Menu

EPBF / Dynamic Billard European Championships Youth 2021 Laško
U17 9-Ball

Draw & Results

Round 1

A001 - 7 LASZKOWSKI DennisLASZKOWSKI D. 0 0 Walkover
A002 Fri, 09:00 7 SOKOLOV EgorSOKOLOV E. 7 1 SKOROKHODOV DmytroSKOROKHODOV D. T18
A003 Fri, 09:00 7 PAVLINJEK SvitPAVLINJEK S. 0 7 STACHOWIAK SamborSTACHOWIAK S. T01
A004 Fri, 09:00 7 MOROZ MykolaMOROZ M. 4 7 VENTSEL IllimarVENTSEL I. T09
A005 Fri, 09:00 7 BOZTUNA AliBOZTUNA A. 7 3 BADOVINAC MajBADOVINAC M. T16
A006 Fri, 09:00 7 CHERNYSHOV AleksandrCHERNYSHOV A. 7 5 BOGUSZEWSKI PawełBOGUSZEWSKI P. T17
A007 Fri, 09:00 7 RUS BlazRUS B. 7 0 GOUZIEN YannGOUZIEN Y. T04
A008 Fri, 10:30 7 VICIC SNAJDAR MihaVICIC S. 5 7 FORTUNSKI WiktorFORTUNSKI W. T07
A009 - 7 ÖNGÖREN Mehmet AydinÖNGÖREN M. 0 0 Walkover
A010 Fri, 10:30 7 ÖZKULAYLI EfeÖZKULAYLI E. 6 7 BÖGE FinnBÖGE F. T17
A011 Fri, 10:30 7 HAUGE PETTERSEN RobinHAUGE P. 7 3 BENKO MaksBENKO M. T11
A012 Fri, 10:30 7 AURESTO LeeviAURESTO L. 7 1 POLIEIKO KirillPOLIEIKO K. T21
A013 Fri, 10:30 7 SINI DavideSINI D. 2 7 JASTRZAB DominikJASTRZAB D. T01
A014 Fri, 10:30 7 STARKERMANN SilvanSTARKERMANN S. 7 1 SEVGUM SeyhanSEVGUM S. T09
A015 Fri, 10:30 7 SILANTJEVAS JokubasSILANTJEVAS J. 7 6 GNADEBERG KarlGNADEBERG K. T10
A016 - 7 DZEDZIULIA IlyaDZEDZIULIA I. 0 0 Walkover
A017 - 7 SCHLEINDLER MarkusSCHLEINDLER M. 0 0 Walkover
A018 Fri, 10:30 7 TEITTINEN JuhoTEITTINEN J. 7 6 HIETAMIES SasuHIETAMIES S. T24
A019 Fri, 10:30 7 NARVOLA JoriNARVOLA J. 7 2 SZABO MarkSZABO M. T08
A020 Fri, 10:30 7 DZUSKAEV AndreyDZUSKAEV A. 7 2 GRADISNIK DavidGRADISNIK D. T06
A021 Fri, 10:30 7 GALIC LukaGALIC L. 7 5 SWADZBA AdamSWADZBA A. T19
A022 Fri, 10:30 7 VLK MatousVLK M. 7 3 MAIMRE RevoMAIMRE R. T13
A023 Fri, 10:30 7 SAASEN BrandonSAASEN B. 0 7 BUGARSKI LukaBUGARSKI L. T15
A024 - 7 YANCHYLENKA TsimafeiYANCHYLENKA T. 0 0 Walkover
A025 Fri, 10:30 7 SANDAKCHIEV VasilSANDAKCHIEV V. 1 7 PONGERS YannickPONGERS Y. T14
A026 Fri, 10:30 7 VOGEL FelixVOGEL F. 7 0 KONT MartenKONT M. T23
A027 Fri, 10:30 7 KOROLEV MaksimKOROLEV M. 0 7 KONT SanderKONT S. T22
A028 Fri, 10:30 7 HONCHAR BohdanHONCHAR B. 7 4 VAN BERKEL MikaVAN B. T18
A029 Fri, 10:30 7 KOSTIC LazarKOSTIC L. 7 3 LAIKRE WalterLAIKRE W. T16
A030 Fri, 10:30 7 HAEGMANS SonnyHAEGMANS S. 7 5 CUELI HURTADO PelayoCUELI H. T12
A031 Fri, 10:30 7 RUDENKO IvanRUDENKO I. 5 7 MATTERN EricMATTERN E. T03
A032 - 7 HAURYLENKA AndrewHAURYLENKA A. 0 0 Walkover

Losers Round 1

A049 - 7 Walkover 0 0 SKOROKHODOV DmytroSKOROKHODOV D.
A050 Sat, 10:30 7 PAVLINJEK SvitPAVLINJEK S. 1 7 MOROZ MykolaMOROZ M. T07
A051 Sat, 10:30 7 BADOVINAC MajBADOVINAC M. 0 7 BOGUSZEWSKI PawełBOGUSZEWSKI P. T13
A052 Sat, 12:00 7 GOUZIEN YannGOUZIEN Y. 3 7 VICIC SNAJDAR MihaVICIC S. T03
A053 - 7 Walkover 0 0 ÖZKULAYLI EfeÖZKULAYLI E.
A054 Sat, 12:00 7 BENKO MaksBENKO M. 7 4 POLIEIKO KirillPOLIEIKO K. T06
A055 Sat, 12:00 7 SINI DavideSINI D. 7 4 SEVGUM SeyhanSEVGUM S. T09
A056 - 7 GNADEBERG KarlGNADEBERG K. 0 0 Walkover
A057 - 7 Walkover 0 0 HIETAMIES SasuHIETAMIES S.
A058 Sat, 12:00 7 SZABO MarkSZABO M. 7 1 GRADISNIK DavidGRADISNIK D. T13
A059 Sat, 12:00 7 SWADZBA AdamSWADZBA A. 7 3 MAIMRE RevoMAIMRE R. T19
A060 - 7 SAASEN BrandonSAASEN B. 0 0 Walkover
A061 Sat, 12:00 7 SANDAKCHIEV VasilSANDAKCHIEV V. 7 1 KONT MartenKONT M. T15
A062 Sat, 12:00 7 KOROLEV MaksimKOROLEV M. 5 7 VAN BERKEL MikaVAN B. T20
A063 Sat, 12:00 7 LAIKRE WalterLAIKRE W. FF 0 CUELI HURTADO PelayoCUELI H. T17
A064 - 7 RUDENKO IvanRUDENKO I. 0 0 Walkover

Winners Qualification

A033 Fri, 12:00 7 LASZKOWSKI DennisLASZKOWSKI D. 6 7 SOKOLOV EgorSOKOLOV E. T18
A034 Fri, 12:00 7 STACHOWIAK SamborSTACHOWIAK S. 7 2 VENTSEL IllimarVENTSEL I. T06
A035 Fri, 12:00 7 BOZTUNA AliBOZTUNA A. 1 7 CHERNYSHOV AleksandrCHERNYSHOV A. T21
A036 Fri, 12:00 7 RUS BlazRUS B. 0 7 FORTUNSKI WiktorFORTUNSKI W. T03
A037 Sat, 09:00 7 ÖNGÖREN Mehmet AydinÖNGÖREN M. 2 7 BÖGE FinnBÖGE F. T08
A038 Sat, 09:00 7 HAUGE PETTERSEN RobinHAUGE P. 0 7 AURESTO LeeviAURESTO L. T02
A039 Sat, 09:00 7 JASTRZAB DominikJASTRZAB D. 6 7 STARKERMANN SilvanSTARKERMANN S. T19
A040 Sat, 09:00 7 SILANTJEVAS JokubasSILANTJEVAS J. 7 2 DZEDZIULIA IlyaDZEDZIULIA I. T15
A041 Sat, 09:00 7 SCHLEINDLER MarkusSCHLEINDLER M. 2 7 TEITTINEN JuhoTEITTINEN J. T03
A042 Sat, 09:00 7 NARVOLA JoriNARVOLA J. 2 7 DZUSKAEV AndreyDZUSKAEV A. T01
A043 Sat, 09:00 7 GALIC LukaGALIC L. 7 4 VLK MatousVLK M. T20
A044 Sat, 09:00 7 BUGARSKI LukaBUGARSKI L. 7 3 YANCHYLENKA TsimafeiYANCHYLENKA T. T14
A045 Sat, 09:00 7 PONGERS YannickPONGERS Y. 4 7 VOGEL FelixVOGEL F. T10
A046 Sat, 09:00 7 KONT SanderKONT S. 6 7 HONCHAR BohdanHONCHAR B. T24
A047 Sat, 09:00 7 KOSTIC LazarKOSTIC L. 7 3 HAEGMANS SonnyHAEGMANS S. T18
A048 Sat, 09:00 7 MATTERN EricMATTERN E. 7 2 HAURYLENKA AndrewHAURYLENKA A. T06

Losers Qualification

A065 Sat, 14:00 7 SKOROKHODOV DmytroSKOROKHODOV D. 7 4 HAURYLENKA AndrewHAURYLENKA A. T22
A066 Sat, 14:00 7 MOROZ MykolaMOROZ M. 7 1 HAEGMANS SonnyHAEGMANS S. T06
A067 Sat, 14:00 7 BOGUSZEWSKI PawełBOGUSZEWSKI P. 6 7 KONT SanderKONT S. T20
A068 Sat, 14:00 7 VICIC SNAJDAR MihaVICIC S. 3 7 PONGERS YannickPONGERS Y. T05
A069 Sat, 14:00 7 ÖZKULAYLI EfeÖZKULAYLI E. 7 1 YANCHYLENKA TsimafeiYANCHYLENKA T. T01
A070 Sat, 14:00 7 BENKO MaksBENKO M. 7 5 VLK MatousVLK M. T08
A071 Sat, 14:00 7 SINI DavideSINI D. 6 7 NARVOLA JoriNARVOLA J. T11
A072 Sat, 14:00 7 GNADEBERG KarlGNADEBERG K. 7 1 SCHLEINDLER MarkusSCHLEINDLER M. T10
A073 Sat, 14:00 7 HIETAMIES SasuHIETAMIES S. 7 4 DZEDZIULIA IlyaDZEDZIULIA I. T12
A074 Sat, 14:00 7 SZABO MarkSZABO M. 0 7 JASTRZAB DominikJASTRZAB D. T16
A075 Sat, 14:00 7 SWADZBA AdamSWADZBA A. 7 4 HAUGE PETTERSEN RobinHAUGE P. T17
A076 Sat, 14:00 7 SAASEN BrandonSAASEN B. 5 7 ÖNGÖREN Mehmet AydinÖNGÖREN M. T03
A077 Sat, 14:00 7 SANDAKCHIEV VasilSANDAKCHIEV V. 7 1 RUS BlazRUS B. T21
A078 Sat, 14:00 7 VAN BERKEL MikaVAN B. 7 5 BOZTUNA AliBOZTUNA A. T04
A079 Sat, 14:00 7 CUELI HURTADO PelayoCUELI H. 7 2 VENTSEL IllimarVENTSEL I. T15
A080 Sat, 14:00 7 RUDENKO IvanRUDENKO I. 2 7 LASZKOWSKI DennisLASZKOWSKI D. T13

SE - Last 32

SE01 Sat, 16:00 7 SOKOLOV EgorSOKOLOV E. 7 1 SWADZBA AdamSWADZBA A. T19
SE02 Sat, 16:00 7 STACHOWIAK SamborSTACHOWIAK S. 7 5 VAN BERKEL MikaVAN B. T20
SE03 Sat, 16:00 7 CHERNYSHOV AleksandrCHERNYSHOV A. 2 7 MOROZ MykolaMOROZ M. T23
SE04 Sat, 16:00 7 FORTUNSKI WiktorFORTUNSKI W. 7 0 ÖNGÖREN Mehmet AydinÖNGÖREN M. T10
SE05 Sat, 16:00 7 BÖGE FinnBÖGE F. 6 7 ÖZKULAYLI EfeÖZKULAYLI E. T09
SE06 Sat, 16:00 7 AURESTO LeeviAURESTO L. 7 5 BENKO MaksBENKO M. T03
SE07 Sat, 16:00 7 STARKERMANN SilvanSTARKERMANN S. 5 7 GNADEBERG KarlGNADEBERG K. T01
SE08 Sat, 16:00 7 SILANTJEVAS JokubasSILANTJEVAS J. 4 7 CUELI HURTADO PelayoCUELI H. T22
SE09 Sat, 16:00 7 TEITTINEN JuhoTEITTINEN J. 4 7 HIETAMIES SasuHIETAMIES S. T04
SE10 Sat, 16:00 7 DZUSKAEV AndreyDZUSKAEV A. 2 7 PONGERS YannickPONGERS Y. T21
SE11 Sat, 16:00 7 GALIC LukaGALIC L. 5 7 KONT SanderKONT S. T02
SE12 Sat, 16:00 7 BUGARSKI LukaBUGARSKI L. 2 7 JASTRZAB DominikJASTRZAB D. T06
SE13 Sat, 16:00 7 VOGEL FelixVOGEL F. 7 5 SKOROKHODOV DmytroSKOROKHODOV D. T08
SE14 Sat, 16:00 7 HONCHAR BohdanHONCHAR B. 0 7 NARVOLA JoriNARVOLA J. T24
SE15 Sat, 16:00 7 KOSTIC LazarKOSTIC L. 7 2 SANDAKCHIEV VasilSANDAKCHIEV V. T05
SE16 Sat, 16:00 7 MATTERN EricMATTERN E. 7 4 LASZKOWSKI DennisLASZKOWSKI D. T07

SE - Last 16

SE17 Sat, 17:30 7 SOKOLOV EgorSOKOLOV E. 3 7 STACHOWIAK SamborSTACHOWIAK S. T21
SE18 Sat, 17:30 7 MOROZ MykolaMOROZ M. 3 7 FORTUNSKI WiktorFORTUNSKI W. T18
SE19 Sat, 17:30 7 ÖZKULAYLI EfeÖZKULAYLI E. 2 7 AURESTO LeeviAURESTO L. T02
SE20 Sat, 17:30 7 GNADEBERG KarlGNADEBERG K. 7 5 CUELI HURTADO PelayoCUELI H. T23
SE21 Sat, 17:30 7 HIETAMIES SasuHIETAMIES S. 3 7 PONGERS YannickPONGERS Y. T22
SE22 Sat, 17:30 7 KONT SanderKONT S. 3 7 JASTRZAB DominikJASTRZAB D. T08
SE23 Sat, 17:30 7 VOGEL FelixVOGEL F. 5 7 NARVOLA JoriNARVOLA J. T01
SE24 Sat, 17:30 7 KOSTIC LazarKOSTIC L. 1 7 MATTERN EricMATTERN E. T24

SE - Quarter Finals

SE25 Sun, 09:00 7 STACHOWIAK SamborSTACHOWIAK S. 7 1 FORTUNSKI WiktorFORTUNSKI W. T04
SE26 Sun, 09:00 7 AURESTO LeeviAURESTO L. 2 7 GNADEBERG KarlGNADEBERG K. T22
SE27 Sun, 09:00 7 PONGERS YannickPONGERS Y. 7 3 JASTRZAB DominikJASTRZAB D. T03
SE28 Sun, 09:00 7 NARVOLA JoriNARVOLA J. 7 6 MATTERN EricMATTERN E. T23

SE - Semi Finals

SE29 Sun, 10:30 7 STACHOWIAK SamborSTACHOWIAK S. 7 5 GNADEBERG KarlGNADEBERG K. T24
SE30 Sun, 10:30 7 PONGERS YannickPONGERS Y. 7 2 NARVOLA JoriNARVOLA J. T05

SE - Final

SE31 Sun, 12:00 7 STACHOWIAK SamborSTACHOWIAK S. 1 7 PONGERS YannickPONGERS Y. T04