Menu

EPBF / Dynamic Billard European Pool Championships 2022 Laško
EC Women 10-Ball

Draw & Results

Round 1

A001 - 6 KIBAROGLU Eyllul KIBAROGLU E 0 0 Walkover
A002 Fri, 11:00 6 FURBERG Louise FURBERG L 2 6 NGUYEN My NGUYEN M T19
A003 - 6 ROPERO Maria Teresa ROPERO M 0 0 Walkover
A004 - 6 GARCIA Encarnacion GARCIA E 0 0 Walkover
A005 - 6 HUBRTOVA Veronika HUBRTOVA V 0 0 Walkover
A006 - 6 GLOBOČNIK Maja GLOBOČNIK M 0 0 Walkover
A007 - 6 FELDMANN Christine FELDMANN C 0 0 Walkover
A008 - 6 ZLATEVA Kristina ZLATEVA K 0 0 Walkover
A009 - 6 PRIMUS Lena PRIMUS L 0 0 Walkover
A010 Fri, 11:00 6 LACKA Izabela LACKA I 4 6 TORVUND Nina TORVUND N T27
A011 - 6 SÜßENGUTH Melanie SÜßENGUTH M 0 0 Walkover
A012 - 6 FRANCO Vania FRANCO V 0 0 Walkover
A013 - 6 MLEJNKOVA Marketa MLEJNKOVA M 0 0 Walkover
A014 - 6 PIJPERS Lynn PIJPERS L 0 0 Walkover
A015 Fri, 11:00 6 KANATLAR Elçin KANATLAR E 6 5 VOLERY Shirin VOLERY S T13
A016 - 6 RIEGLER Anna RIEGLER A 0 0 Walkover
A017 - 6 SARAC Bojana SARAC B 0 0 Walkover
A018 Fri, 11:00 6 LE GUEN Héloïse LE GUEN H 0 6 FILLER Pia FILLER P T01
A019 - 6 VÄYRYNEN Riikka VÄYRYNEN R 0 0 Walkover
A020 - 6 KJØRSVIK Line KJØRSVIK L 0 0 Walkover
A021 - 6 LOPEZ FIBLA Silvia LOPEZ F 0 0 Walkover
A022 - 6 VOGELMANN Tina VOGELMANN T 0 0 Walkover
A023 Fri, 11:00 6 CHEVRIER Camille CHEVRIER C 1 6 ROCHA Sara ROCHA S T02
A024 - 6 MATAS Amalia MATAS A 0 0 Walkover
A025 - 6 GOLOB Natalija GOLOB N 0 0 Walkover
A026 Fri, 11:00 6 VIRTANEN Miia VIRTANEN M 2 6 KAPLAN Ina KAPLAN I T03
A027 - 6 GRADISNIK Ana GRADISNIK A 0 0 Walkover
A028 - 6 VON ROHR Claudia VON R 0 0 Walkover
A029 - 6 RADEMAKERS Melissa RADEMAKERS M 0 0 Walkover
A030 - 6 SAARINEN Laura SAARINEN L 0 0 Walkover
A031 Fri, 11:00 6 ZALEWSKA Oliwia ZALEWSKA O 6 3 IVANOVSKAIA Veronika IVANOVSKAIA V T15
A032 - 6 RADEMAKERS Tamara RADEMAKERS T 0 0 Walkover

Winners Round 1

A033 Fri, 15:00 6 KIBAROGLU Eyllul KIBAROGLU E 6 4 NGUYEN My NGUYEN M T01
A034 Fri, 15:00 6 ROPERO Maria Teresa ROPERO M 6 4 GARCIA Encarnacion GARCIA E T05
A035 Fri, 15:00 6 HUBRTOVA Veronika HUBRTOVA V 6 3 GLOBOČNIK Maja GLOBOČNIK M T07
A036 Fri, 15:00 6 FELDMANN Christine FELDMANN C 3 6 ZLATEVA Kristina ZLATEVA K T09
A037 Fri, 15:00 6 PRIMUS Lena PRIMUS L 6 2 TORVUND Nina TORVUND N T15
A038 Fri, 15:00 6 SÜßENGUTH Melanie SÜßENGUTH M 6 3 FRANCO Vania FRANCO V T10
A039 Fri, 15:00 6 MLEJNKOVA Marketa MLEJNKOVA M 6 4 PIJPERS Lynn PIJPERS L T12
A040 Fri, 15:00 6 KANATLAR Elçin KANATLAR E 4 6 RIEGLER Anna RIEGLER A T13
A041 Fri, 15:00 6 SARAC Bojana SARAC B 4 6 FILLER Pia FILLER P T17
A042 Fri, 15:00 6 VÄYRYNEN Riikka VÄYRYNEN R 0 6 KJØRSVIK Line KJØRSVIK L T04
A043 Fri, 15:00 6 LOPEZ FIBLA Silvia LOPEZ F 4 6 VOGELMANN Tina VOGELMANN T T18
A044 Fri, 15:00 6 ROCHA Sara ROCHA S 4 6 MATAS Amalia MATAS A T16
A045 Fri, 15:00 6 GOLOB Natalija GOLOB N 0 6 KAPLAN Ina KAPLAN I T20
A046 Fri, 15:00 6 GRADISNIK Ana GRADISNIK A 4 6 VON ROHR Claudia VON R T21
A047 Fri, 15:00 6 RADEMAKERS Melissa RADEMAKERS M 6 1 SAARINEN Laura SAARINEN L T22
A048 Fri, 15:00 6 ZALEWSKA Oliwia ZALEWSKA O 5 6 RADEMAKERS Tamara RADEMAKERS T T24

Losers Round 1

A049 - 6 Walkover 0 0 FURBERG Louise FURBERG L
A050 - 6 Walkover 0 0 Walkover
A051 - 6 Walkover 0 0 Walkover
A052 - 6 Walkover 0 0 Walkover
A053 - 6 Walkover 0 0 LACKA Izabela LACKA I
A054 - 6 Walkover 0 0 Walkover
A055 - 6 Walkover 0 0 Walkover
A056 - 6 VOLERY Shirin VOLERY S 0 0 Walkover
A057 - 6 Walkover 0 0 LE GUEN Héloïse LE GUEN H
A058 - 6 Walkover 0 0 Walkover
A059 - 6 Walkover 0 0 Walkover
A060 - 6 CHEVRIER Camille CHEVRIER C 0 0 Walkover
A061 - 6 Walkover 0 0 VIRTANEN Miia VIRTANEN M
A062 - 6 Walkover 0 0 Walkover
A063 - 6 Walkover 0 0 Walkover
A064 - 6 IVANOVSKAIA Veronika IVANOVSKAIA V 0 0 Walkover

Losers Round 2

A065 Sat, 09:00 6 FURBERG Louise FURBERG L 3 6 ZALEWSKA Oliwia ZALEWSKA O T02
A066 - 6 Walkover 0 0 SAARINEN Laura SAARINEN L
A067 - 6 Walkover 0 0 GRADISNIK Ana GRADISNIK A
A068 - 6 Walkover 0 0 GOLOB Natalija GOLOB N
A069 Sat, 09:00 6 LACKA Izabela LACKA I 3 6 ROCHA Sara ROCHA S T04
A070 - 6 Walkover 0 0 LOPEZ FIBLA Silvia LOPEZ F
A071 - 6 Walkover 0 0 VÄYRYNEN Riikka VÄYRYNEN R
A072 Sat, 09:00 6 VOLERY Shirin VOLERY S 0 6 SARAC Bojana SARAC B T16
A073 Sat, 09:00 6 LE GUEN Héloïse LE GUEN H 4 6 KANATLAR Elçin KANATLAR E T09
A074 - 6 Walkover 0 0 PIJPERS Lynn PIJPERS L
A075 - 6 Walkover 0 0 FRANCO Vania FRANCO V
A076 Sat, 09:00 6 CHEVRIER Camille CHEVRIER C 3 6 TORVUND Nina TORVUND N T10
A077 Sat, 09:00 6 VIRTANEN Miia VIRTANEN M 2 6 FELDMANN Christine FELDMANN C T14
A078 - 6 Walkover 0 0 GLOBOČNIK Maja GLOBOČNIK M
A079 - 6 Walkover 0 0 GARCIA Encarnacion GARCIA E
A080 Sat, 09:00 6 IVANOVSKAIA Veronika IVANOVSKAIA V 4 6 NGUYEN My NGUYEN M T20

Losers Round 3

A089 Sat, 10:45 6 ZALEWSKA Oliwia ZALEWSKA O 6 1 SAARINEN Laura SAARINEN L T21
A090 Sat, 10:45 6 GRADISNIK Ana GRADISNIK A 6 2 GOLOB Natalija GOLOB N T13
A091 Sat, 10:45 6 ROCHA Sara ROCHA S 6 2 LOPEZ FIBLA Silvia LOPEZ F T03
A092 Sat, 10:45 6 VÄYRYNEN Riikka VÄYRYNEN R 4 6 SARAC Bojana SARAC B T08
A093 Sat, 10:45 6 KANATLAR Elçin KANATLAR E 4 6 PIJPERS Lynn PIJPERS L T04
A094 Sat, 10:45 6 FRANCO Vania FRANCO V 6 3 TORVUND Nina TORVUND N T26
A095 Sat, 10:45 6 FELDMANN Christine FELDMANN C 6 5 GLOBOČNIK Maja GLOBOČNIK M T24
A096 Sat, 10:45 6 GARCIA Encarnacion GARCIA E 2 6 NGUYEN My NGUYEN M T15

Winners Qualification

A081 Sat, 10:45 6 KIBAROGLU Eyllul KIBAROGLU E 6 1 ROPERO Maria Teresa ROPERO M T17
A082 Sat, 10:45 6 HUBRTOVA Veronika HUBRTOVA V 4 6 ZLATEVA Kristina ZLATEVA K T12
A083 Sat, 10:45 6 PRIMUS Lena PRIMUS L 2 6 SÜßENGUTH Melanie SÜßENGUTH M T27
A084 Sat, 10:45 6 MLEJNKOVA Marketa MLEJNKOVA M 4 6 RIEGLER Anna RIEGLER A T25
A085 Sat, 10:45 6 FILLER Pia FILLER P 4 6 KJØRSVIK Line KJØRSVIK L T01
A086 Sat, 10:45 6 VOGELMANN Tina VOGELMANN T 3 6 MATAS Amalia MATAS A T28
A087 Sat, 10:45 6 KAPLAN Ina KAPLAN I 6 2 VON ROHR Claudia VON R T18
A088 Sat, 10:45 6 RADEMAKERS Melissa RADEMAKERS M 2 6 RADEMAKERS Tamara RADEMAKERS T T19

Losers Qualification

A097 Sat, 14:15 6 ZALEWSKA Oliwia ZALEWSKA O 6 0 MLEJNKOVA Marketa MLEJNKOVA M T07
A098 Sat, 14:15 6 GRADISNIK Ana GRADISNIK A 6 2 PRIMUS Lena PRIMUS L T16
A099 Sat, 14:15 6 ROCHA Sara ROCHA S 6 0 HUBRTOVA Veronika HUBRTOVA V T24
A100 Sat, 14:15 6 SARAC Bojana SARAC B 6 2 ROPERO Maria Teresa ROPERO M T02
A101 Sat, 14:15 6 PIJPERS Lynn PIJPERS L 5 6 RADEMAKERS Melissa RADEMAKERS M T26
A102 Sat, 14:15 6 FRANCO Vania FRANCO V 2 6 VON ROHR Claudia VON R T14
A103 Sat, 14:15 6 FELDMANN Christine FELDMANN C 6 5 VOGELMANN Tina VOGELMANN T T27
A104 Sat, 14:15 6 NGUYEN My NGUYEN M 2 6 FILLER Pia FILLER P T19

SE - Last 16

SE01 Sat, 19:30 6 KIBAROGLU Eyllul KIBAROGLU E 6 3 ZALEWSKA Oliwia ZALEWSKA O T22
SE02 Sat, 19:30 6 ZLATEVA Kristina ZLATEVA K 6 0 SARAC Bojana SARAC B T03
SE03 Sat, 19:30 6 SÜßENGUTH Melanie SÜßENGUTH M 6 5 RADEMAKERS Melissa RADEMAKERS M T13
SE04 Sat, 19:30 6 RIEGLER Anna RIEGLER A 3 6 FILLER Pia FILLER P T12
SE05 Sat, 19:30 6 KJØRSVIK Line KJØRSVIK L 4 6 ROCHA Sara ROCHA S T24
SE06 Sat, 19:30 6 MATAS Amalia MATAS A 6 3 VON ROHR Claudia VON R T16
SE07 Sat, 19:30 6 KAPLAN Ina KAPLAN I 6 2 GRADISNIK Ana GRADISNIK A T11
SE08 Sat, 19:30 6 RADEMAKERS Tamara RADEMAKERS T 6 4 FELDMANN Christine FELDMANN C T09

SE - Quarter Finals

SE09 Sun, 15:00 6 KIBAROGLU Eyllul KIBAROGLU E 6 5 ZLATEVA Kristina ZLATEVA K T18
SE10 Sun, 15:00 6 SÜßENGUTH Melanie SÜßENGUTH M 6 3 FILLER Pia FILLER P T17
SE11 Sun, 15:00 6 ROCHA Sara ROCHA S 6 2 MATAS Amalia MATAS A T19
SE12 Sun, 15:00 6 KAPLAN Ina KAPLAN I 6 1 RADEMAKERS Tamara RADEMAKERS T T20

SE - Semi Finals

SE13 Sun, 17:00 6 KIBAROGLU Eyllul KIBAROGLU E 6 3 SÜßENGUTH Melanie SÜßENGUTH M T24
SE14 Sun, 17:00 6 ROCHA Sara ROCHA S 1 6 KAPLAN Ina KAPLAN I T23

SE - Final

SE15 Sun, 20:30 6 KIBAROGLU Eyllul KIBAROGLU E 6 3 KAPLAN Ina KAPLAN I T02