Menu

EPBF / Dynamic Billard European Championships Youth 2021 Laško
U17 10-Ball

Draw & Results

Round 1

A001 - JASTRZAB DominikJASTRZAB D.
0
0
Walkover
A002 Mon, 15:00 TEITTINEN JuhoTEITTINEN J.
6
4
LAIKRE WalterLAIKRE W. T08
A003 Mon, 15:00 KONT SanderKONT S.
6
1
GRADISNIK DavidGRADISNIK D. T03
A004 Mon, 15:00 ÖZKULAYLI EfeÖZKULAYLI E.
1
6
PONGERS YannickPONGERS Y. T17
A005 Mon, 15:00 SOKOLOV EgorSOKOLOV E.
6
2
BOZTUNA AliBOZTUNA A. T15
A006 Mon, 15:00 SINI DavideSINI D.
6
1
KONT MartenKONT M. T21
A007 Mon, 15:00 SILANTJEVAS JokubasSILANTJEVAS J.
2
6
RUDENKO IvanRUDENKO I. T06
A008 - FORTUNSKI WiktorFORTUNSKI W.
0
0
Walkover
A009 - VIK MatousVIK M.
0
0
Walkover
A010 Mon, 15:00 VOGEL FelixVOGEL F.
6
1
YANCHYLENKA TsimafeiYANCHYLENKA T. T23
A011 Mon, 15:00 MOROZ MykolaMOROZ M.
6
1
RUS BlazRUS B. T04
A012 Mon, 15:00 SZABO MarkSZABO M.
2
6
VICIC SNAJDAR MihaVICIC S. T01
A013 Mon, 15:00 BADOVINAC MajBADOVINAC M.
5
6
GALIC LukaGALIC L. T02
A014 Mon, 15:00 GNADEBERG KarlGNADEBERG K.
6
2
ÖNGÖREN Mehmet AydinÖNGÖREN M. T09
A015 Mon, 15:00 SKOROKHODOV DmytroSKOROKHODOV D.
6
0
HAURYLENKA AndrewHAURYLENKA A. T05
A016 - DZEDZIULIA IlyaDZEDZIULIA I.
0
0
Walkover
A017 - SAASEN BrandonSAASEN B.
0
0
Walkover
A018 Mon, 15:00 VAN BERKEL MikaVAN B.
6
2
SCHLEINDLER MarkusSCHLEINDLER M. T18
A019 Mon, 15:00 BOGUSZEWSKI PawełBOGUSZEWSKI P.
4
6
KOROLEV MaksimKOROLEV M. T07
A020 Mon, 15:00 CHERNYSHOV AleksanderCHERNYSHOV A.
6
1
SEVGUM SeyhanSEVGUM S. T16
A021 Mon, 16:30 KOSTIC LazarKOSTIC L.
6
3
POLIEIKO KirillPOLIEIKO K. T06
A022 Mon, 16:30 SWADZBA AdamSWADZBA A.
5
6
CUELI HURTADO PelayoCUELI H. T21
A023 Mon, 16:30 DZUSKAEV AndreiDZUSKAEV A.
6
3
LASZKOWSKI DennisLASZKOWSKI D. T02
A024 - MATTERN EricMATTERN E.
0
0
Walkover
A025 - BENKO MaksBENKO M.
0
0
Walkover
A026 Mon, 16:30 BÖGE FinnBÖGE F.
2
6
VENTSEL IllimarVENTSEL I. T05
A027 Mon, 16:30 BUGARSKI LukaBUGARSKI L.
6
2
PAVLINJEK SvitPAVLINJEK S. T07
A028 Mon, 16:30 AURESTO LeeviAURESTO L.
6
1
GOUZIEN YannGOUZIEN Y. T14
A029 Mon, 16:30 HAEGMANS SonnyHAEGMANS S.
0
6
STARKERMANN SilvanSTARKERMANN S. T01
A030 Mon, 16:30 SANDAKCHIEV VasilSANDAKCHIEV V.
4
6
PETTERSEN Robin HaugePETTERSEN R. T03
A031 Mon, 18:00 HIETAMIES SasuHIETAMIES S.
5
6
STACHOWIAK SamborSTACHOWIAK S. T14
A032 - MAIMRE RevoMAIMRE R.
0
0
Walkover

Losers Round 1

A049 - Walkover
0
0
LAIKRE WalterLAIKRE W.
A050 Tue, 09:00 GRADISNIK DavidGRADISNIK D.
3
6
ÖZKULAYLI EfeÖZKULAYLI E. T04
A051 Tue, 09:00 BOZTUNA AliBOZTUNA A.
6
3
KONT MartenKONT M. T02
A052 - SILANTJEVAS JokubasSILANTJEVAS J.
0
0
Walkover
A053 - Walkover
0
0
YANCHYLENKA TsimafeiYANCHYLENKA T.
A054 Tue, 09:00 RUS BlazRUS B.
6
3
SZABO MarkSZABO M. T05
A055 Tue, 09:00 BADOVINAC MajBADOVINAC M.
5
6
ÖNGÖREN Mehmet AydinÖNGÖREN M. T03
A056 - HAURYLENKA AndrewHAURYLENKA A.
0
0
Walkover
A057 - Walkover
0
0
SCHLEINDLER MarkusSCHLEINDLER M.
A058 Tue, 09:00 BOGUSZEWSKI PawełBOGUSZEWSKI P.
6
0
SEVGUM SeyhanSEVGUM S. T01
A059 Tue, 09:00 POLIEIKO KirillPOLIEIKO K.
6
4
SWADZBA AdamSWADZBA A. T11
A060 - LASZKOWSKI DennisLASZKOWSKI D.
0
0
Walkover
A061 - Walkover
0
0
BÖGE FinnBÖGE F.
A062 Tue, 09:00 PAVLINJEK SvitPAVLINJEK S.
5
6
GOUZIEN YannGOUZIEN Y. T08
A063 Tue, 09:00 HAEGMANS SonnyHAEGMANS S.
2
6
SANDAKCHIEV VasilSANDAKCHIEV V. T06
A064 - HIETAMIES SasuHIETAMIES S.
0
0
Walkover

Winners Qualification

A033 Mon, 18:00 JASTRZAB DominikJASTRZAB D.
4
6
TEITTINEN JuhoTEITTINEN J. T18
A034 Mon, 18:00 KONT SanderKONT S.
5
6
PONGERS YannickPONGERS Y. T07
A035 Mon, 18:00 SOKOLOV EgorSOKOLOV E.
6
5
SINI DavideSINI D. T01
A036 Mon, 18:00 RUDENKO IvanRUDENKO I.
5
6
FORTUNSKI WiktorFORTUNSKI W. T03
A037 Mon, 18:00 VIK MatousVIK M.
3
6
VOGEL FelixVOGEL F. T19
A038 Mon, 18:00 MOROZ MykolaMOROZ M.
6
3
VICIC SNAJDAR MihaVICIC S. T09
A039 Mon, 18:00 GALIC LukaGALIC L.
2
6
GNADEBERG KarlGNADEBERG K. T13
A040 Mon, 18:00 SKOROKHODOV DmytroSKOROKHODOV D.
6
4
DZEDZIULIA IlyaDZEDZIULIA I. T20
A041 Mon, 18:00 SAASEN BrandonSAASEN B.
0
6
VAN BERKEL MikaVAN B. T22
A042 Mon, 18:00 KOROLEV MaksimKOROLEV M.
0
6
CHERNYSHOV AleksanderCHERNYSHOV A. T10
A043 Mon, 18:00 KOSTIC LazarKOSTIC L.
3
6
CUELI HURTADO PelayoCUELI H. T02
A044 Mon, 18:00 DZUSKAEV AndreiDZUSKAEV A.
6
3
MATTERN EricMATTERN E. T12
A045 Mon, 18:00 BENKO MaksBENKO M.
6
4
VENTSEL IllimarVENTSEL I. T11
A046 Mon, 18:00 BUGARSKI LukaBUGARSKI L.
3
6
AURESTO LeeviAURESTO L. T24
A047 Mon, 18:00 STARKERMANN SilvanSTARKERMANN S.
6
0
PETTERSEN Robin HaugePETTERSEN R. T08
A048 Mon, 19:30 STACHOWIAK SamborSTACHOWIAK S.
6
2
MAIMRE RevoMAIMRE R. T15

Losers Qualification

A065 Tue, 10:30 LAIKRE WalterLAIKRE W.
6
2
MAIMRE RevoMAIMRE R. T12
A066 Tue, 10:30 ÖZKULAYLI EfeÖZKULAYLI E.
4
6
PETTERSEN Robin HaugePETTERSEN R. T04
A067 Tue, 10:30 BOZTUNA AliBOZTUNA A.
2
6
BUGARSKI LukaBUGARSKI L. T06
A068 Tue, 10:30 SILANTJEVAS JokubasSILANTJEVAS J.
2
6
VENTSEL IllimarVENTSEL I. T11
A069 Tue, 10:30 YANCHYLENKA TsimafeiYANCHYLENKA T.
1
6
MATTERN EricMATTERN E. T19
A070 Tue, 10:30 RUS BlazRUS B.
2
6
KOSTIC LazarKOSTIC L. T03
A071 Tue, 10:30 ÖNGÖREN Mehmet AydinÖNGÖREN M.
2
6
KOROLEV MaksimKOROLEV M. T07
A072 Tue, 10:30 HAURYLENKA AndrewHAURYLENKA A.
6
3
SAASEN BrandonSAASEN B. T20
A073 Tue, 10:30 SCHLEINDLER MarkusSCHLEINDLER M.
6
4
DZEDZIULIA IlyaDZEDZIULIA I. T21
A074 Tue, 10:30 BOGUSZEWSKI PawełBOGUSZEWSKI P.
5
6
GALIC LukaGALIC L. T02
A075 Tue, 10:30 POLIEIKO KirillPOLIEIKO K.
6
5
VICIC SNAJDAR MihaVICIC S. T01
A076 Tue, 10:30 LASZKOWSKI DennisLASZKOWSKI D.
6
0
VIK MatousVIK M. T14
A077 Tue, 10:30 BÖGE FinnBÖGE F.
6
4
RUDENKO IvanRUDENKO I. T15
A078 Tue, 10:30 GOUZIEN YannGOUZIEN Y.
1
6
SINI DavideSINI D. T22
A079 Tue, 10:30 SANDAKCHIEV VasilSANDAKCHIEV V.
1
6
KONT SanderKONT S. T13
A080 Tue, 10:30 HIETAMIES SasuHIETAMIES S.
6
3
JASTRZAB DominikJASTRZAB D. T16

SE - Last 32

SE01 Tue, 12:30 TEITTINEN JuhoTEITTINEN J.
3
6
HIETAMIES SasuHIETAMIES S. T19
SE02 Tue, 12:30 PONGERS YannickPONGERS Y.
6
3
SINI DavideSINI D. T20
SE03 Tue, 12:30 SOKOLOV EgorSOKOLOV E.
5
6
KONT SanderKONT S. T16
SE04 Tue, 12:30 FORTUNSKI WiktorFORTUNSKI W.
6
1
BUGARSKI LukaBUGARSKI L. T23
SE05 Tue, 12:30 VOGEL FelixVOGEL F.
4
6
GALIC LukaGALIC L. T22
SE06 Tue, 12:30 MOROZ MykolaMOROZ M.
6
3
BÖGE FinnBÖGE F. T14
SE07 Tue, 12:30 GNADEBERG KarlGNADEBERG K.
6
2
PETTERSEN Robin HaugePETTERSEN R. T17
SE08 Tue, 12:30 SKOROKHODOV DmytroSKOROKHODOV D.
6
4
KOROLEV MaksimKOROLEV M. T15
SE09 Tue, 12:30 VAN BERKEL MikaVAN B.
6
1
KOSTIC LazarKOSTIC L. T21
SE10 Tue, 12:30 CHERNYSHOV AleksanderCHERNYSHOV A.
6
2
SCHLEINDLER MarkusSCHLEINDLER M. T13
SE11 Tue, 12:30 CUELI HURTADO PelayoCUELI H.
6
2
HAURYLENKA AndrewHAURYLENKA A. T08
SE12 Tue, 12:30 DZUSKAEV AndreiDZUSKAEV A.
5
6
LASZKOWSKI DennisLASZKOWSKI D. T02
SE13 Tue, 12:30 BENKO MaksBENKO M.
6
5
POLIEIKO KirillPOLIEIKO K. T10
SE14 Tue, 12:30 AURESTO LeeviAURESTO L.
6
3
VENTSEL IllimarVENTSEL I. T18
SE15 Tue, 12:30 STARKERMANN SilvanSTARKERMANN S.
2
6
MATTERN EricMATTERN E. T01
SE16 Tue, 12:30 STACHOWIAK SamborSTACHOWIAK S.
6
5
LAIKRE WalterLAIKRE W. T24

SE - Last 16

SE17 Wed, 13:00 HIETAMIES SasuHIETAMIES S.
1
6
PONGERS YannickPONGERS Y. T18
SE18 Wed, 13:00 KONT SanderKONT S.
1
6
FORTUNSKI WiktorFORTUNSKI W. T11
SE19 Wed, 13:00 GALIC LukaGALIC L.
6
2
MOROZ MykolaMOROZ M. T23
SE20 Wed, 13:00 GNADEBERG KarlGNADEBERG K.
6
1
SKOROKHODOV DmytroSKOROKHODOV D. T01
SE21 Wed, 13:00 VAN BERKEL MikaVAN B.
4
6
CHERNYSHOV AleksanderCHERNYSHOV A. T21
SE22 Wed, 13:00 CUELI HURTADO PelayoCUELI H.
2
6
LASZKOWSKI DennisLASZKOWSKI D. T02
SE23 Wed, 13:00 BENKO MaksBENKO M.
6
2
AURESTO LeeviAURESTO L. T22
SE24 Wed, 13:00 MATTERN EricMATTERN E.
6
5
STACHOWIAK SamborSTACHOWIAK S. T08

SE - Quarter Finals

SE25 Wed, 16:00 PONGERS YannickPONGERS Y.
6
0
FORTUNSKI WiktorFORTUNSKI W. T05
SE26 Wed, 16:00 GALIC LukaGALIC L.
6
4
GNADEBERG KarlGNADEBERG K. T17
SE27 Wed, 16:00 CHERNYSHOV AleksanderCHERNYSHOV A.
6
5
LASZKOWSKI DennisLASZKOWSKI D. T03
SE28 Wed, 16:00 BENKO MaksBENKO M.
3
6
MATTERN EricMATTERN E. T01

SE - Semi Finals

SE29 Wed, 17:45 PONGERS YannickPONGERS Y.
6
1
GALIC LukaGALIC L. T02
SE30 Wed, 17:45 CHERNYSHOV AleksanderCHERNYSHOV A.
2
6
MATTERN EricMATTERN E. T01

SE - Final

SE31 Wed, 19:30 PONGERS YannickPONGERS Y.
5
6
MATTERN EricMATTERN E. T01