Menu

EPBF / Dynamic Billard European Championships Youth 2021 Laško
U17 Teams

Draw & Results

Round 1

A01 - POLANDPOLAND .
0
0
Walkover
A02 Tue, 14:30 TURKISH CYPRIOTTURKISH C.
0
2
UKRAINEUKRAINE .
A02 Tue, 14:30 ÖZKULAYLI EfeÖZKULAYLI E.
2
6
MOROZ MykolaMOROZ M. T08
A02 Tue, 14:30 BOZTUNA AliBOZTUNA A.
3
6
RUDENKO IvanRUDENKO I.
A02 Tue, 14:30 ÖNGÖREN Mehmet AydinÖNGÖREN M.
1
6
SKOROKHODOV DmytroSKOROKHODOV D. T10
A03 - FINLANDFINLAND .
0
0
Walkover
A04 - NETHERLANDSNETHERLANDS .
0
0
Walkover
A05 - RUSSIARUSSIA .
0
0
Walkover
A06 - SLOVENIASLOVENIA .
0
0
Walkover
A07 Tue, 14:30 ESTONIAESTONIA .
0
2
GERMANYGERMANY .
A07 Tue, 14:30 VENTSEL IllimarVENTSEL I.
3
6
VOGEL FelixVOGEL F. T02
A07 Tue, 14:30 KONT SanderKONT S.
1
7
MATTERN EricMATTERN E. T03
A07 Tue, 14:30 GNADEBERG KarlGNADEBERG K.
4
6
LASZKOWSKI DennisLASZKOWSKI D. T04
A08 - BELARUSBELARUS .
0
0
Walkover

Losers Round 1

A13 - Walkover
0
0
TURKISH CYPRIOTTURKISH C.
A14 - Walkover
0
0
Walkover
A15 - Walkover
0
0
Walkover
A16 - ESTONIAESTONIA .
0
0
Walkover

Winners Qualification

A09 Thu, 18:00 POLANDPOLAND .
2
0
UKRAINEUKRAINE .
A09 Thu, 18:00 SWADZBA AdamSWADZBA A.
3
3
MOROZ MykolaMOROZ M. T08
A09 Thu, 18:00 STACHOWIAK SamborSTACHOWIAK S.
7
5
RUDENKO IvanRUDENKO I. T09
A09 Thu, 18:00 FORTUNSKI WiktorFORTUNSKI W.
6
3
SKOROKHODOV DmytroSKOROKHODOV D. T10
A10 Tue, 16:30 FINLANDFINLAND .
3
0
NETHERLANDSNETHERLANDS .
A10 Tue, 16:30 HIETAMIES SasuHIETAMIES S.
6
2
HAEGMANS SonnyHAEGMANS S.
A10 Tue, 16:30 TEITTINEN JuhoTEITTINEN J.
7
1
VAN BERKEL MikaVAN B. T24
A10 Tue, 16:30 NARVOLA JoriNARVOLA J.
3
5
PONGERS YannickPONGERS Y.
A11 Tue, 16:30 RUSSIARUSSIA .
2
0
SLOVENIASLOVENIA .
A11 Tue, 16:30 CHERNYSHOV AleksanderCHERNYSHOV A.
6
0
RUS BlazRUS B.
A11 Tue, 16:30 SOKOLOV EgorSOKOLOV E.
6
3
VICIC SNAJDAR MihaVICIC S.
A11 Tue, 16:30 DZUSKAEV AndreiDZUSKAEV A.
6
2
BENKO MaksBENKO M.
A12 Thu, 18:00 GERMANYGERMANY .
2
0
BELARUSBELARUS .
A12 Thu, 18:00 BÖGE FinnBÖGE F.
6
1
YANCHYLENKA TsimafeiYANCHYLENKA T. T05
A12 Thu, 18:00 LASZKOWSKI DennisLASZKOWSKI D.
7
0
HAURYLENKA AndrewHAURYLENKA A. T06
A12 Thu, 18:00 VOGEL FelixVOGEL F.
6
0
DZEDZIULIA IlyaDZEDZIULIA I. T07

Losers Qualification

A17 Thu, 20:30 TURKISH CYPRIOTTURKISH C.
2
0
BELARUSBELARUS .
A17 Thu, 20:30 SEVGUM SeyhanSEVGUM S.
6
3
DZEDZIULIA IlyaDZEDZIULIA I. T11
A17 Thu, 20:30 BOZTUNA AliBOZTUNA A.
7
6
YANCHYLENKA TsimafeiYANCHYLENKA T. T12
A17 Thu, 20:30 ÖZKULAYLI EfeÖZKULAYLI E.
4
4
HAURYLENKA AndrewHAURYLENKA A. T13
A18 - Walkover
0
0
SLOVENIASLOVENIA .
A19 - Walkover
0
0
NETHERLANDSNETHERLANDS .
A20 Thu, 20:30 ESTONIAESTONIA .
1
2
UKRAINEUKRAINE .
A20 Thu, 20:30 KONT SanderKONT S.
6
3
MOROZ MykolaMOROZ M. T08
A20 Thu, 20:30 VENTSEL IllimarVENTSEL I.
6
7
RUDENKO IvanRUDENKO I. T09
A20 Thu, 20:30 GNADEBERG KarlGNADEBERG K.
5
6
SKOROKHODOV DmytroSKOROKHODOV D. T10

SE - Quarter Finals

SE01 Sat, 19:00 POLANDPOLAND .
2
0
TURKISH CYPRIOTTURKISH C.
SE01 Sat, 19:00 JASTRZAB DominikJASTRZAB D.
6
1
SEVGUM SeyhanSEVGUM S. T14
SE01 Sat, 19:00 BOGUSZEWSKI PawełBOGUSZEWSKI P.
7
0
BOZTUNA AliBOZTUNA A. T15
SE01 Sat, 19:00 FORTUNSKI WiktorFORTUNSKI W.
6
0
ÖZKULAYLI EfeÖZKULAYLI E. T16
SE02 Sat, 19:00 FINLANDFINLAND .
0
2
UKRAINEUKRAINE .
SE02 Sat, 19:00 HIETAMIES SasuHIETAMIES S.
4
2
MOROZ MykolaMOROZ M. T08
SE02 Sat, 19:00 TEITTINEN JuhoTEITTINEN J.
2
7
RUDENKO IvanRUDENKO I. T09
SE02 Sat, 19:00 NARVOLA JoriNARVOLA J.
0
6
SKOROKHODOV DmytroSKOROKHODOV D. T10
SE03 Sat, 19:00 RUSSIARUSSIA .
1
2
NETHERLANDSNETHERLANDS .
SE03 Sat, 19:00 CHERNYSHOV AleksanderCHERNYSHOV A.
6
0
HAEGMANS SonnyHAEGMANS S. T02
SE03 Sat, 19:00 SOKOLOV EgorSOKOLOV E.
3
7
PONGERS YannickPONGERS Y. T03
SE03 Sat, 19:00 DZUSKAEV AndreiDZUSKAEV A.
3
6
VAN BERKEL MikaVAN B. T04
SE04 Sat, 19:00 GERMANYGERMANY .
2
0
SLOVENIASLOVENIA .
SE04 Sat, 19:00 VOGEL FelixVOGEL F.
6
3
VICIC SNAJDAR MihaVICIC S. T20
SE04 Sat, 19:00 BÖGE FinnBÖGE F.
7
1
BADOVINAC MajBADOVINAC M. T21
SE04 Sat, 19:00 LASZKOWSKI DennisLASZKOWSKI D.
6
1
BENKO MaksBENKO M. T22

SE - Semi Finals

SE05 Sun, 14:30 POLANDPOLAND .
2
0
UKRAINEUKRAINE .
SE05 Sun, 14:30 JASTRZAB DominikJASTRZAB D.
6
2
MOROZ MykolaMOROZ M. T16
SE05 Sun, 14:30 STACHOWIAK SamborSTACHOWIAK S.
4
5
RUDENKO IvanRUDENKO I. T17
SE05 Sun, 14:30 FORTUNSKI WiktorFORTUNSKI W.
6
1
SKOROKHODOV DmytroSKOROKHODOV D. T18
SE06 Sun, 14:30 NETHERLANDSNETHERLANDS .
0
2
GERMANYGERMANY .
SE06 Sun, 14:30 PONGERS YannickPONGERS Y.
5
5
VOGEL FelixVOGEL F. T01
SE06 Sun, 14:30 HAEGMANS SonnyHAEGMANS S.
1
7
MATTERN EricMATTERN E. T02
SE06 Sun, 14:30 VAN BERKEL MikaVAN B.
1
6
LASZKOWSKI DennisLASZKOWSKI D. T03

SE - Final

SE07 Sun, 16:30 POLANDPOLAND .
0
2
GERMANYGERMANY .
SE07 Sun, 16:30 STACHOWIAK SamborSTACHOWIAK S.
3
6
VOGEL FelixVOGEL F. T22
SE07 Sun, 16:30 JASTRZAB DominikJASTRZAB D.
6
5
MATTERN EricMATTERN E. T23
SE07 Sun, 16:30 FORTUNSKI WiktorFORTUNSKI W.
4
6
LASZKOWSKI DennisLASZKOWSKI D. T24