Menu

EPBF / Dynamic Billard European Championships Youth 2022 Petrich
EC Girls 10-Ball

Draw & Results

Round 1

A001 - 5 KAPELLER SarahKAPELLER S. 0 0 Walkover
A002 Thu, 09:00 5 GHAFFARI AlaraGHAFFARI A. 5 3 JONSKA IzabellaJONSKA I. T09
A003 - 5 PRIMUS LenaPRIMUS L. 0 0 Walkover
A004 - 5 SHLYAPNIKOVA IrynaSHLYAPNIKOVA I. 0 0 Walkover
A005 - 5 SCHUURMAN JolienSCHUURMAN J. 0 0 Walkover
A006 - 5 VOLERY ShirinVOLERY S. 0 0 Walkover
A007 - 5 RADEMAKERS MeganRADEMAKERS M. 0 0 Walkover
A008 - 5 VERHAREN TaraVERHAREN T. 0 0 Walkover
A009 - 5 SOMMER ThaliaSOMMER T. 0 0 Walkover
A010 - 5 HJALMARSTRÖM LinneaHJALMARSTRÖM L. 0 0 Walkover
A011 - 5 FLAGE Astrid EikenFLAGE A. 0 0 Walkover
A012 - 5 HAUGE PETTERSEN VictoriaHAUGE P. 0 0 Walkover
A013 - 5 SIRCH EdithSIRCH E. 0 0 Walkover
A014 - 5 HEINE VivienHEINE V. 0 0 Walkover
A015 Thu, 09:00 5 PAWELCZYK DominikaPAWELCZYK D. 2 5 INDLEKOFER JohannaINDLEKOFER J. T10
A016 - 5 GULIC TinaGULIC T. 0 0 Walkover

Winners Round 1

A017 Thu, 11:00 5 KAPELLER SarahKAPELLER S. 2 5 GHAFFARI AlaraGHAFFARI A. T15
A018 Thu, 11:00 5 PRIMUS LenaPRIMUS L. 5 1 SHLYAPNIKOVA IrynaSHLYAPNIKOVA I. T22
A019 Thu, 11:00 5 SCHUURMAN JolienSCHUURMAN J. 5 2 VOLERY ShirinVOLERY S. T21
A020 Thu, 11:00 5 RADEMAKERS MeganRADEMAKERS M. 4 5 VERHAREN TaraVERHAREN T. T16
A021 Thu, 11:00 5 SOMMER ThaliaSOMMER T. 2 5 HJALMARSTRÖM LinneaHJALMARSTRÖM L. T19
A022 Thu, 11:00 5 FLAGE Astrid EikenFLAGE A. 5 4 HAUGE PETTERSEN VictoriaHAUGE P. T18
A023 Thu, 11:00 5 SIRCH EdithSIRCH E. 2 5 HEINE VivienHEINE V. T17
A024 Thu, 11:00 5 INDLEKOFER JohannaINDLEKOFER J. 3 5 GULIC TinaGULIC T. T20

Losers Round 1

A025 - 5 Walkover 0 0 JONSKA IzabellaJONSKA I.
A026 - 5 Walkover 0 0 Walkover
A027 - 5 Walkover 0 0 Walkover
A028 - 5 Walkover 0 0 Walkover
A029 - 5 Walkover 0 0 Walkover
A030 - 5 Walkover 0 0 Walkover
A031 - 5 Walkover 0 0 Walkover
A032 - 5 PAWELCZYK DominikaPAWELCZYK D. 0 0 Walkover

Losers Round 2

A033 Thu, 18:30 5 JONSKA IzabellaJONSKA I. 5 2 INDLEKOFER JohannaINDLEKOFER J. T22
A034 - 5 Walkover 0 0 SIRCH EdithSIRCH E.
A035 - 5 Walkover 0 0 HAUGE PETTERSEN VictoriaHAUGE P.
A036 - 5 Walkover 0 0 SOMMER ThaliaSOMMER T.
A037 - 5 Walkover 0 0 RADEMAKERS MeganRADEMAKERS M.
A038 - 5 Walkover 0 0 VOLERY ShirinVOLERY S.
A039 - 5 Walkover 0 0 SHLYAPNIKOVA IrynaSHLYAPNIKOVA I.
A040 Thu, 18:30 5 PAWELCZYK DominikaPAWELCZYK D. 5 4 KAPELLER SarahKAPELLER S. T20

Losers Round 3

A045 Fri, 09:00 5 JONSKA IzabellaJONSKA I. 5 4 SIRCH EdithSIRCH E. T18
A046 Fri, 09:00 5 HAUGE PETTERSEN VictoriaHAUGE P. 5 1 SOMMER ThaliaSOMMER T. T15
A047 Fri, 09:00 5 RADEMAKERS MeganRADEMAKERS M. 2 5 VOLERY ShirinVOLERY S. T17
A048 Fri, 09:00 5 SHLYAPNIKOVA IrynaSHLYAPNIKOVA I. 0 5 PAWELCZYK DominikaPAWELCZYK D. T02

Winners Qualification

A041 Fri, 09:00 5 GHAFFARI AlaraGHAFFARI A. 5 4 PRIMUS LenaPRIMUS L. T07
A042 Fri, 09:00 5 SCHUURMAN JolienSCHUURMAN J. 5 2 VERHAREN TaraVERHAREN T. T12
A043 Fri, 09:00 5 HJALMARSTRÖM LinneaHJALMARSTRÖM L. 5 1 FLAGE Astrid EikenFLAGE A. T04
A044 Fri, 09:00 5 HEINE VivienHEINE V. 5 1 GULIC TinaGULIC T. T13

Losers Qualification

A049 Fri, 12:30 5 JONSKA IzabellaJONSKA I. 5 3 VERHAREN TaraVERHAREN T. T08
A050 Fri, 12:30 5 HAUGE PETTERSEN VictoriaHAUGE P. 0 5 PRIMUS LenaPRIMUS L. T07
A051 Fri, 12:30 5 VOLERY ShirinVOLERY S. 3 5 GULIC TinaGULIC T. T06
A052 Fri, 12:30 5 PAWELCZYK DominikaPAWELCZYK D. 5 3 FLAGE Astrid EikenFLAGE A. T05

SE - Quarter Finals

SE01 Sat, 14:30 5 GHAFFARI AlaraGHAFFARI A. 5 3 JONSKA IzabellaJONSKA I. T19
SE02 Sat, 14:30 5 SCHUURMAN JolienSCHUURMAN J. 2 5 GULIC TinaGULIC T. T16
SE03 Sat, 14:30 5 HJALMARSTRÖM LinneaHJALMARSTRÖM L. 1 5 PAWELCZYK DominikaPAWELCZYK D. T18
SE04 Sat, 14:30 5 HEINE VivienHEINE V. 3 5 PRIMUS LenaPRIMUS L. T17

SE - Semi Finals

SE05 Sat, 16:15 5 GHAFFARI AlaraGHAFFARI A. 5 1 GULIC TinaGULIC T. T06
SE06 Sat, 16:15 5 PAWELCZYK DominikaPAWELCZYK D. 5 3 PRIMUS LenaPRIMUS L. T02

SE - Final

SE07 Sat, 18:00 5 GHAFFARI AlaraGHAFFARI A. 1 5 PAWELCZYK DominikaPAWELCZYK D. T03