Menu

EPBF / Dynamic Billard European Championships Youth 2021 Laško
U19 10-Ball

Draw & Results

Round 1

A001 - HANSEN Jonas-KvalsundHANSEN J.
0
0
Walkover
A002 Mon, 15:00 MRVA Kristian MRVA K.
2
7
REMEZ AliakseiREMEZ A. T22
A003 - FRANK MichalFRANK M.
0
0
Walkover
A004 - HEEL FlorianHEEL F.
0
0
Walkover
A005 - MARTINOLLI MoritzMARTINOLLI M.
0
0
Walkover
A006 Mon, 15:00 GANGFLØT Emil-AndreGANGFLØT E.
6
7
MUSIL TobiasMUSIL T. T20
A007 Mon, 15:00 ASTL SimonASTL S.
4
7
KOVALERCHIK ArseniiKOVALERCHIK A. T19
A008 - GULIC MarioGULIC M.
0
0
Walkover
A009 - PALUYAN MikitaPALUYAN M.
0
0
Walkover
A010 Mon, 15:00 MAIMRE GertMAIMRE G.
6
7
HIRVENHEIMO EetuHIRVENHEIMO E. T24
A011 - NEUHAUSEN MoritzNEUHAUSEN M.
0
0
Walkover
A012 - JAMORSKI OskarJAMORSKI O.
0
0
Walkover
A013 - KNUEVER MitchelKNUEVER M.
0
0
Walkover
A014 - EBERT ClemensEBERT C.
0
0
Walkover
A015 Mon, 15:00 TRHLIK AdamTRHLIK A.
6
7
SCHRÖDER JoelSCHRÖDER J. T12
A016 - MONTANARI LucaMONTANARI L.
0
0
Walkover
A017 - STENSROD Albert-RomanSTENSROD A.
0
0
Walkover
A018 Mon, 15:00 MADZAREVIC MilenkoMADZAREVIC M.
2
7
KOBETS ValentynKOBETS V. T13
A019 - ARDA DavidARDA D.
0
0
Walkover
A020 - SEVASTYANOV ArsenySEVASTYANOV A.
0
0
Walkover
A021 - DÖRNER YumaDÖRNER Y.
0
0
Walkover
A022 - KURAL SzymonKURAL S.
0
0
Walkover
A023 Mon, 15:00 PIKNJAČ AjdinPIKNJAČ A.
7
5
AREFEV EgorAREFEV E. T10
A024 - CORNELIUSSEN CatoCORNELIUSSEN C.
0
0
Walkover
A025 - MRAZEK DavidMRAZEK D.
0
0
Walkover
A026 Mon, 15:00 TENK EnrikTENK E.
7
4
PETTERSEN Henrik HaugePETTERSEN H. T14
A027 - URBAŃSKI MIchałURBAŃSKI M.
0
0
Walkover
A028 - BRACIKA DusanBRACIKA D.
0
0
Walkover
A029 - RADOVANOVIC AndrejRADOVANOVIC A.
0
0
Walkover
A030 - LIALIN IhorLIALIN I.
0
0
Walkover
A031 Mon, 15:00 KASABOV AleksandarKASABOV A.
7
2
JAKOBIJS NiklavsJAKOBIJS N. T11
A032 - PAUL DorianPAUL D.
0
0
Walkover

Winners Round 1

A033 Mon, 16:30 HANSEN Jonas-KvalsundHANSEN J.
7
6
REMEZ AliakseiREMEZ A. T13
A034 Mon, 16:30 FRANK MichalFRANK M.
4
7
HEEL FlorianHEEL F. T17
A035 Mon, 16:30 MARTINOLLI MoritzMARTINOLLI M.
3
7
MUSIL TobiasMUSIL T. T20
A036 Mon, 16:30 KOVALERCHIK ArseniiKOVALERCHIK A.
7
3
GULIC MarioGULIC M. T10
A037 Mon, 16:30 PALUYAN MikitaPALUYAN M.
6
7
HIRVENHEIMO EetuHIRVENHEIMO E. T16
A038 Mon, 16:30 NEUHAUSEN MoritzNEUHAUSEN M.
4
7
JAMORSKI OskarJAMORSKI O. T04
A039 Mon, 16:30 KNUEVER MitchelKNUEVER M.
6
7
EBERT ClemensEBERT C. T24
A040 Mon, 16:30 SCHRÖDER JoelSCHRÖDER J.
2
7
MONTANARI LucaMONTANARI L. T12
A041 Mon, 16:30 STENSROD Albert-RomanSTENSROD A.
3
7
KOBETS ValentynKOBETS V. T11
A042 Mon, 16:30 ARDA DavidARDA D.
6
7
SEVASTYANOV ArsenySEVASTYANOV A. T15
A043 Mon, 16:30 DÖRNER YumaDÖRNER Y.
2
7
KURAL SzymonKURAL S. T23
A044 Mon, 16:30 PIKNJAČ AjdinPIKNJAČ A.
5
7
CORNELIUSSEN CatoCORNELIUSSEN C. T19
A045 Mon, 16:30 MRAZEK DavidMRAZEK D.
5
7
TENK EnrikTENK E. T09
A046 Mon, 16:30 URBAŃSKI MIchałURBAŃSKI M.
7
0
BRACIKA DusanBRACIKA D. T08
A047 Mon, 16:30 RADOVANOVIC AndrejRADOVANOVIC A.
5
7
LIALIN IhorLIALIN I. T22
A048 Mon, 16:30 KASABOV AleksandarKASABOV A.
6
7
PAUL DorianPAUL D. T18

Losers Round 1

A049 - Walkover
0
0
MRVA Kristian MRVA K.
A050 - Walkover
0
0
Walkover
A051 - Walkover
0
0
GANGFLØT Emil-AndreGANGFLØT E.
A052 - ASTL SimonASTL S.
0
0
Walkover
A053 - Walkover
0
0
MAIMRE GertMAIMRE G.
A054 - Walkover
0
0
Walkover
A055 - Walkover
0
0
Walkover
A056 - TRHLIK AdamTRHLIK A.
0
0
Walkover
A057 - Walkover
0
0
MADZAREVIC MilenkoMADZAREVIC M.
A058 - Walkover
0
0
Walkover
A059 - Walkover
0
0
Walkover
A060 - AREFEV EgorAREFEV E.
0
0
Walkover
A061 - Walkover
0
0
PETTERSEN Henrik HaugePETTERSEN H.
A062 - Walkover
0
0
Walkover
A063 - Walkover
0
0
Walkover
A064 - JAKOBIJS NiklavsJAKOBIJS N.
0
0
Walkover

Losers Round 2

A065 Mon, 19:30 MRVA Kristian MRVA K.
7
0
KASABOV AleksandarKASABOV A. T09
A066 - Walkover
0
0
RADOVANOVIC AndrejRADOVANOVIC A.
A067 Mon, 19:30 GANGFLØT Emil-AndreGANGFLØT E.
7
3
BRACIKA DusanBRACIKA D. T14
A068 Mon, 19:30 ASTL SimonASTL S.
7
3
MRAZEK DavidMRAZEK D. T23
A069 Mon, 19:30 MAIMRE GertMAIMRE G.
7
5
PIKNJAČ AjdinPIKNJAČ A. T03
A070 - Walkover
0
0
DÖRNER YumaDÖRNER Y.
A071 - Walkover
0
0
ARDA DavidARDA D.
A072 Mon, 19:30 TRHLIK AdamTRHLIK A.
5
7
STENSROD Albert-RomanSTENSROD A. T02
A073 Mon, 19:30 MADZAREVIC MilenkoMADZAREVIC M.
7
6
SCHRÖDER JoelSCHRÖDER J. T17
A074 - Walkover
0
0
KNUEVER MitchelKNUEVER M.
A075 - Walkover
0
0
NEUHAUSEN MoritzNEUHAUSEN M.
A076 Mon, 19:30 AREFEV EgorAREFEV E.
4
7
PALUYAN MikitaPALUYAN M. T04
A077 Mon, 19:30 PETTERSEN Henrik HaugePETTERSEN H.
3
7
GULIC MarioGULIC M. T13
A078 - Walkover
0
0
MARTINOLLI MoritzMARTINOLLI M.
A079 - Walkover
0
0
FRANK MichalFRANK M.
A080 Mon, 19:30 JAKOBIJS NiklavsJAKOBIJS N.
1
7
REMEZ AliakseiREMEZ A. T01

Losers Round 3

A089 Tue, 09:00 MRVA Kristian MRVA K.
7
4
RADOVANOVIC AndrejRADOVANOVIC A. T20
A090 Tue, 09:00 GANGFLØT Emil-AndreGANGFLØT E.
7
2
ASTL SimonASTL S. T16
A091 Tue, 09:00 MAIMRE GertMAIMRE G.
2
7
DÖRNER YumaDÖRNER Y. T23
A092 Tue, 09:00 ARDA DavidARDA D.
7
4
STENSROD Albert-RomanSTENSROD A. T17
A093 Tue, 09:00 MADZAREVIC MilenkoMADZAREVIC M.
5
7
KNUEVER MitchelKNUEVER M. T07
A094 Tue, 09:00 NEUHAUSEN MoritzNEUHAUSEN M.
7
6
PALUYAN MikitaPALUYAN M. T22
A095 Tue, 09:00 GULIC MarioGULIC M.
7
0
MARTINOLLI MoritzMARTINOLLI M. T19
A096 Tue, 09:00 FRANK MichalFRANK M.
2
7
REMEZ AliakseiREMEZ A. T21

Winners Qualification

A081 Tue, 09:00 HANSEN Jonas-KvalsundHANSEN J.
7
4
HEEL FlorianHEEL F. T18
A082 Tue, 09:00 MUSIL TobiasMUSIL T.
1
7
KOVALERCHIK ArseniiKOVALERCHIK A. T15
A083 Tue, 09:00 HIRVENHEIMO EetuHIRVENHEIMO E.
3
7
JAMORSKI OskarJAMORSKI O. T13
A084 Tue, 09:00 EBERT ClemensEBERT C.
7
6
MONTANARI LucaMONTANARI L. T24
A085 Tue, 09:00 KOBETS ValentynKOBETS V.
2
7
SEVASTYANOV ArsenySEVASTYANOV A. T10
A086 Tue, 09:00 KURAL SzymonKURAL S.
7
1
CORNELIUSSEN CatoCORNELIUSSEN C. T12
A087 Tue, 09:00 TENK EnrikTENK E.
5
7
URBAŃSKI MIchałURBAŃSKI M. T14
A088 Tue, 09:00 LIALIN IhorLIALIN I.
7
2
PAUL DorianPAUL D. T09

Losers Qualification

A097 Tue, 10:30 MRVA Kristian MRVA K.
6
7
HIRVENHEIMO EetuHIRVENHEIMO E. T09
A098 Tue, 10:30 GANGFLØT Emil-AndreGANGFLØT E.
7
2
MONTANARI LucaMONTANARI L. T18
A099 Tue, 10:30 DÖRNER YumaDÖRNER Y.
7
2
HEEL FlorianHEEL F. T24
A100 Tue, 10:30 ARDA DavidARDA D.
3
7
MUSIL TobiasMUSIL T. T08
A101 Tue, 10:30 KNUEVER MitchelKNUEVER M.
7
1
TENK EnrikTENK E. T05
A102 Tue, 10:30 NEUHAUSEN MoritzNEUHAUSEN M.
7
4
PAUL DorianPAUL D. T17
A103 Tue, 10:30 GULIC MarioGULIC M.
7
3
KOBETS ValentynKOBETS V. T10
A104 Tue, 10:30 REMEZ AliakseiREMEZ A.
7
5
CORNELIUSSEN CatoCORNELIUSSEN C. T23

SE - Last 16

SE01 Wed, 13:00 HANSEN Jonas-KvalsundHANSEN J.
6
7
DÖRNER YumaDÖRNER Y. T16
SE02 Wed, 13:00 KOVALERCHIK ArseniiKOVALERCHIK A.
3
7
GANGFLØT Emil-AndreGANGFLØT E. T10
SE03 Wed, 13:00 JAMORSKI OskarJAMORSKI O.
6
7
REMEZ AliakseiREMEZ A. T14
SE04 Wed, 13:00 EBERT ClemensEBERT C.
3
7
GULIC MarioGULIC M. T20
SE05 Wed, 13:00 SEVASTYANOV ArsenySEVASTYANOV A.
7
5
KNUEVER MitchelKNUEVER M. T17
SE06 Wed, 13:00 KURAL SzymonKURAL S.
4
7
NEUHAUSEN MoritzNEUHAUSEN M. T12
SE07 Wed, 13:00 URBAŃSKI MIchałURBAŃSKI M.
7
3
HIRVENHEIMO EetuHIRVENHEIMO E. T15
SE08 Wed, 13:00 LIALIN IhorLIALIN I.
7
4
MUSIL TobiasMUSIL T. T19

SE - Quarter Finals

SE09 Wed, 16:00 DÖRNER YumaDÖRNER Y.
3
7
GANGFLØT Emil-AndreGANGFLØT E. T04
SE10 Wed, 16:00 REMEZ AliakseiREMEZ A.
7
5
GULIC MarioGULIC M. T16
SE11 Wed, 16:00 SEVASTYANOV ArsenySEVASTYANOV A.
1
7
NEUHAUSEN MoritzNEUHAUSEN M. T02
SE12 Wed, 16:00 URBAŃSKI MIchałURBAŃSKI M.
4
7
LIALIN IhorLIALIN I. T24

SE - Semi Finals

SE13 Wed, 17:45 GANGFLØT Emil-AndreGANGFLØT E.
7
2
REMEZ AliakseiREMEZ A. T05
SE14 Wed, 17:45 NEUHAUSEN MoritzNEUHAUSEN M.
7
2
LIALIN IhorLIALIN I. T24

SE - Final

SE15 Wed, 19:30 GANGFLØT Emil-AndreGANGFLØT E.
7
4
NEUHAUSEN MoritzNEUHAUSEN M. T04