Menu

EPBF / Dynamic Billard European Pool Championships 2022 Laško
EC Women 8-Ball

Draw & Results

Round 1

A001 - 6 ZALEWSKA OliwiaZALEWSKA O. 0 0 Walkover
A002 Sun, 12:00 6 ROCHA SaraROCHA S. 3 6 KIBAROGLU EyllulKIBAROGLU E. T27
A003 - 6 LACKA IzabelaLACKA I. 0 0 Walkover
A004 - 6 LEGUEN HeloiseLEGUEN H. 0 0 Walkover
A005 - 6 VÄYRYNEN RiikkaVÄYRYNEN R. 0 0 Walkover
A006 - 6 VOLERY ShirinVOLERY S. 0 0 Walkover
A007 - 6 VON ROHR ClaudiaVON R. 0 0 Walkover
A008 - 6 SAARINEN LauraSAARINEN L. 0 0 Walkover
A009 - 6 RIEGLER AnnaRIEGLER A. 0 0 Walkover
A010 Sun, 12:00 6 FILLER PiaFILLER . 6 1 RADEMAKERS TamaraRADEMAKERS T. T17
A011 - 6 NGUYEN MyNGUYEN M. 0 0 Walkover
A012 - 6 VIRTANEN MiiaVIRTANEN M. 0 0 Walkover
A013 - 6 CHEVRIER CamilleCHEVRIER C. 0 0 Walkover
A014 - 6 PIJPERS LynnPIJPERS L. 0 0 Walkover
A015 Sun, 12:00 6 RADEMAKERS MelissaRADEMAKERS M. 4 6 FURBERG LouiseFURBERG L. T18
A016 - 6 PRIMUS LenaPRIMUS L. 0 0 Walkover
A017 - 6 MATAS AmaliaMATAS A. 0 0 Walkover
A018 Sun, 12:00 6 FELDMANN ChristineFELDMANN C. 5 6 GLOBOČNIK MajaGLOBOČNIK M. T09
A019 - 6 VOGELMANN TinaVOGELMANN T. 0 0 Walkover
A020 - 6 GARCIA EncarnacionGARCIA E. 0 0 Walkover
A021 - 6 FRANCO VaniaFRANCO V. 0 0 Walkover
A022 - 6 LOPEZ FIBLA SilviaLOPEZ F. 0 0 Walkover
A023 Sun, 12:00 6 GRADISNIK AnaGRADISNIK A. 2 6 SÜßENGUTH MelanieSÜßENGUTH M. T11
A024 - 6 HUBRTOVA VeronikaHUBRTOVA V. 0 0 Walkover
A025 - 6 MLEJNKOVA MarketaMLEJNKOVA M. 0 0 Walkover
A026 - 6 GOLOB NatalijaGOLOB N. 0 0 Walkover
A027 - 6 ROPERO Maria TeresaROPERO M. 0 0 Walkover
A028 - 6 KANATLAR ElçinKANATLAR E. 0 0 Walkover
A029 - 6 KAPLAN InaKAPLAN I. 0 0 Walkover
A030 - 6 KJØRSVIK LineKJØRSVIK L. 0 0 Walkover
A031 Sun, 12:00 6 IVANOVSKAIA VeronikaIVANOVSKAIA V. 6 5 SARAC BojanaSARAC B. T01
A032 - 6 TORVUND NinaTORVUND N. 0 0 Walkover

Winners Round 1

A033 Mon, 09:00 6 ZALEWSKA OliwiaZALEWSKA O. 4 6 KIBAROGLU EyllulKIBAROGLU E. T01
A034 Mon, 09:00 6 LACKA IzabelaLACKA I. 4 6 LEGUEN HeloiseLEGUEN H. T16
A035 Mon, 09:00 6 VÄYRYNEN RiikkaVÄYRYNEN R. 3 6 VOLERY ShirinVOLERY S. T04
A036 Mon, 09:00 6 VON ROHR ClaudiaVON R. 6 3 SAARINEN LauraSAARINEN L. T05
A037 Mon, 09:00 6 RIEGLER AnnaRIEGLER A. 1 6 FILLER PiaFILLER . T18
A038 Mon, 09:00 6 NGUYEN MyNGUYEN M. 6 3 VIRTANEN MiiaVIRTANEN M. T06
A039 Mon, 10:45 6 CHEVRIER CamilleCHEVRIER C. 6 4 PIJPERS LynnPIJPERS L. T23
A040 Mon, 10:45 6 FURBERG LouiseFURBERG L. 6 5 PRIMUS LenaPRIMUS L. T06
A041 Mon, 10:45 6 MATAS AmaliaMATAS A. 6 0 GLOBOČNIK MajaGLOBOČNIK M. T02
A042 Mon, 10:45 6 VOGELMANN TinaVOGELMANN T. 6 1 GARCIA EncarnacionGARCIA E. T22
A043 Mon, 10:45 6 FRANCO VaniaFRANCO V. 6 2 LOPEZ FIBLA SilviaLOPEZ F. T28
A044 Mon, 10:45 6 SÜßENGUTH MelanieSÜßENGUTH M. 6 2 HUBRTOVA VeronikaHUBRTOVA V. T09
A045 Mon, 10:45 6 MLEJNKOVA MarketaMLEJNKOVA M. 6 4 GOLOB NatalijaGOLOB N. T26
A046 Mon, 10:45 6 ROPERO Maria TeresaROPERO M. 6 1 KANATLAR ElçinKANATLAR E. T24
A047 Mon, 10:45 6 KAPLAN InaKAPLAN I. 6 3 KJØRSVIK LineKJØRSVIK L. T18
A048 Mon, 10:45 6 IVANOVSKAIA VeronikaIVANOVSKAIA V. 6 3 TORVUND NinaTORVUND N. T12

Losers Round 1

A049 - 6 Walkover 0 0 ROCHA SaraROCHA S.
A050 - 6 Walkover 0 0 Walkover
A051 - 6 Walkover 0 0 Walkover
A052 - 6 Walkover 0 0 Walkover
A053 - 6 Walkover 0 0 RADEMAKERS TamaraRADEMAKERS T.
A054 - 6 Walkover 0 0 Walkover
A055 - 6 Walkover 0 0 Walkover
A056 - 6 RADEMAKERS MelissaRADEMAKERS M. 0 0 Walkover
A057 - 6 Walkover 0 0 FELDMANN ChristineFELDMANN C.
A058 - 6 Walkover 0 0 Walkover
A059 - 6 Walkover 0 0 Walkover
A060 - 6 GRADISNIK AnaGRADISNIK A. 0 0 Walkover
A061 - 6 Walkover 0 0 Walkover
A062 - 6 Walkover 0 0 Walkover
A063 - 6 Walkover 0 0 Walkover
A064 - 6 SARAC BojanaSARAC B. 0 0 Walkover

Losers Round 2

A065 Mon, 12:30 6 ROCHA SaraROCHA S. 6 3 TORVUND NinaTORVUND N. T14
A066 - 6 Walkover 0 0 KJØRSVIK LineKJØRSVIK L.
A067 - 6 Walkover 0 0 KANATLAR ElçinKANATLAR E.
A068 - 6 Walkover 0 0 GOLOB NatalijaGOLOB N.
A069 Mon, 12:30 6 RADEMAKERS TamaraRADEMAKERS T. 6 3 HUBRTOVA VeronikaHUBRTOVA V. T27
A070 - 6 Walkover 0 0 LOPEZ FIBLA SilviaLOPEZ F.
A071 - 6 Walkover 0 0 GARCIA EncarnacionGARCIA E.
A072 Mon, 12:30 6 RADEMAKERS MelissaRADEMAKERS M. 6 5 GLOBOČNIK MajaGLOBOČNIK M. T28
A073 Mon, 12:30 6 FELDMANN ChristineFELDMANN C. 6 2 PRIMUS LenaPRIMUS L. T25
A074 - 6 Walkover 0 0 PIJPERS LynnPIJPERS L.
A075 - 6 Walkover 0 0 VIRTANEN MiiaVIRTANEN M.
A076 Mon, 12:30 6 GRADISNIK AnaGRADISNIK A. 6 1 RIEGLER AnnaRIEGLER A. T16
A077 - 6 Walkover 0 0 SAARINEN LauraSAARINEN L.
A078 - 6 Walkover 0 0 VÄYRYNEN RiikkaVÄYRYNEN R.
A079 - 6 Walkover 0 0 LACKA IzabelaLACKA I.
A080 Mon, 12:30 6 SARAC BojanaSARAC B. 6 3 ZALEWSKA OliwiaZALEWSKA O. T03

Losers Round 3

A089 Tue, 10:45 6 ROCHA SaraROCHA S. 1 6 KJØRSVIK LineKJØRSVIK L. T20
A090 Tue, 10:45 6 KANATLAR ElçinKANATLAR E. 6 4 GOLOB NatalijaGOLOB N. T17
A091 Tue, 10:45 6 RADEMAKERS TamaraRADEMAKERS T. 3 6 LOPEZ FIBLA SilviaLOPEZ F. T21
A092 Tue, 10:45 6 GARCIA EncarnacionGARCIA E. 3 6 RADEMAKERS MelissaRADEMAKERS M. T22
A093 Tue, 10:45 6 FELDMANN ChristineFELDMANN C. 6 5 PIJPERS LynnPIJPERS L. T12
A094 Tue, 10:45 6 VIRTANEN MiiaVIRTANEN M. 4 6 GRADISNIK AnaGRADISNIK A. T23
A095 Tue, 10:45 6 SAARINEN LauraSAARINEN L. 6 4 VÄYRYNEN RiikkaVÄYRYNEN R. T13
A096 Tue, 10:45 6 LACKA IzabelaLACKA I. 3 6 SARAC BojanaSARAC B. T18

Winners Qualification

A081 Tue, 10:45 6 KIBAROGLU EyllulKIBAROGLU E. 6 0 LEGUEN HeloiseLEGUEN H. T01
A082 Tue, 10:45 6 VOLERY ShirinVOLERY S. 2 6 VON ROHR ClaudiaVON R. T14
A083 Tue, 10:45 6 FILLER PiaFILLER . 6 4 NGUYEN MyNGUYEN M. T02
A084 Tue, 10:45 6 CHEVRIER CamilleCHEVRIER C. 4 6 FURBERG LouiseFURBERG L. T10
A085 Tue, 10:45 6 MATAS AmaliaMATAS A. 4 6 VOGELMANN TinaVOGELMANN T. T05
A086 Tue, 10:45 6 FRANCO VaniaFRANCO V. 1 6 SÜßENGUTH MelanieSÜßENGUTH M. T26
A087 Tue, 10:45 6 MLEJNKOVA MarketaMLEJNKOVA M. 1 6 ROPERO Maria TeresaROPERO M. T11
A088 Tue, 10:45 6 KAPLAN InaKAPLAN I. 4 6 IVANOVSKAIA VeronikaIVANOVSKAIA V. T15

Losers Qualification

A097 Tue, 14:30 6 KJØRSVIK LineKJØRSVIK L. 6 1 CHEVRIER CamilleCHEVRIER C. T03
A098 Tue, 14:30 6 KANATLAR ElçinKANATLAR E. 4 6 NGUYEN MyNGUYEN M. T06
A099 Tue, 14:30 6 LOPEZ FIBLA SilviaLOPEZ F. 6 0 VOLERY ShirinVOLERY S. T08
A100 Tue, 14:30 6 RADEMAKERS MelissaRADEMAKERS M. 6 2 LEGUEN HeloiseLEGUEN H. T13
A101 Tue, 14:30 6 FELDMANN ChristineFELDMANN C. 1 6 KAPLAN InaKAPLAN I. T14
A102 Tue, 14:30 6 GRADISNIK AnaGRADISNIK A. 6 0 MLEJNKOVA MarketaMLEJNKOVA M. T17
A103 Tue, 14:30 6 SAARINEN LauraSAARINEN L. 1 6 FRANCO VaniaFRANCO V. T19
A104 Tue, 14:30 6 SARAC BojanaSARAC B. 6 5 MATAS AmaliaMATAS A. T15

SE - Last 16

SE01 Tue, 16:30 6 KIBAROGLU EyllulKIBAROGLU E. 6 3 LOPEZ FIBLA SilviaLOPEZ F. T04
SE02 Tue, 16:30 6 VON ROHR ClaudiaVON R. 0 6 SARAC BojanaSARAC B. T09
SE03 Tue, 16:30 6 FILLER PiaFILLER . 6 4 KAPLAN InaKAPLAN I. T15
SE04 Tue, 16:30 6 FURBERG LouiseFURBERG L. 6 2 FRANCO VaniaFRANCO V. T06
SE05 Tue, 16:30 6 VOGELMANN TinaVOGELMANN T. 0 6 KJØRSVIK LineKJØRSVIK L. T08
SE06 Tue, 16:30 6 SÜßENGUTH MelanieSÜßENGUTH M. 2 6 RADEMAKERS MelissaRADEMAKERS M. T17
SE07 Tue, 16:30 6 ROPERO Maria TeresaROPERO M. 1 6 GRADISNIK AnaGRADISNIK A. T12
SE08 Tue, 16:30 6 IVANOVSKAIA VeronikaIVANOVSKAIA V. 4 6 NGUYEN MyNGUYEN M. T23

SE - Quarter Finals

SE09 Wed, 15:00 6 KIBAROGLU EyllulKIBAROGLU E. 6 3 SARAC BojanaSARAC B. T22
SE10 Wed, 15:00 6 FILLER PiaFILLER . 6 3 FURBERG LouiseFURBERG L. T23
SE11 Wed, 15:00 6 KJØRSVIK LineKJØRSVIK L. 6 3 RADEMAKERS MelissaRADEMAKERS M. T24
SE12 Wed, 15:00 6 GRADISNIK AnaGRADISNIK A. 6 5 NGUYEN MyNGUYEN M. T19

SE - Semi Finals

SE13 Wed, 17:00 6 KIBAROGLU EyllulKIBAROGLU E. 1 6 FILLER PiaFILLER . T22
SE14 Wed, 17:00 6 KJØRSVIK LineKJØRSVIK L. 5 6 GRADISNIK AnaGRADISNIK A. T21

SE - Final

SE15 Wed, 20:30 6 FILLER PiaFILLER . 6 3 GRADISNIK AnaGRADISNIK A. T02