Menu

EPBF / Dynamic Billard European Championships Youth 2021 Laško
U19 9-Ball

Draw & Results

Round 1

A001 - 8 MADZAREVIC MilenkoMADZAREVIC M. 0 0 Walkover
A002 Fri, 09:00 8 TENK EnrikTENK E. 8 5 ASTL SimonASTL S. T11
A003 - 8 KNUEVER MitchelKNUEVER M. 0 0 Walkover
A004 - 8 MUSIL TobiasMUSIL T. 0 0 Walkover
A005 - 8 PALUYAN MikitaPALUYAN M. 0 0 Walkover
A006 Fri, 09:00 8 KURAL SzymonKURAL S. 8 4 MRVA Kristian MRVA K. T22
A007 Fri, 09:00 8 TRHLIK AdamTRHLIK A. 4 8 PIKNJAČ AjdinPIKNJAČ A. T08
A008 - 8 CORNELIUSSEN CatoCORNELIUSSEN C. 0 0 Walkover
A009 - 8 JAKOBIJS Niklāvs OtoJAKOBIJS N. 0 0 Walkover
A010 Fri, 09:00 8 RADICS RolandRADICS R. 8 3 HAUGE PETTERSEN HenrikHAUGE P. T24
A011 - 8 LIALIN IhorLIALIN I. 0 0 Walkover
A012 - 8 KASABOV AleksandarKASABOV A. 0 0 Walkover
A013 - 8 MAIMRE GertMAIMRE G. 0 0 Walkover
A014 - 8 MARTINOLLI MoritzMARTINOLLI M. 0 0 Walkover
A015 Fri, 09:00 8 HANSEN Jonas-KvalsundHANSEN J. 8 4 KOVALERCHIK ArseniiKOVALERCHIK A. T20
A016 - 8 BRACIKA DusanBRACIKA D. 0 0 Walkover
A017 - 8 NEUHAUSEN MoritzNEUHAUSEN M. 0 0 Walkover
A018 Fri, 09:00 8 GANGFLØT Emil-AndreGANGFLØT E. 8 6 REMEZ AliakseiREMEZ A. T03
A019 - 8 SCHRÖDER JoelSCHRÖDER J. 0 0 Walkover
A020 - 8 KOBETS ValentynKOBETS V. 0 0 Walkover
A021 - 8 GULIĆ MarioGULIĆ M. 0 0 Walkover
A022 - 8 SEVASTYANOV ArsenySEVASTYANOV A. 0 0 Walkover
A023 Fri, 09:00 8 ARDA DavidARDA D. 8 7 MRAZEK DavidMRAZEK D. T14
A024 - 8 EBERT ClemensEBERT C. 0 0 Walkover
A025 - 8 AREFEV EgorAREFEV E. 0 0 Walkover
A026 Fri, 09:00 8 HEEL FlorianHEEL F. 2 8 DÖRNER YumaDÖRNER Y. T13
A027 Fri, 09:00 8 FRANK MichalFRANK M. 8 4 RADOVANOVIC AndrejRADOVANOVIC A. T23
A028 - 8 STENSROD Albert-RomanSTENSROD A. 0 0 Walkover
A029 - 8 HIRVENHEIMO EetuHIRVENHEIMO E. 0 0 Walkover
A030 - 8 JAMORSKI OskarJAMORSKI O. 0 0 Walkover
A031 Fri, 09:00 8 PAUL DorianPAUL D. 3 8 MONTANARI LucaMONTANARI L. T06
A032 - 8 URBAŃSKI MIchałURBAŃSKI M. 0 0 Walkover

Winners Round 1

A033 Fri, 10:30 8 MADZAREVIC MilenkoMADZAREVIC M. 5 8 TENK EnrikTENK E. T05
A034 Fri, 10:30 8 KNUEVER MitchelKNUEVER M. 8 0 MUSIL TobiasMUSIL T. T04
A035 Fri, 10:30 8 PALUYAN MikitaPALUYAN M. 5 8 KURAL SzymonKURAL S. T02
A036 Fri, 10:30 8 PIKNJAČ AjdinPIKNJAČ A. 8 2 CORNELIUSSEN CatoCORNELIUSSEN C. T20
A037 Fri, 12:00 8 JAKOBIJS Niklāvs OtoJAKOBIJS N. 2 8 RADICS RolandRADICS R. T20
A038 Fri, 12:00 8 LIALIN IhorLIALIN I. 6 8 KASABOV AleksandarKASABOV A. T19
A039 Fri, 12:00 8 MAIMRE GertMAIMRE G. 8 0 MARTINOLLI MoritzMARTINOLLI M. T17
A040 Fri, 12:00 8 HANSEN Jonas-KvalsundHANSEN J. 8 7 BRACIKA DusanBRACIKA D. T24
A041 Fri, 12:00 8 NEUHAUSEN MoritzNEUHAUSEN M. 8 2 GANGFLØT Emil-AndreGANGFLØT E. T13
A042 Fri, 12:00 8 SCHRÖDER JoelSCHRÖDER J. 8 3 KOBETS ValentynKOBETS V. T04
A043 Fri, 12:00 8 GULIĆ MarioGULIĆ M. 8 4 SEVASTYANOV ArsenySEVASTYANOV A. T01
A044 Fri, 12:00 8 ARDA DavidARDA D. 8 6 EBERT ClemensEBERT C. T02
A045 Fri, 12:00 8 AREFEV EgorAREFEV E. 0 8 DÖRNER YumaDÖRNER Y. T15
A046 Fri, 12:00 8 FRANK MichalFRANK M. 2 8 STENSROD Albert-RomanSTENSROD A. T12
A047 Fri, 12:00 8 HIRVENHEIMO EetuHIRVENHEIMO E. 6 8 JAMORSKI OskarJAMORSKI O. T10
A048 Fri, 12:00 8 MONTANARI LucaMONTANARI L. 7 8 URBAŃSKI MIchałURBAŃSKI M. T16

Losers Round 1

A049 - 8 Walkover 0 0 ASTL SimonASTL S.
A050 - 8 Walkover 0 0 Walkover
A051 - 8 Walkover 0 0 MRVA Kristian MRVA K.
A052 - 8 TRHLIK AdamTRHLIK A. 0 0 Walkover
A053 - 8 Walkover 0 0 HAUGE PETTERSEN HenrikHAUGE P.
A054 - 8 Walkover 0 0 Walkover
A055 - 8 Walkover 0 0 Walkover
A056 - 8 KOVALERCHIK ArseniiKOVALERCHIK A. 0 0 Walkover
A057 - 8 Walkover 0 0 REMEZ AliakseiREMEZ A.
A058 - 8 Walkover 0 0 Walkover
A059 - 8 Walkover 0 0 Walkover
A060 - 8 MRAZEK DavidMRAZEK D. 0 0 Walkover
A061 - 8 Walkover 0 0 HEEL FlorianHEEL F.
A062 - 8 RADOVANOVIC AndrejRADOVANOVIC A. 0 0 Walkover
A063 - 8 Walkover 0 0 Walkover
A064 - 8 PAUL DorianPAUL D. 0 0 Walkover

Losers Round 2

A065 Sat, 09:00 8 ASTL SimonASTL S. 7 8 MONTANARI LucaMONTANARI L. T11
A066 - 8 Walkover 0 0 HIRVENHEIMO EetuHIRVENHEIMO E.
A067 Sat, 09:00 8 MRVA Kristian MRVA K. 8 7 FRANK MichalFRANK M. T17
A068 Sat, 09:00 8 TRHLIK AdamTRHLIK A. 5 8 AREFEV EgorAREFEV E. T21
A069 Sat, 09:00 8 HAUGE PETTERSEN HenrikHAUGE P. 5 8 EBERT ClemensEBERT C. T09
A070 - 8 Walkover 0 0 SEVASTYANOV ArsenySEVASTYANOV A.
A071 - 8 Walkover 0 0 KOBETS ValentynKOBETS V.
A072 Sat, 09:00 8 KOVALERCHIK ArseniiKOVALERCHIK A. 8 3 GANGFLØT Emil-AndreGANGFLØT E. T23
A073 Sat, 09:00 8 REMEZ AliakseiREMEZ A. 8 6 BRACIKA DusanBRACIKA D. T16
A074 - 8 Walkover 0 0 MARTINOLLI MoritzMARTINOLLI M.
A075 - 8 Walkover 0 0 LIALIN IhorLIALIN I.
A076 Sat, 09:00 8 MRAZEK DavidMRAZEK D. 8 2 JAKOBIJS Niklāvs OtoJAKOBIJS N. T13
A077 Sat, 09:00 8 HEEL FlorianHEEL F. 8 3 CORNELIUSSEN CatoCORNELIUSSEN C. T12
A078 Sat, 09:00 8 RADOVANOVIC AndrejRADOVANOVIC A. 5 8 PALUYAN MikitaPALUYAN M. T22
A079 - 8 Walkover 0 0 MUSIL TobiasMUSIL T.
A080 Sat, 09:00 8 PAUL DorianPAUL D. 7 8 MADZAREVIC MilenkoMADZAREVIC M. T04

Losers Round 3

A089 Sat, 10:30 8 MONTANARI LucaMONTANARI L. 8 4 HIRVENHEIMO EetuHIRVENHEIMO E. T16
A090 Sat, 10:30 8 MRVA Kristian MRVA K. 8 7 AREFEV EgorAREFEV E. T05
A091 Sat, 10:30 8 EBERT ClemensEBERT C. 4 8 SEVASTYANOV ArsenySEVASTYANOV A. T04
A092 Sat, 10:30 8 KOBETS ValentynKOBETS V. 4 8 KOVALERCHIK ArseniiKOVALERCHIK A. T21
A093 Sat, 10:30 8 REMEZ AliakseiREMEZ A. 8 0 MARTINOLLI MoritzMARTINOLLI M. T17
A094 Sat, 10:30 8 LIALIN IhorLIALIN I. 8 6 MRAZEK DavidMRAZEK D. T08
A095 Sat, 10:30 8 HEEL FlorianHEEL F. 3 8 PALUYAN MikitaPALUYAN M. T19
A096 Sat, 10:30 8 MUSIL TobiasMUSIL T. 6 8 MADZAREVIC MilenkoMADZAREVIC M. T11

Winners Qualification

A081 Sat, 10:30 8 TENK EnrikTENK E. 7 8 KNUEVER MitchelKNUEVER M. T09
A082 Sat, 10:30 8 KURAL SzymonKURAL S. 3 8 PIKNJAČ AjdinPIKNJAČ A. T24
A083 Sat, 10:30 8 RADICS RolandRADICS R. 8 6 KASABOV AleksandarKASABOV A. T02
A084 Sat, 10:30 8 MAIMRE GertMAIMRE G. 8 4 HANSEN Jonas-KvalsundHANSEN J. T03
A085 Sat, 10:30 8 NEUHAUSEN MoritzNEUHAUSEN M. 8 2 SCHRÖDER JoelSCHRÖDER J. T10
A086 Sat, 10:30 8 GULIĆ MarioGULIĆ M. 8 5 ARDA DavidARDA D. T22
A087 Sat, 10:30 8 DÖRNER YumaDÖRNER Y. 8 5 STENSROD Albert-RomanSTENSROD A. T23
A088 Sat, 10:30 8 JAMORSKI OskarJAMORSKI O. 8 4 URBAŃSKI MIchałURBAŃSKI M. T20

Losers Qualification

A097 Sat, 12:00 8 MONTANARI LucaMONTANARI L. 8 5 KASABOV AleksandarKASABOV A. T14
A098 Sat, 12:00 8 MRVA Kristian MRVA K. 8 0 HANSEN Jonas-KvalsundHANSEN J. T23
A099 Sat, 12:00 8 SEVASTYANOV ArsenySEVASTYANOV A. 8 0 TENK EnrikTENK E. T12
A100 Sat, 12:00 8 KOVALERCHIK ArseniiKOVALERCHIK A. 2 8 KURAL SzymonKURAL S. T22
A101 Sat, 12:00 8 REMEZ AliakseiREMEZ A. 5 8 STENSROD Albert-RomanSTENSROD A. T24
A102 Sat, 12:00 8 LIALIN IhorLIALIN I. 7 8 URBAŃSKI MIchałURBAŃSKI M. T18
A103 Sat, 12:00 8 PALUYAN MikitaPALUYAN M. 8 4 SCHRÖDER JoelSCHRÖDER J. T01
A104 Sat, 12:00 8 MADZAREVIC MilenkoMADZAREVIC M. 7 8 ARDA DavidARDA D. T21

SE - Last 16

SE01 Sat, 17:30 8 KNUEVER MitchelKNUEVER M. 7 8 PALUYAN MikitaPALUYAN M. T19
SE02 Sat, 17:30 8 PIKNJAČ AjdinPIKNJAČ A. 8 2 MONTANARI LucaMONTANARI L. T20
SE03 Sat, 17:30 8 RADICS RolandRADICS R. 6 8 ARDA DavidARDA D. T10
SE04 Sat, 17:30 8 MAIMRE GertMAIMRE G. 8 4 STENSROD Albert-RomanSTENSROD A. T04
SE05 Sat, 17:30 8 NEUHAUSEN MoritzNEUHAUSEN M. 8 4 SEVASTYANOV ArsenySEVASTYANOV A. T05
SE06 Sat, 17:30 8 GULIĆ MarioGULIĆ M. 5 8 KURAL SzymonKURAL S. T06
SE07 Sat, 17:30 8 DÖRNER YumaDÖRNER Y. 8 2 URBAŃSKI MIchałURBAŃSKI M. T07
SE08 Sat, 17:30 8 JAMORSKI OskarJAMORSKI O. 8 4 MRVA Kristian MRVA K. T03

SE - Quarter Finals

SE09 Sun, 09:00 8 PALUYAN MikitaPALUYAN M. 8 6 PIKNJAČ AjdinPIKNJAČ A. T08
SE10 Sun, 09:00 8 ARDA DavidARDA D. 3 8 MAIMRE GertMAIMRE G. T21
SE11 Sun, 09:00 8 NEUHAUSEN MoritzNEUHAUSEN M. 6 8 KURAL SzymonKURAL S. T01
SE12 Sun, 09:00 8 DÖRNER YumaDÖRNER Y. 4 8 JAMORSKI OskarJAMORSKI O. T24

SE - Semi Finals

SE13 Sun, 10:30 8 PALUYAN MikitaPALUYAN M. 8 2 MAIMRE GertMAIMRE G. T01
SE14 Sun, 10:30 8 KURAL SzymonKURAL S. 3 8 JAMORSKI OskarJAMORSKI O. T02

SE - Final

SE15 Sun, 12:00 8 PALUYAN MikitaPALUYAN M. 8 6 JAMORSKI OskarJAMORSKI O. T01