Main Menu
Tournament Menu

EPBF / Dynamic Billard European Championships Youth 2021 Laško
U17 8-Ball

Draw & Results

Round 1

A001 - JASTRZAB DominikJASTRZAB D.
0
0
Walkover
A002 Wed, 09:30 BÖGE FinnBÖGE F.
4
6
DZUSKAEV AndreiDZUSKAEV A. T10
A003 Wed, 09:30 SAASEN BrandonSAASEN B.
1
6
BENKO MaksBENKO M. T01
A004 Wed, 09:30 POLIEIKO KirillPOLIEIKO K.
3
6
KONT SanderKONT S. T24
A005 Wed, 09:30 GOUZIEN YannGOUZIEN Y.
1
6
SWADZBA AdamSWADZBA A. T09
A006 Wed, 09:30 KOSTIC LazarKOSTIC L.
6
5
VENTSEL IllimarVENTSEL I. T06
A007 Wed, 09:30 NARVOLA JoriNARVOLA J.
6
5
VICIC SNAJDAR MihaVICIC S. T15
A008 Wed, 09:30 SKOROKHODOV DmytroSKOROKHODOV D.
2
6
SOKOLOV EgorSOKOLOV E. T14
A009 - HAURYLENKA AndrewHAURYLENKA A.
0
0
Walkover
A010 Wed, 09:30 HAEGMANS SonnyHAEGMANS S.
6
4
SEVGUM SeyhanSEVGUM S. T20
A011 Wed, 09:30 PAVLINJEK SvitPAVLINJEK S.
6
4
GRADISNIK DavidGRADISNIK D. T08
A012 Wed, 09:30 SINI DavideSINI D.
6
5
ÖZKULAYLI EfeÖZKULAYLI E. T11
A013 Wed, 09:30 BADOVINAC MajBADOVINAC M.
2
6
MOROZ MykolaMOROZ M. T23
A014 Wed, 09:30 STACHOWIAK SamborSTACHOWIAK S.
6
2
SZABO MarkSZABO M. T13
A015 Wed, 09:30 RUDENKO IvanRUDENKO I.
6
2
GNADEBERG KarlGNADEBERG K. T07
A016 - SCHLEINDLER MarkusSCHLEINDLER M.
0
0
Walkover
A017 - DZEDZIULIA IlyaDZEDZIULIA I.
0
0
Walkover
A018 Wed, 09:30 RUS BlazRUS B.
2
6
CUELI HURTADO PelayoCUELI H. T12
A019 Wed, 11:15 CHERNYSHOV AleksanderCHERNYSHOV A.
6
0
KONT MartenKONT M. T02
A020 Wed, 11:15 STARKERMANN SilvanSTARKERMANN S.
6
3
BOZTUNA AliBOZTUNA A. T22
A021 Wed, 11:15 HIETAMIES SasuHIETAMIES S.
6
1
KOROLEV MaksimKOROLEV M. T21
A022 Wed, 11:15 LAIKRE WalterLAIKRE W.
0
6
PONGERS YannickPONGERS Y. T18
A023 Wed, 11:15 VOGEL FelixVOGEL F.
3
6
BOGUSZEWSKI PawełBOGUSZEWSKI P. T23
A024 - YANCHYLENKA TsimafeiYANCHYLENKA T.
0
0
Walkover
A025 Wed, 11:15 TEITTINEN JuhoTEITTINEN J.
6
1
MAIMRE RevoMAIMRE R. T16
A026 Wed, 11:15 MATTERN EricMATTERN E.
5
6
BUGARSKI LukaBUGARSKI L. T24
A027 Wed, 11:15 FORTUNSKI WiktorFORTUNSKI W.
6
4
AURESTO LeeviAURESTO L. T04
A028 Thu, 09:00 LASZKOWSKI DennisLASZKOWSKI D.
6
3
VAN BERKEL MikaVAN B. T09
A029 Thu, 09:00 SANDAKCHIEV VasilSANDAKCHIEV V.
2
6
SILANTJEVAS JokubasSILANTJEVAS J. T19
A030 Thu, 09:00 ÖNGÖREN Mehmet AydinÖNGÖREN M.
2
6
PETTERSEN Robin HaugePETTERSEN R. T18
A031 Thu, 09:00 HONCHAR BohdanHONCHAR B.
3
6
VIK MatousVIK M. T04
A032 - GALIC LukaGALIC L.
0
0
Walkover

Losers Round 1

A049 - Walkover
0
0
BÖGE FinnBÖGE F.
A050 Thu, 12:30 SAASEN BrandonSAASEN B.
0
6
POLIEIKO KirillPOLIEIKO K. T14
A051 Thu, 12:30 GOUZIEN YannGOUZIEN Y.
4
6
VENTSEL IllimarVENTSEL I. T23
A052 Thu, 12:30 VICIC SNAJDAR MihaVICIC S.
1
6
SKOROKHODOV DmytroSKOROKHODOV D. T08
A053 - Walkover
0
0
SEVGUM SeyhanSEVGUM S.
A054 Thu, 12:30 GRADISNIK DavidGRADISNIK D.
1
6
ÖZKULAYLI EfeÖZKULAYLI E. T06
A055 Thu, 12:30 BADOVINAC MajBADOVINAC M.
3
6
SZABO MarkSZABO M. T12
A056 - GNADEBERG KarlGNADEBERG K.
0
0
Walkover
A057 - Walkover
0
0
RUS BlazRUS B.
A058 Thu, 12:30 KONT MartenKONT M.
0
6
BOZTUNA AliBOZTUNA A. T24
A059 Thu, 12:30 KOROLEV MaksimKOROLEV M.
2
6
LAIKRE WalterLAIKRE W. T21
A060 - VOGEL FelixVOGEL F.
0
0
Walkover
A061 Thu, 12:30 MAIMRE RevoMAIMRE R.
4
6
MATTERN EricMATTERN E. T01
A062 Thu, 12:30 AURESTO LeeviAURESTO L.
6
3
VAN BERKEL MikaVAN B. T17
A063 Thu, 12:30 SANDAKCHIEV VasilSANDAKCHIEV V.
5
6
ÖNGÖREN Mehmet AydinÖNGÖREN M. T22
A064 - HONCHAR BohdanHONCHAR B.
0
0
Walkover

Winners Qualification

A033 Thu, 10:45 JASTRZAB DominikJASTRZAB D.
4
6
DZUSKAEV AndreiDZUSKAEV A. T02
A034 Thu, 10:45 BENKO MaksBENKO M.
4
6
KONT SanderKONT S. T09
A035 Thu, 10:45 SWADZBA AdamSWADZBA A.
4
6
KOSTIC LazarKOSTIC L. T03
A036 Thu, 10:45 NARVOLA JoriNARVOLA J.
1
6
SOKOLOV EgorSOKOLOV E. T23
A037 Thu, 10:45 HAURYLENKA AndrewHAURYLENKA A.
2
6
HAEGMANS SonnyHAEGMANS S. T17
A038 Thu, 10:45 PAVLINJEK SvitPAVLINJEK S.
1
6
SINI DavideSINI D. T14
A039 Thu, 10:45 MOROZ MykolaMOROZ M.
1
6
STACHOWIAK SamborSTACHOWIAK S. T21
A040 Thu, 10:45 RUDENKO IvanRUDENKO I.
6
4
SCHLEINDLER MarkusSCHLEINDLER M. T19
A041 Thu, 10:45 DZEDZIULIA IlyaDZEDZIULIA I.
1
6
CUELI HURTADO PelayoCUELI H. T06
A042 Thu, 10:45 CHERNYSHOV AleksanderCHERNYSHOV A.
3
6
STARKERMANN SilvanSTARKERMANN S. T22
A043 Thu, 12:30 HIETAMIES SasuHIETAMIES S.
2
6
PONGERS YannickPONGERS Y. T07
A044 Thu, 12:30 BOGUSZEWSKI PawełBOGUSZEWSKI P.
6
1
YANCHYLENKA TsimafeiYANCHYLENKA T. T18
A045 Thu, 12:30 TEITTINEN JuhoTEITTINEN J.
6
5
BUGARSKI LukaBUGARSKI L. T13
A046 Thu, 12:30 FORTUNSKI WiktorFORTUNSKI W.
6
3
LASZKOWSKI DennisLASZKOWSKI D. T16
A047 Thu, 12:30 SILANTJEVAS JokubasSILANTJEVAS J.
6
3
PETTERSEN Robin HaugePETTERSEN R. T20
A048 Thu, 12:30 VIK MatousVIK M.
3
6
GALIC LukaGALIC L. T05

Losers Qualification

A065 Thu, 14:15 BÖGE FinnBÖGE F.
6
1
VIK MatousVIK M. T23
A066 Thu, 14:15 POLIEIKO KirillPOLIEIKO K.
6
5
PETTERSEN Robin HaugePETTERSEN R. T03
A067 Thu, 14:15 VENTSEL IllimarVENTSEL I.
3
6
LASZKOWSKI DennisLASZKOWSKI D. T04
A068 Thu, 14:15 SKOROKHODOV DmytroSKOROKHODOV D.
2
6
BUGARSKI LukaBUGARSKI L. T11
A069 Thu, 14:15 SEVGUM SeyhanSEVGUM S.
6
4
YANCHYLENKA TsimafeiYANCHYLENKA T. T16
A070 Thu, 14:15 ÖZKULAYLI EfeÖZKULAYLI E.
4
6
HIETAMIES SasuHIETAMIES S. T20
A071 Thu, 14:15 SZABO MarkSZABO M.
4
6
CHERNYSHOV AleksanderCHERNYSHOV A. T02
A072 Thu, 14:15 GNADEBERG KarlGNADEBERG K.
6
2
DZEDZIULIA IlyaDZEDZIULIA I. T07
A073 Thu, 14:15 RUS BlazRUS B.
0
6
SCHLEINDLER MarkusSCHLEINDLER M. T09
A074 Thu, 14:15 BOZTUNA AliBOZTUNA A.
3
6
MOROZ MykolaMOROZ M. T13
A075 Thu, 14:15 LAIKRE WalterLAIKRE W.
6
0
PAVLINJEK SvitPAVLINJEK S. T21
A076 Thu, 14:15 VOGEL FelixVOGEL F.
6
1
HAURYLENKA AndrewHAURYLENKA A. T18
A077 Thu, 14:15 MATTERN EricMATTERN E.
6
3
NARVOLA JoriNARVOLA J. T24
A078 Thu, 14:15 AURESTO LeeviAURESTO L.
4
6
SWADZBA AdamSWADZBA A. T01
A079 Thu, 14:15 ÖNGÖREN Mehmet AydinÖNGÖREN M.
0
6
BENKO MaksBENKO M. T22
A080 Thu, 14:15 HONCHAR BohdanHONCHAR B.
0
6
JASTRZAB DominikJASTRZAB D. T05

SE - Last 32

SE01 Thu, 16:00 DZUSKAEV AndreiDZUSKAEV A.
6
1
SWADZBA AdamSWADZBA A. T24
SE02 Thu, 16:00 KONT SanderKONT S.
6
5
HIETAMIES SasuHIETAMIES S. T18
SE03 Thu, 16:00 KOSTIC LazarKOSTIC L.
5
6
BUGARSKI LukaBUGARSKI L. T19
SE04 Thu, 16:00 SOKOLOV EgorSOKOLOV E.
5
6
GNADEBERG KarlGNADEBERG K. T06
SE05 Thu, 16:00 HAEGMANS SonnyHAEGMANS S.
6
3
LAIKRE WalterLAIKRE W. T08
SE06 Thu, 16:00 SINI DavideSINI D.
2
6
LASZKOWSKI DennisLASZKOWSKI D. T09
SE07 Thu, 16:00 STACHOWIAK SamborSTACHOWIAK S.
1
6
MATTERN EricMATTERN E. T10
SE08 Thu, 16:00 RUDENKO IvanRUDENKO I.
4
6
BENKO MaksBENKO M. T15
SE09 Thu, 16:00 CUELI HURTADO PelayoCUELI H.
6
3
MOROZ MykolaMOROZ M. T01
SE10 Thu, 16:00 STARKERMANN SilvanSTARKERMANN S.
6
0
SCHLEINDLER MarkusSCHLEINDLER M. T11
SE11 Thu, 16:00 PONGERS YannickPONGERS Y.
6
4
VOGEL FelixVOGEL F. T13
SE12 Thu, 16:00 BOGUSZEWSKI PawełBOGUSZEWSKI P.
4
6
POLIEIKO KirillPOLIEIKO K. T21
SE13 Thu, 16:00 TEITTINEN JuhoTEITTINEN J.
6
3
BÖGE FinnBÖGE F. T03
SE14 Thu, 16:00 FORTUNSKI WiktorFORTUNSKI W.
5
6
CHERNYSHOV AleksanderCHERNYSHOV A. T17
SE15 Thu, 16:00 SILANTJEVAS JokubasSILANTJEVAS J.
2
6
JASTRZAB DominikJASTRZAB D. T04
SE16 Thu, 16:00 GALIC LukaGALIC L.
6
2
SEVGUM SeyhanSEVGUM S. T22

SE - Last 16

SE17 Fri, 14:00 DZUSKAEV AndreiDZUSKAEV A.
3
6
KONT SanderKONT S. T01
SE18 Fri, 14:00 BUGARSKI LukaBUGARSKI L.
4
6
GNADEBERG KarlGNADEBERG K. T20
SE19 Fri, 14:00 HAEGMANS SonnyHAEGMANS S.
2
6
LASZKOWSKI DennisLASZKOWSKI D. T14
SE20 Fri, 14:00 MATTERN EricMATTERN E.
6
2
BENKO MaksBENKO M. T17
SE21 Fri, 14:00 CUELI HURTADO PelayoCUELI H.
4
6
STARKERMANN SilvanSTARKERMANN S. T18
SE22 Fri, 14:00 PONGERS YannickPONGERS Y.
6
0
POLIEIKO KirillPOLIEIKO K. T16
SE23 Fri, 14:00 TEITTINEN JuhoTEITTINEN J.
6
4
CHERNYSHOV AleksanderCHERNYSHOV A. T10
SE24 Fri, 14:00 JASTRZAB DominikJASTRZAB D.
6
1
GALIC LukaGALIC L. T12

SE - Quarter Finals

SE25 Fri, 15:45 KONT SanderKONT S.
1
6
GNADEBERG KarlGNADEBERG K. T09
SE26 Fri, 15:45 LASZKOWSKI DennisLASZKOWSKI D.
6
5
MATTERN EricMATTERN E. T24
SE27 Fri, 15:45 STARKERMANN SilvanSTARKERMANN S.
2
6
PONGERS YannickPONGERS Y. T01
SE28 Fri, 15:45 TEITTINEN JuhoTEITTINEN J.
4
6
JASTRZAB DominikJASTRZAB D. T10

SE - Semi Finals

SE29 Fri, 17:30 GNADEBERG KarlGNADEBERG K.
6
3
LASZKOWSKI DennisLASZKOWSKI D. T05
SE30 Fri, 17:30 PONGERS YannickPONGERS Y.
2
6
JASTRZAB DominikJASTRZAB D. T04

SE - Final

SE31 Fri, 19:15 GNADEBERG KarlGNADEBERG K.
0
6
JASTRZAB DominikJASTRZAB D. T02