Menu

EPBF / Dynamic Billard European Championships Youth 2021 Laško
U17 10-Ball

Draw & Results

Round 1

A001 - 6 JASTRZAB DominikJASTRZAB D. 0 0 Walkover
A002 Mon, 15:00 6 TEITTINEN JuhoTEITTINEN J. 6 4 LAIKRE WalterLAIKRE W. T08
A003 Mon, 15:00 6 KONT SanderKONT S. 6 1 GRADISNIK DavidGRADISNIK D. T03
A004 Mon, 15:00 6 ÖZKULAYLI EfeÖZKULAYLI E. 1 6 PONGERS YannickPONGERS Y. T17
A005 Mon, 15:00 6 SOKOLOV EgorSOKOLOV E. 6 2 BOZTUNA AliBOZTUNA A. T15
A006 Mon, 15:00 6 SINI DavideSINI D. 6 1 KONT MartenKONT M. T21
A007 Mon, 15:00 6 SILANTJEVAS JokubasSILANTJEVAS J. 2 6 RUDENKO IvanRUDENKO I. T06
A008 - 6 FORTUNSKI WiktorFORTUNSKI W. 0 0 Walkover
A009 - 6 VLK MatousVLK M. 0 0 Walkover
A010 Mon, 15:00 6 VOGEL FelixVOGEL F. 6 1 YANCHYLENKA TsimafeiYANCHYLENKA T. T23
A011 Mon, 15:00 6 MOROZ MykolaMOROZ M. 6 1 RUS BlazRUS B. T04
A012 Mon, 15:00 6 SZABO MarkSZABO M. 2 6 VICIC SNAJDAR MihaVICIC S. T01
A013 Mon, 15:00 6 BADOVINAC MajBADOVINAC M. 5 6 GALIC LukaGALIC L. T02
A014 Mon, 15:00 6 GNADEBERG KarlGNADEBERG K. 6 2 ÖNGÖREN Mehmet AydinÖNGÖREN M. T09
A015 Mon, 15:00 6 SKOROKHODOV DmytroSKOROKHODOV D. 6 0 HAURYLENKA AndrewHAURYLENKA A. T05
A016 - 6 DZEDZIULIA IlyaDZEDZIULIA I. 0 0 Walkover
A017 - 6 SAASEN BrandonSAASEN B. 0 0 Walkover
A018 Mon, 15:00 6 VAN BERKEL MikaVAN B. 6 2 SCHLEINDLER MarkusSCHLEINDLER M. T18
A019 Mon, 15:00 6 BOGUSZEWSKI PawełBOGUSZEWSKI P. 4 6 KOROLEV MaksimKOROLEV M. T07
A020 Mon, 15:00 6 CHERNYSHOV AleksanderCHERNYSHOV A. 6 1 SEVGUM SeyhanSEVGUM S. T16
A021 Mon, 16:30 6 KOSTIC LazarKOSTIC L. 6 3 POLIEIKO KirillPOLIEIKO K. T06
A022 Mon, 16:30 6 SWADZBA AdamSWADZBA A. 5 6 CUELI HURTADO PelayoCUELI H. T21
A023 Mon, 16:30 6 DZUSKAEV AndreiDZUSKAEV A. 6 3 LASZKOWSKI DennisLASZKOWSKI D. T02
A024 - 6 MATTERN EricMATTERN E. 0 0 Walkover
A025 - 6 BENKO MaksBENKO M. 0 0 Walkover
A026 Mon, 16:30 6 BÖGE FinnBÖGE F. 2 6 VENTSEL IllimarVENTSEL I. T05
A027 Mon, 16:30 6 BUGARSKI LukaBUGARSKI L. 6 2 PAVLINJEK SvitPAVLINJEK S. T07
A028 Mon, 16:30 6 AURESTO LeeviAURESTO L. 6 1 GOUZIEN YannGOUZIEN Y. T14
A029 Mon, 16:30 6 HAEGMANS SonnyHAEGMANS S. 0 6 STARKERMANN SilvanSTARKERMANN S. T01
A030 Mon, 16:30 6 SANDAKCHIEV VasilSANDAKCHIEV V. 4 6 HAUGE PETTERSEN RobinHAUGE P. T03
A031 Mon, 18:00 6 HIETAMIES SasuHIETAMIES S. 5 6 STACHOWIAK SamborSTACHOWIAK S. T14
A032 - 6 MAIMRE RevoMAIMRE R. 0 0 Walkover

Losers Round 1

A049 - 6 Walkover 0 0 LAIKRE WalterLAIKRE W.
A050 Tue, 09:00 6 GRADISNIK DavidGRADISNIK D. 3 6 ÖZKULAYLI EfeÖZKULAYLI E. T04
A051 Tue, 09:00 6 BOZTUNA AliBOZTUNA A. 6 3 KONT MartenKONT M. T02
A052 - 6 SILANTJEVAS JokubasSILANTJEVAS J. 0 0 Walkover
A053 - 6 Walkover 0 0 YANCHYLENKA TsimafeiYANCHYLENKA T.
A054 Tue, 09:00 6 RUS BlazRUS B. 6 3 SZABO MarkSZABO M. T05
A055 Tue, 09:00 6 BADOVINAC MajBADOVINAC M. 5 6 ÖNGÖREN Mehmet AydinÖNGÖREN M. T03
A056 - 6 HAURYLENKA AndrewHAURYLENKA A. 0 0 Walkover
A057 - 6 Walkover 0 0 SCHLEINDLER MarkusSCHLEINDLER M.
A058 Tue, 09:00 6 BOGUSZEWSKI PawełBOGUSZEWSKI P. 6 0 SEVGUM SeyhanSEVGUM S. T01
A059 Tue, 09:00 6 POLIEIKO KirillPOLIEIKO K. 6 4 SWADZBA AdamSWADZBA A. T11
A060 - 6 LASZKOWSKI DennisLASZKOWSKI D. 0 0 Walkover
A061 - 6 Walkover 0 0 BÖGE FinnBÖGE F.
A062 Tue, 09:00 6 PAVLINJEK SvitPAVLINJEK S. 5 6 GOUZIEN YannGOUZIEN Y. T08
A063 Tue, 09:00 6 HAEGMANS SonnyHAEGMANS S. 2 6 SANDAKCHIEV VasilSANDAKCHIEV V. T06
A064 - 6 HIETAMIES SasuHIETAMIES S. 0 0 Walkover

Winners Qualification

A033 Mon, 18:00 6 JASTRZAB DominikJASTRZAB D. 4 6 TEITTINEN JuhoTEITTINEN J. T18
A034 Mon, 18:00 6 KONT SanderKONT S. 5 6 PONGERS YannickPONGERS Y. T07
A035 Mon, 18:00 6 SOKOLOV EgorSOKOLOV E. 6 5 SINI DavideSINI D. T01
A036 Mon, 18:00 6 RUDENKO IvanRUDENKO I. 5 6 FORTUNSKI WiktorFORTUNSKI W. T03
A037 Mon, 18:00 6 VLK MatousVLK M. 3 6 VOGEL FelixVOGEL F. T19
A038 Mon, 18:00 6 MOROZ MykolaMOROZ M. 6 3 VICIC SNAJDAR MihaVICIC S. T09
A039 Mon, 18:00 6 GALIC LukaGALIC L. 2 6 GNADEBERG KarlGNADEBERG K. T13
A040 Mon, 18:00 6 SKOROKHODOV DmytroSKOROKHODOV D. 6 4 DZEDZIULIA IlyaDZEDZIULIA I. T20
A041 Mon, 18:00 6 SAASEN BrandonSAASEN B. 0 6 VAN BERKEL MikaVAN B. T22
A042 Mon, 18:00 6 KOROLEV MaksimKOROLEV M. 0 6 CHERNYSHOV AleksanderCHERNYSHOV A. T10
A043 Mon, 18:00 6 KOSTIC LazarKOSTIC L. 3 6 CUELI HURTADO PelayoCUELI H. T02
A044 Mon, 18:00 6 DZUSKAEV AndreiDZUSKAEV A. 6 3 MATTERN EricMATTERN E. T12
A045 Mon, 18:00 6 BENKO MaksBENKO M. 6 4 VENTSEL IllimarVENTSEL I. T11
A046 Mon, 18:00 6 BUGARSKI LukaBUGARSKI L. 3 6 AURESTO LeeviAURESTO L. T24
A047 Mon, 18:00 6 STARKERMANN SilvanSTARKERMANN S. 6 0 HAUGE PETTERSEN RobinHAUGE P. T08
A048 Mon, 19:30 6 STACHOWIAK SamborSTACHOWIAK S. 6 2 MAIMRE RevoMAIMRE R. T15

Losers Qualification

A065 Tue, 10:30 6 LAIKRE WalterLAIKRE W. 6 2 MAIMRE RevoMAIMRE R. T12
A066 Tue, 10:30 6 ÖZKULAYLI EfeÖZKULAYLI E. 4 6 HAUGE PETTERSEN RobinHAUGE P. T04
A067 Tue, 10:30 6 BOZTUNA AliBOZTUNA A. 2 6 BUGARSKI LukaBUGARSKI L. T06
A068 Tue, 10:30 6 SILANTJEVAS JokubasSILANTJEVAS J. 2 6 VENTSEL IllimarVENTSEL I. T11
A069 Tue, 10:30 6 YANCHYLENKA TsimafeiYANCHYLENKA T. 1 6 MATTERN EricMATTERN E. T19
A070 Tue, 10:30 6 RUS BlazRUS B. 2 6 KOSTIC LazarKOSTIC L. T03
A071 Tue, 10:30 6 ÖNGÖREN Mehmet AydinÖNGÖREN M. 2 6 KOROLEV MaksimKOROLEV M. T07
A072 Tue, 10:30 6 HAURYLENKA AndrewHAURYLENKA A. 6 3 SAASEN BrandonSAASEN B. T20
A073 Tue, 10:30 6 SCHLEINDLER MarkusSCHLEINDLER M. 6 4 DZEDZIULIA IlyaDZEDZIULIA I. T21
A074 Tue, 10:30 6 BOGUSZEWSKI PawełBOGUSZEWSKI P. 5 6 GALIC LukaGALIC L. T02
A075 Tue, 10:30 6 POLIEIKO KirillPOLIEIKO K. 6 5 VICIC SNAJDAR MihaVICIC S. T01
A076 Tue, 10:30 6 LASZKOWSKI DennisLASZKOWSKI D. 6 0 VLK MatousVLK M. T14
A077 Tue, 10:30 6 BÖGE FinnBÖGE F. 6 4 RUDENKO IvanRUDENKO I. T15
A078 Tue, 10:30 6 GOUZIEN YannGOUZIEN Y. 1 6 SINI DavideSINI D. T22
A079 Tue, 10:30 6 SANDAKCHIEV VasilSANDAKCHIEV V. 1 6 KONT SanderKONT S. T13
A080 Tue, 10:30 6 HIETAMIES SasuHIETAMIES S. 6 3 JASTRZAB DominikJASTRZAB D. T16

SE - Last 32

SE01 Tue, 12:30 6 TEITTINEN JuhoTEITTINEN J. 3 6 HIETAMIES SasuHIETAMIES S. T19
SE02 Tue, 12:30 6 PONGERS YannickPONGERS Y. 6 3 SINI DavideSINI D. T20
SE03 Tue, 12:30 6 SOKOLOV EgorSOKOLOV E. 5 6 KONT SanderKONT S. T16
SE04 Tue, 12:30 6 FORTUNSKI WiktorFORTUNSKI W. 6 1 BUGARSKI LukaBUGARSKI L. T23
SE05 Tue, 12:30 6 VOGEL FelixVOGEL F. 4 6 GALIC LukaGALIC L. T22
SE06 Tue, 12:30 6 MOROZ MykolaMOROZ M. 6 3 BÖGE FinnBÖGE F. T14
SE07 Tue, 12:30 6 GNADEBERG KarlGNADEBERG K. 6 2 HAUGE PETTERSEN RobinHAUGE P. T17
SE08 Tue, 12:30 6 SKOROKHODOV DmytroSKOROKHODOV D. 6 4 KOROLEV MaksimKOROLEV M. T15
SE09 Tue, 12:30 6 VAN BERKEL MikaVAN B. 6 1 KOSTIC LazarKOSTIC L. T21
SE10 Tue, 12:30 6 CHERNYSHOV AleksanderCHERNYSHOV A. 6 2 SCHLEINDLER MarkusSCHLEINDLER M. T13
SE11 Tue, 12:30 6 CUELI HURTADO PelayoCUELI H. 6 2 HAURYLENKA AndrewHAURYLENKA A. T08
SE12 Tue, 12:30 6 DZUSKAEV AndreiDZUSKAEV A. 5 6 LASZKOWSKI DennisLASZKOWSKI D. T02
SE13 Tue, 12:30 6 BENKO MaksBENKO M. 6 5 POLIEIKO KirillPOLIEIKO K. T10
SE14 Tue, 12:30 6 AURESTO LeeviAURESTO L. 6 3 VENTSEL IllimarVENTSEL I. T18
SE15 Tue, 12:30 6 STARKERMANN SilvanSTARKERMANN S. 2 6 MATTERN EricMATTERN E. T01
SE16 Tue, 12:30 6 STACHOWIAK SamborSTACHOWIAK S. 6 5 LAIKRE WalterLAIKRE W. T24

SE - Last 16

SE17 Wed, 13:00 6 HIETAMIES SasuHIETAMIES S. 1 6 PONGERS YannickPONGERS Y. T18
SE18 Wed, 13:00 6 KONT SanderKONT S. 1 6 FORTUNSKI WiktorFORTUNSKI W. T11
SE19 Wed, 13:00 6 GALIC LukaGALIC L. 6 2 MOROZ MykolaMOROZ M. T23
SE20 Wed, 13:00 6 GNADEBERG KarlGNADEBERG K. 6 1 SKOROKHODOV DmytroSKOROKHODOV D. T01
SE21 Wed, 13:00 6 VAN BERKEL MikaVAN B. 4 6 CHERNYSHOV AleksanderCHERNYSHOV A. T21
SE22 Wed, 13:00 6 CUELI HURTADO PelayoCUELI H. 2 6 LASZKOWSKI DennisLASZKOWSKI D. T02
SE23 Wed, 13:00 6 BENKO MaksBENKO M. 6 2 AURESTO LeeviAURESTO L. T22
SE24 Wed, 13:00 6 MATTERN EricMATTERN E. 6 5 STACHOWIAK SamborSTACHOWIAK S. T08

SE - Quarter Finals

SE25 Wed, 16:00 6 PONGERS YannickPONGERS Y. 6 0 FORTUNSKI WiktorFORTUNSKI W. T05
SE26 Wed, 16:00 6 GALIC LukaGALIC L. 6 4 GNADEBERG KarlGNADEBERG K. T17
SE27 Wed, 16:00 6 CHERNYSHOV AleksanderCHERNYSHOV A. 6 5 LASZKOWSKI DennisLASZKOWSKI D. T03
SE28 Wed, 16:00 6 BENKO MaksBENKO M. 3 6 MATTERN EricMATTERN E. T01

SE - Semi Finals

SE29 Wed, 17:45 6 PONGERS YannickPONGERS Y. 6 1 GALIC LukaGALIC L. T02
SE30 Wed, 17:45 6 CHERNYSHOV AleksanderCHERNYSHOV A. 2 6 MATTERN EricMATTERN E. T01

SE - Final

SE31 Wed, 19:30 6 PONGERS YannickPONGERS Y. 5 6 MATTERN EricMATTERN E. T01