Main Menu
Tournament Menu

EPBF / Dynamic Billard European Championships 2021 Antalya
EC U23 9-Ball

Draw & Results

Round 1

A001 - PECELJ AleksaPECELJ A.
0
0
Walkover
A002 Tue, 09:00 VATANSEVER IbrahimVATANSEVER I.
6
9
DEGIRMENCI SametDEGIRMENCI S. T08
A003 - VIITANEN WilliamVIITANEN W.
0
0
Walkover
A004 - SANLISOY OsmanSANLISOY O.
0
0
Walkover
A005 - VILCHES-PARDO PaulVILCHES-PARDO P.
0
0
Walkover
A006 - VIRTARANTA JereVIRTARANTA J.
0
0
Walkover
A007 Tue, 09:00 MÄGI MarkMÄGI M.
9
3
COKSOYLER EminCOKSOYLER E. T03
A008 - HAEGMANS JoeyHAEGMANS J.
0
0
Walkover
A009 - ALNAR MustafaALNAR M.
0
0
Walkover
A010 Tue, 09:00 DA COSTA TonyDA COSTA T.
4
9
MATVIENKO VladimirMATVIENKO V. T06
A011 - LANG DanielLANG D.
0
0
Walkover
A012 - MENN LucaMENN L.
0
0
Walkover
A013 - SEVIK Mehmet HaktanSEVIK M.
0
0
Walkover
A014 - ALACAM BilgeALACAM B.
0
0
Walkover
A015 Tue, 09:00 STRÖM MickeSTRÖM M.
9
6
LEBDUŠKA FilipLEBDUŠKA F. T09
A016 - RUDSHAVN Ole KristianRUDSHAVN O.
0
0
Walkover

Winners Round 1

A017 Tue, 15:00 PECELJ AleksaPECELJ A.
9
4
DEGIRMENCI SametDEGIRMENCI S. T04
A018 Tue, 15:00 VIITANEN WilliamVIITANEN W.
7
9
SANLISOY OsmanSANLISOY O. T15
A019 Tue, 15:00 VILCHES-PARDO PaulVILCHES-PARDO P.
6
9
VIRTARANTA JereVIRTARANTA J. T06
A020 Tue, 15:00 MÄGI MarkMÄGI M.
9
4
HAEGMANS JoeyHAEGMANS J. T09
A021 Tue, 15:00 ALNAR MustafaALNAR M.
9
6
MATVIENKO VladimirMATVIENKO V. T03
A022 Tue, 15:00 LANG DanielLANG D.
8
9
MENN LucaMENN L. T08
A023 Tue, 15:00 SEVIK Mehmet HaktanSEVIK M.
1
9
ALACAM BilgeALACAM B. T07
A024 Tue, 15:00 STRÖM MickeSTRÖM M.
4
9
RUDSHAVN Ole KristianRUDSHAVN O. T02

Losers Round 1

A025 - Walkover
0
0
VATANSEVER IbrahimVATANSEVER I.
A026 - Walkover
0
0
Walkover
A027 - Walkover
0
0
Walkover
A028 - COKSOYLER EminCOKSOYLER E.
0
0
Walkover
A029 - Walkover
0
0
DA COSTA TonyDA COSTA T.
A030 - Walkover
0
0
Walkover
A031 - Walkover
0
0
Walkover
A032 - LEBDUŠKA FilipLEBDUŠKA F.
0
0
Walkover

Losers Round 2

A033 Tue, 18:30 VATANSEVER IbrahimVATANSEVER I.
9
8
STRÖM MickeSTRÖM M. T06
A034 - Walkover
0
0
SEVIK Mehmet HaktanSEVIK M.
A035 - Walkover
0
0
LANG DanielLANG D.
A036 Tue, 18:30 COKSOYLER EminCOKSOYLER E.
7
9
MATVIENKO VladimirMATVIENKO V. T08
A037 Tue, 18:30 DA COSTA TonyDA COSTA T.
3
9
HAEGMANS JoeyHAEGMANS J. T14
A038 - Walkover
0
0
VILCHES-PARDO PaulVILCHES-PARDO P.
A039 - Walkover
0
0
VIITANEN WilliamVIITANEN W.
A040 Tue, 18:30 LEBDUŠKA FilipLEBDUŠKA F.
1
9
DEGIRMENCI SametDEGIRMENCI S. T09

Losers Round 3

A045 Wed, 09:00 VATANSEVER IbrahimVATANSEVER I.
6
9
SEVIK Mehmet HaktanSEVIK M. T05
A046 Wed, 09:00 LANG DanielLANG D.
7
9
MATVIENKO VladimirMATVIENKO V. T07
A047 Wed, 09:00 HAEGMANS JoeyHAEGMANS J.
5
9
VILCHES-PARDO PaulVILCHES-PARDO P. T06
A048 Wed, 09:00 VIITANEN WilliamVIITANEN W.
4
9
DEGIRMENCI SametDEGIRMENCI S. T03

Winners Qualification

A041 Tue, 18:30 PECELJ AleksaPECELJ A.
9
5
SANLISOY OsmanSANLISOY O. T21
A042 Tue, 18:30 VIRTARANTA JereVIRTARANTA J.
6
9
MÄGI MarkMÄGI M. T16
A043 Tue, 18:30 ALNAR MustafaALNAR M.
9
7
MENN LucaMENN L. T01
A044 Tue, 18:30 ALACAM BilgeALACAM B.
5
9
RUDSHAVN Ole KristianRUDSHAVN O. T19

Losers Qualification

A049 Wed, 18:00 SEVIK Mehmet HaktanSEVIK M.
6
9
VIRTARANTA JereVIRTARANTA J. T14
A050 Wed, 18:00 MATVIENKO VladimirMATVIENKO V.
3
9
SANLISOY OsmanSANLISOY O. T05
A051 Wed, 18:00 VILCHES-PARDO PaulVILCHES-PARDO P.
5
9
ALACAM BilgeALACAM B. T06
A052 Wed, 18:00 DEGIRMENCI SametDEGIRMENCI S.
3
9
MENN LucaMENN L. T12

SE - Quarter Finals

SE01 Thu, 10:00 PECELJ AleksaPECELJ A.
9
6
MENN LucaMENN L. T15
SE02 Thu, 10:00 MÄGI MarkMÄGI M.
9
3
ALACAM BilgeALACAM B. T03
SE03 Thu, 10:00 ALNAR MustafaALNAR M.
7
9
SANLISOY OsmanSANLISOY O. T11
SE04 Thu, 10:00 RUDSHAVN Ole KristianRUDSHAVN O.
7
9
VIRTARANTA JereVIRTARANTA J. T07

SE - Semi Finals

SE05 Thu, 12:00 PECELJ AleksaPECELJ A.
9
1
MÄGI MarkMÄGI M. T07
SE06 Thu, 12:00 SANLISOY OsmanSANLISOY O.
9
8
VIRTARANTA JereVIRTARANTA J. T06

SE - Final

SE07 Thu, 14:00 PECELJ AleksaPECELJ A.
9
5
SANLISOY OsmanSANLISOY O. T03