Menu

EPBF / Dynamic Billard European Championships Youth 2021 Laško
U19 8-Ball

Draw & Results

Round 1

A001 - 7 KASABOV AleksandarKASABOV A. 0 0 Walkover
A002 Wed, 09:30 7 JAMORSKI OskarJAMORSKI O. 7 5 TENK EnrikTENK E. T22
A003 - 7 PAUL DorianPAUL D. 0 0 Walkover
A004 - 7 LIALIN IhorLIALIN I. 0 0 Walkover
A005 - 7 MUSIL TobiasMUSIL T. 0 0 Walkover
A006 Wed, 09:30 7 MAIMRE GertMAIMRE G. 7 3 MADZAREVIC MilenkoMADZAREVIC M. T18
A007 Wed, 09:30 7 DÖRNER YumaDÖRNER Y. 3 7 PIKNJAČ AjdinPIKNJAČ A. T16
A008 - 7 ARDA DavidARDA D. 0 0 Walkover
A009 - 7 ASTL SimonASTL S. 0 0 Walkover
A010 Wed, 09:30 7 GANGFLØT Emil-AndreGANGFLØT E. 7 2 KOVALERCHIK ArseniiKOVALERCHIK A. T03
A011 - 7 CORNELIUSSEN CatoCORNELIUSSEN C. 0 0 Walkover
A012 - 7 HANSEN Jonas-KvalsundHANSEN J. 0 0 Walkover
A013 - 7 GULIĆ MarioGULIĆ M. 0 0 Walkover
A014 - 7 STENSROD Albert-RomanSTENSROD A. 0 0 Walkover
A015 Wed, 09:30 7 HAUGE PETTERSEN HenrikHAUGE P. 7 6 BRACIKA DusanBRACIKA D. T05
A016 - 7 RADOVANOVIC AndrejRADOVANOVIC A. 0 0 Walkover
A017 - 7 URBAŃSKI MIchałURBAŃSKI M. 0 0 Walkover
A018 Wed, 09:30 7 FRANK MichalFRANK M. 0 7 SCHRÖDER JoelSCHRÖDER J. T02
A019 - 7 MARTINOLLI MoritzMARTINOLLI M. 0 0 Walkover
A020 - 7 PALUYAN MikitaPALUYAN M. 0 0 Walkover
A021 - 7 JAKOBIJS NiklavsJAKOBIJS N. 0 0 Walkover
A022 - 7 NEUHAUSEN MoritzNEUHAUSEN M. 0 0 Walkover
A023 Wed, 09:30 7 MRAZEK DavidMRAZEK D. 3 7 RADICS RolandRADICS R. T04
A024 - 7 REMEZ AliakseiREMEZ A. 0 0 Walkover
A025 - 7 KOBETS ValentynKOBETS V. 0 0 Walkover
A026 Wed, 09:30 7 SEVASTYANOV ArsenySEVASTYANOV A. 1 7 KNUEVER MitchelKNUEVER M. T21
A027 Wed, 09:30 7 TRHLIK AdamTRHLIK A. 6 7 MRVA Kristian MRVA K. T19
A028 - 7 MONTANARI LucaMONTANARI L. 0 0 Walkover
A029 - 7 HEEL FlorianHEEL F. 0 0 Walkover
A030 - 7 HIRVENHEIMO EetuHIRVENHEIMO E. 0 0 Walkover
A031 Wed, 09:30 7 EBERT ClemensEBERT C. 7 5 KURAL SzymonKURAL S. T17
A032 - 7 AREFEV EgorAREFEV E. 0 0 Walkover

Winners Round 1

A033 Wed, 11:15 7 KASABOV AleksandarKASABOV A. 2 7 JAMORSKI OskarJAMORSKI O. T06
A034 Wed, 11:15 7 PAUL DorianPAUL D. 6 7 LIALIN IhorLIALIN I. T13
A035 Wed, 11:15 7 MUSIL TobiasMUSIL T. 7 3 MAIMRE GertMAIMRE G. T10
A036 Wed, 11:15 7 PIKNJAČ AjdinPIKNJAČ A. 5 7 ARDA DavidARDA D. T20
A037 Wed, 11:15 7 ASTL SimonASTL S. FF 0 GANGFLØT Emil-AndreGANGFLØT E. T09
A038 Wed, 11:15 7 CORNELIUSSEN CatoCORNELIUSSEN C. 4 7 HANSEN Jonas-KvalsundHANSEN J. T15
A039 Wed, 11:15 7 GULIĆ MarioGULIĆ M. 7 4 STENSROD Albert-RomanSTENSROD A. T07
A040 Wed, 11:15 7 HAUGE PETTERSEN HenrikHAUGE P. 4 7 RADOVANOVIC AndrejRADOVANOVIC A. T09
A041 Wed, 11:15 7 URBAŃSKI MIchałURBAŃSKI M. 7 0 SCHRÖDER JoelSCHRÖDER J. T01
A042 Wed, 11:15 7 MARTINOLLI MoritzMARTINOLLI M. 1 7 PALUYAN MikitaPALUYAN M. T03
A043 Wed, 11:15 7 JAKOBIJS NiklavsJAKOBIJS N. 0 7 NEUHAUSEN MoritzNEUHAUSEN M. T14
A044 Wed, 11:15 7 RADICS RolandRADICS R. 2 7 REMEZ AliakseiREMEZ A. T17
A045 Wed, 11:15 7 KOBETS ValentynKOBETS V. 7 4 KNUEVER MitchelKNUEVER M. T11
A046 Wed, 11:15 7 MRVA Kristian MRVA K. 7 4 MONTANARI LucaMONTANARI L. T19
A047 Wed, 11:15 7 HEEL FlorianHEEL F. 7 2 HIRVENHEIMO EetuHIRVENHEIMO E. T12
A048 Wed, 11:15 7 EBERT ClemensEBERT C. 3 7 AREFEV EgorAREFEV E. T08

Losers Round 1

A049 - 7 Walkover 0 0 TENK EnrikTENK E.
A050 - 7 Walkover 0 0 Walkover
A051 - 7 Walkover 0 0 MADZAREVIC MilenkoMADZAREVIC M.
A052 - 7 DÖRNER YumaDÖRNER Y. 0 0 Walkover
A053 - 7 Walkover 0 0 KOVALERCHIK ArseniiKOVALERCHIK A.
A054 - 7 Walkover 0 0 Walkover
A055 - 7 Walkover 0 0 Walkover
A056 - 7 BRACIKA DusanBRACIKA D. 0 0 Walkover
A057 - 7 Walkover 0 0 FRANK MichalFRANK M.
A058 - 7 Walkover 0 0 Walkover
A059 - 7 Walkover 0 0 Walkover
A060 - 7 MRAZEK DavidMRAZEK D. 0 0 Walkover
A061 - 7 Walkover 0 0 SEVASTYANOV ArsenySEVASTYANOV A.
A062 - 7 TRHLIK AdamTRHLIK A. 0 0 Walkover
A063 - 7 Walkover 0 0 Walkover
A064 - 7 KURAL SzymonKURAL S. 0 0 Walkover

Losers Round 2

A065 Thu, 09:00 7 TENK EnrikTENK E. 6 7 EBERT ClemensEBERT C. T06
A066 - 7 Walkover 0 0 HIRVENHEIMO EetuHIRVENHEIMO E.
A067 Thu, 09:00 7 MADZAREVIC MilenkoMADZAREVIC M. 7 3 MONTANARI LucaMONTANARI L. T23
A068 Thu, 09:00 7 DÖRNER YumaDÖRNER Y. 7 1 KNUEVER MitchelKNUEVER M. T10
A069 Thu, 09:00 7 KOVALERCHIK ArseniiKOVALERCHIK A. 7 5 RADICS RolandRADICS R. T20
A070 - 7 Walkover 0 0 JAKOBIJS NiklavsJAKOBIJS N.
A071 - 7 Walkover 0 0 MARTINOLLI MoritzMARTINOLLI M.
A072 Thu, 09:00 7 BRACIKA DusanBRACIKA D. 3 7 SCHRÖDER JoelSCHRÖDER J. T07
A073 Thu, 09:00 7 FRANK MichalFRANK M. 7 3 HAUGE PETTERSEN HenrikHAUGE P. T21
A074 - 7 Walkover 0 0 STENSROD Albert-RomanSTENSROD A.
A075 - 7 Walkover 0 0 CORNELIUSSEN CatoCORNELIUSSEN C.
A076 Thu, 09:00 7 MRAZEK DavidMRAZEK D. 5 7 ASTL SimonASTL S. T03
A077 Thu, 09:00 7 SEVASTYANOV ArsenySEVASTYANOV A. 7 4 PIKNJAČ AjdinPIKNJAČ A. T01
A078 Thu, 09:00 7 TRHLIK AdamTRHLIK A. 6 7 MAIMRE GertMAIMRE G. T02
A079 - 7 Walkover 0 0 PAUL DorianPAUL D.
A080 Thu, 09:00 7 KURAL SzymonKURAL S. 7 3 KASABOV AleksandarKASABOV A. T24

Losers Round 3

A089 Thu, 12:30 7 EBERT ClemensEBERT C. 3 7 HIRVENHEIMO EetuHIRVENHEIMO E. T02
A090 Thu, 12:30 7 MADZAREVIC MilenkoMADZAREVIC M. 1 7 DÖRNER YumaDÖRNER Y. T19
A091 Thu, 12:30 7 KOVALERCHIK ArseniiKOVALERCHIK A. 7 1 JAKOBIJS NiklavsJAKOBIJS N. T11
A092 Thu, 12:30 7 MARTINOLLI MoritzMARTINOLLI M. 3 7 SCHRÖDER JoelSCHRÖDER J. T04
A093 Thu, 12:30 7 FRANK MichalFRANK M. 2 7 STENSROD Albert-RomanSTENSROD A. T15
A094 Thu, 12:30 7 CORNELIUSSEN CatoCORNELIUSSEN C. 1 7 ASTL SimonASTL S. T09
A095 Thu, 12:30 7 SEVASTYANOV ArsenySEVASTYANOV A. 2 7 MAIMRE GertMAIMRE G. T03
A096 Thu, 12:30 7 PAUL DorianPAUL D. 5 7 KURAL SzymonKURAL S. T10

Winners Qualification

A081 Thu, 09:00 7 JAMORSKI OskarJAMORSKI O. 7 1 LIALIN IhorLIALIN I. T15
A082 Thu, 09:00 7 MUSIL TobiasMUSIL T. 5 7 ARDA DavidARDA D. T16
A083 Thu, 10:45 7 GANGFLØT Emil-AndreGANGFLØT E. 7 6 HANSEN Jonas-KvalsundHANSEN J. T07
A084 Thu, 10:45 7 GULIĆ MarioGULIĆ M. 7 2 RADOVANOVIC AndrejRADOVANOVIC A. T05
A085 Thu, 10:45 7 URBAŃSKI MIchałURBAŃSKI M. 0 7 PALUYAN MikitaPALUYAN M. T13
A086 Thu, 10:45 7 NEUHAUSEN MoritzNEUHAUSEN M. 3 7 REMEZ AliakseiREMEZ A. T16
A087 Thu, 10:45 7 KOBETS ValentynKOBETS V. 7 6 MRVA Kristian MRVA K. T11
A088 Thu, 10:45 7 HEEL FlorianHEEL F. 7 4 AREFEV EgorAREFEV E. T24

Losers Qualification

A097 Thu, 18:00 7 HIRVENHEIMO EetuHIRVENHEIMO E. 7 2 HANSEN Jonas-KvalsundHANSEN J. T15
A098 Thu, 18:00 7 DÖRNER YumaDÖRNER Y. 7 0 RADOVANOVIC AndrejRADOVANOVIC A. T16
A099 Thu, 18:00 7 KOVALERCHIK ArseniiKOVALERCHIK A. 7 6 LIALIN IhorLIALIN I. T17
A100 Thu, 18:00 7 SCHRÖDER JoelSCHRÖDER J. 7 6 MUSIL TobiasMUSIL T. T20
A101 Thu, 18:00 7 STENSROD Albert-RomanSTENSROD A. 7 5 MRVA Kristian MRVA K. T18
A102 Thu, 18:00 7 ASTL SimonASTL S. 6 7 AREFEV EgorAREFEV E. T22
A103 Thu, 18:00 7 MAIMRE GertMAIMRE G. 5 7 URBAŃSKI MIchałURBAŃSKI M. T23
A104 Thu, 18:00 7 KURAL SzymonKURAL S. 7 6 NEUHAUSEN MoritzNEUHAUSEN M. T24

SE - Last 16

SE01 Fri, 14:00 7 JAMORSKI OskarJAMORSKI O. 7 4 STENSROD Albert-RomanSTENSROD A. T13
SE02 Fri, 14:00 7 ARDA DavidARDA D. 1 7 DÖRNER YumaDÖRNER Y. T21
SE03 Fri, 14:00 7 GANGFLØT Emil-AndreGANGFLØT E. 7 0 URBAŃSKI MIchałURBAŃSKI M. T11
SE04 Fri, 14:00 7 GULIĆ MarioGULIĆ M. 7 1 HIRVENHEIMO EetuHIRVENHEIMO E. T09
SE05 Fri, 14:00 7 PALUYAN MikitaPALUYAN M. 7 5 AREFEV EgorAREFEV E. T03
SE06 Fri, 14:00 7 REMEZ AliakseiREMEZ A. 5 7 SCHRÖDER JoelSCHRÖDER J. T06
SE07 Fri, 14:00 7 KOBETS ValentynKOBETS V. 7 6 KOVALERCHIK ArseniiKOVALERCHIK A. T22
SE08 Fri, 14:00 7 HEEL FlorianHEEL F. 4 7 KURAL SzymonKURAL S. T15

SE - Quarter Finals

SE09 Fri, 15:45 7 JAMORSKI OskarJAMORSKI O. 6 7 DÖRNER YumaDÖRNER Y. T02
SE10 Fri, 15:45 7 GANGFLØT Emil-AndreGANGFLØT E. 7 5 GULIĆ MarioGULIĆ M. T07
SE11 Fri, 15:45 7 PALUYAN MikitaPALUYAN M. 7 2 SCHRÖDER JoelSCHRÖDER J. T23
SE12 Fri, 15:45 7 KOBETS ValentynKOBETS V. 4 7 KURAL SzymonKURAL S. T08

SE - Semi Finals

SE13 Fri, 17:30 7 DÖRNER YumaDÖRNER Y. 7 5 GANGFLØT Emil-AndreGANGFLØT E. T24
SE14 Fri, 17:30 7 PALUYAN MikitaPALUYAN M. 5 7 KURAL SzymonKURAL S. T01

SE - Final

SE15 Fri, 19:15 7 DÖRNER YumaDÖRNER Y. 4 7 KURAL SzymonKURAL S. T04