Menu

Dynamic Billard European Championships Men, Women, U23 & Wheelchair
EC Women Teams

Draw & Results

Round 1

A001 - 2 GERMANY GERMANY 0 0 Walkover
A002 Tue, 18:00 2 FINLAND FINLAND 2 0 ITALY ITALY
A002 Tue, 18:00 6 SOININEN Tuija SOININEN T 6 0 IANNINI Sara IANNINI S T28
A002 Tue, 18:00 7 VIRTANEN Miia VIRTANEN M 7 1 MOSCETTI Cristina MOSCETTI C T26
A002 Tue, 18:00 99 0 0
A003 Tue, 18:00 2 PORTUGAL PORTUGAL 1 2 SWEDEN SWEDEN
A003 Tue, 18:00 6 FRANCO Vania FRANCO V 1 6 NYBERG BENJAMIN Helena NYBERG B T20
A003 Tue, 18:00 7 ROCHA Sara ROCHA S 7 1 FURBERG Louise FURBERG L T21
A003 Tue, 18:00 99 PORTUGAL PORTUGAL 0 2 SWEDEN SWEDEN T20
A004 - 2 SWITZERLAND SWITZERLAND 0 0 Walkover
A005 - 2 POLAND POLAND 0 0 Walkover
A006 Tue, 18:00 2 NETHERLANDS NETHERLANDS 0 2 AUSTRIA AUSTRIA
A006 Tue, 18:00 6 VERHAREN Tara VERHAREN T 4 6 PRIMUS Lena PRIMUS L T15
A006 Tue, 18:00 7 ZWIJNENBURG Jum ZWIJNENBURG J 5 7 KAPELLER Sarah KAPELLER S T14
A006 Tue, 18:00 99 0 0
A007 Tue, 18:00 2 SPAIN SPAIN 0 2 UKRAINE UKRAINE
A007 Tue, 18:00 6 GARCIA Encarnacion GARCIA E 2 6 NAGORNA Viktoriia NAGORNA V T25
A007 Tue, 18:00 7 LOPEZ FIBLA Silvia LOPEZ F 6 7 SIRANCHUK Darya SIRANCHUK D T23
A007 Tue, 18:00 99 0 0
A008 - 2 NORWAY NORWAY 0 0 Walkover

Winners Round 1

A009 Wed, 18:00 2 GERMANY GERMANY 2 0 FINLAND FINLAND
A009 Wed, 18:00 6 SÜßENGUTH Melanie SÜßENGUTH M 6 2 SOININEN Tuija SOININEN T T04
A009 Wed, 18:00 7 KAPLAN Ina KAPLAN I 7 0 VIRTANEN Miia VIRTANEN M T03
A009 Wed, 18:00 99 0 0
A010 Wed, 18:00 2 SWEDEN SWEDEN 0 2 SWITZERLAND SWITZERLAND
A010 Wed, 18:00 6 NYBERG BENJAMIN Helena NYBERG B 4 6 VON ROHR Claudia VON R T05
A010 Wed, 18:00 7 MARGETA Monika MARGETA M 2 7 FELDMANN Christine FELDMANN C T06
A010 Wed, 18:00 99 0 0
A011 Wed, 18:00 2 POLAND POLAND 2 0 AUSTRIA AUSTRIA
A011 Wed, 18:00 6 ZALEWSKA Oliwia ZALEWSKA O 6 1 KAPELLER Sarah KAPELLER S T09
A011 Wed, 18:00 7 ZABEK Monika ZABEK M 7 6 PRIMUS Lena PRIMUS L T08
A011 Wed, 18:00 99 0 0
A012 Wed, 18:00 2 UKRAINE UKRAINE 2 1 NORWAY NORWAY
A012 Wed, 18:00 6 SIRANCHUK Darya SIRANCHUK D 6 5 FLAGE Astrid-Eiken FLAGE A T24
A012 Wed, 18:00 7 ZHYGAILOVA Liubov ZHYGAILOVA L 6 7 TORVUND Nina TORVUND N T23
A012 Wed, 18:00 99 UKRAINE UKRAINE 2 1 NORWAY NORWAY T24

Losers Round 1

A013 - 2 Walkover 0 0 ITALY ITALY
A014 - 2 PORTUGAL PORTUGAL 0 0 Walkover
A015 - 2 Walkover 0 0 NETHERLANDS NETHERLANDS
A016 - 2 SPAIN SPAIN 0 0 Walkover

Losers Round 2

A017 Thu, 09:00 2 ITALY ITALY 2 1 NORWAY NORWAY
A017 Thu, 09:00 6 MOSCETTI Cristina MOSCETTI C 6 4 FLAGE Astrid-Eiken FLAGE A T05
A017 Thu, 09:00 7 IANNINI Sara IANNINI S 2 7 TORVUND Nina TORVUND N T06
A017 Thu, 09:00 99 ITALY ITALY 2 1 NORWAY NORWAY T05
A018 Thu, 09:00 2 PORTUGAL PORTUGAL 2 0 AUSTRIA AUSTRIA
A018 Thu, 09:00 6 FRANCO Vania FRANCO V 6 1 KAPELLER Sarah KAPELLER S T11
A018 Thu, 09:00 7 ROCHA Sara ROCHA S 7 1 PRIMUS Lena PRIMUS L T12
A018 Thu, 09:00 99 0 0
A019 Thu, 09:00 2 NETHERLANDS NETHERLANDS 1 2 SWEDEN SWEDEN
A019 Thu, 09:00 6 ZWIJNENBURG Jum ZWIJNENBURG J 6 1 NYBERG BENJAMIN Helena NYBERG B T28
A019 Thu, 09:00 7 VERHAREN Tara VERHAREN T 3 7 MARGETA Monika MARGETA M T27
A019 Thu, 09:00 99 NETHERLANDS NETHERLANDS 1 3 SWEDEN SWEDEN T27
A020 Thu, 09:00 2 SPAIN SPAIN 0 2 FINLAND FINLAND
A020 Thu, 09:00 6 LOPEZ FIBLA Silvia LOPEZ F 0 6 VÄYRYNEN Riikka VÄYRYNEN R T24
A020 Thu, 09:00 7 URQUIJO Elena URQUIJO E 3 7 SAARINEN Laura SAARINEN L T23
A020 Thu, 09:00 99 0 0

Losers Round 3

A023 Thu, 11:00 2 ITALY ITALY 0 2 PORTUGAL PORTUGAL
A023 Thu, 11:00 6 MOSCETTI Cristina MOSCETTI C 1 6 FRANCO Vania FRANCO V T07
A023 Thu, 11:00 7 IANNINI Sara IANNINI S 3 7 ROCHA Sara ROCHA S T06
A023 Thu, 11:00 99 0 0
A024 Thu, 11:00 2 SWEDEN SWEDEN 2 0 FINLAND FINLAND
A024 Thu, 11:00 6 NYBERG BENJAMIN Helena NYBERG B 6 5 VÄYRYNEN Riikka VÄYRYNEN R T11
A024 Thu, 11:00 7 MARGETA Monika MARGETA M 7 4 SAARINEN Laura SAARINEN L T12
A024 Thu, 11:00 99 0 0

Winners Qualification

A021 Thu, 11:00 2 GERMANY GERMANY 2 1 SWITZERLAND SWITZERLAND
A021 Thu, 11:00 6 FILLER Pia FILLER 3 6 VON ROHR Claudia VON R T19
A021 Thu, 11:00 7 IVANOVSKAIA Veronika IVANOVSKAIA V 7 2 VOLERY Shirin VOLERY S T18
A021 Thu, 11:00 99 GERMANY GERMANY 2 1 SWITZERLAND SWITZERLAND T18
A022 Thu, 11:00 2 POLAND POLAND 0 2 UKRAINE UKRAINE
A022 Thu, 11:00 6 ZALEWSKA Oliwia ZALEWSKA O 5 6 SIRANCHUK Darya SIRANCHUK D T24
A022 Thu, 11:00 7 ZABEK Monika ZABEK M 4 7 ZHYGAILOVA Liubov ZHYGAILOVA L T23
A022 Thu, 11:00 99 0 0

Losers Qualification

A025 Sat, 13:00 2 PORTUGAL PORTUGAL 2 0 SWITZERLAND SWITZERLAND
A025 Sat, 13:00 6 FRANCO Vania FRANCO V 6 5 FELDMANN Christine FELDMANN C T19
A025 Sat, 13:00 7 ROCHA Sara ROCHA S 7 6 VON ROHR Claudia VON R T17
A025 Sat, 13:00 99 0 0
A026 Sat, 13:00 2 SWEDEN SWEDEN 0 2 POLAND POLAND
A026 Sat, 13:00 6 MARGETA Monika MARGETA M 3 6 ZALEWSKA Oliwia ZALEWSKA O T14
A026 Sat, 13:00 7 NYBERG BENJAMIN Helena NYBERG B 5 7 ZABEK Monika ZABEK M T16
A026 Sat, 13:00 99 0 0

SE - Semi Finals

SE01 Sat, 15:00 2 GERMANY GERMANY 1 2 POLAND POLAND
SE01 Sat, 15:00 6 KAPLAN Ina KAPLAN I 5 6 ZALEWSKA Oliwia ZALEWSKA O T13
SE01 Sat, 15:00 7 IVANOVSKAIA Veronika IVANOVSKAIA V 7 2 ZABEK Monika ZABEK M T11
SE01 Sat, 15:00 99 GERMANY GERMANY 0 2 POLAND POLAND T13
SE02 Sat, 15:00 2 UKRAINE UKRAINE 2 1 PORTUGAL PORTUGAL
SE02 Sat, 15:00 6 SIRANCHUK Darya SIRANCHUK D 6 1 FRANCO Vania FRANCO V T08
SE02 Sat, 15:00 7 ZHYGAILOVA Liubov ZHYGAILOVA L 6 7 ROCHA Sara ROCHA S T09
SE02 Sat, 15:00 99 UKRAINE UKRAINE 2 0 PORTUGAL PORTUGAL T09

SE - Final

SE03 Sat, 18:00 2 POLAND POLAND 2 0 UKRAINE UKRAINE
SE03 Sat, 18:00 6 ZALEWSKA Oliwia ZALEWSKA O 6 4 SIRANCHUK Darya SIRANCHUK D T05
SE03 Sat, 18:00 7 ZABEK Monika ZABEK M 7 5 ZHYGAILOVA Liubov ZHYGAILOVA L T07
SE03 Sat, 18:00 99 0 0