Main Menu
Tournament Menu

EPBF / Dynamic Billard European Championships Youth 2021 Laško
U17 9-Ball

Draw & Results

Round 1

A001 - LASZKOWSKI DennisLASZKOWSKI D.
0
0
Walkover
A002 Fri, 09:00 SOKOLOV EgorSOKOLOV E.
7
1
SKOROKHODOV DmytroSKOROKHODOV D. T18
A003 Fri, 09:00 PAVLINJEK SvitPAVLINJEK S.
0
7
STACHOWIAK SamborSTACHOWIAK S. T01
A004 Fri, 09:00 MOROZ MykolaMOROZ M.
4
7
VENTSEL IllimarVENTSEL I. T09
A005 Fri, 09:00 BOZTUNA AliBOZTUNA A.
7
3
BADOVINAC MajBADOVINAC M. T16
A006 Fri, 09:00 CHERNYSHOV AleksanderCHERNYSHOV A.
7
5
BOGUSZEWSKI PawełBOGUSZEWSKI P. T17
A007 Fri, 09:00 RUS BlazRUS B.
7
0
GOUZIEN YannGOUZIEN Y. T04
A008 Fri, 10:30 VICIC SNAJDAR MihaVICIC S.
5
7
FORTUNSKI WiktorFORTUNSKI W. T07
A009 - ÖNGÖREN Mehmet AydinÖNGÖREN M.
0
0
Walkover
A010 Fri, 10:30 ÖZKULAYLI EfeÖZKULAYLI E.
6
7
BÖGE FinnBÖGE F. T17
A011 Fri, 10:30 PETTERSEN Robin HaugePETTERSEN R.
7
3
BENKO MaksBENKO M. T11
A012 Fri, 10:30 AURESTO LeeviAURESTO L.
7
1
POLIEIKO KirillPOLIEIKO K. T21
A013 Fri, 10:30 SINI DavideSINI D.
2
7
JASTRZAB DominikJASTRZAB D. T01
A014 Fri, 10:30 STARKERMANN SilvanSTARKERMANN S.
7
1
SEVGUM SeyhanSEVGUM S. T09
A015 Fri, 10:30 SILANTJEVAS JokubasSILANTJEVAS J.
7
6
GNADEBERG KarlGNADEBERG K. T10
A016 - DZEDZIULIA IlyaDZEDZIULIA I.
0
0
Walkover
A017 - SCHLEINDLER MarkusSCHLEINDLER M.
0
0
Walkover
A018 Fri, 10:30 TEITTINEN JuhoTEITTINEN J.
7
6
HIETAMIES SasuHIETAMIES S. T24
A019 Fri, 10:30 NARVOLA JoriNARVOLA J.
7
2
SZABO MarkSZABO M. T08
A020 Fri, 10:30 DZUSKAEV AndreiDZUSKAEV A.
7
2
GRADISNIK DavidGRADISNIK D. T06
A021 Fri, 10:30 GALIC LukaGALIC L.
7
5
SWADZBA AdamSWADZBA A. T19
A022 Fri, 10:30 VIK MatousVIK M.
7
3
MAIMRE RevoMAIMRE R. T13
A023 Fri, 10:30 SAASEN BrandonSAASEN B.
0
7
BUGARSKI LukaBUGARSKI L. T15
A024 - YANCHYLENKA TsimafeiYANCHYLENKA T.
0
0
Walkover
A025 Fri, 10:30 SANDAKCHIEV VasilSANDAKCHIEV V.
1
7
PONGERS YannickPONGERS Y. T14
A026 Fri, 10:30 VOGEL FelixVOGEL F.
7
0
KONT MartenKONT M. T23
A027 Fri, 10:30 KOROLEV MaksimKOROLEV M.
0
7
KONT SanderKONT S. T22
A028 Fri, 10:30 HONCHAR BohdanHONCHAR B.
7
4
VAN BERKEL MikaVAN B. T18
A029 Fri, 10:30 KOSTIC LazarKOSTIC L.
7
3
LAIKRE WalterLAIKRE W. T16
A030 Fri, 10:30 HAEGMANS SonnyHAEGMANS S.
7
5
CUELI HURTADO PelayoCUELI H. T12
A031 Fri, 10:30 RUDENKO IvanRUDENKO I.
5
7
MATTERN EricMATTERN E. T03
A032 - HAURYLENKA AndrewHAURYLENKA A.
0
0
Walkover

Losers Round 1

A049 - Walkover
0
0
SKOROKHODOV DmytroSKOROKHODOV D.
A050 Sat, 10:30 PAVLINJEK SvitPAVLINJEK S.
1
7
MOROZ MykolaMOROZ M. T07
A051 Sat, 10:30 BADOVINAC MajBADOVINAC M.
0
7
BOGUSZEWSKI PawełBOGUSZEWSKI P. T13
A052 Sat, 12:00 GOUZIEN YannGOUZIEN Y.
3
7
VICIC SNAJDAR MihaVICIC S. T03
A053 - Walkover
0
0
ÖZKULAYLI EfeÖZKULAYLI E.
A054 Sat, 12:00 BENKO MaksBENKO M.
7
4
POLIEIKO KirillPOLIEIKO K. T06
A055 Sat, 12:00 SINI DavideSINI D.
7
4
SEVGUM SeyhanSEVGUM S. T09
A056 - GNADEBERG KarlGNADEBERG K.
0
0
Walkover
A057 - Walkover
0
0
HIETAMIES SasuHIETAMIES S.
A058 Sat, 12:00 SZABO MarkSZABO M.
7
1
GRADISNIK DavidGRADISNIK D. T13
A059 Sat, 12:00 SWADZBA AdamSWADZBA A.
7
3
MAIMRE RevoMAIMRE R. T19
A060 - SAASEN BrandonSAASEN B.
0
0
Walkover
A061 Sat, 12:00 SANDAKCHIEV VasilSANDAKCHIEV V.
7
1
KONT MartenKONT M. T15
A062 Sat, 12:00 KOROLEV MaksimKOROLEV M.
5
7
VAN BERKEL MikaVAN B. T20
A063 Sat, 12:00 LAIKRE WalterLAIKRE W.
FF
0
CUELI HURTADO PelayoCUELI H. T17
A064 - RUDENKO IvanRUDENKO I.
0
0
Walkover

Winners Qualification

A033 Fri, 12:00 LASZKOWSKI DennisLASZKOWSKI D.
6
7
SOKOLOV EgorSOKOLOV E. T18
A034 Fri, 12:00 STACHOWIAK SamborSTACHOWIAK S.
7
2
VENTSEL IllimarVENTSEL I. T06
A035 Fri, 12:00 BOZTUNA AliBOZTUNA A.
1
7
CHERNYSHOV AleksanderCHERNYSHOV A. T21
A036 Fri, 12:00 RUS BlazRUS B.
0
7
FORTUNSKI WiktorFORTUNSKI W. T03
A037 Sat, 09:00 ÖNGÖREN Mehmet AydinÖNGÖREN M.
2
7
BÖGE FinnBÖGE F. T08
A038 Sat, 09:00 PETTERSEN Robin HaugePETTERSEN R.
0
7
AURESTO LeeviAURESTO L. T02
A039 Sat, 09:00 JASTRZAB DominikJASTRZAB D.
6
7
STARKERMANN SilvanSTARKERMANN S. T19
A040 Sat, 09:00 SILANTJEVAS JokubasSILANTJEVAS J.
7
2
DZEDZIULIA IlyaDZEDZIULIA I. T15
A041 Sat, 09:00 SCHLEINDLER MarkusSCHLEINDLER M.
2
7
TEITTINEN JuhoTEITTINEN J. T03
A042 Sat, 09:00 NARVOLA JoriNARVOLA J.
2
7
DZUSKAEV AndreiDZUSKAEV A. T01
A043 Sat, 09:00 GALIC LukaGALIC L.
7
4
VIK MatousVIK M. T20
A044 Sat, 09:00 BUGARSKI LukaBUGARSKI L.
7
3
YANCHYLENKA TsimafeiYANCHYLENKA T. T14
A045 Sat, 09:00 PONGERS YannickPONGERS Y.
4
7
VOGEL FelixVOGEL F. T10
A046 Sat, 09:00 KONT SanderKONT S.
6
7
HONCHAR BohdanHONCHAR B. T24
A047 Sat, 09:00 KOSTIC LazarKOSTIC L.
7
3
HAEGMANS SonnyHAEGMANS S. T18
A048 Sat, 09:00 MATTERN EricMATTERN E.
7
2
HAURYLENKA AndrewHAURYLENKA A. T06

Losers Qualification

A065 Sat, 14:00 SKOROKHODOV DmytroSKOROKHODOV D.
7
4
HAURYLENKA AndrewHAURYLENKA A. T22
A066 Sat, 14:00 MOROZ MykolaMOROZ M.
7
1
HAEGMANS SonnyHAEGMANS S. T06
A067 Sat, 14:00 BOGUSZEWSKI PawełBOGUSZEWSKI P.
6
7
KONT SanderKONT S. T20
A068 Sat, 14:00 VICIC SNAJDAR MihaVICIC S.
3
7
PONGERS YannickPONGERS Y. T05
A069 Sat, 14:00 ÖZKULAYLI EfeÖZKULAYLI E.
7
1
YANCHYLENKA TsimafeiYANCHYLENKA T. T01
A070 Sat, 14:00 BENKO MaksBENKO M.
7
5
VIK MatousVIK M. T08
A071 Sat, 14:00 SINI DavideSINI D.
6
7
NARVOLA JoriNARVOLA J. T11
A072 Sat, 14:00 GNADEBERG KarlGNADEBERG K.
7
1
SCHLEINDLER MarkusSCHLEINDLER M. T10
A073 Sat, 14:00 HIETAMIES SasuHIETAMIES S.
7
4
DZEDZIULIA IlyaDZEDZIULIA I. T12
A074 Sat, 14:00 SZABO MarkSZABO M.
0
7
JASTRZAB DominikJASTRZAB D. T16
A075 Sat, 14:00 SWADZBA AdamSWADZBA A.
7
4
PETTERSEN Robin HaugePETTERSEN R. T17
A076 Sat, 14:00 SAASEN BrandonSAASEN B.
5
7
ÖNGÖREN Mehmet AydinÖNGÖREN M. T03
A077 Sat, 14:00 SANDAKCHIEV VasilSANDAKCHIEV V.
7
1
RUS BlazRUS B. T21
A078 Sat, 14:00 VAN BERKEL MikaVAN B.
7
5
BOZTUNA AliBOZTUNA A. T04
A079 Sat, 14:00 CUELI HURTADO PelayoCUELI H.
7
2
VENTSEL IllimarVENTSEL I. T15
A080 Sat, 14:00 RUDENKO IvanRUDENKO I.
2
7
LASZKOWSKI DennisLASZKOWSKI D. T13

SE - Last 32

SE01 Sat, 16:00 SOKOLOV EgorSOKOLOV E.
7
1
SWADZBA AdamSWADZBA A. T19
SE02 Sat, 16:00 STACHOWIAK SamborSTACHOWIAK S.
7
5
VAN BERKEL MikaVAN B. T20
SE03 Sat, 16:00 CHERNYSHOV AleksanderCHERNYSHOV A.
2
7
MOROZ MykolaMOROZ M. T23
SE04 Sat, 16:00 FORTUNSKI WiktorFORTUNSKI W.
7
0
ÖNGÖREN Mehmet AydinÖNGÖREN M. T10
SE05 Sat, 16:00 BÖGE FinnBÖGE F.
6
7
ÖZKULAYLI EfeÖZKULAYLI E. T09
SE06 Sat, 16:00 AURESTO LeeviAURESTO L.
7
5
BENKO MaksBENKO M. T03
SE07 Sat, 16:00 STARKERMANN SilvanSTARKERMANN S.
5
7
GNADEBERG KarlGNADEBERG K. T01
SE08 Sat, 16:00 SILANTJEVAS JokubasSILANTJEVAS J.
4
7
CUELI HURTADO PelayoCUELI H. T22
SE09 Sat, 16:00 TEITTINEN JuhoTEITTINEN J.
4
7
HIETAMIES SasuHIETAMIES S. T04
SE10 Sat, 16:00 DZUSKAEV AndreiDZUSKAEV A.
2
7
PONGERS YannickPONGERS Y. T21
SE11 Sat, 16:00 GALIC LukaGALIC L.
5
7
KONT SanderKONT S. T02
SE12 Sat, 16:00 BUGARSKI LukaBUGARSKI L.
2
7
JASTRZAB DominikJASTRZAB D. T06
SE13 Sat, 16:00 VOGEL FelixVOGEL F.
7
5
SKOROKHODOV DmytroSKOROKHODOV D. T08
SE14 Sat, 16:00 HONCHAR BohdanHONCHAR B.
0
7
NARVOLA JoriNARVOLA J. T24
SE15 Sat, 16:00 KOSTIC LazarKOSTIC L.
7
2
SANDAKCHIEV VasilSANDAKCHIEV V. T05
SE16 Sat, 16:00 MATTERN EricMATTERN E.
7
4
LASZKOWSKI DennisLASZKOWSKI D. T07

SE - Last 16

SE17 Sat, 17:30 SOKOLOV EgorSOKOLOV E.
3
7
STACHOWIAK SamborSTACHOWIAK S. T21
SE18 Sat, 17:30 MOROZ MykolaMOROZ M.
3
7
FORTUNSKI WiktorFORTUNSKI W. T18
SE19 Sat, 17:30 ÖZKULAYLI EfeÖZKULAYLI E.
2
7
AURESTO LeeviAURESTO L. T02
SE20 Sat, 17:30 GNADEBERG KarlGNADEBERG K.
7
5
CUELI HURTADO PelayoCUELI H. T23
SE21 Sat, 17:30 HIETAMIES SasuHIETAMIES S.
3
7
PONGERS YannickPONGERS Y. T22
SE22 Sat, 17:30 KONT SanderKONT S.
3
7
JASTRZAB DominikJASTRZAB D. T08
SE23 Sat, 17:30 VOGEL FelixVOGEL F.
5
7
NARVOLA JoriNARVOLA J. T01
SE24 Sat, 17:30 KOSTIC LazarKOSTIC L.
1
7
MATTERN EricMATTERN E. T24

SE - Quarter Finals

SE25 Sun, 09:00 STACHOWIAK SamborSTACHOWIAK S.
7
1
FORTUNSKI WiktorFORTUNSKI W. T04
SE26 Sun, 09:00 AURESTO LeeviAURESTO L.
2
7
GNADEBERG KarlGNADEBERG K. T22
SE27 Sun, 09:00 PONGERS YannickPONGERS Y.
7
3
JASTRZAB DominikJASTRZAB D. T03
SE28 Sun, 09:00 NARVOLA JoriNARVOLA J.
7
6
MATTERN EricMATTERN E. T23

SE - Semi Finals

SE29 Sun, 10:30 STACHOWIAK SamborSTACHOWIAK S.
7
5
GNADEBERG KarlGNADEBERG K. T24
SE30 Sun, 10:30 PONGERS YannickPONGERS Y.
7
2
NARVOLA JoriNARVOLA J. T05

SE - Final

SE31 Sun, 12:00 STACHOWIAK SamborSTACHOWIAK S.
1
7
PONGERS YannickPONGERS Y. T04