Menu

EPBF / Dynamic Billard European Championships 2021 Antalya
EC Women 8-Ball

Draw & Results

Round 1

A001 - 6 TKACH Kristina TKACH K 0 0 Walkover
A002 Sat, 09:00 6 GARCIA Encarnacion GARCIA E 1 6 FRANCO Vania FRANCO V T11
A003 - 6 DIANISEVICHUS Alisa DIANISEVICHUS A 0 0 Walkover
A004 - 6 FEFILOVA Margarita FEFILOVA M 0 0 Walkover
A005 - 6 KOKTEN-GULEC Sinem KOKTEN-GULEC S 0 0 Walkover
A006 - 6 LOPEZ FIBLA Silvia LOPEZ F 0 0 Walkover
A007 - 6 VIRTANEN Miia VIRTANEN M 0 0 Walkover
A008 - 6 PIJPERS Lynn PIJPERS L 0 0 Walkover
A009 - 6 HUBRTOVA Veronika HUBRTOVA V 0 0 Walkover
A010 Sat, 09:00 6 RIEGLER Anna RIEGLER A 0 6 IVANOVSKAIA Veronika IVANOVSKAIA V T15
A011 - 6 FILLER Pia FILLER P 0 0 Walkover
A012 - 6 FURBERG Louise FURBERG L 0 0 Walkover
A013 - 6 ZALEWSKA Oliwia ZALEWSKA O 0 0 Walkover
A014 - 6 SAARINEN Laura SAARINEN L 0 0 Walkover
A015 Sat, 09:00 6 FELDMANN Christine FELDMANN C 5 6 GHAFFARI Alara GHAFFARI A T17
A016 - 6 TORVUND Nina TORVUND N 0 0 Walkover
A017 - 6 SÜßENGUTH Melanie SÜßENGUTH M 0 0 Walkover
A018 Sat, 09:00 6 ZABEK Monika ZABEK M 6 3 NAGORNA Viktoriia NAGORNA V T16
A019 - 6 MARGETA Monika MARGETA M 0 0 Walkover
A020 - 6 KIBAROGLU Eyllul KIBAROGLU E 0 0 Walkover
A021 - 6 MATAS Amalia MATAS A 0 0 Walkover
A022 - 6 VOGELMANN Tina VOGELMANN T 0 0 Walkover
A023 - 6 QIU Elise QIU E 0 0 Walkover
A024 - 6 GRADISNIK Ana GRADISNIK A 0 0 Walkover
A025 - 6 VÄYRYNEN Riikka VÄYRYNEN R 0 0 Walkover
A026 - 6 NGUYEN My NGUYEN M 0 0 Walkover
A027 - 6 MOSCETTI Cristina MOSCETTI C 0 0 Walkover
A028 - 6 KAPLAN Ina KAPLAN I 0 0 Walkover
A029 - 6 SARAC Bojana SARAC B 0 0 Walkover
A030 - 6 GULEIKOVA Aleksandra GULEIKOVA A 0 0 Walkover
A031 Sat, 09:00 6 ROCHA Sara ROCHA S 5 6 RADEMAKERS Tamara RADEMAKERS T T14
A032 - 6 KANATLAR Elçin KANATLAR E 0 0 Walkover

Winners Round 1

A033 Sat, 12:30 6 TKACH Kristina TKACH K 6 5 FRANCO Vania FRANCO V T02
A034 Sat, 12:30 6 DIANISEVICHUS Alisa DIANISEVICHUS A 1 6 FEFILOVA Margarita FEFILOVA M T19
A035 Sat, 12:30 6 KOKTEN-GULEC Sinem KOKTEN-GULEC S 5 6 LOPEZ FIBLA Silvia LOPEZ F T10
A036 Sat, 12:30 6 VIRTANEN Miia VIRTANEN M 3 6 PIJPERS Lynn PIJPERS L T14
A037 Sat, 12:30 6 HUBRTOVA Veronika HUBRTOVA V 2 6 IVANOVSKAIA Veronika IVANOVSKAIA V T03
A038 Sat, 12:30 6 FILLER Pia FILLER P 6 5 FURBERG Louise FURBERG L T18
A039 Sat, 12:30 6 ZALEWSKA Oliwia ZALEWSKA O 6 2 SAARINEN Laura SAARINEN L T11
A040 Sat, 12:30 6 GHAFFARI Alara GHAFFARI A 5 6 TORVUND Nina TORVUND N T15
A041 Sat, 12:30 6 SÜßENGUTH Melanie SÜßENGUTH M 6 1 ZABEK Monika ZABEK M T21
A042 Sat, 12:30 6 MARGETA Monika MARGETA M 3 6 KIBAROGLU Eyllul KIBAROGLU E T12
A043 Sat, 12:30 6 MATAS Amalia MATAS A 3 6 VOGELMANN Tina VOGELMANN T T01
A044 Sat, 12:30 6 QIU Elise QIU E 4 6 GRADISNIK Ana GRADISNIK A T13
A045 Sat, 12:30 6 VÄYRYNEN Riikka VÄYRYNEN R 2 6 NGUYEN My NGUYEN M T22
A046 Sat, 12:30 6 MOSCETTI Cristina MOSCETTI C 2 6 KAPLAN Ina KAPLAN I T17
A047 Sat, 12:30 6 SARAC Bojana SARAC B 6 5 GULEIKOVA Aleksandra GULEIKOVA A T09
A048 Sat, 12:30 6 RADEMAKERS Tamara RADEMAKERS T 6 3 KANATLAR Elçin KANATLAR E T16

Losers Round 1

A049 - 6 Walkover 0 0 GARCIA Encarnacion GARCIA E
A050 - 6 Walkover 0 0 Walkover
A051 - 6 Walkover 0 0 Walkover
A052 - 6 Walkover 0 0 Walkover
A053 - 6 Walkover 0 0 RIEGLER Anna RIEGLER A
A054 - 6 Walkover 0 0 Walkover
A055 - 6 Walkover 0 0 Walkover
A056 - 6 FELDMANN Christine FELDMANN C 0 0 Walkover
A057 - 6 Walkover 0 0 NAGORNA Viktoriia NAGORNA V
A058 - 6 Walkover 0 0 Walkover
A059 - 6 Walkover 0 0 Walkover
A060 - 6 Walkover 0 0 Walkover
A061 - 6 Walkover 0 0 Walkover
A062 - 6 Walkover 0 0 Walkover
A063 - 6 Walkover 0 0 Walkover
A064 - 6 ROCHA Sara ROCHA S 0 0 Walkover

Losers Round 2

A065 Sat, 17:00 6 GARCIA Encarnacion GARCIA E 2 6 KANATLAR Elçin KANATLAR E T21
A066 - 6 Walkover 0 0 GULEIKOVA Aleksandra GULEIKOVA A
A067 - 6 Walkover 0 0 MOSCETTI Cristina MOSCETTI C
A068 - 6 Walkover 0 0 VÄYRYNEN Riikka VÄYRYNEN R
A069 Sat, 17:00 6 RIEGLER Anna RIEGLER A 2 6 QIU Elise QIU E T18
A070 - 6 Walkover 0 0 MATAS Amalia MATAS A
A071 - 6 Walkover 0 0 MARGETA Monika MARGETA M
A072 Sat, 17:00 6 FELDMANN Christine FELDMANN C 5 6 ZABEK Monika ZABEK M T20
A073 Sat, 17:00 6 NAGORNA Viktoriia NAGORNA V 4 6 GHAFFARI Alara GHAFFARI A T19
A074 - 6 Walkover 0 0 SAARINEN Laura SAARINEN L
A075 - 6 Walkover 0 0 FURBERG Louise FURBERG L
A076 - 6 Walkover 0 0 HUBRTOVA Veronika HUBRTOVA V
A077 - 6 Walkover 0 0 VIRTANEN Miia VIRTANEN M
A078 - 6 Walkover 0 0 KOKTEN-GULEC Sinem KOKTEN-GULEC S
A079 - 6 Walkover 0 0 DIANISEVICHUS Alisa DIANISEVICHUS A
A080 Sat, 17:00 6 ROCHA Sara ROCHA S 4 6 FRANCO Vania FRANCO V T22

Losers Round 3

A089 Sat, 20:30 6 KANATLAR Elçin KANATLAR E 3 6 GULEIKOVA Aleksandra GULEIKOVA A T08
A090 Sat, 20:30 6 MOSCETTI Cristina MOSCETTI C 6 5 VÄYRYNEN Riikka VÄYRYNEN R T18
A091 Sat, 20:30 6 QIU Elise QIU E 4 6 MATAS Amalia MATAS A T15
A092 Sat, 20:30 6 MARGETA Monika MARGETA M 2 6 ZABEK Monika ZABEK M T09
A093 Sat, 20:30 6 GHAFFARI Alara GHAFFARI A 6 3 SAARINEN Laura SAARINEN L T16
A094 Sat, 20:30 6 FURBERG Louise FURBERG L 6 3 HUBRTOVA Veronika HUBRTOVA V T20
A095 Sat, 20:30 6 VIRTANEN Miia VIRTANEN M 2 6 KOKTEN-GULEC Sinem KOKTEN-GULEC S T22
A096 Sat, 20:30 6 DIANISEVICHUS Alisa DIANISEVICHUS A 1 6 FRANCO Vania FRANCO V T17

Winners Qualification

A081 Sat, 20:30 6 TKACH Kristina TKACH K 6 4 FEFILOVA Margarita FEFILOVA M T01
A082 Sat, 20:30 6 LOPEZ FIBLA Silvia LOPEZ F 6 1 PIJPERS Lynn PIJPERS L T19
A083 Sat, 20:30 6 IVANOVSKAIA Veronika IVANOVSKAIA V 6 4 FILLER Pia FILLER P T21
A084 Sat, 20:30 6 ZALEWSKA Oliwia ZALEWSKA O 6 5 TORVUND Nina TORVUND N T03
A085 Sat, 20:30 6 SÜßENGUTH Melanie SÜßENGUTH M 1 6 KIBAROGLU Eyllul KIBAROGLU E T10
A086 Sat, 20:30 6 VOGELMANN Tina VOGELMANN T 5 6 GRADISNIK Ana GRADISNIK A T14
A087 Sat, 20:30 6 NGUYEN My NGUYEN M 4 6 KAPLAN Ina KAPLAN I T12
A088 Sat, 20:30 6 SARAC Bojana SARAC B 4 6 RADEMAKERS Tamara RADEMAKERS T T07

Losers Qualification

A097 Sun, 10:45 6 GULEIKOVA Aleksandra GULEIKOVA A 2 6 TORVUND Nina TORVUND N T20
A098 Sun, 10:45 6 MOSCETTI Cristina MOSCETTI C 3 6 FILLER Pia FILLER P T05
A099 Sun, 10:45 6 MATAS Amalia MATAS A 6 5 PIJPERS Lynn PIJPERS L T15
A100 Sun, 10:45 6 ZABEK Monika ZABEK M 2 6 FEFILOVA Margarita FEFILOVA M T14
A101 Sun, 10:45 6 GHAFFARI Alara GHAFFARI A 1 6 SARAC Bojana SARAC B T04
A102 Sun, 10:45 6 FURBERG Louise FURBERG L 1 6 NGUYEN My NGUYEN M T09
A103 Sun, 10:45 6 KOKTEN-GULEC Sinem KOKTEN-GULEC S 4 6 VOGELMANN Tina VOGELMANN T T07
A104 Sun, 10:45 6 FRANCO Vania FRANCO V 6 1 SÜßENGUTH Melanie SÜßENGUTH M T21

SE - Last 16

SE01 Mon, 14:15 6 TKACH Kristina TKACH K 4 6 MATAS Amalia MATAS A T03
SE02 Mon, 14:15 6 LOPEZ FIBLA Silvia LOPEZ F 5 6 SARAC Bojana SARAC B T09
SE03 Mon, 14:15 6 IVANOVSKAIA Veronika IVANOVSKAIA V 5 6 FRANCO Vania FRANCO V T05
SE04 Mon, 14:15 6 ZALEWSKA Oliwia ZALEWSKA O 6 3 VOGELMANN Tina VOGELMANN T T08
SE05 Mon, 14:15 6 KIBAROGLU Eyllul KIBAROGLU E 6 0 FILLER Pia FILLER P T01
SE06 Mon, 14:15 6 GRADISNIK Ana GRADISNIK A 3 6 FEFILOVA Margarita FEFILOVA M T02
SE07 Mon, 14:15 6 KAPLAN Ina KAPLAN I 3 6 TORVUND Nina TORVUND N T04
SE08 Mon, 14:15 6 RADEMAKERS Tamara RADEMAKERS T 4 6 NGUYEN My NGUYEN M T06

SE - Quarter Finals

SE09 Mon, 16:00 6 MATAS Amalia MATAS A 6 4 SARAC Bojana SARAC B T04
SE10 Mon, 16:00 6 FRANCO Vania FRANCO V 2 6 ZALEWSKA Oliwia ZALEWSKA O T09
SE11 Mon, 16:00 6 KIBAROGLU Eyllul KIBAROGLU E 1 6 FEFILOVA Margarita FEFILOVA M T03
SE12 Mon, 16:00 6 TORVUND Nina TORVUND N 6 3 NGUYEN My NGUYEN M T12

SE - Semi Finals

SE13 Mon, 18:00 6 MATAS Amalia MATAS A 5 6 ZALEWSKA Oliwia ZALEWSKA O T07
SE14 Mon, 18:00 6 FEFILOVA Margarita FEFILOVA M 6 1 TORVUND Nina TORVUND N T02

SE - Final

SE15 Mon, 20:30 6 ZALEWSKA Oliwia ZALEWSKA O 6 2 FEFILOVA Margarita FEFILOVA M T03