
A002 Tue, 14:30 99 0 0
A003 - 2 BELARUSBELARUS . 0 0 Walkover
A004 - 2 UKRAINEUKRAINE . 0 0 Walkover
A005 - 2 POLANDPOLAND . 0 0 Walkover
A006 - 2 TURKISH CYPRIOTTURKISH C. 0 0 Walkover
A007 - 2 NETHERLANDSNETHERLANDS . 0 0 Walkover
A008 - 2 AUSTRIAAUSTRIA . 0 0 Walkover

Losers Round 1

A013 - 2 Walkover 0 0 SWITZERLANDSWITZERLAND .
A014 - 2 Walkover 0 0 Walkover
A015 - 2 Walkover 0 0 Walkover
A016 - 2 Walkover 0 0 Walkover

Winners Qualification

A009 Thu, 18:00 2 RUSSIARUSSIA . 2 0 GERMANYGERMANY .
A009 Thu, 18:00 5 GULEIKOVA AleksandraGULEIKOVA A. 5 3 GABRIEL NataliaGABRIEL N. T04
A009 Thu, 18:00 6 VORONINA VarvaraVORONINA V. 6 3 HEINE VivienHEINE V. T03
A009 Thu, 18:00 99 0 0
A010 Thu, 18:00 2 BELARUSBELARUS . 2 0 UKRAINEUKRAINE .
A010 Thu, 18:00 5 DIANISEVICHUS AlisaDIANISEVICHUS A. 5 3 VINOKUROVA PolinaVINOKUROVA . T11
A010 Thu, 18:00 6 CHEPRASOVA DariaCHEPRASOVA D. 6 5 KALIAIEVA MarynaKALIAIEVA M. T12
A010 Thu, 18:00 99 0 0
A011 Thu, 18:00 2 POLANDPOLAND . 2 1 TURKISH CYPRIOTTURKISH C.
A011 Thu, 18:00 5 JONSKA IzabellaJONSKA I. 3 5 YAZGANANKAN SevimsuYAZGANANKAN S. T13
A011 Thu, 18:00 6 PAWELCZYK DominikaPAWELCZYK D. 6 5 GHAFFARI AlaraGHAFFARI A. T14
A011 Thu, 18:00 99 POLANDPOLAND . 4 1 TURKISH CYPRIOTTURKISH C. T13
A012 Thu, 18:00 2 NETHERLANDSNETHERLANDS . 1 2 AUSTRIAAUSTRIA .
A012 Thu, 18:00 5 RADEMAKERS MeganRADEMAKERS M. 0 5 PRIMUS LenaPRIMUS L. T01
A012 Thu, 18:00 6 VERHAREN TaraVERHAREN T. 6 5 KAPELLER SarahKAPELLER S. T02
A012 Thu, 18:00 99 NETHERLANDSNETHERLANDS . 1 4 AUSTRIAAUSTRIA . T01

Losers Qualification

A017 Thu, 20:30 2 SWITZERLANDSWITZERLAND . 0 2 NETHERLANDSNETHERLANDS .
A017 Thu, 20:30 5 SOMMER ThaliaSOMMER T. 2 5 SCHUURMAN JolienSCHUURMAN J. T23
A017 Thu, 20:30 6 VOLERY ShirinVOLERY S. 5 6 RADEMAKERS MeganRADEMAKERS M. T24
A017 Thu, 20:30 99 0 0
A018 - 2 Walkover 0 0 TURKISH CYPRIOTTURKISH C.
A019 - 2 Walkover 0 0 UKRAINEUKRAINE .
A020 - 2 Walkover 0 0 GERMANYGERMANY .

SE - Quarter Finals

SE01 Sat, 16:00 2 RUSSIARUSSIA . 2 0 NETHERLANDSNETHERLANDS .
SE01 Sat, 16:00 5 GULEIKOVA AleksandraGULEIKOVA A. 5 0 SCHUURMAN JolienSCHUURMAN J. T11
SE01 Sat, 16:00 6 VORONINA VarvaraVORONINA V. 6 4 RADEMAKERS MeganRADEMAKERS M. T12
SE01 Sat, 16:00 99 0 0
SE02 Sat, 16:00 2 BELARUSBELARUS . 2 0 TURKISH CYPRIOTTURKISH C.
SE02 Sat, 16:00 5 DIANISEVICHUS AlisaDIANISEVICHUS A. 5 4 GHAFFARI AlaraGHAFFARI A. T13
SE02 Sat, 16:00 6 MURHA MilenaMURHA M. 6 1 YAZGANANKAN SevimsuYAZGANANKAN S. T14
SE02 Sat, 16:00 99 0 0
SE03 Sat, 16:00 2 POLANDPOLAND . 1 2 GERMANYGERMANY .
SE03 Sat, 16:00 5 JONSKA IzabellaJONSKA I. 5 3 GABRIEL NataliaGABRIEL N. T15
SE03 Sat, 16:00 6 PAWELCZYK DominikaPAWELCZYK D. 3 6 HEINE VivienHEINE V. T16
SE03 Sat, 16:00 99 POLANDPOLAND . 4 5 GERMANYGERMANY . T15
SE04 Sat, 16:00 2 AUSTRIAAUSTRIA . 2 0 UKRAINEUKRAINE .
SE04 Sat, 16:00 5 PRIMUS LenaPRIMUS L. 5 2 LYKHOLAT ViraLYKHOLAT V. T17
SE04 Sat, 16:00 6 RIEGLER AnnaRIEGLER A. 6 2 KALIAIEVA MarynaKALIAIEVA M. T18
SE04 Sat, 16:00 99 0 0

SE - Semi Finals

SE05 Sun, 14:30 2 RUSSIARUSSIA . 2 0 BELARUSBELARUS .
SE05 Sun, 14:30 5 GULEIKOVA AleksandraGULEIKOVA A. 5 1 MURHA MilenaMURHA M. T20
SE05 Sun, 14:30 6 VORONINA VarvaraVORONINA V. 6 3 CHEPRASOVA DariaCHEPRASOVA D. T21
SE05 Sun, 14:30 99 0 0
SE06 Sun, 14:30 2 GERMANYGERMANY . 1 2 AUSTRIAAUSTRIA .
SE06 Sun, 14:30 5 GABRIEL NataliaGABRIEL N. 3 5 PRIMUS LenaPRIMUS L. T04
SE06 Sun, 14:30 6 HEINE VivienHEINE V. 6 4 RIEGLER AnnaRIEGLER A. T05
SE06 Sun, 14:30 99 GERMANYGERMANY . 1 3 AUSTRIAAUSTRIA . T01

SE - Final

SE07 Sun, 16:30 2 RUSSIARUSSIA . 2 0 AUSTRIAAUSTRIA .
SE07 Sun, 16:30 5 GULEIKOVA AleksandraGULEIKOVA A. 5 4 PRIMUS LenaPRIMUS L. T02
SE07 Sun, 16:30 6 VORONINA VarvaraVORONINA V. 6 4 RIEGLER AnnaRIEGLER A. T01
SE07 Sun, 16:30 99 0 0