Menu

Dynamic Billard European Championships Men, Women, U23 & Wheelchair
EC Women 9-Ball

Draw & Results

Round 1

A001 - 7 ZALEWSKA Oliwia ZALEWSKA O 0 0 Walkover
A002 Fri, 09:00 7 KUUTTI Julia KUUTTI J 2 7 FILLER Pia FILLER T13
A003 - 7 URQUIJO Elena URQUIJO E 0 0 Walkover
A004 - 7 VIRTANEN Miia VIRTANEN M 0 0 Walkover
A005 - 7 SAARINEN Laura SAARINEN L 0 0 Walkover
A006 Fri, 09:00 7 FRANCO Vania FRANCO V 3 7 SIRANCHUK Darya SIRANCHUK D T04
A007 Fri, 09:00 7 KAPELLER Sarah KAPELLER S 6 7 VON ROHR Claudia VON R T15
A008 - 7 MOSCETTI Cristina MOSCETTI C 0 0 Walkover
A009 - 7 IVANOVSKAIA Veronika IVANOVSKAIA V 0 0 Walkover
A010 Fri, 09:00 7 ZABEK Monika ZABEK M 4 7 WINKLER Marion WINKLER M T21
A011 - 7 IANNINI Sara IANNINI S 0 0 Walkover
A012 - 7 SÜßENGUTH Melanie SÜßENGUTH M 0 0 Walkover
A013 - 7 SOININEN Tuija SOININEN T 0 0 Walkover
A014 - 7 SCHUURMAN Jolien SCHUURMAN J 0 0 Walkover
A015 Fri, 09:00 7 NYBERG BENJAMIN Helena NYBERG B 7 6 KAPLAN Ina KAPLAN I T19
A016 - 7 KIBAROGLU Eylul KIBAROGLU E 0 0 Walkover
A017 - 7 ROCHA Sara ROCHA S 0 0 Walkover
A018 Fri, 09:00 7 FELDMANN Christine FELDMANN C 3 7 WITZEL Kim Christin WITZEL K T17
A019 - 7 ZHYGAILOVA Liubov ZHYGAILOVA L 0 0 Walkover
A020 - 7 PRIMUS Lena PRIMUS L 0 0 Walkover
A021 - 7 STATECZNY Diana STATECZNY D 0 0 Walkover
A022 - 7 ROPERO Maria Teresa ROPERO M 0 0 Walkover
A023 Fri, 09:00 7 HUBRTOVA Veronika HUBRTOVA V 7 3 FLAGE Astrid-Eiken FLAGE A T07
A024 - 7 VERHAREN Tara VERHAREN T 0 0 Walkover
A025 - 7 TORVUND Nina TORVUND N 0 0 Walkover
A026 Fri, 09:00 7 LOPEZ FIBLA Silvia LOPEZ F 6 7 GARCIA Encarnacion GARCIA E T11
A027 Fri, 09:00 7 FURBERG Louise FURBERG L 7 6 ZWIJNENBURG Jum ZWIJNENBURG J T09
A028 - 7 VÄYRYNEN Riikka VÄYRYNEN R 0 0 Walkover
A029 - 7 VOGELMANN Tina VOGELMANN T 0 0 Walkover
A030 - 7 VOLERY Shirin VOLERY S 0 0 Walkover
A031 Fri, 09:00 7 MARGETA Monika MARGETA M 7 1 GHAFFARI Alara GHAFFARI A T24
A032 - 7 GRADISNIK Ana GRADISNIK A 0 0 Walkover

Winners Round 1

A033 Fri, 12:30 7 ZALEWSKA Oliwia ZALEWSKA O 2 7 FILLER Pia FILLER T01
A034 Fri, 12:30 7 URQUIJO Elena URQUIJO E 3 7 VIRTANEN Miia VIRTANEN M T16
A035 Fri, 12:30 7 SAARINEN Laura SAARINEN L 7 3 SIRANCHUK Darya SIRANCHUK D T12
A036 Fri, 12:30 7 VON ROHR Claudia VON R 4 7 MOSCETTI Cristina MOSCETTI C T13
A037 Fri, 12:30 7 IVANOVSKAIA Veronika IVANOVSKAIA V 7 2 WINKLER Marion WINKLER M T24
A038 Fri, 12:30 7 IANNINI Sara IANNINI S 2 7 SÜßENGUTH Melanie SÜßENGUTH M T15
A039 Fri, 12:30 7 SOININEN Tuija SOININEN T 3 7 SCHUURMAN Jolien SCHUURMAN J T11
A040 Fri, 12:30 7 NYBERG BENJAMIN Helena NYBERG B 1 7 KIBAROGLU Eylul KIBAROGLU E T09
A041 Fri, 12:30 7 ROCHA Sara ROCHA S 7 4 WITZEL Kim Christin WITZEL K T10
A042 Fri, 12:30 7 ZHYGAILOVA Liubov ZHYGAILOVA L 7 6 PRIMUS Lena PRIMUS L T17
A043 Fri, 12:30 7 STATECZNY Diana STATECZNY D 4 7 ROPERO Maria Teresa ROPERO M T27
A044 Fri, 12:30 7 HUBRTOVA Veronika HUBRTOVA V 7 3 VERHAREN Tara VERHAREN T T22
A045 Fri, 12:30 7 TORVUND Nina TORVUND N 7 1 GARCIA Encarnacion GARCIA E T21
A046 Fri, 12:30 7 FURBERG Louise FURBERG L 6 7 VÄYRYNEN Riikka VÄYRYNEN R T06
A047 Fri, 12:30 7 VOGELMANN Tina VOGELMANN T 4 7 VOLERY Shirin VOLERY S T18
A048 Fri, 12:30 7 MARGETA Monika MARGETA M 0 7 GRADISNIK Ana GRADISNIK A T25

Losers Round 1

A049 - 7 Walkover 0 0 KUUTTI Julia KUUTTI J
A050 - 7 Walkover 0 0 Walkover
A051 - 7 Walkover 0 0 FRANCO Vania FRANCO V
A052 - 7 KAPELLER Sarah KAPELLER S 0 0 Walkover
A053 - 7 Walkover 0 0 ZABEK Monika ZABEK M
A054 - 7 Walkover 0 0 Walkover
A055 - 7 Walkover 0 0 Walkover
A056 - 7 KAPLAN Ina KAPLAN I 0 0 Walkover
A057 - 7 Walkover 0 0 FELDMANN Christine FELDMANN C
A058 - 7 Walkover 0 0 Walkover
A059 - 7 Walkover 0 0 Walkover
A060 - 7 FLAGE Astrid-Eiken FLAGE A 0 0 Walkover
A061 - 7 Walkover 0 0 LOPEZ FIBLA Silvia LOPEZ F
A062 - 7 ZWIJNENBURG Jum ZWIJNENBURG J 0 0 Walkover
A063 - 7 Walkover 0 0 Walkover
A064 - 7 GHAFFARI Alara GHAFFARI A 0 0 Walkover

Losers Round 2

A065 Fri, 16:15 7 KUUTTI Julia KUUTTI J 3 7 MARGETA Monika MARGETA M T11
A066 - 7 Walkover 0 0 VOGELMANN Tina VOGELMANN T
A067 Fri, 16:15 7 FRANCO Vania FRANCO V 7 6 FURBERG Louise FURBERG L T12
A068 Fri, 16:15 7 KAPELLER Sarah KAPELLER S 7 2 GARCIA Encarnacion GARCIA E T17
A069 Fri, 16:15 7 ZABEK Monika ZABEK M 7 2 VERHAREN Tara VERHAREN T T21
A070 - 7 Walkover 0 0 STATECZNY Diana STATECZNY D
A071 - 7 Walkover 0 0 PRIMUS Lena PRIMUS L
A072 Fri, 16:15 7 KAPLAN Ina KAPLAN I 7 1 WITZEL Kim Christin WITZEL K T24
A073 Fri, 16:15 7 FELDMANN Christine FELDMANN C 3 7 NYBERG BENJAMIN Helena NYBERG B T16
A074 - 7 Walkover 0 0 SOININEN Tuija SOININEN T
A075 - 7 Walkover 0 0 IANNINI Sara IANNINI S
A076 Fri, 16:15 7 FLAGE Astrid-Eiken FLAGE A 3 7 WINKLER Marion WINKLER M T15
A077 Fri, 16:15 7 LOPEZ FIBLA Silvia LOPEZ F 2 7 VON ROHR Claudia VON R T23
A078 Fri, 16:15 7 ZWIJNENBURG Jum ZWIJNENBURG J 1 7 SIRANCHUK Darya SIRANCHUK D T10
A079 - 7 Walkover 0 0 URQUIJO Elena URQUIJO E
A080 Fri, 16:15 7 GHAFFARI Alara GHAFFARI A 5 7 ZALEWSKA Oliwia ZALEWSKA O T28

Losers Round 3

A089 Fri, 19:00 7 MARGETA Monika MARGETA M 2 7 VOGELMANN Tina VOGELMANN T T14
A090 Fri, 19:00 7 FRANCO Vania FRANCO V 7 3 KAPELLER Sarah KAPELLER S T16
A091 Fri, 19:00 7 ZABEK Monika ZABEK M 7 6 STATECZNY Diana STATECZNY D T28
A092 Fri, 19:00 7 PRIMUS Lena PRIMUS L 1 7 KAPLAN Ina KAPLAN I T25
A093 Fri, 19:00 7 NYBERG BENJAMIN Helena NYBERG B 7 2 SOININEN Tuija SOININEN T T09
A094 Fri, 19:00 7 IANNINI Sara IANNINI S 7 4 WINKLER Marion WINKLER M T21
A095 Fri, 19:00 7 VON ROHR Claudia VON R 4 7 SIRANCHUK Darya SIRANCHUK D T17
A096 Fri, 19:00 7 URQUIJO Elena URQUIJO E 0 7 ZALEWSKA Oliwia ZALEWSKA O T10

Winners Qualification

A081 Fri, 19:00 7 FILLER Pia FILLER 7 2 VIRTANEN Miia VIRTANEN M T24
A082 Fri, 19:00 7 SAARINEN Laura SAARINEN L 7 4 MOSCETTI Cristina MOSCETTI C T22
A083 Fri, 19:00 7 IVANOVSKAIA Veronika IVANOVSKAIA V 7 6 SÜßENGUTH Melanie SÜßENGUTH M T12
A084 Fri, 19:00 7 SCHUURMAN Jolien SCHUURMAN J 2 7 KIBAROGLU Eylul KIBAROGLU E T23
A085 Fri, 19:00 7 ROCHA Sara ROCHA S 7 2 ZHYGAILOVA Liubov ZHYGAILOVA L T06
A086 Fri, 19:00 7 ROPERO Maria Teresa ROPERO M 6 7 HUBRTOVA Veronika HUBRTOVA V T26
A087 Fri, 19:00 7 TORVUND Nina TORVUND N 7 6 VÄYRYNEN Riikka VÄYRYNEN R T04
A088 Fri, 19:00 7 VOLERY Shirin VOLERY S 4 7 GRADISNIK Ana GRADISNIK A T27

Losers Qualification

A097 Sat, 09:00 7 VOGELMANN Tina VOGELMANN T 7 2 SCHUURMAN Jolien SCHUURMAN J T20
A098 Sat, 09:00 7 FRANCO Vania FRANCO V 6 7 SÜßENGUTH Melanie SÜßENGUTH M T12
A099 Sat, 09:00 7 ZABEK Monika ZABEK M 4 7 MOSCETTI Cristina MOSCETTI C T16
A100 Sat, 09:00 7 KAPLAN Ina KAPLAN I 7 4 VIRTANEN Miia VIRTANEN M T03
A101 Sat, 09:00 7 NYBERG BENJAMIN Helena NYBERG B 7 2 VOLERY Shirin VOLERY S T05
A102 Sat, 09:00 7 IANNINI Sara IANNINI S 7 6 VÄYRYNEN Riikka VÄYRYNEN R T22
A103 Sat, 09:00 7 SIRANCHUK Darya SIRANCHUK D 7 5 ROPERO Maria Teresa ROPERO M T18
A104 Sat, 09:00 7 ZALEWSKA Oliwia ZALEWSKA O 7 0 ZHYGAILOVA Liubov ZHYGAILOVA L T10

SE - Last 16

SE01 Sun, 09:00 7 FILLER Pia FILLER 7 1 VOGELMANN Tina VOGELMANN T T18
SE02 Sun, 09:00 7 SAARINEN Laura SAARINEN L 7 4 IANNINI Sara IANNINI S T23
SE03 Sun, 09:00 7 IVANOVSKAIA Veronika IVANOVSKAIA V 7 2 SIRANCHUK Darya SIRANCHUK D T19
SE04 Sun, 09:00 7 KIBAROGLU Eylul KIBAROGLU E 7 3 SÜßENGUTH Melanie SÜßENGUTH M T25
SE05 Sun, 09:00 7 ROCHA Sara ROCHA S 5 7 MOSCETTI Cristina MOSCETTI C T20
SE06 Sun, 09:00 7 HUBRTOVA Veronika HUBRTOVA V 2 7 NYBERG BENJAMIN Helena NYBERG B T24
SE07 Sun, 09:00 7 TORVUND Nina TORVUND N 7 5 KAPLAN Ina KAPLAN I T14
SE08 Sun, 09:00 7 GRADISNIK Ana GRADISNIK A 7 4 ZALEWSKA Oliwia ZALEWSKA O T04

SE - Quarter Finals

SE09 Sun, 11:00 7 FILLER Pia FILLER 7 3 SAARINEN Laura SAARINEN L T03
SE10 Sun, 11:00 7 IVANOVSKAIA Veronika IVANOVSKAIA V 7 4 KIBAROGLU Eylul KIBAROGLU E T16
SE11 Sun, 11:00 7 MOSCETTI Cristina MOSCETTI C 4 7 NYBERG BENJAMIN Helena NYBERG B T14
SE12 Sun, 11:00 7 TORVUND Nina TORVUND N 4 7 GRADISNIK Ana GRADISNIK A T08

SE - Semi Finals

SE13 Sun, 13:00 7 FILLER Pia FILLER 7 3 IVANOVSKAIA Veronika IVANOVSKAIA V T03
SE14 Sun, 13:00 7 NYBERG BENJAMIN Helena NYBERG B 1 7 GRADISNIK Ana GRADISNIK A T05

SE - Final

SE15 Sun, 16:00 7 FILLER Pia FILLER 7 6 GRADISNIK Ana GRADISNIK A T02