Main Menu
Tournament Menu

EPBF / Dynamic Billard European Championships 2021 Antalya
EC Women 8-Ball

Draw & Results

Round 1

A001 - TKACH KristinaTKACH K.
0
0
Walkover
A002 Sat, 09:00 GARCIA EncarnacionGARCIA E.
1
6
FRANCO VaniaFRANCO V. T11
A003 - DIANISEVICHUS AlisaDIANISEVICHUS A.
0
0
Walkover
A004 - FEFILOVA MargaritaFEFILOVA M.
0
0
Walkover
A005 - KOKTEN-GULEC SinemKOKTEN-GULEC S.
0
0
Walkover
A006 - LOPEZ FIBLA SilviaLOPEZ F.
0
0
Walkover
A007 - VIRTANEN MiiaVIRTANEN M.
0
0
Walkover
A008 - PIJPERS LynnPIJPERS L.
0
0
Walkover
A009 - HUBRTOVA VeronikaHUBRTOVA V.
0
0
Walkover
A010 Sat, 09:00 RIEGLER AnnaRIEGLER A.
0
6
IVANOVSKAIA VeronikaIVANOVSKAIA V. T15
A011 - FILLER PiaFILLER P.
0
0
Walkover
A012 - FURBERG LouiseFURBERG L.
0
0
Walkover
A013 - ZALEWSKA OliwiaZALEWSKA O.
0
0
Walkover
A014 - SAARINEN LauraSAARINEN L.
0
0
Walkover
A015 Sat, 09:00 FELDMANN ChristineFELDMANN C.
5
6
GHAFFARI AlaraGHAFFARI A. T17
A016 - TORVUND NinaTORVUND N.
0
0
Walkover
A017 - SÜßENGUTH MelanieSÜßENGUTH M.
0
0
Walkover
A018 Sat, 09:00 ZABEK MonikaZABEK M.
6
3
NAGORNA ViktoriiaNAGORNA V. T16
A019 - MARGETA MonikaMARGETA M.
0
0
Walkover
A020 - KIBAROGLU EyllulKIBAROGLU E.
0
0
Walkover
A021 - MATAS AmaliaMATAS A.
0
0
Walkover
A022 - VOGELMANN TinaVOGELMANN T.
0
0
Walkover
A023 - QIU EliseQIU E.
0
0
Walkover
A024 - GRADISNIK AnaGRADISNIK A.
0
0
Walkover
A025 - VÄYRYNEN RiikkaVÄYRYNEN R.
0
0
Walkover
A026 - NGUYEN MyNGUYEN M.
0
0
Walkover
A027 - MOSCETTI CristinaMOSCETTI C.
0
0
Walkover
A028 - KAPLAN InaKAPLAN I.
0
0
Walkover
A029 - SARAC BojanaSARAC B.
0
0
Walkover
A030 - GULEIKOVA AleksandraGULEIKOVA A.
0
0
Walkover
A031 Sat, 09:00 ROCHA SaraROCHA S.
5
6
RADEMAKERS TamaraRADEMAKERS T. T14
A032 - KANATLAR ElçinKANATLAR E.
0
0
Walkover

Winners Round 1

A033 Sat, 12:30 TKACH KristinaTKACH K.
6
5
FRANCO VaniaFRANCO V. T02
A034 Sat, 12:30 DIANISEVICHUS AlisaDIANISEVICHUS A.
1
6
FEFILOVA MargaritaFEFILOVA M. T19
A035 Sat, 12:30 KOKTEN-GULEC SinemKOKTEN-GULEC S.
5
6
LOPEZ FIBLA SilviaLOPEZ F. T10
A036 Sat, 12:30 VIRTANEN MiiaVIRTANEN M.
3
6
PIJPERS LynnPIJPERS L. T14
A037 Sat, 12:30 HUBRTOVA VeronikaHUBRTOVA V.
2
6
IVANOVSKAIA VeronikaIVANOVSKAIA V. T03
A038 Sat, 12:30 FILLER PiaFILLER P.
6
5
FURBERG LouiseFURBERG L. T18
A039 Sat, 12:30 ZALEWSKA OliwiaZALEWSKA O.
6
2
SAARINEN LauraSAARINEN L. T11
A040 Sat, 12:30 GHAFFARI AlaraGHAFFARI A.
5
6
TORVUND NinaTORVUND N. T15
A041 Sat, 12:30 SÜßENGUTH MelanieSÜßENGUTH M.
6
1
ZABEK MonikaZABEK M. T21
A042 Sat, 12:30 MARGETA MonikaMARGETA M.
3
6
KIBAROGLU EyllulKIBAROGLU E. T12
A043 Sat, 12:30 MATAS AmaliaMATAS A.
3
6
VOGELMANN TinaVOGELMANN T. T01
A044 Sat, 12:30 QIU EliseQIU E.
4
6
GRADISNIK AnaGRADISNIK A. T13
A045 Sat, 12:30 VÄYRYNEN RiikkaVÄYRYNEN R.
2
6
NGUYEN MyNGUYEN M. T22
A046 Sat, 12:30 MOSCETTI CristinaMOSCETTI C.
2
6
KAPLAN InaKAPLAN I. T17
A047 Sat, 12:30 SARAC BojanaSARAC B.
6
5
GULEIKOVA AleksandraGULEIKOVA A. T09
A048 Sat, 12:30 RADEMAKERS TamaraRADEMAKERS T.
6
3
KANATLAR ElçinKANATLAR E. T16

Losers Round 1

A049 - Walkover
0
0
GARCIA EncarnacionGARCIA E.
A050 - Walkover
0
0
Walkover
A051 - Walkover
0
0
Walkover
A052 - Walkover
0
0
Walkover
A053 - Walkover
0
0
RIEGLER AnnaRIEGLER A.
A054 - Walkover
0
0
Walkover
A055 - Walkover
0
0
Walkover
A056 - FELDMANN ChristineFELDMANN C.
0
0
Walkover
A057 - Walkover
0
0
NAGORNA ViktoriiaNAGORNA V.
A058 - Walkover
0
0
Walkover
A059 - Walkover
0
0
Walkover
A060 - Walkover
0
0
Walkover
A061 - Walkover
0
0
Walkover
A062 - Walkover
0
0
Walkover
A063 - Walkover
0
0
Walkover
A064 - ROCHA SaraROCHA S.
0
0
Walkover

Losers Round 2

A065 Sat, 17:00 GARCIA EncarnacionGARCIA E.
2
6
KANATLAR ElçinKANATLAR E. T21
A066 - Walkover
0
0
GULEIKOVA AleksandraGULEIKOVA A.
A067 - Walkover
0
0
MOSCETTI CristinaMOSCETTI C.
A068 - Walkover
0
0
VÄYRYNEN RiikkaVÄYRYNEN R.
A069 Sat, 17:00 RIEGLER AnnaRIEGLER A.
2
6
QIU EliseQIU E. T18
A070 - Walkover
0
0
MATAS AmaliaMATAS A.
A071 - Walkover
0
0
MARGETA MonikaMARGETA M.
A072 Sat, 17:00 FELDMANN ChristineFELDMANN C.
5
6
ZABEK MonikaZABEK M. T20
A073 Sat, 17:00 NAGORNA ViktoriiaNAGORNA V.
4
6
GHAFFARI AlaraGHAFFARI A. T19
A074 - Walkover
0
0
SAARINEN LauraSAARINEN L.
A075 - Walkover
0
0
FURBERG LouiseFURBERG L.
A076 - Walkover
0
0
HUBRTOVA VeronikaHUBRTOVA V.
A077 - Walkover
0
0
VIRTANEN MiiaVIRTANEN M.
A078 - Walkover
0
0
KOKTEN-GULEC SinemKOKTEN-GULEC S.
A079 - Walkover
0
0
DIANISEVICHUS AlisaDIANISEVICHUS A.
A080 Sat, 17:00 ROCHA SaraROCHA S.
4
6
FRANCO VaniaFRANCO V. T22

Losers Round 3

A089 Sat, 20:30 KANATLAR ElçinKANATLAR E.
3
6
GULEIKOVA AleksandraGULEIKOVA A. T08
A090 Sat, 20:30 MOSCETTI CristinaMOSCETTI C.
6
5
VÄYRYNEN RiikkaVÄYRYNEN R. T18
A091 Sat, 20:30 QIU EliseQIU E.
4
6
MATAS AmaliaMATAS A. T15
A092 Sat, 20:30 MARGETA MonikaMARGETA M.
2
6
ZABEK MonikaZABEK M. T09
A093 Sat, 20:30 GHAFFARI AlaraGHAFFARI A.
6
3
SAARINEN LauraSAARINEN L. T16
A094 Sat, 20:30 FURBERG LouiseFURBERG L.
6
3
HUBRTOVA VeronikaHUBRTOVA V. T20
A095 Sat, 20:30 VIRTANEN MiiaVIRTANEN M.
2
6
KOKTEN-GULEC SinemKOKTEN-GULEC S. T22
A096 Sat, 20:30 DIANISEVICHUS AlisaDIANISEVICHUS A.
1
6
FRANCO VaniaFRANCO V. T17

Winners Qualification

A081 Sat, 20:30 TKACH KristinaTKACH K.
6
4
FEFILOVA MargaritaFEFILOVA M. T01
A082 Sat, 20:30 LOPEZ FIBLA SilviaLOPEZ F.
6
1
PIJPERS LynnPIJPERS L. T19
A083 Sat, 20:30 IVANOVSKAIA VeronikaIVANOVSKAIA V.
6
4
FILLER PiaFILLER P. T21
A084 Sat, 20:30 ZALEWSKA OliwiaZALEWSKA O.
6
5
TORVUND NinaTORVUND N. T03
A085 Sat, 20:30 SÜßENGUTH MelanieSÜßENGUTH M.
1
6
KIBAROGLU EyllulKIBAROGLU E. T10
A086 Sat, 20:30 VOGELMANN TinaVOGELMANN T.
5
6
GRADISNIK AnaGRADISNIK A. T14
A087 Sat, 20:30 NGUYEN MyNGUYEN M.
4
6
KAPLAN InaKAPLAN I. T12
A088 Sat, 20:30 SARAC BojanaSARAC B.
4
6
RADEMAKERS TamaraRADEMAKERS T. T07

Losers Qualification

A097 Sun, 10:45 GULEIKOVA AleksandraGULEIKOVA A.
2
6
TORVUND NinaTORVUND N. T20
A098 Sun, 10:45 MOSCETTI CristinaMOSCETTI C.
3
6
FILLER PiaFILLER P. T05
A099 Sun, 10:45 MATAS AmaliaMATAS A.
6
5
PIJPERS LynnPIJPERS L. T15
A100 Sun, 10:45 ZABEK MonikaZABEK M.
2
6
FEFILOVA MargaritaFEFILOVA M. T14
A101 Sun, 10:45 GHAFFARI AlaraGHAFFARI A.
1
6
SARAC BojanaSARAC B. T04
A102 Sun, 10:45 FURBERG LouiseFURBERG L.
1
6
NGUYEN MyNGUYEN M. T09
A103 Sun, 10:45 KOKTEN-GULEC SinemKOKTEN-GULEC S.
4
6
VOGELMANN TinaVOGELMANN T. T07
A104 Sun, 10:45 FRANCO VaniaFRANCO V.
6
1
SÜßENGUTH MelanieSÜßENGUTH M. T21

SE - Last 16

SE01 Mon, 14:15 TKACH KristinaTKACH K.
4
6
MATAS AmaliaMATAS A. T03
SE02 Mon, 14:15 LOPEZ FIBLA SilviaLOPEZ F.
5
6
SARAC BojanaSARAC B. T09
SE03 Mon, 14:15 IVANOVSKAIA VeronikaIVANOVSKAIA V.
5
6
FRANCO VaniaFRANCO V. T05
SE04 Mon, 14:15 ZALEWSKA OliwiaZALEWSKA O.
6
3
VOGELMANN TinaVOGELMANN T. T08
SE05 Mon, 14:15 KIBAROGLU EyllulKIBAROGLU E.
6
0
FILLER PiaFILLER P. T01
SE06 Mon, 14:15 GRADISNIK AnaGRADISNIK A.
3
6
FEFILOVA MargaritaFEFILOVA M. T02
SE07 Mon, 14:15 KAPLAN InaKAPLAN I.
3
6
TORVUND NinaTORVUND N. T04
SE08 Mon, 14:15 RADEMAKERS TamaraRADEMAKERS T.
4
6
NGUYEN MyNGUYEN M. T06

SE - Quarter Finals

SE09 Mon, 16:00 MATAS AmaliaMATAS A.
6
4
SARAC BojanaSARAC B. T04
SE10 Mon, 16:00 FRANCO VaniaFRANCO V.
2
6
ZALEWSKA OliwiaZALEWSKA O. T09
SE11 Mon, 16:00 KIBAROGLU EyllulKIBAROGLU E.
1
6
FEFILOVA MargaritaFEFILOVA M. T03
SE12 Mon, 16:00 TORVUND NinaTORVUND N.
6
3
NGUYEN MyNGUYEN M. T12

SE - Semi Finals

SE13 Mon, 18:00 MATAS AmaliaMATAS A.
5
6
ZALEWSKA OliwiaZALEWSKA O. T07
SE14 Mon, 18:00 FEFILOVA MargaritaFEFILOVA M.
6
1
TORVUND NinaTORVUND N. T02

SE - Final

SE15 Mon, 20:30 ZALEWSKA OliwiaZALEWSKA O.
6
2
FEFILOVA MargaritaFEFILOVA M. T03