Menu

EPBF / Dynamic Billard European Pool Championships Seniors & Ladies 2021 Treviso
EC Seniors 9-Ball

Draw & Results

Round 1

A001 - 8 SINI RiccardoSINI R. 0 0 Walkover
A002 Sat, 09:00 8 OPALIC RadovanOPALIC R. 7 8 LÖFQVIST FredrikLÖFQVIST F. T07
A003 - 8 BOBEE GrégoryBOBEE G. 0 0 Walkover
A004 - 8 NILSEN JörgenNILSEN J. 0 0 Walkover
A005 - 8 REICHEGGER RaoulREICHEGGER R. 0 0 Walkover
A006 - 8 TALVEN JarmoTALVEN J. 0 0 Walkover
A007 - 8 CORREIA HenriqueCORREIA H. 0 0 Walkover
A008 - 8 OLDERVIK RonnyOLDERVIK R. 0 0 Walkover
A009 - 8 NATALI MichelNATALI M. 0 0 Walkover
A010 Sat, 09:00 8 DIAZ-PIZARRO FranciscoDIAZ-PIZARRO F. 8 1 VERIC MatijaVERIC M. T16
A011 - 8 LISIK ZdenkoLISIK Z. 0 0 Walkover
A012 - 8 CONSTANTINOU IoannisCONSTANTINOU I. 0 0 Walkover
A013 - 8 PETRONI FabioPETRONI F. 0 0 Walkover
A014 - 8 GROSSO AndreaGROSSO A. 0 0 Walkover
A015 Sat, 09:00 8 PETROVIC MarioPETROVIC M. 4 8 ENBOM PatrikENBOM P. T17
A016 - 8 EKSELL TomEKSELL T. 0 0 Walkover
B001 - 8 AYGÜNLÜ RustemAYGÜNLÜ R. 0 0 Walkover
B002 Sat, 09:00 8 PEETERS RenePEETERS R. 8 6 BRAND ReneBRAND R. T13
B003 - 8 BONI GianlucaBONI G. 0 0 Walkover
B004 - 8 MRVA MilanMRVA M. 0 0 Walkover
B005 - 8 MIKUSKA PeterMIKUSKA P. 0 0 Walkover
B006 - 8 RITTER JürgenRITTER J. 0 0 Walkover
B007 - 8 VARADI AndreasVARADI A. 0 0 Walkover
B008 - 8 VATNE DidrikVATNE D. 0 0 Walkover
B009 - 8 CROSSE YohanCROSSE Y. 0 0 Walkover
B010 - 8 HAGEN HenrikHAGEN H. 0 0 Walkover
B011 - 8 WILLNER FrankWILLNER F. 0 0 Walkover
B012 - 8 RATINEN AriRATINEN A. 0 0 Walkover
B013 - 8 LEYLEK FıratLEYLEK F. 0 0 Walkover
B014 - 8 CZAPSKI BartoszCZAPSKI B. 0 0 Walkover
B015 Sat, 09:00 8 KONUKLU Emir AhmetKONUKLU E. 1 8 GUERDER FabienGUERDER F. T09
B016 - 8 AKERBLOM RogerAKERBLOM R. 0 0 Walkover
C001 - 8 WIRSBITZKI ReinerWIRSBITZKI R. 0 0 Walkover
C002 Sat, 09:00 8 GARCIA-LAGAR PabloGARCIA-LAGAR P. 8 7 DOROSLOVAC RadoDOROSLOVAC R. T06
C003 - 8 SALZANO AngeloSALZANO A. 0 0 Walkover
C004 - 8 SPECCHIA SaschaSPECCHIA S. 0 0 Walkover
C005 - 8 MIKKOLA TonyMIKKOLA T. 0 0 Walkover
C006 - 8 KARLSSON KentKARLSSON K. 0 0 Walkover
C007 - 8 KONNARIS ConstantinosKONNARIS C. 0 0 Walkover
C008 - 8 VANRIJKEL JohnyVANRIJKEL J. 0 0 Walkover
C009 - 8 ANDERSSON GlennANDERSSON G. 0 0 Walkover
C010 Sat, 09:00 8 SÖZALP HasanSÖZALP H. 2 8 CAPPELLA GianlucaCAPPELLA G. T03
C011 - 8 SCHERNTHANER JohannSCHERNTHANER J. 0 0 Walkover
C012 - 8 BAK TomaszBAK T. 0 0 Walkover
C013 - 8 GARDJAS KrzysztofGARDJAS K. 0 0 Walkover
C014 - 8 VIGNOLA MarcoVIGNOLA M. 0 0 Walkover
C015 Sat, 09:00 8 TAAVILA ArtoTAAVILA A. 5 8 NORBERG MorganNORBERG M. T11
C016 - 8 AHONEN TomiAHONEN T. 0 0 Walkover
D001 - 8 AYAS MuratAYAS M. 0 0 Walkover
D002 Sat, 09:00 8 HOFMANN TimoHOFMANN T. 8 5 RÜTSCHI AldoRÜTSCHI A. T01
D003 - 8 PEREIRA ManuelPEREIRA M. 0 0 Walkover
D004 - 8 MUTTO MahmutMUTTO M. 0 0 Walkover
D005 - 8 GROSS SteffenGROSS S. 0 0 Walkover
D006 - 8 TINOCO JorgeTINOCO J. 0 0 Walkover
D007 - 8 TORMEN FabienTORMEN F. 0 0 Walkover
D008 - 8 WEICHHART MarkusWEICHHART M. 0 0 Walkover
D009 - 8 STARK MichaelSTARK M. 0 0 Walkover
D010 Sat, 09:00 8 JEDRZEJCZAK DawidJEDRZEJCZAK D. 8 7 REITER ChristianREITER C. T05
D011 - 8 PETROU PanayiotisPETROU P. 0 0 Walkover
D012 - 8 BERGH Bjørn ErikBERGH B. 0 0 Walkover
D013 - 8 DHAESELEER TomDHAESELEER T. 0 0 Walkover
D014 - 8 DHAESELEER MarioDHAESELEER M. 0 0 Walkover
D015 Sat, 09:00 8 VIRTANEN Vesa-VilleVIRTANEN V. 4 8 KARIS XavierKARIS X. T10
D016 - 8 VILLAR FrancoisVILLAR F. 0 0 Walkover

Winners Round 1

A017 Sat, 10:45 8 SINI RiccardoSINI R. 8 4 LÖFQVIST FredrikLÖFQVIST F. T08
A018 Sat, 10:45 8 BOBEE GrégoryBOBEE G. 6 8 NILSEN JörgenNILSEN J. T12
A019 Sat, 10:45 8 REICHEGGER RaoulREICHEGGER R. 8 4 TALVEN JarmoTALVEN J. T11
A020 Sat, 10:45 8 CORREIA HenriqueCORREIA H. 3 8 OLDERVIK RonnyOLDERVIK R. T19
A021 Sat, 10:45 8 NATALI MichelNATALI M. 2 8 DIAZ-PIZARRO FranciscoDIAZ-PIZARRO F. T10
A022 Sat, 10:45 8 LISIK ZdenkoLISIK Z. 8 1 CONSTANTINOU IoannisCONSTANTINOU I. T02
A023 Sat, 10:45 8 PETRONI FabioPETRONI F. 8 6 GROSSO AndreaGROSSO A. T01
A024 Sat, 10:45 8 ENBOM PatrikENBOM P. 6 8 EKSELL TomEKSELL T. T04
B017 Sat, 10:45 8 AYGÜNLÜ RustemAYGÜNLÜ R. 1 8 PEETERS RenePEETERS R. T05
B018 Sat, 10:45 8 BONI GianlucaBONI G. 8 7 MRVA MilanMRVA M. T14
B019 Sat, 10:45 8 MIKUSKA PeterMIKUSKA P. 4 8 RITTER JürgenRITTER J. T15
B020 Sat, 10:45 8 VARADI AndreasVARADI A. 5 8 VATNE DidrikVATNE D. T09
B021 Sat, 10:45 8 CROSSE YohanCROSSE Y. 3 8 HAGEN HenrikHAGEN H. T16
B022 Sat, 10:45 8 WILLNER FrankWILLNER F. 4 8 RATINEN AriRATINEN A. T13
B023 Sat, 10:45 8 LEYLEK FıratLEYLEK F. 2 8 CZAPSKI BartoszCZAPSKI B. T17
B024 Sat, 10:45 8 GUERDER FabienGUERDER F. 5 8 AKERBLOM RogerAKERBLOM R. T18
C017 Sat, 10:45 8 WIRSBITZKI ReinerWIRSBITZKI R. 8 2 GARCIA-LAGAR PabloGARCIA-LAGAR P. T07
C018 Sat, 10:45 8 SALZANO AngeloSALZANO A. 3 8 SPECCHIA SaschaSPECCHIA S. T06
C019 Sat, 10:45 8 MIKKOLA TonyMIKKOLA T. 7 8 KARLSSON KentKARLSSON K. T20
C020 Sat, 10:45 8 KONNARIS ConstantinosKONNARIS C. 8 3 VANRIJKEL JohnyVANRIJKEL J. T03
C021 Sun, 09:00 8 ANDERSSON GlennANDERSSON G. 8 5 CAPPELLA GianlucaCAPPELLA G. T06
C022 Sun, 09:00 8 SCHERNTHANER JohannSCHERNTHANER J. 8 7 BAK TomaszBAK T. T16
C023 Sun, 09:00 8 GARDJAS KrzysztofGARDJAS K. 1 8 VIGNOLA MarcoVIGNOLA M. T14
C024 Sun, 09:00 8 NORBERG MorganNORBERG M. 7 8 AHONEN TomiAHONEN T. T12
D017 Sun, 09:00 8 AYAS MuratAYAS M. 8 7 HOFMANN TimoHOFMANN T. T18
D018 Sun, 09:00 8 PEREIRA ManuelPEREIRA M. 7 8 MUTTO MahmutMUTTO M. T20
D019 Sun, 09:00 8 GROSS SteffenGROSS S. 5 8 TINOCO JorgeTINOCO J. T04
D020 Sun, 09:00 8 TORMEN FabienTORMEN F. 5 8 WEICHHART MarkusWEICHHART M. T11
D021 Sun, 09:00 8 STARK MichaelSTARK M. 8 6 JEDRZEJCZAK DawidJEDRZEJCZAK D. T08
D022 Sun, 09:00 8 PETROU PanayiotisPETROU P. 8 4 BERGH Bjørn ErikBERGH B. T01
D023 Sun, 09:00 8 DHAESELEER TomDHAESELEER T. 8 3 DHAESELEER MarioDHAESELEER M. T02
D024 Sun, 09:00 8 KARIS XavierKARIS X. 8 2 VILLAR FrancoisVILLAR F. T10

Losers Round 1

A025 - 8 Walkover 0 0 OPALIC RadovanOPALIC R.
A026 - 8 Walkover 0 0 Walkover
A027 - 8 Walkover 0 0 Walkover
A028 - 8 Walkover 0 0 Walkover
A029 - 8 Walkover 0 0 VERIC MatijaVERIC M.
A030 - 8 Walkover 0 0 Walkover
A031 - 8 Walkover 0 0 Walkover
A032 - 8 PETROVIC MarioPETROVIC M. 0 0 Walkover
B025 - 8 Walkover 0 0 BRAND ReneBRAND R.
B026 - 8 Walkover 0 0 Walkover
B027 - 8 Walkover 0 0 Walkover
B028 - 8 Walkover 0 0 Walkover
B029 - 8 Walkover 0 0 Walkover
B030 - 8 Walkover 0 0 Walkover
B031 - 8 Walkover 0 0 Walkover
B032 - 8 KONUKLU Emir AhmetKONUKLU E. 0 0 Walkover
C025 - 8 Walkover 0 0 DOROSLOVAC RadoDOROSLOVAC R.
C026 - 8 Walkover 0 0 Walkover
C027 - 8 Walkover 0 0 Walkover
C028 - 8 Walkover 0 0 Walkover
C029 - 8 Walkover 0 0 SÖZALP HasanSÖZALP H.
C030 - 8 Walkover 0 0 Walkover
C031 - 8 Walkover 0 0 Walkover
C032 - 8 TAAVILA ArtoTAAVILA A. 0 0 Walkover
D025 - 8 Walkover 0 0 RÜTSCHI AldoRÜTSCHI A.
D026 - 8 Walkover 0 0 Walkover
D027 - 8 Walkover 0 0 Walkover
D028 - 8 Walkover 0 0 Walkover
D029 - 8 Walkover 0 0 REITER ChristianREITER C.
D030 - 8 Walkover 0 0 Walkover
D031 - 8 Walkover 0 0 Walkover
D032 - 8 VIRTANEN Vesa-VilleVIRTANEN V. 0 0 Walkover

Losers Round 2

A033 Sun, 11:00 8 OPALIC RadovanOPALIC R. 6 8 ENBOM PatrikENBOM P. T03
A034 - 8 Walkover 0 0 GROSSO AndreaGROSSO A.
A035 - 8 Walkover 0 0 CONSTANTINOU IoannisCONSTANTINOU I.
A036 - 8 Walkover 0 0 NATALI MichelNATALI M.
A037 Sun, 11:00 8 VERIC MatijaVERIC M. 3 8 CORREIA HenriqueCORREIA H. T01
A038 - 8 Walkover 0 0 TALVEN JarmoTALVEN J.
A039 - 8 Walkover 0 0 BOBEE GrégoryBOBEE G.
A040 Sun, 11:00 8 PETROVIC MarioPETROVIC M. 2 8 LÖFQVIST FredrikLÖFQVIST F. T07
B033 Sun, 11:00 8 BRAND ReneBRAND R. 6 8 GUERDER FabienGUERDER F. T09
B034 - 8 Walkover 0 0 LEYLEK FıratLEYLEK F.
B035 - 8 Walkover 0 0 WILLNER FrankWILLNER F.
B036 - 8 Walkover 0 0 CROSSE YohanCROSSE Y.
B037 - 8 Walkover 0 0 VARADI AndreasVARADI A.
B038 - 8 Walkover 0 0 MIKUSKA PeterMIKUSKA P.
B039 - 8 Walkover 0 0 MRVA MilanMRVA M.
B040 Sun, 11:00 8 KONUKLU Emir AhmetKONUKLU E. 3 8 AYGÜNLÜ RustemAYGÜNLÜ R. T06
C033 Sun, 11:00 8 DOROSLOVAC RadoDOROSLOVAC R. 6 8 NORBERG MorganNORBERG M. T08
C034 - 8 Walkover 0 0 GARDJAS KrzysztofGARDJAS K.
C035 - 8 Walkover 0 0 BAK TomaszBAK T.
C036 - 8 Walkover 0 0 CAPPELLA GianlucaCAPPELLA G.
C037 Sun, 11:00 8 SÖZALP HasanSÖZALP H. 4 8 VANRIJKEL JohnyVANRIJKEL J. T04
C038 - 8 Walkover 0 0 MIKKOLA TonyMIKKOLA T.
C039 - 8 Walkover 0 0 SALZANO AngeloSALZANO A.
C040 Sun, 11:00 8 TAAVILA ArtoTAAVILA A. 7 8 GARCIA-LAGAR PabloGARCIA-LAGAR P. T11
D033 Sun, 11:00 8 RÜTSCHI AldoRÜTSCHI A. 5 8 VILLAR FrancoisVILLAR F. T02
D034 - 8 Walkover 0 0 DHAESELEER MarioDHAESELEER M.
D035 - 8 Walkover 0 0 BERGH Bjørn ErikBERGH B.
D036 - 8 Walkover 0 0 JEDRZEJCZAK DawidJEDRZEJCZAK D.
D037 Sun, 11:00 8 REITER ChristianREITER C. 8 4 TORMEN FabienTORMEN F. T12
D038 - 8 Walkover 0 0 GROSS SteffenGROSS S.
D039 - 8 Walkover 0 0 PEREIRA ManuelPEREIRA M.
D040 Sun, 11:00 8 VIRTANEN Vesa-VilleVIRTANEN V. 6 8 HOFMANN TimoHOFMANN T. T10

Losers Round 3

A045 Sun, 14:30 8 ENBOM PatrikENBOM P. 8 5 GROSSO AndreaGROSSO A. T15
A046 Sun, 14:30 8 CONSTANTINOU IoannisCONSTANTINOU I. 2 8 NATALI MichelNATALI M. T14
A047 Sun, 14:30 8 CORREIA HenriqueCORREIA H. 8 3 TALVEN JarmoTALVEN J. T10
A048 Sun, 14:30 8 BOBEE GrégoryBOBEE G. 8 7 LÖFQVIST FredrikLÖFQVIST F. T01
B045 Sun, 14:30 8 GUERDER FabienGUERDER F. 8 7 LEYLEK FıratLEYLEK F. T09
B046 Sun, 14:30 8 WILLNER FrankWILLNER F. 8 3 CROSSE YohanCROSSE Y. T07
B047 Sun, 14:30 8 VARADI AndreasVARADI A. 8 7 MIKUSKA PeterMIKUSKA P. T02
B048 Sun, 14:30 8 MRVA MilanMRVA M. 8 5 AYGÜNLÜ RustemAYGÜNLÜ R. T17
C045 Sun, 14:30 8 NORBERG MorganNORBERG M. 8 5 GARDJAS KrzysztofGARDJAS K. T05
C046 Sun, 14:30 8 BAK TomaszBAK T. 8 5 CAPPELLA GianlucaCAPPELLA G. T06
C047 Sun, 14:30 8 VANRIJKEL JohnyVANRIJKEL J. 5 8 MIKKOLA TonyMIKKOLA T. T19
C048 Sun, 14:30 8 SALZANO AngeloSALZANO A. 8 5 GARCIA-LAGAR PabloGARCIA-LAGAR P. T13
D045 Sun, 14:30 8 VILLAR FrancoisVILLAR F. 6 8 DHAESELEER MarioDHAESELEER M. T04
D046 Sun, 14:30 8 BERGH Bjørn ErikBERGH B. 4 8 JEDRZEJCZAK DawidJEDRZEJCZAK D. T11
D047 Sun, 14:30 8 REITER ChristianREITER C. 5 8 GROSS SteffenGROSS S. T08
D048 Sun, 14:30 8 PEREIRA ManuelPEREIRA M. 8 5 HOFMANN TimoHOFMANN T. T12

Winners Qualification

A041 Sun, 12:45 8 SINI RiccardoSINI R. 8 4 NILSEN JörgenNILSEN J. T15
A042 Sun, 12:45 8 REICHEGGER RaoulREICHEGGER R. 8 7 OLDERVIK RonnyOLDERVIK R. T06
A043 Sun, 12:45 8 DIAZ-PIZARRO FranciscoDIAZ-PIZARRO F. 8 4 LISIK ZdenkoLISIK Z. T13
A044 Sun, 12:45 8 PETRONI FabioPETRONI F. 8 2 EKSELL TomEKSELL T. T09
B041 Sun, 12:45 8 PEETERS RenePEETERS R. 3 8 BONI GianlucaBONI G. T01
B042 Sun, 12:45 8 RITTER JürgenRITTER J. 3 8 VATNE DidrikVATNE D. T05
B043 Sun, 12:45 8 HAGEN HenrikHAGEN H. 8 5 RATINEN AriRATINEN A. T03
B044 Sun, 12:45 8 CZAPSKI BartoszCZAPSKI B. 5 8 AKERBLOM RogerAKERBLOM R. T17
C041 Sun, 12:45 8 WIRSBITZKI ReinerWIRSBITZKI R. 8 2 SPECCHIA SaschaSPECCHIA S. T19
C042 Sun, 12:45 8 KARLSSON KentKARLSSON K. 4 8 KONNARIS ConstantinosKONNARIS C. T12
C043 Sun, 12:45 8 ANDERSSON GlennANDERSSON G. 8 2 SCHERNTHANER JohannSCHERNTHANER J. T07
C044 Sun, 12:45 8 VIGNOLA MarcoVIGNOLA M. 4 8 AHONEN TomiAHONEN T. T02
D041 Sun, 12:45 8 AYAS MuratAYAS M. 2 8 MUTTO MahmutMUTTO M. T11
D042 Sun, 12:45 8 TINOCO JorgeTINOCO J. 8 3 WEICHHART MarkusWEICHHART M. T14
D043 Sun, 12:45 8 STARK MichaelSTARK M. 4 8 PETROU PanayiotisPETROU P. T04
D044 Sun, 12:45 8 DHAESELEER TomDHAESELEER T. 8 7 KARIS XavierKARIS X. T16

Losers Qualification

A049 Sun, 16:30 8 ENBOM PatrikENBOM P. 4 8 OLDERVIK RonnyOLDERVIK R. T06
A050 Sun, 16:30 8 NATALI MichelNATALI M. 6 8 NILSEN JörgenNILSEN J. T05
A051 Sun, 16:30 8 CORREIA HenriqueCORREIA H. 8 2 EKSELL TomEKSELL T. T11
A052 Sun, 16:30 8 BOBEE GrégoryBOBEE G. 8 1 LISIK ZdenkoLISIK Z. T02
B049 Sun, 16:30 8 GUERDER FabienGUERDER F. 7 8 RITTER JürgenRITTER J. T15
B050 Sun, 16:30 8 WILLNER FrankWILLNER F. 5 8 PEETERS RenePEETERS R. T09
B051 Sun, 16:30 8 VARADI AndreasVARADI A. 4 8 CZAPSKI BartoszCZAPSKI B. T01
B052 Sun, 16:30 8 MRVA MilanMRVA M. 8 2 RATINEN AriRATINEN A. T12
C049 Sun, 16:30 8 NORBERG MorganNORBERG M. 8 4 KARLSSON KentKARLSSON K. T13
C050 Sun, 16:30 8 BAK TomaszBAK T. 4 8 SPECCHIA SaschaSPECCHIA S. T10
C051 Sun, 16:30 8 MIKKOLA TonyMIKKOLA T. 7 8 VIGNOLA MarcoVIGNOLA M. T08
C052 Sun, 16:30 8 SALZANO AngeloSALZANO A. 8 7 SCHERNTHANER JohannSCHERNTHANER J. T18
D049 Sun, 16:30 8 DHAESELEER MarioDHAESELEER M. 5 8 WEICHHART MarkusWEICHHART M. T04
D050 Sun, 16:30 8 JEDRZEJCZAK DawidJEDRZEJCZAK D. 4 8 AYAS MuratAYAS M. T14
D051 Sun, 16:30 8 GROSS SteffenGROSS S. 6 8 KARIS XavierKARIS X. T19
D052 Sun, 16:30 8 PEREIRA ManuelPEREIRA M. 8 6 STARK MichaelSTARK M. T20

SE - Last 32

SE01 Sun, 19:00 8 SINI RiccardoSINI R. 8 1 NORBERG MorganNORBERG M. T12
SE02 Sun, 19:00 8 REICHEGGER RaoulREICHEGGER R. 8 6 BOBEE GrégoryBOBEE G. T07
SE03 Sun, 19:00 8 DIAZ-PIZARRO FranciscoDIAZ-PIZARRO F. 8 4 PEREIRA ManuelPEREIRA M. T14
SE04 Sun, 19:00 8 PETRONI FabioPETRONI F. 8 3 NILSEN JörgenNILSEN J. T11
SE05 Sun, 19:00 8 BONI GianlucaBONI G. 8 0 SALZANO AngeloSALZANO A. T03
SE06 Sun, 19:00 8 VATNE DidrikVATNE D. 8 5 MRVA MilanMRVA M. T08
SE07 Sun, 19:00 8 HAGEN HenrikHAGEN H. 6 8 AYAS MuratAYAS M. T02
SE08 Sun, 19:00 8 AKERBLOM RogerAKERBLOM R. 3 8 CORREIA HenriqueCORREIA H. T09
SE09 Sun, 19:00 8 WIRSBITZKI ReinerWIRSBITZKI R. 8 4 VIGNOLA MarcoVIGNOLA M. T04
SE10 Sun, 19:00 8 KONNARIS ConstantinosKONNARIS C. 7 8 SPECCHIA SaschaSPECCHIA S. T16
SE11 Sun, 19:00 8 ANDERSSON GlennANDERSSON G. 5 8 KARIS XavierKARIS X. T05
SE12 Sun, 19:00 8 AHONEN TomiAHONEN T. 4 8 OLDERVIK RonnyOLDERVIK R. T18
SE13 Sun, 19:00 8 MUTTO MahmutMUTTO M. 8 4 RITTER JürgenRITTER J. T01
SE14 Sun, 19:00 8 TINOCO JorgeTINOCO J. 8 6 PEETERS RenePEETERS R. T10
SE15 Sun, 19:00 8 PETROU PanayiotisPETROU P. 8 5 CZAPSKI BartoszCZAPSKI B. T20
SE16 Sun, 19:00 8 DHAESELEER TomDHAESELEER T. 8 6 WEICHHART MarkusWEICHHART M. T06

SE - Last 16

SE17 Mon, 10:00 8 SINI RiccardoSINI R. 8 6 REICHEGGER RaoulREICHEGGER R. T03
SE18 Mon, 10:00 8 DIAZ-PIZARRO FranciscoDIAZ-PIZARRO F. 8 6 PETRONI FabioPETRONI F. T01
SE19 Mon, 10:00 8 BONI GianlucaBONI G. 4 8 VATNE DidrikVATNE D. T07
SE20 Mon, 10:00 8 AYAS MuratAYAS M. 2 8 CORREIA HenriqueCORREIA H. T04
SE21 Mon, 10:00 8 WIRSBITZKI ReinerWIRSBITZKI R. 8 6 SPECCHIA SaschaSPECCHIA S. T06
SE22 Mon, 10:00 8 KARIS XavierKARIS X. 5 8 OLDERVIK RonnyOLDERVIK R. T10
SE23 Mon, 10:00 8 MUTTO MahmutMUTTO M. 3 8 TINOCO JorgeTINOCO J. T09
SE24 Mon, 10:00 8 PETROU PanayiotisPETROU P. 8 3 DHAESELEER TomDHAESELEER T. T05

SE - Quarter Finals

SE25 Mon, 11:45 8 SINI RiccardoSINI R. 1 8 DIAZ-PIZARRO FranciscoDIAZ-PIZARRO F. T05
SE26 Mon, 11:45 8 VATNE DidrikVATNE D. 7 8 CORREIA HenriqueCORREIA H. T01
SE27 Mon, 11:45 8 WIRSBITZKI ReinerWIRSBITZKI R. 2 8 OLDERVIK RonnyOLDERVIK R. T04
SE28 Mon, 11:45 8 TINOCO JorgeTINOCO J. 8 5 PETROU PanayiotisPETROU P. T02

SE - Semi Finals

SE29 Mon, 13:30 8 DIAZ-PIZARRO FranciscoDIAZ-PIZARRO F. 8 6 CORREIA HenriqueCORREIA H. T02
SE30 Mon, 13:30 8 OLDERVIK RonnyOLDERVIK R. 4 8 TINOCO JorgeTINOCO J. T01

SE - Final

SE31 Mon, 15:00 8 DIAZ-PIZARRO FranciscoDIAZ-PIZARRO F. 4 8 TINOCO JorgeTINOCO J. T01