Menu

Dynamic Billard European Pool Championships U17, U19 & Girls 2023
EC U17 14.1

Draw & Results

Round 1

A001 - 75 WIECH, Michał WIECH, M 0 0 Walkover
A002 Wed, 09:00 75 HAEGMANS, Sonny HAEGMANS, S 75 42 ASPHOLM, Gabriel ASPHOLM, G T06
A003 Wed, 09:00 75 CHROBOT, Jakub CHROBOT, J 69 75 REGIELI, Dominik REGIELI, D T07
A004 Wed, 09:00 75 LAIKRE, Walter LAIKRE, W 75 16 ŠULEK, Tristan ŠULEK, T T02
A005 - 75 TSANEV, Petar TSANEV, P 0 0 Walkover
A006 Wed, 09:00 75 MAIMRE, Revo MAIMRE, R 19 75 RUDENKO, Ivan RUDENKO, I T11
A007 Wed, 09:00 75 FURKO, Thimotei FURKO, T 75 59 KOVAC, Adam KOVAC, A T15
A008 - 75 BIASIO, Raphael BIASIO, R 0 0 Walkover
A009 - 75 INGRASCI, Fabrizio INGRASCI, F 0 0 Walkover
A010 Wed, 09:00 75 GEITZE, Laurenz GEITZE, L 75 63 TADARAVICIUS, Ąžuolas TADARAVICIUS, T21
A011 Wed, 09:00 75 WELLERS, Felix WELLERS, F 75 57 GOUZIEN, Yann GOUZIEN, Y T22
A012 - 75 BÄTSCHER, Levin BÄTSCHER, L 0 0 Walkover
A013 Wed, 09:00 75 NETTI, Joel NETTI, J 56 75 ARALDEN, Benjamin-Herland ARALDEN, B T08
A014 Wed, 09:00 75 IVANOV, Konstantyn IVANOV, K 40 75 RÖSER, Martin RÖSER, M T19
A015 Wed, 09:00 75 HYBLER, Alessio HYBLER, A 36 75 GJURCHINOVSKI, Andrej GJURCHINOVSKI, A T09
A016 - 75 GRADISNIK, David GRADISNIK, D 0 0 Walkover
A017 - 75 SCHLEINDLER, Markus SCHLEINDLER, M 0 0 Walkover
A018 Wed, 09:00 75 BADOVINAC, Maj BADOVINAC, M 75 30 STEFANSSON, Hlynur STEFANSSON, H T14
A019 Wed, 09:00 75 GAKOVIC, Nikolai GAKOVIC, N 18 75 BÜCHEL, Felix BÜCHEL, F T20
A020 Wed, 09:00 75 NESIC, Sergej NESIC, S 67 75 ASANI, Habib ASANI, H T16
A021 - 75 LANGKAS, Joakim LANGKAS, J 0 0 Walkover
A022 Wed, 09:00 75 SILANTJEVAS, Jokubas SILANTJEVAS, J 75 19 DIMOVSKI, Ilija DIMOVSKI, I T18
A023 Wed, 09:00 75 BENKO, Maks BENKO, M 75 5 KURYLKO, Daniil KURYLKO, D T01
A024 - 75 KRAUPE, Jakub KRAUPE, J 0 0 Walkover
A025 - 75 ATILA, Seymen ATILA, S 0 0 Walkover
A026 Wed, 09:00 75 VOGEL, Felix VOGEL, F 75 21 PETTERSEN, Robin-Hauge PETTERSEN, R T13
A027 Wed, 09:00 75 PAVLINJEK, Svit PAVLINJEK, S 45 75 ROMPPANEN, Riku ROMPPANEN, R T10
A028 - 75 KURZ, Tom KURZ, T 0 0 Walkover
A029 Wed, 09:00 75 SZABO, Mark SZABO, M 75 20 BONANSINGA, Alessio BONANSINGA, A T17
A030 Wed, 09:00 75 BUGARSKI, Luka BUGARSKI, L 75 56 VAN DEN BERG, Sky VAN D T12
A031 Wed, 09:00 75 TAMM, Sander TAMM, S 45 75 AURESTO, Lenni AURESTO, L T23
A032 - 75 HADZIBAJRIC, Nidal HADZIBAJRIC, N 0 0 Walkover

Losers Round 1

A049 - 75 Walkover 0 0 ASPHOLM, Gabriel ASPHOLM, G
A050 Wed, 13:00 75 CHROBOT, Jakub CHROBOT, J 75 5 ŠULEK, Tristan ŠULEK, T T24
A051 - 75 Walkover 0 0 MAIMRE, Revo MAIMRE, R
A052 - 75 KOVAC, Adam KOVAC, A 0 0 Walkover
A053 - 75 Walkover 0 0 TADARAVICIUS, Ąžuolas TADARAVICIUS,
A054 - 75 GOUZIEN, Yann GOUZIEN, Y 0 0 Walkover
A055 Wed, 13:00 75 NETTI, Joel NETTI, J 27 75 IVANOV, Konstantyn IVANOV, K T09
A056 - 75 HYBLER, Alessio HYBLER, A 0 0 Walkover
A057 - 75 Walkover 0 0 STEFANSSON, Hlynur STEFANSSON, H
A058 Wed, 13:00 75 GAKOVIC, Nikolai GAKOVIC, N 41 75 NESIC, Sergej NESIC, S T03
A059 - 75 Walkover 0 0 DIMOVSKI, Ilija DIMOVSKI, I
A060 - 75 KURYLKO, Daniil KURYLKO, D 0 0 Walkover
A061 - 75 Walkover 0 0 PETTERSEN, Robin-Hauge PETTERSEN, R
A062 - 75 PAVLINJEK, Svit PAVLINJEK, S 0 0 Walkover
A063 Wed, 13:00 75 BONANSINGA, Alessio BONANSINGA, A 75 62 VAN DEN BERG, Sky VAN D T23
A064 - 75 TAMM, Sander TAMM, S 0 0 Walkover

Winners Qualification

A033 Wed, 11:00 75 WIECH, Michał WIECH, M 75 43 HAEGMANS, Sonny HAEGMANS, S T05
A034 Wed, 11:00 75 REGIELI, Dominik REGIELI, D 52 75 LAIKRE, Walter LAIKRE, W T07
A035 Wed, 11:00 75 TSANEV, Petar TSANEV, P 17 75 RUDENKO, Ivan RUDENKO, I T23
A036 Wed, 11:00 75 FURKO, Thimotei FURKO, T FF 45 BIASIO, Raphael BIASIO, R T08
A037 Wed, 11:00 75 INGRASCI, Fabrizio INGRASCI, F 59 75 GEITZE, Laurenz GEITZE, L T12
A038 Wed, 11:00 75 WELLERS, Felix WELLERS, F 75 40 BÄTSCHER, Levin BÄTSCHER, L T08
A039 Wed, 11:00 75 ARALDEN, Benjamin-Herland ARALDEN, B 58 75 RÖSER, Martin RÖSER, M T16
A040 Wed, 11:00 75 GJURCHINOVSKI, Andrej GJURCHINOVSKI, A 75 15 GRADISNIK, David GRADISNIK, D T24
A041 Wed, 13:00 75 SCHLEINDLER, Markus SCHLEINDLER, M 75 72 BADOVINAC, Maj BADOVINAC, M T14
A042 Wed, 13:00 75 BÜCHEL, Felix BÜCHEL, F 75 34 ASANI, Habib ASANI, H T13
A043 Wed, 13:00 75 LANGKAS, Joakim LANGKAS, J 60 75 SILANTJEVAS, Jokubas SILANTJEVAS, J T04
A044 Wed, 13:00 75 BENKO, Maks BENKO, M 75 12 KRAUPE, Jakub KRAUPE, J T11
A045 Wed, 13:00 75 ATILA, Seymen ATILA, S 55 75 VOGEL, Felix VOGEL, F T22
A046 Wed, 13:00 75 ROMPPANEN, Riku ROMPPANEN, R 75 40 KURZ, Tom KURZ, T T01
A047 Wed, 13:00 75 SZABO, Mark SZABO, M 63 75 BUGARSKI, Luka BUGARSKI, L T02
A048 Wed, 13:00 75 AURESTO, Lenni AURESTO, L 75 59 HADZIBAJRIC, Nidal HADZIBAJRIC, N T16

Losers Qualification

A065 Wed, 15:00 75 ASPHOLM, Gabriel ASPHOLM, G 38 75 HADZIBAJRIC, Nidal HADZIBAJRIC, N T18
A066 Wed, 15:00 75 CHROBOT, Jakub CHROBOT, J 75 56 SZABO, Mark SZABO, M T03
A067 Wed, 15:00 75 MAIMRE, Revo MAIMRE, R 75 59 KURZ, Tom KURZ, T T23
A068 Wed, 15:00 75 KOVAC, Adam KOVAC, A 64 75 ATILA, Seymen ATILA, S T15
A069 Wed, 15:00 75 TADARAVICIUS, Ąžuolas TADARAVICIUS, 75 35 KRAUPE, Jakub KRAUPE, J T17
A070 Wed, 15:00 75 GOUZIEN, Yann GOUZIEN, Y 75 43 LANGKAS, Joakim LANGKAS, J T07
A071 Wed, 15:00 75 IVANOV, Konstantyn IVANOV, K 75 33 ASANI, Habib ASANI, H T20
A072 Wed, 15:00 75 HYBLER, Alessio HYBLER, A 75 23 BADOVINAC, Maj BADOVINAC, M T08
A073 Wed, 15:00 75 STEFANSSON, Hlynur STEFANSSON, H 75 15 GRADISNIK, David GRADISNIK, D T04
A074 Wed, 15:00 75 NESIC, Sergej NESIC, S 73 75 ARALDEN, Benjamin-Herland ARALDEN, B T16
A075 Wed, 15:00 75 DIMOVSKI, Ilija DIMOVSKI, I 43 75 BÄTSCHER, Levin BÄTSCHER, L T22
A076 Wed, 15:00 75 KURYLKO, Daniil KURYLKO, D 63 75 INGRASCI, Fabrizio INGRASCI, F T01
A077 Wed, 15:00 75 PETTERSEN, Robin-Hauge PETTERSEN, R 75 33 FURKO, Thimotei FURKO, T T14
A078 Wed, 15:00 75 PAVLINJEK, Svit PAVLINJEK, S 59 75 TSANEV, Petar TSANEV, P T24
A079 Wed, 15:00 75 BONANSINGA, Alessio BONANSINGA, A 43 75 REGIELI, Dominik REGIELI, D T19
A080 Wed, 15:00 75 TAMM, Sander TAMM, S 51 75 HAEGMANS, Sonny HAEGMANS, S T02

SE - Last 32

SE01 Thu, 08:00 75 WIECH, Michał WIECH, M 75 34 HYBLER, Alessio HYBLER, A T04
SE02 Thu, 08:00 75 LAIKRE, Walter LAIKRE, W 75 11 ATILA, Seymen ATILA, S T21
SE03 Thu, 08:00 75 RUDENKO, Ivan RUDENKO, I 75 28 HAEGMANS, Sonny HAEGMANS, S T02
SE04 Thu, 08:00 75 BIASIO, Raphael BIASIO, R 71 75 BÄTSCHER, Levin BÄTSCHER, L T12
SE05 Thu, 08:00 75 GEITZE, Laurenz GEITZE, L 75 27 ARALDEN, Benjamin-Herland ARALDEN, B T07
SE06 Thu, 08:00 75 WELLERS, Felix WELLERS, F 40 75 MAIMRE, Revo MAIMRE, R T20
SE07 Thu, 08:00 75 RÖSER, Martin RÖSER, M 50 75 CHROBOT, Jakub CHROBOT, J T22
SE08 Thu, 08:00 75 GJURCHINOVSKI, Andrej GJURCHINOVSKI, A 75 70 HADZIBAJRIC, Nidal HADZIBAJRIC, N T17
SE09 Thu, 08:00 75 SCHLEINDLER, Markus SCHLEINDLER, M 75 40 TSANEV, Petar TSANEV, P T23
SE10 Thu, 08:00 75 BÜCHEL, Felix BÜCHEL, F 46 75 STEFANSSON, Hlynur STEFANSSON, H T11
SE11 Thu, 08:00 75 SILANTJEVAS, Jokubas SILANTJEVAS, J 60 75 TADARAVICIUS, Ąžuolas TADARAVICIUS, T18
SE12 Thu, 08:00 75 BENKO, Maks BENKO, M 75 32 IVANOV, Konstantyn IVANOV, K T03
SE13 Thu, 08:00 75 VOGEL, Felix VOGEL, F 75 17 INGRASCI, Fabrizio INGRASCI, F T19
SE14 Thu, 08:00 75 ROMPPANEN, Riku ROMPPANEN, R 75 36 PETTERSEN, Robin-Hauge PETTERSEN, R T01
SE15 Thu, 08:00 75 BUGARSKI, Luka BUGARSKI, L 54 75 REGIELI, Dominik REGIELI, D T05
SE16 Thu, 08:00 75 AURESTO, Lenni AURESTO, L 48 75 GOUZIEN, Yann GOUZIEN, Y T24

SE - Last 16

SE17 Thu, 09:45 75 WIECH, Michał WIECH, M 56 75 LAIKRE, Walter LAIKRE, W T17
SE18 Thu, 09:45 75 RUDENKO, Ivan RUDENKO, I 75 46 BÄTSCHER, Levin BÄTSCHER, L T06
SE19 Thu, 09:45 75 GEITZE, Laurenz GEITZE, L 61 75 MAIMRE, Revo MAIMRE, R T08
SE20 Thu, 09:45 75 CHROBOT, Jakub CHROBOT, J 75 63 GJURCHINOVSKI, Andrej GJURCHINOVSKI, A T22
SE21 Thu, 09:45 75 SCHLEINDLER, Markus SCHLEINDLER, M 63 75 STEFANSSON, Hlynur STEFANSSON, H T15
SE22 Thu, 09:45 75 TADARAVICIUS, Ąžuolas TADARAVICIUS, 51 75 BENKO, Maks BENKO, M T19
SE23 Thu, 09:45 75 VOGEL, Felix VOGEL, F 54 75 ROMPPANEN, Riku ROMPPANEN, R T02
SE24 Thu, 09:45 75 REGIELI, Dominik REGIELI, D 75 66 GOUZIEN, Yann GOUZIEN, Y T20

SE - Quarter Finals

SE25 Thu, 11:30 75 LAIKRE, Walter LAIKRE, W 43 75 RUDENKO, Ivan RUDENKO, I T08
SE26 Thu, 11:30 75 MAIMRE, Revo MAIMRE, R 75 58 CHROBOT, Jakub CHROBOT, J T07
SE27 Thu, 11:30 75 STEFANSSON, Hlynur STEFANSSON, H 56 75 BENKO, Maks BENKO, M T03
SE28 Thu, 11:30 75 ROMPPANEN, Riku ROMPPANEN, R 75 60 REGIELI, Dominik REGIELI, D T04

SE - Semi Finals

SE29 Thu, 13:15 75 RUDENKO, Ivan RUDENKO, I 69 75 MAIMRE, Revo MAIMRE, R T03
SE30 Thu, 13:15 75 BENKO, Maks BENKO, M 5 75 ROMPPANEN, Riku ROMPPANEN, R T02

SE - Final

SE31 Thu, 15:00 75 MAIMRE, Revo MAIMRE, R 32 75 ROMPPANEN, Riku ROMPPANEN, R T02