Menu

EPBF / Dynamic Billard European Championships Youth 2022 Petrich
EC U17 Teams

Draw & Results

Round 1

A001 - 2 GERMANY GERMANY 0 0 Walkover
A002 Fri, 16:30 2 NORWAY NORWAY 2 1 SLOVENIA SLOVENIA
A002 Fri, 16:30 6 HAUGE PETTERSEN Robin HAUGE P 6 5 RUS Blaz RUS B T05
A002 Fri, 16:30 7 0 0 PAVLINJEK Svit PAVLINJEK S
A002 Fri, 16:30 6 BERG Didrik Voga BERG D 6 4 GRADISNIK David GRADISNIK D T06
A003 - 2 FINLAND FINLAND 0 0 Walkover
A004 - 2 ESTONIA ESTONIA 0 0 Walkover
A005 - 2 UKRAINE UKRAINE 0 0 Walkover
A006 Fri, 16:30 2 TURKEY TURKEY 0 3 - -
A006 Fri, 16:30 6 KARAASLAN Efekan Ahmet KARAASLAN E 1 6 ÖNGÖREN Mehmet Aydin ÖNGÖREN M T13
A006 Fri, 16:30 7 KARAC Bugra KARAC B 5 7 BOZTUNA Ali BOZTUNA A T14
A006 Fri, 16:30 6 DERE Efe DERE E 2 6 ÖZKUTAYLI Efe ÖZKUTAYLI E T12
A007 Fri, 16:30 2 BULGARIA BULGARIA 0 3 AUSTRIA AUSTRIA
A007 Fri, 16:30 6 SANDAKCHIEV Vasil SANDAKCHIEV V 4 6 BIASIO Raphael BIASIO R T09
A007 Fri, 16:30 7 TSANEV Petar TSANEV P 4 7 RIEGLER Julian RIEGLER J T11
A007 Fri, 16:30 6 GRIGOROV Konstantin GRIGOROV K 2 6 SCHLEINDLER Markus SCHLEINDLER M T10
A008 - 2 POLAND POLAND 0 0 Walkover

Winners Round 1

A009 Fri, 19:30 2 GERMANY GERMANY 2 0 NORWAY NORWAY
A009 Fri, 19:30 6 CIN Eray CIN E 0 0
A009 Fri, 19:30 7 GEITZ Laurenz GEITZ L 3 6 BERG Didrik Voga BERG D T04
A009 Fri, 19:30 6 VOGEL Felix VOGEL F 6 4 HAUGE PETTERSEN Robin HAUGE P T03
A010 Fri, 19:30 2 FINLAND FINLAND 2 0 ESTONIA ESTONIA
A010 Fri, 19:30 6 HIETAMIES Sasu HIETAMIES S 3 3 KONT Sander KONT S T13
A010 Fri, 19:30 7 ROMPPANEN Riku ROMPPANEN R 7 3 GNADEBERG Karl GNADEBERG K T14
A010 Fri, 19:30 6 NARVOLA Jori NARVOLA J 6 2 MAIMRE Revo MAIMRE R T12
A011 Fri, 19:30 2 UKRAINE UKRAINE 2 0 - -
A011 Fri, 19:30 6 MOROZ Mykola MOROZ M 6 0 ÖNGÖREN Mehmet Aydin ÖNGÖREN M T19
A011 Fri, 19:30 7 RUDENKO Ivan RUDENKO I 7 0 BOZTUNA Ali BOZTUNA A T20
A011 Fri, 19:30 6 IVANOV Konstantyn IVANOV K 4 2 ÖZKUTAYLI Efe ÖZKUTAYLI E T18
A012 Fri, 19:30 2 AUSTRIA AUSTRIA 0 2 POLAND POLAND
A012 Fri, 19:30 6 ATILA Seymen ATILA S 2 6 WIECH Michal WIECH M T16
A012 Fri, 19:30 7 RIEGLER Julian RIEGLER J 1 7 SWADZBA Adam SWADZBA A T17
A012 Fri, 19:30 6 SCHLEINDLER Markus SCHLEINDLER M 4 3 GORSKI Tomasz GORSKI T T15

Losers Round 1

A013 - 2 Walkover 0 0 SLOVENIA SLOVENIA
A014 - 2 Walkover 0 0 Walkover
A015 - 2 Walkover 0 0 TURKEY TURKEY
A016 - 2 BULGARIA BULGARIA 0 0 Walkover

Losers Round 2

A017 Sat, 09:00 2 SLOVENIA SLOVENIA 2 1 AUSTRIA AUSTRIA
A017 Sat, 09:00 6 RUS Blaz RUS B 6 2 ATILA Seymen ATILA S T16
A017 Sat, 09:00 7 PAVLINJEK Svit PAVLINJEK S 4 7 SCHLEINDLER Markus SCHLEINDLER M T17
A017 Sat, 09:00 6 GRADISNIK David GRADISNIK D 6 4 BIASIO Raphael BIASIO R T15
A018 - 2 Walkover 0 0 - -
A019 Sat, 09:00 2 TURKEY TURKEY 0 2 ESTONIA ESTONIA
A019 Sat, 09:00 6 KARAASLAN Efekan Ahmet KARAASLAN E 2 5 KONT Sander KONT S T19
A019 Sat, 09:00 7 KARAC Bugra KARAC B 2 7 MAIMRE Revo MAIMRE R T20
A019 Sat, 09:00 6 DERE Efe DERE E 3 6 GNADEBERG Karl GNADEBERG K T18
A020 Sat, 09:00 2 BULGARIA BULGARIA 2 0 NORWAY NORWAY
A020 Sat, 09:00 6 TSANEV Petar TSANEV P 0 0
A020 Sat, 09:00 7 SANDAKCHIEV Vasil SANDAKCHIEV V 7 3 BERG Didrik Voga BERG D T08
A020 Sat, 09:00 6 GRIGOROV Konstantin GRIGOROV K 3 5 HAUGE PETTERSEN Robin HAUGE P T07

Losers Round 3

A023 Sun, 18:00 2 SLOVENIA SLOVENIA 1 2 - -
A023 Sun, 18:00 6 RUS Blaz RUS B 6 1 ÖNGÖREN Mehmet Aydin ÖNGÖREN M T19
A023 Sun, 18:00 7 PAVLINJEK Svit PAVLINJEK S 4 7 BOZTUNA Ali BOZTUNA A T20
A023 Sun, 18:00 6 GRADISNIK David GRADISNIK D 2 6 ÖZKUTAYLI Efe ÖZKUTAYLI E T18
A024 Sun, 18:00 2 ESTONIA ESTONIA 3 0 BULGARIA BULGARIA
A024 Sun, 18:00 6 KONT Sander KONT S 6 0 TSANEV Petar TSANEV P T22
A024 Sun, 18:00 7 MAIMRE Revo MAIMRE R 7 5 SANDAKCHIEV Vasil SANDAKCHIEV V T23
A024 Sun, 18:00 6 GNADEBERG Karl GNADEBERG K 6 0 GRIGOROV Konstantin GRIGOROV K T21

Winners Qualification

A021 Sun, 18:00 2 GERMANY GERMANY 1 2 FINLAND FINLAND
A021 Sun, 18:00 6 CIN Eray CIN E 1 6 NARVOLA Jori NARVOLA J T10
A021 Sun, 18:00 7 GEITZ Laurenz GEITZ L 4 7 ROMPPANEN Riku ROMPPANEN R T11
A021 Sun, 18:00 6 VOGEL Felix VOGEL F 6 2 TEITTINEN Juho TEITTINEN J T09
A022 Sun, 18:00 2 UKRAINE UKRAINE 0 2 POLAND POLAND
A022 Sun, 18:00 6 MOROZ Mykola MOROZ M 2 6 WIECH Michal WIECH M T16
A022 Sun, 18:00 7 RUDENKO Ivan RUDENKO I 6 6 SWADZBA Adam SWADZBA A T17
A022 Sun, 18:00 6 IVANOV Konstantyn IVANOV K 5 6 HOMZA Dominik HOMZA D T15

Losers Qualification

A025 Tue, 17:00 2 - - 0 3 GERMANY GERMANY
A025 Tue, 17:00 6 BOZTUNA Ali BOZTUNA A 0 6 VOGEL Felix VOGEL F T21
A025 Tue, 17:00 7 ÖZKUTAYLI Efe ÖZKUTAYLI E 2 7 CIN Eray CIN E T22
A025 Tue, 17:00 6 ÖNGÖREN Mehmet Aydin ÖNGÖREN M 1 6 HYBLER Alessio HYBLER A T23
A026 Tue, 17:00 2 ESTONIA ESTONIA 2 1 UKRAINE UKRAINE
A026 Tue, 17:00 6 KONT Sander KONT S 6 4 IVANOV Konstantyn IVANOV K T18
A026 Tue, 17:00 7 MAIMRE Revo MAIMRE R 1 7 RUDENKO Ivan RUDENKO I T19
A026 Tue, 17:00 6 GNADEBERG Karl GNADEBERG K 6 2 MOROZ Mykola MOROZ M T20

SE - Semi Finals

SE01 Wed, 14:30 2 FINLAND FINLAND 2 1 ESTONIA ESTONIA
SE01 Wed, 14:30 6 NARVOLA Jori NARVOLA J 6 4 KONT Sander KONT S T15
SE01 Wed, 14:30 7 ROMPPANEN Riku ROMPPANEN R 7 2 MAIMRE Revo MAIMRE R T16
SE01 Wed, 14:30 6 TEITTINEN Juho TEITTINEN J 4 6 GNADEBERG Karl GNADEBERG K T17
SE02 Wed, 14:30 2 POLAND POLAND 2 0 GERMANY GERMANY
SE02 Wed, 14:30 6 WIECH Michal WIECH M 6 3 VOGEL Felix VOGEL F T18
SE02 Wed, 14:30 7 HOMZA Dominik HOMZA D 5 5 HYBLER Alessio HYBLER A T19
SE02 Wed, 14:30 6 SWADZBA Adam SWADZBA A 6 4 CIN Eray CIN E T20

SE - Final

SE03 Wed, 16:30 2 FINLAND FINLAND 1 2 POLAND POLAND
SE03 Wed, 16:30 6 HIETAMIES Sasu HIETAMIES S 1 6 WIECH Michal WIECH M T02
SE03 Wed, 16:30 7 ROMPPANEN Riku ROMPPANEN R 7 3 HOMZA Dominik HOMZA D T01
SE03 Wed, 16:30 6 NARVOLA Jori NARVOLA J 4 6 SWADZBA Adam SWADZBA A T03