Menu

EPBF / Dynamic Billard European Championships Youth 2021 Laško
Girls 8-Ball

Draw & Results

Round 1

A001 - 5 GULEIKOVA AleksandraGULEIKOVA A. 0 0 Walkover
A002 Thu, 09:00 5 LYKHOLAT ViraLYKHOLAT V. 5 0 YAZGANANKAN SevimsuYAZGANANKAN S. T12
A003 Thu, 09:00 5 GABRIEL NataliaGABRIEL N. 4 5 DIANISEVICHUS AlisaDIANISEVICHUS A. T08
A004 - 5 PAWELCZYK DominikaPAWELCZYK D. 0 0 Walkover
A005 - 5 PRIMUS LenaPRIMUS L. 0 0 Walkover
A006 Thu, 09:00 5 CHEPRASOVA DariaCHEPRASOVA D. 5 0 SOMMER ThaliaSOMMER T. T17
A007 Thu, 09:00 5 VORONINA VarvaraVORONINA V. 5 3 VINOKUROVA PolinaVINOKUROVA . T13
A008 - 5 KAPELLER SarahKAPELLER S. 0 0 Walkover
A009 - 5 VERHAREN TaraVERHAREN T. 0 0 Walkover
A010 Thu, 09:00 5 KALIAIEVA MarynaKALIAIEVA M. 5 0 HAUGE PETTERSEN VictoriaHAUGE P. T14
A011 Thu, 09:00 5 RIEGLER AnnaRIEGLER A. 5 0 VOLERY ShirinVOLERY S. T22
A012 - 5 HJALMARSTRÖM LinneaHJALMARSTRÖM L. 0 0 Walkover
A013 - 5 JONSKA IzabellaJONSKA I. 0 0 Walkover
A014 Thu, 09:00 5 HEINE VivienHEINE V. 3 5 GHAFFARI AlaraGHAFFARI A. T05
A015 Thu, 09:00 5 RADEMAKERS MeganRADEMAKERS M. 4 5 SCHUURMAN JolienSCHUURMAN J. T11
A016 - 5 MURHA MilenaMURHA M. 0 0 Walkover

Winners Round 1

A017 Thu, 10:45 5 GULEIKOVA AleksandraGULEIKOVA A. 5 0 LYKHOLAT ViraLYKHOLAT V. T01
A018 Thu, 10:45 5 DIANISEVICHUS AlisaDIANISEVICHUS A. 5 0 PAWELCZYK DominikaPAWELCZYK D. T20
A019 Thu, 10:45 5 PRIMUS LenaPRIMUS L. 0 5 CHEPRASOVA DariaCHEPRASOVA D. T08
A020 Thu, 10:45 5 VORONINA VarvaraVORONINA V. 5 3 KAPELLER SarahKAPELLER S. T04
A021 Thu, 10:45 5 VERHAREN TaraVERHAREN T. 2 5 KALIAIEVA MarynaKALIAIEVA M. T12
A022 Thu, 10:45 5 RIEGLER AnnaRIEGLER A. 3 5 HJALMARSTRÖM LinneaHJALMARSTRÖM L. T10
A023 Thu, 10:45 5 JONSKA IzabellaJONSKA I. 5 2 GHAFFARI AlaraGHAFFARI A. T18
A024 Thu, 10:45 5 SCHUURMAN JolienSCHUURMAN J. 5 3 MURHA MilenaMURHA M. T15

Losers Round 1

A025 - 5 Walkover 0 0 YAZGANANKAN SevimsuYAZGANANKAN S.
A026 - 5 GABRIEL NataliaGABRIEL N. 0 0 Walkover
A027 - 5 Walkover 0 0 SOMMER ThaliaSOMMER T.
A028 - 5 VINOKUROVA PolinaVINOKUROVA . 0 0 Walkover
A029 - 5 Walkover 0 0 HAUGE PETTERSEN VictoriaHAUGE P.
A030 - 5 VOLERY ShirinVOLERY S. 0 0 Walkover
A031 - 5 Walkover 0 0 HEINE VivienHEINE V.
A032 - 5 RADEMAKERS MeganRADEMAKERS M. 0 0 Walkover

Losers Round 2

A033 Thu, 14:15 5 YAZGANANKAN SevimsuYAZGANANKAN S. 0 5 MURHA MilenaMURHA M. T15
A034 Thu, 14:15 5 GABRIEL NataliaGABRIEL N. 0 5 GHAFFARI AlaraGHAFFARI A. T17
A035 Thu, 14:15 5 SOMMER ThaliaSOMMER T. 3 5 RIEGLER AnnaRIEGLER A. T10
A036 Thu, 14:15 5 VINOKUROVA PolinaVINOKUROVA . 4 5 VERHAREN TaraVERHAREN T. T12
A037 Thu, 14:15 5 HAUGE PETTERSEN VictoriaHAUGE P. 1 5 KAPELLER SarahKAPELLER S. T08
A038 Thu, 14:15 5 VOLERY ShirinVOLERY S. 0 5 PRIMUS LenaPRIMUS L. T06
A039 Thu, 14:15 5 HEINE VivienHEINE V. 1 5 PAWELCZYK DominikaPAWELCZYK D. T19
A040 Thu, 14:15 5 RADEMAKERS MeganRADEMAKERS M. 4 5 LYKHOLAT ViraLYKHOLAT V. T14

Losers Round 3

A045 Thu, 16:00 5 MURHA MilenaMURHA M. 5 2 GHAFFARI AlaraGHAFFARI A. T16
A046 Thu, 16:00 5 RIEGLER AnnaRIEGLER A. 5 0 VERHAREN TaraVERHAREN T. T12
A047 Thu, 16:00 5 KAPELLER SarahKAPELLER S. 1 5 PRIMUS LenaPRIMUS L. T20
A048 Thu, 16:00 5 PAWELCZYK DominikaPAWELCZYK D. 5 1 LYKHOLAT ViraLYKHOLAT V. T02

Winners Qualification

A041 Thu, 16:00 5 GULEIKOVA AleksandraGULEIKOVA A. 5 0 DIANISEVICHUS AlisaDIANISEVICHUS A. T23
A042 Thu, 16:00 5 CHEPRASOVA DariaCHEPRASOVA D. 2 5 VORONINA VarvaraVORONINA V. T07
A043 Thu, 16:00 5 KALIAIEVA MarynaKALIAIEVA M. 1 5 HJALMARSTRÖM LinneaHJALMARSTRÖM L. T05
A044 Thu, 16:00 5 JONSKA IzabellaJONSKA I. 5 4 SCHUURMAN JolienSCHUURMAN J. T14

Losers Qualification

A049 Fri, 14:00 5 MURHA MilenaMURHA M. 5 1 CHEPRASOVA DariaCHEPRASOVA D. T04
A050 Fri, 14:00 5 RIEGLER AnnaRIEGLER A. 3 5 DIANISEVICHUS AlisaDIANISEVICHUS A. T05
A051 Fri, 14:00 5 PRIMUS LenaPRIMUS L. 5 2 SCHUURMAN JolienSCHUURMAN J. T08
A052 Fri, 14:00 5 PAWELCZYK DominikaPAWELCZYK D. 3 5 KALIAIEVA MarynaKALIAIEVA M. T07

SE - Quarter Finals

SE01 Fri, 15:45 5 GULEIKOVA AleksandraGULEIKOVA A. 4 5 PRIMUS LenaPRIMUS L. T05
SE02 Fri, 15:45 5 VORONINA VarvaraVORONINA V. 5 1 MURHA MilenaMURHA M. T06
SE03 Fri, 15:45 5 HJALMARSTRÖM LinneaHJALMARSTRÖM L. 3 5 DIANISEVICHUS AlisaDIANISEVICHUS A. T04
SE04 Fri, 15:45 5 JONSKA IzabellaJONSKA I. 1 5 KALIAIEVA MarynaKALIAIEVA M. T03

SE - Semi Finals

SE05 Fri, 17:30 5 PRIMUS LenaPRIMUS L. 5 2 VORONINA VarvaraVORONINA V. T02
SE06 Fri, 17:30 5 DIANISEVICHUS AlisaDIANISEVICHUS A. 4 5 KALIAIEVA MarynaKALIAIEVA M. T03

SE - Final

SE07 Fri, 19:15 5 PRIMUS LenaPRIMUS L. 5 3 KALIAIEVA MarynaKALIAIEVA M. T01