Menu

EPBF / Dynamic Billard European Championships Youth 2021 Laško
U17 Straight

Draw & Results

Round 1

A001 - 75 LASZKOWSKI DennisLASZKOWSKI D. 0 0 Walkover
A002 Sun, 09:00 75 KOSTIC LazarKOSTIC L. 70 75 VOGEL FelixVOGEL F. T01
A003 Sun, 09:00 75 MOROZ MykolaMOROZ M. 75 21 GOUZIEN YannGOUZIEN Y. T02
A004 Sun, 09:00 75 ÖNGÖREN Mehmet AydinÖNGÖREN M. 11 75 KONT SanderKONT S. T06
A005 Sun, 09:00 75 ÖZKULAYLI EfeÖZKULAYLI E. 75 53 MAIMRE RevoMAIMRE R. T04
A006 Sun, 09:00 75 STACHOWIAK SamborSTACHOWIAK S. 75 50 SOKOLOV EgorSOKOLOV E. T11
A007 Sun, 09:00 75 SANDAKCHIEV VasilSANDAKCHIEV V. 52 75 BUGARSKI LukaBUGARSKI L. T14
A008 - 75 CUELI HURTADO PelayoCUELI H. 0 0 Walkover
A009 - 75 HAURYLENKA AndrewHAURYLENKA A. 0 0 Walkover
A010 Sun, 09:00 75 VICIC SNAJDAR MihaVICIC S. 13 75 STARKERMANN SilvanSTARKERMANN S. T15
A011 Sun, 09:00 75 SILANTJEVAS JokubasSILANTJEVAS J. 75 19 KONT MartenKONT M. T16
A012 Sun, 09:00 75 VENTSEL IllimarVENTSEL I. 75 23 GRADISNIK DavidGRADISNIK D. T10
A013 Sun, 09:00 75 VAN BERKEL MikaVAN B. 75 54 HAEGMANS SonnyHAEGMANS S. T17
A014 Sun, 09:00 75 BENKO MaksBENKO M. 75 39 PAVLINJEK SvitPAVLINJEK S. T07
A015 Sun, 09:00 75 SKOROKHODOV DmytroSKOROKHODOV D. 75 63 MATTERN EricMATTERN E. T09
A016 - 75 DZEDZIULIA IlyaDZEDZIULIA I. 0 0 Walkover
A017 - 75 SCHLEINDLER MarkusSCHLEINDLER M. 0 0 Walkover
A018 Sun, 09:00 75 BOZTUNA AliBOZTUNA A. 20 75 NARVOLA JoriNARVOLA J. T13
A019 Sun, 09:00 75 YANCHYLENKA TsimafeiYANCHYLENKA T. 24 75 HIETAMIES SasuHIETAMIES S. T08
A020 Sun, 09:00 75 SZABO MarkSZABO M. 4 75 TEITTINEN JuhoTEITTINEN J. T05
A021 Sun, 09:00 75 CHERNYSHOV AleksandrCHERNYSHOV A. 75 9 RUS BlazRUS B. T12
A022 Sun, 11:00 75 KOROLEV MaksimKOROLEV M. 10 75 GNADEBERG KarlGNADEBERG K. T21
A023 Sun, 11:00 75 JASTRZAB DominikJASTRZAB D. 75 65 SINI DavideSINI D. T19
A024 - 75 SEVGUM SeyhanSEVGUM S. 0 0 Walkover
A025 - 75 POLIEIKO KirillPOLIEIKO K. 0 0 Walkover
A026 Sun, 11:00 75 SAASEN BrandonSAASEN B. 27 75 LAIKRE WalterLAIKRE W. T17
A027 Sun, 11:00 75 RUDENKO IvanRUDENKO I. 49 75 VLK MatousVLK M. T16
A028 Sun, 11:00 75 FORTUNSKI WiktorFORTUNSKI W. 75 14 HAUGE PETTERSEN RobinHAUGE P. T23
A029 Sun, 11:00 75 PONGERS YannickPONGERS Y. 75 33 DZUSKAEV AndreyDZUSKAEV A. T15
A030 Sun, 11:00 75 BÖGE FinnBÖGE F. 70 75 BOGUSZEWSKI PawełBOGUSZEWSKI P. T03
A031 Sun, 11:00 75 BADOVINAC MajBADOVINAC M. 22 75 SWADZBA AdamSWADZBA A. T24
A032 - 75 GALIC LukaGALIC L. 0 0 Walkover

Losers Round 1

A049 - 75 Walkover 0 0 KOSTIC LazarKOSTIC L.
A050 Sun, 15:00 75 GOUZIEN YannGOUZIEN Y. 75 52 ÖNGÖREN Mehmet AydinÖNGÖREN M. T20
A051 Sun, 15:00 75 MAIMRE RevoMAIMRE R. 22 75 SOKOLOV EgorSOKOLOV E. T10
A052 - 75 SANDAKCHIEV VasilSANDAKCHIEV V. 0 0 Walkover
A053 - 75 Walkover 0 0 VICIC SNAJDAR MihaVICIC S.
A054 Sun, 15:00 75 KONT MartenKONT M. 61 75 GRADISNIK DavidGRADISNIK D. T22
A055 Sun, 15:00 75 HAEGMANS SonnyHAEGMANS S. 75 69 PAVLINJEK SvitPAVLINJEK S. T15
A056 - 75 MATTERN EricMATTERN E. 0 0 Walkover
A057 - 75 Walkover 0 0 BOZTUNA AliBOZTUNA A.
A058 Sun, 15:00 75 YANCHYLENKA TsimafeiYANCHYLENKA T. 75 61 SZABO MarkSZABO M. T13
A059 Sun, 15:00 75 RUS BlazRUS B. 28 75 KOROLEV MaksimKOROLEV M. T23
A060 - 75 SINI DavideSINI D. 0 0 Walkover
A061 - 75 Walkover 0 0 SAASEN BrandonSAASEN B.
A062 Sun, 15:00 75 RUDENKO IvanRUDENKO I. 75 52 HAUGE PETTERSEN RobinHAUGE P. T19
A063 Sun, 15:00 75 DZUSKAEV AndreyDZUSKAEV A. 75 30 BÖGE FinnBÖGE F. T17
A064 - 75 BADOVINAC MajBADOVINAC M. 0 0 Walkover

Winners Qualification

A033 Sun, 13:00 75 LASZKOWSKI DennisLASZKOWSKI D. 75 6 VOGEL FelixVOGEL F. T17
A034 Sun, 13:00 75 MOROZ MykolaMOROZ M. 75 34 KONT SanderKONT S. T06
A035 Sun, 13:00 75 ÖZKULAYLI EfeÖZKULAYLI E. 37 75 STACHOWIAK SamborSTACHOWIAK S. T20
A036 Sun, 13:00 75 BUGARSKI LukaBUGARSKI L. 75 67 CUELI HURTADO PelayoCUELI H. T24
A037 Sun, 13:00 75 HAURYLENKA AndrewHAURYLENKA A. 18 75 STARKERMANN SilvanSTARKERMANN S. T13
A038 Sun, 13:00 75 SILANTJEVAS JokubasSILANTJEVAS J. 38 75 VENTSEL IllimarVENTSEL I. T23
A039 Sun, 13:00 75 VAN BERKEL MikaVAN B. 75 31 BENKO MaksBENKO M. T15
A040 Sun, 13:00 75 SKOROKHODOV DmytroSKOROKHODOV D. 75 41 DZEDZIULIA IlyaDZEDZIULIA I. T21
A041 Sun, 13:00 75 SCHLEINDLER MarkusSCHLEINDLER M. 75 57 NARVOLA JoriNARVOLA J. T02
A042 Sun, 13:00 75 HIETAMIES SasuHIETAMIES S. 75 65 TEITTINEN JuhoTEITTINEN J. T16
A043 Sun, 13:00 75 CHERNYSHOV AleksandrCHERNYSHOV A. 59 75 GNADEBERG KarlGNADEBERG K. T22
A044 Sun, 13:00 75 JASTRZAB DominikJASTRZAB D. 75 3 SEVGUM SeyhanSEVGUM S. T09
A045 Sun, 13:00 75 POLIEIKO KirillPOLIEIKO K. 47 75 LAIKRE WalterLAIKRE W. T19
A046 Sun, 13:00 75 VLK MatousVLK M. 58 75 FORTUNSKI WiktorFORTUNSKI W. T08
A047 Sun, 13:00 75 PONGERS YannickPONGERS Y. 75 37 BOGUSZEWSKI PawełBOGUSZEWSKI P. T01
A048 Sun, 13:00 75 SWADZBA AdamSWADZBA A. 56 75 GALIC LukaGALIC L. T18

Losers Qualification

A065 Sun, 17:00 75 KOSTIC LazarKOSTIC L. 75 60 SWADZBA AdamSWADZBA A. T01
A066 Sun, 17:00 75 GOUZIEN YannGOUZIEN Y. 16 75 BOGUSZEWSKI PawełBOGUSZEWSKI P. T22
A067 Sun, 17:00 75 SOKOLOV EgorSOKOLOV E. 75 50 VLK MatousVLK M. T17
A068 Sun, 17:00 75 SANDAKCHIEV VasilSANDAKCHIEV V. 29 75 POLIEIKO KirillPOLIEIKO K. T06
A069 Sun, 17:00 75 VICIC SNAJDAR MihaVICIC S. 75 38 SEVGUM SeyhanSEVGUM S. T21
A070 Sun, 17:00 75 GRADISNIK DavidGRADISNIK D. 26 75 CHERNYSHOV AleksandrCHERNYSHOV A. T12
A071 Sun, 17:00 75 HAEGMANS SonnyHAEGMANS S. 39 75 TEITTINEN JuhoTEITTINEN J. T11
A072 Sun, 17:00 75 MATTERN EricMATTERN E. 75 56 NARVOLA JoriNARVOLA J. T24
A073 Sun, 17:00 75 BOZTUNA AliBOZTUNA A. 54 75 DZEDZIULIA IlyaDZEDZIULIA I. T18
A074 Sun, 17:00 75 YANCHYLENKA TsimafeiYANCHYLENKA T. 44 75 BENKO MaksBENKO M. T13
A075 Sun, 17:00 75 KOROLEV MaksimKOROLEV M. 65 75 SILANTJEVAS JokubasSILANTJEVAS J. T19
A076 Sun, 17:00 75 SINI DavideSINI D. 75 33 HAURYLENKA AndrewHAURYLENKA A. T16
A077 Sun, 17:00 75 SAASEN BrandonSAASEN B. 75 68 CUELI HURTADO PelayoCUELI H. T20
A078 Sun, 17:00 75 RUDENKO IvanRUDENKO I. 75 38 ÖZKULAYLI EfeÖZKULAYLI E. T23
A079 Sun, 17:00 75 DZUSKAEV AndreyDZUSKAEV A. 75 63 KONT SanderKONT S. T15
A080 Sun, 17:00 75 BADOVINAC MajBADOVINAC M. 49 75 VOGEL FelixVOGEL F. T10

SE - Last 32

SE01 Sun, 19:00 75 LASZKOWSKI DennisLASZKOWSKI D. 75 7 DZEDZIULIA IlyaDZEDZIULIA I. T16
SE02 Sun, 19:00 75 MOROZ MykolaMOROZ M. 71 75 RUDENKO IvanRUDENKO I. T11
SE03 Sun, 19:00 75 STACHOWIAK SamborSTACHOWIAK S. 75 64 CHERNYSHOV AleksandrCHERNYSHOV A. T10
SE04 Sun, 19:00 75 BUGARSKI LukaBUGARSKI L. 45 75 BOGUSZEWSKI PawełBOGUSZEWSKI P. T24
SE05 Sun, 19:00 75 STARKERMANN SilvanSTARKERMANN S. 75 50 VICIC SNAJDAR MihaVICIC S. T01
SE06 Sun, 19:00 75 VENTSEL IllimarVENTSEL I. 75 31 SAASEN BrandonSAASEN B. T21
SE07 Sun, 19:00 75 VAN BERKEL MikaVAN B. 75 32 SOKOLOV EgorSOKOLOV E. T14
SE08 Sun, 19:00 75 SKOROKHODOV DmytroSKOROKHODOV D. 75 34 VOGEL FelixVOGEL F. T18
SE09 Sun, 19:00 75 SCHLEINDLER MarkusSCHLEINDLER M. 8 75 TEITTINEN JuhoTEITTINEN J. T19
SE10 Sun, 19:00 75 HIETAMIES SasuHIETAMIES S. 64 75 BENKO MaksBENKO M. T13
SE11 Sun, 19:00 75 GNADEBERG KarlGNADEBERG K. 56 75 DZUSKAEV AndreyDZUSKAEV A. T22
SE12 Sun, 19:00 75 JASTRZAB DominikJASTRZAB D. 75 21 SILANTJEVAS JokubasSILANTJEVAS J. T15
SE13 Sun, 19:00 75 LAIKRE WalterLAIKRE W. 55 75 KOSTIC LazarKOSTIC L. T20
SE14 Sun, 19:00 75 FORTUNSKI WiktorFORTUNSKI W. 75 36 POLIEIKO KirillPOLIEIKO K. T23
SE15 Sun, 19:00 75 PONGERS YannickPONGERS Y. 75 9 MATTERN EricMATTERN E. T17
SE16 Sun, 19:00 75 GALIC LukaGALIC L. 75 34 SINI DavideSINI D. T12

SE - Last 16

SE17 Sun, 21:00 75 LASZKOWSKI DennisLASZKOWSKI D. 75 23 RUDENKO IvanRUDENKO I. T08
SE18 Sun, 21:00 75 STACHOWIAK SamborSTACHOWIAK S. 75 37 BOGUSZEWSKI PawełBOGUSZEWSKI P. T05
SE19 Sun, 21:00 75 STARKERMANN SilvanSTARKERMANN S. 75 31 VENTSEL IllimarVENTSEL I. T09
SE20 Sun, 21:00 75 VAN BERKEL MikaVAN B. 53 75 SKOROKHODOV DmytroSKOROKHODOV D. T02
SE21 Sun, 21:00 75 TEITTINEN JuhoTEITTINEN J. 75 34 BENKO MaksBENKO M. T03
SE22 Sun, 21:00 75 DZUSKAEV AndreyDZUSKAEV A. 43 75 JASTRZAB DominikJASTRZAB D. T07
SE23 Sun, 21:00 75 KOSTIC LazarKOSTIC L. 58 75 FORTUNSKI WiktorFORTUNSKI W. T06
SE24 Sun, 21:00 75 PONGERS YannickPONGERS Y. 75 39 GALIC LukaGALIC L. T04

SE - Quarter Finals

SE25 Mon, 09:00 75 LASZKOWSKI DennisLASZKOWSKI D. 41 75 STACHOWIAK SamborSTACHOWIAK S. T01
SE26 Mon, 09:00 75 STARKERMANN SilvanSTARKERMANN S. 75 47 SKOROKHODOV DmytroSKOROKHODOV D. T03
SE27 Mon, 09:00 75 TEITTINEN JuhoTEITTINEN J. 75 30 JASTRZAB DominikJASTRZAB D. T06
SE28 Mon, 09:00 75 FORTUNSKI WiktorFORTUNSKI W. 75 58 PONGERS YannickPONGERS Y. T08

SE - Semi Finals

SE29 Mon, 11:00 75 STACHOWIAK SamborSTACHOWIAK S. 49 75 STARKERMANN SilvanSTARKERMANN S. T02
SE30 Mon, 11:00 75 TEITTINEN JuhoTEITTINEN J. 48 75 FORTUNSKI WiktorFORTUNSKI W. T01

SE - Final

SE31 Mon, 13:00 75 STARKERMANN SilvanSTARKERMANN S. 75 43 FORTUNSKI WiktorFORTUNSKI W. T02