Menu

EPBF / Dynamic Billard European Championships Youth 2021 Laško
U19 8-Ball

Draw & Results

Round 1

A001 - KASABOV AleksandarKASABOV A.
0
0
Walkover
A002 Wed, 09:30 JAMORSKI OskarJAMORSKI O.
7
5
TENK EnrikTENK E. T22
A003 - PAUL DorianPAUL D.
0
0
Walkover
A004 - LIALIN IhorLIALIN I.
0
0
Walkover
A005 - MUSIL TobiasMUSIL T.
0
0
Walkover
A006 Wed, 09:30 MAIMRE GertMAIMRE G.
7
3
MADZAREVIC MilenkoMADZAREVIC M. T18
A007 Wed, 09:30 DÖRNER YumaDÖRNER Y.
3
7
PIKNJAČ AjdinPIKNJAČ A. T16
A008 - ARDA DavidARDA D.
0
0
Walkover
A009 - ASTL SimonASTL S.
0
0
Walkover
A010 Wed, 09:30 GANGFLØT Emil-AndreGANGFLØT E.
7
2
KOVALERCHIK ArseniiKOVALERCHIK A. T03
A011 - CORNELIUSSEN CatoCORNELIUSSEN C.
0
0
Walkover
A012 - HANSEN Jonas-KvalsundHANSEN J.
0
0
Walkover
A013 - GULIC MarioGULIC M.
0
0
Walkover
A014 - STENSROD Albert-RomanSTENSROD A.
0
0
Walkover
A015 Wed, 09:30 PETTERSEN Henrik HaugePETTERSEN H.
7
6
BRACIKA DusanBRACIKA D. T05
A016 - RADOVANOVIC AndrejRADOVANOVIC A.
0
0
Walkover
A017 - URBAŃSKI MIchałURBAŃSKI M.
0
0
Walkover
A018 Wed, 09:30 FRANK MichalFRANK M.
0
7
SCHRÖDER JoelSCHRÖDER J. T02
A019 - MARTINOLLI MoritzMARTINOLLI M.
0
0
Walkover
A020 - PALUYAN MikitaPALUYAN M.
0
0
Walkover
A021 - JAKOBIJS NiklavsJAKOBIJS N.
0
0
Walkover
A022 - NEUHAUSEN MoritzNEUHAUSEN M.
0
0
Walkover
A023 Wed, 09:30 MRAZEK DavidMRAZEK D.
3
7
RADICS RolandRADICS R. T04
A024 - REMEZ AliakseiREMEZ A.
0
0
Walkover
A025 - KOBETS ValentynKOBETS V.
0
0
Walkover
A026 Wed, 09:30 SEVASTYANOV ArsenySEVASTYANOV A.
1
7
KNUEVER MitchelKNUEVER M. T21
A027 Wed, 09:30 TRHLIK AdamTRHLIK A.
6
7
MRVA Kristian MRVA K. T19
A028 - MONTANARI LucaMONTANARI L.
0
0
Walkover
A029 - HEEL FlorianHEEL F.
0
0
Walkover
A030 - HIRVENHEIMO EetuHIRVENHEIMO E.
0
0
Walkover
A031 Wed, 09:30 EBERT ClemensEBERT C.
7
5
KURAL SzymonKURAL S. T17
A032 - AREFEV EgorAREFEV E.
0
0
Walkover

Winners Round 1

A033 Wed, 11:15 KASABOV AleksandarKASABOV A.
2
7
JAMORSKI OskarJAMORSKI O. T06
A034 Wed, 11:15 PAUL DorianPAUL D.
6
7
LIALIN IhorLIALIN I. T13
A035 Wed, 11:15 MUSIL TobiasMUSIL T.
7
3
MAIMRE GertMAIMRE G. T10
A036 Wed, 11:15 PIKNJAČ AjdinPIKNJAČ A.
5
7
ARDA DavidARDA D. T20
A037 Wed, 11:15 ASTL SimonASTL S.
FF
0
GANGFLØT Emil-AndreGANGFLØT E. T09
A038 Wed, 11:15 CORNELIUSSEN CatoCORNELIUSSEN C.
4
7
HANSEN Jonas-KvalsundHANSEN J. T15
A039 Wed, 11:15 GULIC MarioGULIC M.
7
4
STENSROD Albert-RomanSTENSROD A. T07
A040 Wed, 11:15 PETTERSEN Henrik HaugePETTERSEN H.
4
7
RADOVANOVIC AndrejRADOVANOVIC A. T09
A041 Wed, 11:15 URBAŃSKI MIchałURBAŃSKI M.
7
0
SCHRÖDER JoelSCHRÖDER J. T01
A042 Wed, 11:15 MARTINOLLI MoritzMARTINOLLI M.
1
7
PALUYAN MikitaPALUYAN M. T03
A043 Wed, 11:15 JAKOBIJS NiklavsJAKOBIJS N.
0
7
NEUHAUSEN MoritzNEUHAUSEN M. T14
A044 Wed, 11:15 RADICS RolandRADICS R.
2
7
REMEZ AliakseiREMEZ A. T17
A045 Wed, 11:15 KOBETS ValentynKOBETS V.
7
4
KNUEVER MitchelKNUEVER M. T11
A046 Wed, 11:15 MRVA Kristian MRVA K.
7
4
MONTANARI LucaMONTANARI L. T19
A047 Wed, 11:15 HEEL FlorianHEEL F.
7
2
HIRVENHEIMO EetuHIRVENHEIMO E. T12
A048 Wed, 11:15 EBERT ClemensEBERT C.
3
7
AREFEV EgorAREFEV E. T08

Losers Round 1

A049 - Walkover
0
0
TENK EnrikTENK E.
A050 - Walkover
0
0
Walkover
A051 - Walkover
0
0
MADZAREVIC MilenkoMADZAREVIC M.
A052 - DÖRNER YumaDÖRNER Y.
0
0
Walkover
A053 - Walkover
0
0
KOVALERCHIK ArseniiKOVALERCHIK A.
A054 - Walkover
0
0
Walkover
A055 - Walkover
0
0
Walkover
A056 - BRACIKA DusanBRACIKA D.
0
0
Walkover
A057 - Walkover
0
0
FRANK MichalFRANK M.
A058 - Walkover
0
0
Walkover
A059 - Walkover
0
0
Walkover
A060 - MRAZEK DavidMRAZEK D.
0
0
Walkover
A061 - Walkover
0
0
SEVASTYANOV ArsenySEVASTYANOV A.
A062 - TRHLIK AdamTRHLIK A.
0
0
Walkover
A063 - Walkover
0
0
Walkover
A064 - KURAL SzymonKURAL S.
0
0
Walkover

Losers Round 2

A065 Thu, 09:00 TENK EnrikTENK E.
6
7
EBERT ClemensEBERT C. T06
A066 - Walkover
0
0
HIRVENHEIMO EetuHIRVENHEIMO E.
A067 Thu, 09:00 MADZAREVIC MilenkoMADZAREVIC M.
7
3
MONTANARI LucaMONTANARI L. T23
A068 Thu, 09:00 DÖRNER YumaDÖRNER Y.
7
1
KNUEVER MitchelKNUEVER M. T10
A069 Thu, 09:00 KOVALERCHIK ArseniiKOVALERCHIK A.
7
5
RADICS RolandRADICS R. T20
A070 - Walkover
0
0
JAKOBIJS NiklavsJAKOBIJS N.
A071 - Walkover
0
0
MARTINOLLI MoritzMARTINOLLI M.
A072 Thu, 09:00 BRACIKA DusanBRACIKA D.
3
7
SCHRÖDER JoelSCHRÖDER J. T07
A073 Thu, 09:00 FRANK MichalFRANK M.
7
3
PETTERSEN Henrik HaugePETTERSEN H. T21
A074 - Walkover
0
0
STENSROD Albert-RomanSTENSROD A.
A075 - Walkover
0
0
CORNELIUSSEN CatoCORNELIUSSEN C.
A076 Thu, 09:00 MRAZEK DavidMRAZEK D.
5
7
ASTL SimonASTL S. T03
A077 Thu, 09:00 SEVASTYANOV ArsenySEVASTYANOV A.
7
4
PIKNJAČ AjdinPIKNJAČ A. T01
A078 Thu, 09:00 TRHLIK AdamTRHLIK A.
6
7
MAIMRE GertMAIMRE G. T02
A079 - Walkover
0
0
PAUL DorianPAUL D.
A080 Thu, 09:00 KURAL SzymonKURAL S.
7
3
KASABOV AleksandarKASABOV A. T24

Losers Round 3

A089 Thu, 12:30 EBERT ClemensEBERT C.
3
7
HIRVENHEIMO EetuHIRVENHEIMO E. T02
A090 Thu, 12:30 MADZAREVIC MilenkoMADZAREVIC M.
1
7
DÖRNER YumaDÖRNER Y. T19
A091 Thu, 12:30 KOVALERCHIK ArseniiKOVALERCHIK A.
7
1
JAKOBIJS NiklavsJAKOBIJS N. T11
A092 Thu, 12:30 MARTINOLLI MoritzMARTINOLLI M.
3
7
SCHRÖDER JoelSCHRÖDER J. T04
A093 Thu, 12:30 FRANK MichalFRANK M.
2
7
STENSROD Albert-RomanSTENSROD A. T15
A094 Thu, 12:30 CORNELIUSSEN CatoCORNELIUSSEN C.
1
7
ASTL SimonASTL S. T09
A095 Thu, 12:30 SEVASTYANOV ArsenySEVASTYANOV A.
2
7
MAIMRE GertMAIMRE G. T03
A096 Thu, 12:30 PAUL DorianPAUL D.
5
7
KURAL SzymonKURAL S. T10

Winners Qualification

A081 Thu, 09:00 JAMORSKI OskarJAMORSKI O.
7
1
LIALIN IhorLIALIN I. T15
A082 Thu, 09:00 MUSIL TobiasMUSIL T.
5
7
ARDA DavidARDA D. T16
A083 Thu, 10:45 GANGFLØT Emil-AndreGANGFLØT E.
7
6
HANSEN Jonas-KvalsundHANSEN J. T07
A084 Thu, 10:45 GULIC MarioGULIC M.
7
2
RADOVANOVIC AndrejRADOVANOVIC A. T05
A085 Thu, 10:45 URBAŃSKI MIchałURBAŃSKI M.
0
7
PALUYAN MikitaPALUYAN M. T13
A086 Thu, 10:45 NEUHAUSEN MoritzNEUHAUSEN M.
3
7
REMEZ AliakseiREMEZ A. T16
A087 Thu, 10:45 KOBETS ValentynKOBETS V.
7
6
MRVA Kristian MRVA K. T11
A088 Thu, 10:45 HEEL FlorianHEEL F.
7
4
AREFEV EgorAREFEV E. T24

Losers Qualification

A097 Thu, 18:00 HIRVENHEIMO EetuHIRVENHEIMO E.
7
2
HANSEN Jonas-KvalsundHANSEN J. T15
A098 Thu, 18:00 DÖRNER YumaDÖRNER Y.
7
0
RADOVANOVIC AndrejRADOVANOVIC A. T16
A099 Thu, 18:00 KOVALERCHIK ArseniiKOVALERCHIK A.
7
6
LIALIN IhorLIALIN I. T17
A100 Thu, 18:00 SCHRÖDER JoelSCHRÖDER J.
7
6
MUSIL TobiasMUSIL T. T20
A101 Thu, 18:00 STENSROD Albert-RomanSTENSROD A.
7
5
MRVA Kristian MRVA K. T18
A102 Thu, 18:00 ASTL SimonASTL S.
6
7
AREFEV EgorAREFEV E. T22
A103 Thu, 18:00 MAIMRE GertMAIMRE G.
5
7
URBAŃSKI MIchałURBAŃSKI M. T23
A104 Thu, 18:00 KURAL SzymonKURAL S.
7
6
NEUHAUSEN MoritzNEUHAUSEN M. T24

SE - Last 16

SE01 Fri, 14:00 JAMORSKI OskarJAMORSKI O.
7
4
STENSROD Albert-RomanSTENSROD A. T13
SE02 Fri, 14:00 ARDA DavidARDA D.
1
7
DÖRNER YumaDÖRNER Y. T21
SE03 Fri, 14:00 GANGFLØT Emil-AndreGANGFLØT E.
7
0
URBAŃSKI MIchałURBAŃSKI M. T11
SE04 Fri, 14:00 GULIC MarioGULIC M.
7
1
HIRVENHEIMO EetuHIRVENHEIMO E. T09
SE05 Fri, 14:00 PALUYAN MikitaPALUYAN M.
7
5
AREFEV EgorAREFEV E. T03
SE06 Fri, 14:00 REMEZ AliakseiREMEZ A.
5
7
SCHRÖDER JoelSCHRÖDER J. T06
SE07 Fri, 14:00 KOBETS ValentynKOBETS V.
7
6
KOVALERCHIK ArseniiKOVALERCHIK A. T22
SE08 Fri, 14:00 HEEL FlorianHEEL F.
4
7
KURAL SzymonKURAL S. T15

SE - Quarter Finals

SE09 Fri, 15:45 JAMORSKI OskarJAMORSKI O.
6
7
DÖRNER YumaDÖRNER Y. T02
SE10 Fri, 15:45 GANGFLØT Emil-AndreGANGFLØT E.
7
5
GULIC MarioGULIC M. T07
SE11 Fri, 15:45 PALUYAN MikitaPALUYAN M.
7
2
SCHRÖDER JoelSCHRÖDER J. T23
SE12 Fri, 15:45 KOBETS ValentynKOBETS V.
4
7
KURAL SzymonKURAL S. T08

SE - Semi Finals

SE13 Fri, 17:30 DÖRNER YumaDÖRNER Y.
7
5
GANGFLØT Emil-AndreGANGFLØT E. T24
SE14 Fri, 17:30 PALUYAN MikitaPALUYAN M.
5
7
KURAL SzymonKURAL S. T01

SE - Final

SE15 Fri, 19:15 DÖRNER YumaDÖRNER Y.
4
7
KURAL SzymonKURAL S. T04