Menu

EPBF / Dynamic Billard European Championships Youth 2021 Laško
U17 Teams

Order of Play

R1-A001 - U17T 2 POLANDPOLAND . 0 0   Walkover
R1-A003 - U17T 2 FINLANDFINLAND . 0 0   Walkover
R1-A004 - U17T 2 NETHERLANDSNETHERLANDS . 0 0   Walkover
R1-A005 - U17T 2 RUSSIARUSSIA . 0 0   Walkover
R1-A006 - U17T 2 SLOVENIASLOVENIA . 0 0   Walkover
R1-A008 - U17T 2 BELARUSBELARUS . 0 0   Walkover
LR1-A013 - U17T 2 Walkover 0 0   TURKISH CYPRIOTTURKISH C.
LR1-A014 - U17T 2 Walkover 0 0   Walkover
LR1-A015 - U17T 2 Walkover 0 0   Walkover
LR1-A016 - U17T 2 ESTONIAESTONIA . 0 0   Walkover
LQ-A018 - U17T 2 Walkover 0 0   SLOVENIASLOVENIA .
LQ-A019 - U17T 2 Walkover 0 0   NETHERLANDSNETHERLANDS .

Aug 3, 2021, 14:30

R1-A002 Tue, 14:30 U17T 2 TURKISH CYPRIOTTURKISH C. 0 2   UKRAINEUKRAINE .
R1-A002 Tue, 14:30 U17T 6 ÖZKULAYLI EfeÖZKULAYLI E. 2 6   MOROZ MykolaMOROZ M. T08
R1-A002 Tue, 14:30 U17T 7 BOZTUNA AliBOZTUNA A. 3 6   RUDENKO IvanRUDENKO I.
R1-A002 Tue, 14:30 U17T 6 ÖNGÖREN Mehmet AydinÖNGÖREN M. 1 6   SKOROKHODOV DmytroSKOROKHODOV D. T10
R1-A007 Tue, 14:30 U17T 2 ESTONIAESTONIA . 0 2   GERMANYGERMANY .
R1-A007 Tue, 14:30 U17T 6 VENTSEL IllimarVENTSEL I. 3 6   VOGEL FelixVOGEL F. T02
R1-A007 Tue, 14:30 U17T 7 KONT SanderKONT S. 1 7   MATTERN EricMATTERN E. T03
R1-A007 Tue, 14:30 U17T 6 GNADEBERG KarlGNADEBERG K. 4 6   LASZKOWSKI DennisLASZKOWSKI D. T04

Aug 3, 2021, 16:30

WQ-A010 Tue, 16:30 U17T 2 FINLANDFINLAND . 3 0   NETHERLANDSNETHERLANDS .
WQ-A010 Tue, 16:30 U17T 6 HIETAMIES SasuHIETAMIES S. 6 2   HAEGMANS SonnyHAEGMANS S.
WQ-A010 Tue, 16:30 U17T 7 TEITTINEN JuhoTEITTINEN J. 7 1   VAN BERKEL MikaVAN B. T24
WQ-A010 Tue, 16:30 U17T 6 NARVOLA JoriNARVOLA J. 3 5   PONGERS YannickPONGERS Y.
WQ-A011 Tue, 16:30 U17T 2 RUSSIARUSSIA . 2 0   SLOVENIASLOVENIA .
WQ-A011 Tue, 16:30 U17T 6 CHERNYSHOV AleksanderCHERNYSHOV A. 6 0   RUS BlazRUS B.
WQ-A011 Tue, 16:30 U17T 7 SOKOLOV EgorSOKOLOV E. 6 3   VICIC SNAJDAR MihaVICIC S.
WQ-A011 Tue, 16:30 U17T 6 DZUSKAEV AndreiDZUSKAEV A. 6 2   BENKO MaksBENKO M.

Aug 5, 2021, 18:00

WQ-A009 Thu, 18:00 U17T 2 POLANDPOLAND . 2 0   UKRAINEUKRAINE .
WQ-A009 Thu, 18:00 U17T 6 SWADZBA AdamSWADZBA A. 3 3   MOROZ MykolaMOROZ M. T08
WQ-A009 Thu, 18:00 U17T 7 STACHOWIAK SamborSTACHOWIAK S. 7 5   RUDENKO IvanRUDENKO I. T09
WQ-A009 Thu, 18:00 U17T 6 FORTUNSKI WiktorFORTUNSKI W. 6 3   SKOROKHODOV DmytroSKOROKHODOV D. T10
WQ-A012 Thu, 18:00 U17T 2 GERMANYGERMANY . 2 0   BELARUSBELARUS .
WQ-A012 Thu, 18:00 U17T 6 BÖGE FinnBÖGE F. 6 1   YANCHYLENKA TsimafeiYANCHYLENKA T. T05
WQ-A012 Thu, 18:00 U17T 7 LASZKOWSKI DennisLASZKOWSKI D. 7 0   HAURYLENKA AndrewHAURYLENKA A. T06
WQ-A012 Thu, 18:00 U17T 6 VOGEL FelixVOGEL F. 6 0   DZEDZIULIA IlyaDZEDZIULIA I. T07

Aug 5, 2021, 20:30

LQ-A017 Thu, 20:30 U17T 2 TURKISH CYPRIOTTURKISH C. 2 0   BELARUSBELARUS .
LQ-A017 Thu, 20:30 U17T 6 SEVGUM SeyhanSEVGUM S. 6 3   DZEDZIULIA IlyaDZEDZIULIA I. T11
LQ-A017 Thu, 20:30 U17T 7 BOZTUNA AliBOZTUNA A. 7 6   YANCHYLENKA TsimafeiYANCHYLENKA T. T12
LQ-A017 Thu, 20:30 U17T 6 ÖZKULAYLI EfeÖZKULAYLI E. 4 4   HAURYLENKA AndrewHAURYLENKA A. T13
LQ-A020 Thu, 20:30 U17T 2 ESTONIAESTONIA . 1 2   UKRAINEUKRAINE .
LQ-A020 Thu, 20:30 U17T 6 KONT SanderKONT S. 6 3   MOROZ MykolaMOROZ M. T08
LQ-A020 Thu, 20:30 U17T 7 VENTSEL IllimarVENTSEL I. 6 7   RUDENKO IvanRUDENKO I. T09
LQ-A020 Thu, 20:30 U17T 6 GNADEBERG KarlGNADEBERG K. 5 6   SKOROKHODOV DmytroSKOROKHODOV D. T10

Aug 7, 2021, 19:00

QF-SE01 Sat, 19:00 U17T 2 POLANDPOLAND . 2 0   TURKISH CYPRIOTTURKISH C.
QF-SE01 Sat, 19:00 U17T 6 JASTRZAB DominikJASTRZAB D. 6 1   SEVGUM SeyhanSEVGUM S. T14
QF-SE01 Sat, 19:00 U17T 7 BOGUSZEWSKI PawełBOGUSZEWSKI P. 7 0   BOZTUNA AliBOZTUNA A. T15
QF-SE01 Sat, 19:00 U17T 6 FORTUNSKI WiktorFORTUNSKI W. 6 0   ÖZKULAYLI EfeÖZKULAYLI E. T16
QF-SE02 Sat, 19:00 U17T 2 FINLANDFINLAND . 0 2   UKRAINEUKRAINE .
QF-SE02 Sat, 19:00 U17T 6 HIETAMIES SasuHIETAMIES S. 4 2   MOROZ MykolaMOROZ M. T08
QF-SE02 Sat, 19:00 U17T 7 TEITTINEN JuhoTEITTINEN J. 2 7   RUDENKO IvanRUDENKO I. T09
QF-SE02 Sat, 19:00 U17T 6 NARVOLA JoriNARVOLA J. 0 6   SKOROKHODOV DmytroSKOROKHODOV D. T10
QF-SE03 Sat, 19:00 U17T 2 RUSSIARUSSIA . 1 2   NETHERLANDSNETHERLANDS .
QF-SE03 Sat, 19:00 U17T 6 CHERNYSHOV AleksanderCHERNYSHOV A. 6 0   HAEGMANS SonnyHAEGMANS S. T02
QF-SE03 Sat, 19:00 U17T 7 SOKOLOV EgorSOKOLOV E. 3 7   PONGERS YannickPONGERS Y. T03
QF-SE03 Sat, 19:00 U17T 6 DZUSKAEV AndreiDZUSKAEV A. 3 6   VAN BERKEL MikaVAN B. T04
QF-SE04 Sat, 19:00 U17T 2 GERMANYGERMANY . 2 0   SLOVENIASLOVENIA .
QF-SE04 Sat, 19:00 U17T 6 VOGEL FelixVOGEL F. 6 3   VICIC SNAJDAR MihaVICIC S. T20
QF-SE04 Sat, 19:00 U17T 7 BÖGE FinnBÖGE F. 7 1   BADOVINAC MajBADOVINAC M. T21
QF-SE04 Sat, 19:00 U17T 6 LASZKOWSKI DennisLASZKOWSKI D. 6 1   BENKO MaksBENKO M. T22

Aug 8, 2021, 14:30

SF-SE05 Sun, 14:30 U17T 2 POLANDPOLAND . 2 0   UKRAINEUKRAINE .
SF-SE05 Sun, 14:30 U17T 6 JASTRZAB DominikJASTRZAB D. 6 2   MOROZ MykolaMOROZ M. T16
SF-SE05 Sun, 14:30 U17T 7 STACHOWIAK SamborSTACHOWIAK S. 4 5   RUDENKO IvanRUDENKO I. T17
SF-SE05 Sun, 14:30 U17T 6 FORTUNSKI WiktorFORTUNSKI W. 6 1   SKOROKHODOV DmytroSKOROKHODOV D. T18
SF-SE06 Sun, 14:30 U17T 2 NETHERLANDSNETHERLANDS . 0 2   GERMANYGERMANY .
SF-SE06 Sun, 14:30 U17T 6 PONGERS YannickPONGERS Y. 5 5   VOGEL FelixVOGEL F. T01
SF-SE06 Sun, 14:30 U17T 7 HAEGMANS SonnyHAEGMANS S. 1 7   MATTERN EricMATTERN E. T02
SF-SE06 Sun, 14:30 U17T 6 VAN BERKEL MikaVAN B. 1 6   LASZKOWSKI DennisLASZKOWSKI D. T03

Aug 8, 2021, 16:30

F-SE07 Sun, 16:30 U17T 2 POLANDPOLAND . 0 2   GERMANYGERMANY .
F-SE07 Sun, 16:30 U17T 6 STACHOWIAK SamborSTACHOWIAK S. 3 6   VOGEL FelixVOGEL F. T22
F-SE07 Sun, 16:30 U17T 7 JASTRZAB DominikJASTRZAB D. 6 5   MATTERN EricMATTERN E. T23
F-SE07 Sun, 16:30 U17T 6 FORTUNSKI WiktorFORTUNSKI W. 4 6   LASZKOWSKI DennisLASZKOWSKI D. T24