Menu

EPBF / Dynamic Billard European Championships Youth 2021 Laško
U19 Straight

Draw & Results

Round 1

A001 - 100 ARDA DavidARDA D. 0 0 Walkover
A002 Sun, 09:00 100 MRVA Kristian MRVA K. 65 100 KNUEVER MitchelKNUEVER M. T03
A003 - 100 CORNELIUSSEN CatoCORNELIUSSEN C. 0 0 Walkover
A004 - 100 KASABOV AleksandarKASABOV A. 0 0 Walkover
A005 - 100 REMEZ AliakseiREMEZ A. 0 0 Walkover
A006 - 100 MARTINOLLI MoritzMARTINOLLI M. 0 0 Walkover
A007 Sun, 09:00 100 RADOVANOVIC AndrejRADOVANOVIC A. 44 100 SEVASTYANOV ArsenySEVASTYANOV A. T19
A008 - 100 PETTERSEN Henrik HaugePETTERSEN H. 0 0 Walkover
A009 - 100 GANGFLØT Emil-AndreGANGFLØT E. 0 0 Walkover
A010 Sun, 09:00 100 KOVALERCHIK ArseniiKOVALERCHIK A. 89 100 DÖRNER YumaDÖRNER Y. T18
A011 - 100 HANSEN Jonas-KvalsundHANSEN J. 0 0 Walkover
A012 - 100 NEUHAUSEN MoritzNEUHAUSEN M. 0 0 Walkover
A013 - 100 TENK EnrikTENK E. 0 0 Walkover
A014 - 100 MONTANARI LucaMONTANARI L. 0 0 Walkover
A015 Sun, 09:00 100 LIALIN IhorLIALIN I. 100 54 KOBETS ValentynKOBETS V. T20
A016 - 100 MUSIL TobiasMUSIL T. 0 0 Walkover
A017 - 100 HEEL FlorianHEEL F. 0 0 Walkover
A018 Sun, 09:00 100 TRHLIK AdamTRHLIK A. 37 100 MADZAREVIC MilenkoMADZAREVIC M. T23
A019 - 100 PAUL DorianPAUL D. 0 0 Walkover
A020 - 100 FRANK MichalFRANK M. 0 0 Walkover
A021 - 100 MAIMRE GertMAIMRE G. 0 0 Walkover
A022 - 100 GULIĆ MarioGULIĆ M. 0 0 Walkover
A023 Sun, 09:00 100 HIRVENHEIMO EetuHIRVENHEIMO E. 19 100 JAMORSKI OskarJAMORSKI O. T24
A024 - 100 AREFEV EgorAREFEV E. 0 0 Walkover
A025 - 100 PALUYAN MikitaPALUYAN M. 0 0 Walkover
A026 Sun, 09:00 100 MRAZEK DavidMRAZEK D. 100 52 BRACIKA DusanBRACIKA D. T22
A027 - 100 KURAL SzymonKURAL S. 0 0 Walkover
A028 - 100 SCHRÖDER JoelSCHRÖDER J. 0 0 Walkover
A029 - 100 EBERT ClemensEBERT C. 0 0 Walkover
A030 - 100 URBAŃSKI MIchałURBAŃSKI M. 0 0 Walkover
A031 Sun, 09:00 100 JAKOBIJS NiklavsJAKOBIJS N. 71 100 STENSROD Albert-RomanSTENSROD A. T21
A032 - 100 ASTL SimonASTL S. 0 0 Walkover

Winners Round 1

A033 Sun, 11:00 100 ARDA DavidARDA D. 100 57 KNUEVER MitchelKNUEVER M. T22
A034 Sun, 11:00 100 CORNELIUSSEN CatoCORNELIUSSEN C. 100 75 KASABOV AleksandarKASABOV A. T06
A035 Sun, 11:00 100 REMEZ AliakseiREMEZ A. 100 9 MARTINOLLI MoritzMARTINOLLI M. T09
A036 Sun, 11:00 100 SEVASTYANOV ArsenySEVASTYANOV A. 100 58 PETTERSEN Henrik HaugePETTERSEN H. T07
A037 Sun, 11:00 100 GANGFLØT Emil-AndreGANGFLØT E. 100 5 DÖRNER YumaDÖRNER Y. T20
A038 Sun, 11:00 100 HANSEN Jonas-KvalsundHANSEN J. 79 100 NEUHAUSEN MoritzNEUHAUSEN M. T04
A039 Sun, 11:00 100 TENK EnrikTENK E. 76 100 MONTANARI LucaMONTANARI L. T02
A040 Sun, 11:00 100 LIALIN IhorLIALIN I. 62 100 MUSIL TobiasMUSIL T. T01
A041 Sun, 11:00 100 HEEL FlorianHEEL F. 100 75 MADZAREVIC MilenkoMADZAREVIC M. T05
A042 Sun, 11:00 100 PAUL DorianPAUL D. 100 94 FRANK MichalFRANK M. T10
A043 Sun, 11:00 100 MAIMRE GertMAIMRE G. 100 79 GULIĆ MarioGULIĆ M. T14
A044 Sun, 11:00 100 JAMORSKI OskarJAMORSKI O. 100 21 AREFEV EgorAREFEV E. T13
A045 Sun, 11:00 100 PALUYAN MikitaPALUYAN M. 100 60 MRAZEK DavidMRAZEK D. T18
A046 Sun, 11:00 100 KURAL SzymonKURAL S. 100 44 SCHRÖDER JoelSCHRÖDER J. T12
A047 Sun, 11:00 100 EBERT ClemensEBERT C. 100 53 URBAŃSKI MIchałURBAŃSKI M. T08
A048 Sun, 11:00 100 STENSROD Albert-RomanSTENSROD A. 100 54 ASTL SimonASTL S. T11

Losers Round 1

A049 - 100 Walkover 0 0 MRVA Kristian MRVA K.
A050 - 100 Walkover 0 0 Walkover
A051 - 100 Walkover 0 0 Walkover
A052 - 100 RADOVANOVIC AndrejRADOVANOVIC A. 0 0 Walkover
A053 - 100 Walkover 0 0 KOVALERCHIK ArseniiKOVALERCHIK A.
A054 - 100 Walkover 0 0 Walkover
A055 - 100 Walkover 0 0 Walkover
A056 - 100 KOBETS ValentynKOBETS V. 0 0 Walkover
A057 - 100 Walkover 0 0 TRHLIK AdamTRHLIK A.
A058 - 100 Walkover 0 0 Walkover
A059 - 100 Walkover 0 0 Walkover
A060 - 100 HIRVENHEIMO EetuHIRVENHEIMO E. 0 0 Walkover
A061 - 100 Walkover 0 0 BRACIKA DusanBRACIKA D.
A062 - 100 Walkover 0 0 Walkover
A063 - 100 Walkover 0 0 Walkover
A064 - 100 JAKOBIJS NiklavsJAKOBIJS N. 0 0 Walkover

Losers Round 2

A065 Sun, 13:00 100 MRVA Kristian MRVA K. 56 100 ASTL SimonASTL S. T12
A066 - 100 Walkover 0 0 URBAŃSKI MIchałURBAŃSKI M.
A067 - 100 Walkover 0 0 SCHRÖDER JoelSCHRÖDER J.
A068 Sun, 13:00 100 RADOVANOVIC AndrejRADOVANOVIC A. 72 100 MRAZEK DavidMRAZEK D. T05
A069 Sun, 13:00 100 KOVALERCHIK ArseniiKOVALERCHIK A. 100 83 AREFEV EgorAREFEV E. T11
A070 - 100 Walkover 0 0 GULIĆ MarioGULIĆ M.
A071 - 100 Walkover 0 0 FRANK MichalFRANK M.
A072 Sun, 13:00 100 KOBETS ValentynKOBETS V. 100 77 MADZAREVIC MilenkoMADZAREVIC M. T03
A073 Sun, 13:00 100 TRHLIK AdamTRHLIK A. 51 100 LIALIN IhorLIALIN I. T09
A074 - 100 Walkover 0 0 TENK EnrikTENK E.
A075 - 100 Walkover 0 0 HANSEN Jonas-KvalsundHANSEN J.
A076 Sun, 13:00 100 HIRVENHEIMO EetuHIRVENHEIMO E. 100 92 DÖRNER YumaDÖRNER Y. T04
A077 Sun, 13:00 100 BRACIKA DusanBRACIKA D. 93 100 PETTERSEN Henrik HaugePETTERSEN H. T07
A078 - 100 Walkover 0 0 MARTINOLLI MoritzMARTINOLLI M.
A079 - 100 Walkover 0 0 KASABOV AleksandarKASABOV A.
A080 Sun, 13:00 100 JAKOBIJS NiklavsJAKOBIJS N. 43 100 KNUEVER MitchelKNUEVER M. T14

Losers Round 3

A089 Sun, 15:00 100 ASTL SimonASTL S. 71 100 URBAŃSKI MIchałURBAŃSKI M. T04
A090 Sun, 15:00 100 SCHRÖDER JoelSCHRÖDER J. 100 57 MRAZEK DavidMRAZEK D. T05
A091 Sun, 15:00 100 KOVALERCHIK ArseniiKOVALERCHIK A. 100 63 GULIĆ MarioGULIĆ M. T07
A092 Sun, 15:00 100 FRANK MichalFRANK M. 61 100 KOBETS ValentynKOBETS V. T03
A093 Sun, 15:00 100 LIALIN IhorLIALIN I. 100 88 TENK EnrikTENK E. T09
A094 Sun, 15:00 100 HANSEN Jonas-KvalsundHANSEN J. 0 DIS HIRVENHEIMO EetuHIRVENHEIMO E. T11
A095 Sun, 15:00 100 PETTERSEN Henrik HaugePETTERSEN H. 100 20 MARTINOLLI MoritzMARTINOLLI M. T12
A096 Sun, 15:00 100 KASABOV AleksandarKASABOV A. 94 100 KNUEVER MitchelKNUEVER M. T14

Winners Qualification

A081 Sun, 15:00 100 ARDA DavidARDA D. 100 96 CORNELIUSSEN CatoCORNELIUSSEN C. T02
A082 Sun, 15:00 100 REMEZ AliakseiREMEZ A. 100 82 SEVASTYANOV ArsenySEVASTYANOV A. T21
A083 Sun, 15:00 100 GANGFLØT Emil-AndreGANGFLØT E. 5 100 NEUHAUSEN MoritzNEUHAUSEN M. T01
A084 Sun, 15:00 100 MONTANARI LucaMONTANARI L. 100 66 MUSIL TobiasMUSIL T. T24
A085 Sun, 15:00 100 HEEL FlorianHEEL F. 100 86 PAUL DorianPAUL D. T08
A086 Sun, 15:00 100 MAIMRE GertMAIMRE G. 22 100 JAMORSKI OskarJAMORSKI O. T16
A087 Sun, 15:00 100 PALUYAN MikitaPALUYAN M. 5 100 KURAL SzymonKURAL S. T18
A088 Sun, 15:00 100 EBERT ClemensEBERT C. 68 100 STENSROD Albert-RomanSTENSROD A. T06

Losers Qualification

A097 Sun, 19:00 100 URBAŃSKI MIchałURBAŃSKI M. 29 100 GANGFLØT Emil-AndreGANGFLØT E. T07
A098 Sun, 19:00 100 SCHRÖDER JoelSCHRÖDER J. 74 100 MUSIL TobiasMUSIL T. T03
A099 Sun, 19:00 100 KOVALERCHIK ArseniiKOVALERCHIK A. 100 40 CORNELIUSSEN CatoCORNELIUSSEN C. T06
A100 Sun, 19:00 100 KOBETS ValentynKOBETS V. 57 100 SEVASTYANOV ArsenySEVASTYANOV A. T08
A101 Sun, 19:00 100 LIALIN IhorLIALIN I. 69 100 PALUYAN MikitaPALUYAN M. T05
A102 Sun, 19:00 100 HANSEN Jonas-KvalsundHANSEN J. 83 100 EBERT ClemensEBERT C. T02
A103 Sun, 19:00 100 PETTERSEN Henrik HaugePETTERSEN H. 38 100 PAUL DorianPAUL D. T09
A104 Sun, 19:00 100 KNUEVER MitchelKNUEVER M. 94 100 MAIMRE GertMAIMRE G. T04

SE - Last 16

SE01 Sun, 21:00 100 ARDA DavidARDA D. 100 58 PALUYAN MikitaPALUYAN M. T10
SE02 Sun, 21:00 100 REMEZ AliakseiREMEZ A. 43 100 EBERT ClemensEBERT C. T15
SE03 Sun, 21:00 100 NEUHAUSEN MoritzNEUHAUSEN M. 100 18 PAUL DorianPAUL D. T01
SE04 Sun, 21:00 100 MONTANARI LucaMONTANARI L. 31 100 SEVASTYANOV ArsenySEVASTYANOV A. T16
SE05 Sun, 21:00 100 HEEL FlorianHEEL F. 71 100 MAIMRE GertMAIMRE G. T17
SE06 Sun, 21:00 100 JAMORSKI OskarJAMORSKI O. 100 97 KOVALERCHIK ArseniiKOVALERCHIK A. T21
SE07 Sun, 21:00 100 KURAL SzymonKURAL S. 100 17 MUSIL TobiasMUSIL T. T22
SE08 Sun, 21:00 100 STENSROD Albert-RomanSTENSROD A. 89 100 GANGFLØT Emil-AndreGANGFLØT E. T23

SE - Quarter Finals

SE09 Mon, 09:00 100 ARDA DavidARDA D. 100 76 EBERT ClemensEBERT C. T02
SE10 Mon, 09:00 100 NEUHAUSEN MoritzNEUHAUSEN M. 100 84 SEVASTYANOV ArsenySEVASTYANOV A. T04
SE11 Mon, 09:00 100 MAIMRE GertMAIMRE G. 53 100 JAMORSKI OskarJAMORSKI O. T05
SE12 Mon, 09:00 100 KURAL SzymonKURAL S. 100 98 GANGFLØT Emil-AndreGANGFLØT E. T07

SE - Semi Finals

SE13 Mon, 11:00 100 ARDA DavidARDA D. 29 100 NEUHAUSEN MoritzNEUHAUSEN M. T04
SE14 Mon, 11:00 100 JAMORSKI OskarJAMORSKI O. 31 100 KURAL SzymonKURAL S. T03

SE - Final

SE15 Mon, 13:00 100 NEUHAUSEN MoritzNEUHAUSEN M. 100 22 KURAL SzymonKURAL S. T01