Main Menu
Tournament Menu

EPBF / Dynamic Billard European Championships Youth 2021 Laško
U19 Teams

Draw & Results

Round 1

A01 - GERMANYGERMANY .
0
0
Walkover
A02 Tue, 14:30 SLOVAKIASLOVAKIA .
0
2
POLANDPOLAND .
A02 Tue, 14:30 FRANK MichalFRANK M.
1
5
URBAŃSKI MIchałURBAŃSKI M.
A02 Tue, 14:30 MRVA KristianMRVA K.
3
8
JAMORSKI OskarJAMORSKI O. T24
A02 Tue, 14:30 TENK EnrikTENK E.
0
7
KURAL SzymonKURAL S. T01
A03 Tue, 14:30 ESTONIAESTONIA .
0
2
RUSSIARUSSIA .
A03 Tue, 14:30 MAIMRE GertMAIMRE G.
5
4
AREFEV EgorAREFEV E.
A03 Tue, 14:30 KONT MartenKONT M.
1
8
KOROLEV MaksimKOROLEV M. T06
A03 Tue, 14:30 MAIMRE RevoMAIMRE R.
2
7
KOVALERCHIK ArseniiKOVALERCHIK A. T07
A04 Tue, 14:30 CZECH REPUBLICCZECH R.
2
1
BULGARIABULGARIA .
A04 Tue, 14:30 MRAZEK DavidMRAZEK D.
5
7
KASABOV AleksandarKASABOV A. T15
A04 Tue, 14:30 TRHLIK AdamTRHLIK A.
8
4
SANDAKCHIEV VasilSANDAKCHIEV V. T14
A04 Tue, 14:30 VIK MatousVIK M.
0
0
A05 - FINLANDFINLAND .
0
0
Walkover
A06 Tue, 14:30 SERBIASERBIA .
2
1
NORWAYNORWAY .
A06 Tue, 14:30 KOSTIC LazarKOSTIC L.
7
2
HANSEN Jonas-KvalsundHANSEN J. T11
A06 Tue, 14:30 MADZAREVIC MilenkoMADZAREVIC M.
4
8
STENSROD Albert-RomanSTENSROD A. T12
A06 Tue, 14:30 BUGARSKI LukaBUGARSKI L.
7
6
GANGFLØT Emil-AndreGANGFLØT E. T13
A07 Tue, 14:30 AUSTRIAAUSTRIA .
2
0
BELARUSBELARUS .
A07 Tue, 14:30 ARDA DavidARDA D.
0
0
A07 Tue, 14:30 HEEL FlorianHEEL F.
8
5
PALUYAN MikitaPALUYAN M. T18
A07 Tue, 14:30 MUSIL TobiasMUSIL T.
7
5
REMEZ AliakseiREMEZ A. T17
A08 - CROATIACROATIA .
0
0
Walkover

Losers Round 1

A13 - Walkover
0
0
SLOVAKIASLOVAKIA .
A14 Tue, 16:30 ESTONIAESTONIA .
2
1
BULGARIABULGARIA .
A14 Tue, 16:30 MAIMRE RevoMAIMRE R.
7
5
KASABOV AleksandarKASABOV A. T04
A14 Tue, 16:30 KONT MartenKONT M.
5
8
SANDAKCHIEV VasilSANDAKCHIEV V. T03
A14 Tue, 16:30 MAIMRE GertMAIMRE G.
0
0
A15 - Walkover
0
0
NORWAYNORWAY .
A16 - BELARUSBELARUS .
0
0
Walkover

Winners Qualification

A09 Tue, 16:30 GERMANYGERMANY .
0
2
POLANDPOLAND .
A09 Tue, 16:30 EBERT ClemensEBERT C.
5
2
URBAŃSKI MIchałURBAŃSKI M.
A09 Tue, 16:30 NEUHAUSEN MoritzNEUHAUSEN M.
5
8
JAMORSKI OskarJAMORSKI O. T16
A09 Tue, 16:30 DÖRNER YumaDÖRNER Y.
4
7
KURAL SzymonKURAL S. T17
A10 Tue, 16:30 RUSSIARUSSIA .
1
2
CZECH REPUBLICCZECH R.
A10 Tue, 16:30 AREFEV EgorAREFEV E.
2
7
MRAZEK DavidMRAZEK D. T11
A10 Tue, 16:30 KOROLEV MaksimKOROLEV M.
7
8
TRHLIK AdamTRHLIK A. T12
A10 Tue, 16:30 KOVALERCHIK ArseniiKOVALERCHIK A.
7
2
VIK MatousVIK M. T13
A11 Tue, 16:30 FINLANDFINLAND .
2
1
SERBIASERBIA .
A11 Tue, 16:30 SEVASTYANOV ArsenySEVASTYANOV A.
3
7
KOSTIC LazarKOSTIC L. T20
A11 Tue, 16:30 HIRVENHEIMO EetuHIRVENHEIMO E.
8
7
MADZAREVIC MilenkoMADZAREVIC M. T18
A11 Tue, 16:30 AURESTO LeeviAURESTO L.
7
2
BUGARSKI LukaBUGARSKI L. T19
A12 Tue, 16:30 AUSTRIAAUSTRIA .
2
1
CROATIACROATIA .
A12 Tue, 16:30 ARDA DavidARDA D.
7
1
RADOVANOVIC AndrejRADOVANOVIC A.
A12 Tue, 16:30 HEEL FlorianHEEL F.
8
5
GALIC LukaGALIC L.
A12 Tue, 16:30 MUSIL TobiasMUSIL T.
1
7
GULIC MarioGULIC M.

Losers Qualification

A17 Thu, 20:30 SLOVAKIASLOVAKIA .
1
2
CROATIACROATIA .
A17 Thu, 20:30 TENK EnrikTENK E.
2
7
GULIC MarioGULIC M. T20
A17 Thu, 20:30 MRVA KristianMRVA K.
8
3
RADOVANOVIC AndrejRADOVANOVIC A. T21
A17 Thu, 20:30 FRANK MichalFRANK M.
4
7
GALIC LukaGALIC L. T22
A18 Thu, 20:30 ESTONIAESTONIA .
0
2
SERBIASERBIA .
A18 Thu, 20:30 MAIMRE RevoMAIMRE R.
1
7
KOSTIC LazarKOSTIC L. T05
A18 Thu, 20:30 KONT MartenKONT M.
2
8
BUGARSKI LukaBUGARSKI L. T06
A18 Thu, 20:30 MAIMRE GertMAIMRE G.
6
5
MADZAREVIC MilenkoMADZAREVIC M. T07
A19 Thu, 20:30 NORWAYNORWAY .
0
2
RUSSIARUSSIA .
A19 Thu, 20:30 HANSEN Jonas-KvalsundHANSEN J.
3
7
AREFEV EgorAREFEV E. T01
A19 Thu, 20:30 STENSROD Albert-RomanSTENSROD A.
6
6
KOROLEV MaksimKOROLEV M. T02
A19 Thu, 20:30 GANGFLØT Emil-AndreGANGFLØT E.
1
7
KOVALERCHIK ArseniiKOVALERCHIK A. T03
A20 Thu, 20:30 BELARUSBELARUS .
2
1
GERMANYGERMANY .
A20 Thu, 20:30
0
0
DÖRNER YumaDÖRNER Y.
A20 Thu, 20:30 PALUYAN MikitaPALUYAN M.
8
6
NEUHAUSEN MoritzNEUHAUSEN M. T16
A20 Thu, 20:30 REMEZ AliakseiREMEZ A.
7
6
EBERT ClemensEBERT C. T17

SE - Quarter Finals

SE01 Sat, 19:00 POLANDPOLAND .
2
0
SERBIASERBIA .
SE01 Sat, 19:00 URBAŃSKI MIchałURBAŃSKI M.
7
4
KOSTIC LazarKOSTIC L. T11
SE01 Sat, 19:00 KURAL SzymonKURAL S.
8
2
MADZAREVIC MilenkoMADZAREVIC M. T12
SE01 Sat, 19:00 JAMORSKI OskarJAMORSKI O.
6
2
BUGARSKI LukaBUGARSKI L. T13
SE02 Sat, 19:00 CZECH REPUBLICCZECH R.
1
2
BELARUSBELARUS .
SE02 Sat, 19:00 VIK MatousVIK M.
0
0
SE02 Sat, 19:00 TRHLIK AdamTRHLIK A.
3
8
PALUYAN MikitaPALUYAN M. T18
SE02 Sat, 19:00 MRAZEK DavidMRAZEK D.
4
7
REMEZ AliakseiREMEZ A. T17
SE03 Sat, 19:00 FINLANDFINLAND .
2
1
CROATIACROATIA .
SE03 Sat, 19:00 SEVASTYANOV ArsenySEVASTYANOV A.
7
4
GULIC MarioGULIC M. T05
SE03 Sat, 19:00 HIRVENHEIMO EetuHIRVENHEIMO E.
8
7
RADOVANOVIC AndrejRADOVANOVIC A. T06
SE03 Sat, 19:00 AURESTO LeeviAURESTO L.
2
7
GALIC LukaGALIC L. T07
SE04 Sat, 19:00 AUSTRIAAUSTRIA .
0
2
RUSSIARUSSIA .
SE04 Sat, 19:00 ARDA DavidARDA D.
6
6
AREFEV EgorAREFEV E. T23
SE04 Sat, 19:00 HEEL FlorianHEEL F.
7
8
KOROLEV MaksimKOROLEV M. T24
SE04 Sat, 19:00 MUSIL TobiasMUSIL T.
1
7
KOVALERCHIK ArseniiKOVALERCHIK A. T01

SE - Semi Finals

SE05 Sun, 14:30 POLANDPOLAND .
2
1
BELARUSBELARUS .
SE05 Sun, 14:30 URBAŃSKI MIchałURBAŃSKI M.
7
6
PALUYAN MikitaPALUYAN M. T11
SE05 Sun, 14:30 JAMORSKI OskarJAMORSKI O.
0
0
SE05 Sun, 14:30 KURAL SzymonKURAL S.
4
7
REMEZ AliakseiREMEZ A. T13
SE06 Sun, 14:30 FINLANDFINLAND .
2
0
RUSSIARUSSIA .
SE06 Sun, 14:30 SEVASTYANOV ArsenySEVASTYANOV A.
7
4
AREFEV EgorAREFEV E. T22
SE06 Sun, 14:30 HIRVENHEIMO EetuHIRVENHEIMO E.
8
6
KOROLEV MaksimKOROLEV M. T23
SE06 Sun, 14:30 AURESTO LeeviAURESTO L.
5
6
KOVALERCHIK ArseniiKOVALERCHIK A. T24

SE - Final

SE07 Sun, 16:30 POLANDPOLAND .
2
0
FINLANDFINLAND .
SE07 Sun, 16:30 URBAŃSKI MIchałURBAŃSKI M.
5
3
HIRVENHEIMO EetuHIRVENHEIMO E. T04
SE07 Sun, 16:30 KURAL SzymonKURAL S.
8
3
SEVASTYANOV ArsenySEVASTYANOV A. T05
SE07 Sun, 16:30 JAMORSKI OskarJAMORSKI O.
7
1
AURESTO LeeviAURESTO L. T03