Main Menu
Tournament Menu

EPBF / Dynamic Billard European Championships 2021 Antalya
EC Men Teams

Draw & Results

Round 1

A001 - SPAINSPAIN .
0
0
Walkover
A002 Thu, 17:45 NORWAYNORWAY .
1
2
CROATIACROATIA .
A002 Thu, 17:45 SCHJETNE MatsSCHJETNE M.
8
3
BARTOL RobertoBARTOL R. T13
A002 Thu, 17:45 RUDSHAVN Ole KristianRUDSHAVN O.
6
9
BARTOL MichelBARTOL M. T14
A002 Thu, 17:45 GANGFLØT Emil-AndreGANGFLØT E.
5
8
SOLA AnteSOLA A. T15
A003 - GERMANYGERMANY .
0
0
Walkover
A004 - FINLANDFINLAND .
0
0
Walkover
A005 - CZECH REPUBLICCZECH R.
0
0
Walkover
A006 Thu, 17:45 SLOVAKIASLOVAKIA .
1
2
PORTUGALPORTUGAL .
A006 Thu, 17:45 DOMJÁN ZsoltDOMJÁN Z.
1
8
FERREIRA AmericoFERREIRA A. T02
A006 Thu, 17:45 POLACH JaroslavPOLACH J.
9
5
SOUSA BrunoSOUSA B. T01
A006 Thu, 17:45 KOVAC LukasKOVAC L.
7
8
SILVA MiquelSILVA M. T03
A007 Thu, 17:45 ITALYITALY .
0
3
SWITZERLANDSWITZERLAND .
A007 Thu, 17:45 IACOBUCCI GiuseppeIACOBUCCI G.
4
8
JUNGO DimitriJUNGO D. T16
A007 Thu, 17:45 CANDELA FrancescoCANDELA F.
7
9
REGLI RonaldREGLI R. T17
A007 Thu, 17:45 CORRIERI DanieleCORRIERI D.
6
8
SCHNEIDER MichaelSCHNEIDER M. T18
A008 - RUSSIARUSSIA .
0
0
Walkover
A009 - POLANDPOLAND .
0
0
Walkover
A010 Thu, 17:45 CYPRUSCYPRUS .
1
2
FRANCEFRANCE .
A010 Thu, 17:45 FILIPPOU VyronasFILIPPOU V.
1
8
BELHASSEN BenjaminBELHASSEN B. T06
A010 Thu, 17:45 GEORGIOU LefterisGEORGIOU L.
9
6
DA COSTA TonyDA COSTA T. T07
A010 Thu, 17:45 MELIGALIOTIS ChristosMELIGALIOTIS C.
3
8
MONTPELLIER AlexMONTPELLIER A. T08
A011 Thu, 17:45 TURKEYTURKEY .
2
1
SERBIASERBIA .
A011 Thu, 17:45 KANATLAR SakiKANATLAR S.
8
6
KLASOVIC AndrejaKLASOVIC A. T09
A011 Thu, 17:45 CELIK EmreCELIK E.
4
9
PECELJ AleksaPECELJ A. T10
A011 Thu, 17:45 KOYLU Sami MahmutKOYLU S.
8
2
TRTOVAC HarisTRTOVAC H. T11
A012 - ESTONIAESTONIA .
0
0
Walkover
A013 - SWEDENSWEDEN .
0
0
Walkover
A014 - NETHERLANDSNETHERLANDS .
0
0
Walkover
A015 Thu, 17:45 DENMARKDENMARK .
1
2
NORTHERN CYPRUSNORTHERN C.
A015 Thu, 17:45 LENTZ ChristofferLENTZ C.
4
8
SANLISOY OsmanSANLISOY O. T20
A015 Thu, 17:45 MADSEN AndreasMADSEN A.
7
9
ALNAR MustafaALNAR M. T21
A015 Thu, 17:45 KRAUSE MickeyKRAUSE M.
8
7
ALACAM BilgeALACAM B. T22
A016 - AUSTRIAAUSTRIA .
0
0
Walkover

Winners Round 1

A017 Thu, 19:30 SPAINSPAIN .
2
1
CROATIACROATIA .
A017 Thu, 19:30 CANONIGA AlvaroCANONIGA A.
8
7
BARTOL RobertoBARTOL R. T06
A017 Thu, 19:30 DIAZ-PIZARRO FranciscoDIAZ-PIZARRO F.
9
8
BARTOL MichelBARTOL M. T07
A017 Thu, 19:30 ECHEVERRIA Iker AndoniECHEVERRIA I.
1
8
SOLA AnteSOLA A. T08
A018 Thu, 17:45 GERMANYGERMANY .
2
1
FINLANDFINLAND .
A018 Thu, 17:45 SOUQUET RalfSOUQUET R.
8
4
USKI JaniUSKI J. T04
A018 Thu, 17:45 HOHMANN ThorstenHOHMANN T.
9
7
LAAKSONEN KimLAAKSONEN K. T05
A018 Thu, 17:45 KUCKHERM LarsKUCKHERM L.
3
8
MATIKAINEN CasperMATIKAINEN C. T12
A019 Thu, 19:30 CZECH REPUBLICCZECH R.
1
2
PORTUGALPORTUGAL .
A019 Thu, 19:30 HYBLER RomanHYBLER R.
8
6
FERREIRA AmericoFERREIRA A. T04
A019 Thu, 19:30 ZALMAN DavidZALMAN D.
2
9
SOUSA BrunoSOUSA B. T05
A019 Thu, 19:30 URBAN PetrURBAN P.
5
8
SILVA MiquelSILVA M. T12
A020 Thu, 19:30 SWITZERLANDSWITZERLAND .
1
2
RUSSIARUSSIA .
A020 Thu, 19:30 JUNGO DimitriJUNGO D.
8
4
SEROSHTAN AndreySEROSHTAN A. T02
A020 Thu, 19:30 REGLI RonaldREGLI R.
5
9
LUTSKER SergeyLUTSKER S. T01
A020 Thu, 19:30 SCHNEIDER MichaelSCHNEIDER M.
3
8
GORST FedorGORST F. T03
A021 Thu, 19:30 POLANDPOLAND .
2
0
FRANCEFRANCE .
A021 Thu, 19:30 SZEWCZYK WojciechSZEWCZYK W.
8
3
BELHASSEN BenjaminBELHASSEN B. T13
A021 Thu, 19:30 BATKOWSKI SebastianBATKOWSKI S.
9
3
DA COSTA TonyDA COSTA T. T14
A021 Thu, 19:30 MACIOL DanielMACIOL D.
7
7
MONTPELLIER AlexMONTPELLIER A. T15
A022 Thu, 19:30 TURKEYTURKEY .
2
1
ESTONIAESTONIA .
A022 Thu, 19:30 KOYLU Sami MahmutKOYLU S.
8
7
MAIMRE GertMAIMRE G. T09
A022 Thu, 19:30 YILDRIM OnurYILDRIM O.
9
4
MÄGI MarkMÄGI M. T10
A022 Thu, 19:30 KANATLAR SakiKANATLAR S.
3
8
GRABE DenisGRABE D. T11
A023 Thu, 19:30 SWEDENSWEDEN .
1
2
NETHERLANDSNETHERLANDS .
A023 Thu, 19:30 WEISS AdrianWEISS A.
8
4
VAN LIEROP JanVAN L. T16
A023 Thu, 19:30 GRÖNSTEN RagnarGRÖNSTEN R.
6
9
FEIJEN NielsFEIJEN N. T17
A023 Thu, 19:30 ZHANG TianfangZHANG T.
1
8
BIJSTERBOSCH MarcBIJSTERBOSCH M. T18
A024 Thu, 19:30 NORTHERN CYPRUSNORTHERN C.
0
2
AUSTRIAAUSTRIA .
A024 Thu, 19:30 SANLISOY OsmanSANLISOY O.
6
6
RESCH DanielRESCH D. T20
A024 Thu, 19:30 ALNAR MustafaALNAR M.
8
9
HE MarioHE Mario . T21
A024 Thu, 19:30 ALACAM BilgeALACAM B.
1
8
LECHNER MaximilianLECHNER M. T22

Losers Round 1

A025 - Walkover
0
0
NORWAYNORWAY .
A026 - Walkover
0
0
Walkover
A027 - Walkover
0
0
SLOVAKIASLOVAKIA .
A028 - ITALYITALY .
0
0
Walkover
A029 - Walkover
0
0
CYPRUSCYPRUS .
A030 - SERBIASERBIA .
0
0
Walkover
A031 - Walkover
0
0
Walkover
A032 - DENMARKDENMARK .
0
0
Walkover

Losers Round 2

A033 Fri, 09:00 NORWAYNORWAY .
2
1
NORTHERN CYPRUSNORTHERN C.
A033 Fri, 09:00 SCHJETNE MatsSCHJETNE M.
4
8
ALACAM BilgeALACAM B. T20
A033 Fri, 09:00 RUDSHAVN Ole KristianRUDSHAVN O.
9
5
ALNAR MustafaALNAR M. T21
A033 Fri, 09:00 GANGFLØT Emil-AndreGANGFLØT E.
8
3
SANLISOY OsmanSANLISOY O. T22
A034 - Walkover
0
0
SWEDENSWEDEN .
A035 Fri, 09:00 SLOVAKIASLOVAKIA .
1
2
ESTONIAESTONIA .
A035 Fri, 09:00 LANG DanielLANG D.
4
8
GNADEBERG KarlGNADEBERG K. T16
A035 Fri, 09:00 POLACH JaroslavPOLACH J.
9
6
GRABE DenisGRABE D. T17
A035 Fri, 09:00 KOVAC LukasKOVAC L.
5
8
MÄGI MarkMÄGI M. T18
A036 Fri, 09:00 ITALYITALY .
1
2
FRANCEFRANCE .
A036 Fri, 09:00 PETRONI FabioPETRONI F.
7
8
BELHASSEN BenjaminBELHASSEN B. T09
A036 Fri, 09:00 CANDELA FrancescoCANDELA F.
9
5
DA COSTA TonyDA COSTA T. T10
A036 Fri, 09:00 DELLINO StefanoDELLINO S.
5
8
MONTPELLIER AlexMONTPELLIER A. T11
A037 Fri, 09:00 CYPRUSCYPRUS .
1
2
SWITZERLANDSWITZERLAND .
A037 Fri, 09:00 MELIGALIOTIS ChristosMELIGALIOTIS C.
2
8
SCHNEIDER MichaelSCHNEIDER M. T13
A037 Fri, 09:00 FILIPPOU VyronasFILIPPOU V.
7
9
REGLI RonaldREGLI R. T14
A037 Fri, 09:00 GEORGIOU LefterisGEORGIOU L.
8
7
JUNGO DimitriJUNGO D. T15
A038 Fri, 09:00 SERBIASERBIA .
2
1
CZECH REPUBLICCZECH R.
A038 Fri, 09:00 KLASOVIC AndrejaKLASOVIC A.
8
5
ZALMAN DavidZALMAN D. T06
A038 Fri, 09:00 PECELJ AleksaPECELJ A.
9
2
HYBLER RomanHYBLER R. T07
A038 Fri, 09:00 BUGARSKI MilanBUGARSKI M.
2
8
URBAN PetrURBAN P. T08
A039 - Walkover
0
0
FINLANDFINLAND .
A040 Fri, 09:00 DENMARKDENMARK .
2
0
CROATIACROATIA .
A040 Fri, 09:00 THYDE JeppeTHYDE J.
8
5
BARTOL MichelBARTOL M. T02
A040 Fri, 09:00 KRAUSE MickeyKRAUSE M.
9
6
BARTOL RobertoBARTOL R. T01
A040 Fri, 09:00 MADSEN AndreasMADSEN A.
6
6
SOLA AnteSOLA A. T03

Losers Round 3

A045 Fri, 12:30 NORWAYNORWAY .
2
1
SWEDENSWEDEN .
A045 Fri, 12:30 SCHJETNE MatsSCHJETNE M.
7
8
WEISS AdrianWEISS A. T06
A045 Fri, 12:30 RUDSHAVN Ole KristianRUDSHAVN O.
9
6
VIITANEN WilliamVIITANEN W. T07
A045 Fri, 12:30 GANGFLØT Emil-AndreGANGFLØT E.
8
3
ZHANG TianfangZHANG T. T08
A046 Fri, 12:30 ESTONIAESTONIA .
2
1
FRANCEFRANCE .
A046 Fri, 12:30 GNADEBERG KarlGNADEBERG K.
3
8
BELHASSEN BenjaminBELHASSEN B. T02
A046 Fri, 12:30 MÄGI MarkMÄGI M.
9
4
DA COSTA TonyDA COSTA T. T01
A046 Fri, 12:30 GRABE DenisGRABE D.
8
7
MONTPELLIER AlexMONTPELLIER A. T03
A047 Fri, 12:30 SWITZERLANDSWITZERLAND .
2
1
SERBIASERBIA .
A047 Fri, 12:30 SCHNEIDER MichaelSCHNEIDER M.
8
2
KLASOVIC AndrejaKLASOVIC A. T09
A047 Fri, 12:30 REGLI RonaldREGLI R.
4
9
PECELJ AleksaPECELJ A. T10
A047 Fri, 12:30 JUNGO DimitriJUNGO D.
8
3
BUGARSKI MilanBUGARSKI M. T11
A048 Fri, 12:30 FINLANDFINLAND .
0
2
DENMARKDENMARK .
A048 Fri, 12:30 USKI JaniUSKI J.
3
7
THYDE JeppeTHYDE J. T13
A048 Fri, 12:30 SIEKKINEN JaniSIEKKINEN J.
6
9
KRAUSE MickeyKRAUSE M. T14
A048 Fri, 12:30 MATIKAINEN CasperMATIKAINEN C.
2
8
MADSEN AndreasMADSEN A. T15

Winners Qualification

A041 Fri, 10:45 SPAINSPAIN .
0
2
GERMANYGERMANY .
A041 Fri, 10:45 GARCIA-SOBRADO AlvaroGARCIA-SOBRADO A.
5
4
SOUQUET RalfSOUQUET R. T02
A041 Fri, 10:45 DIAZ-PIZARRO FranciscoDIAZ-PIZARRO F.
5
9
HOHMANN ThorstenHOHMANN T. T01
A041 Fri, 10:45 CANONIGA AlvaroCANONIGA A.
6
8
KUCKHERM LarsKUCKHERM L. T03
A042 Fri, 10:45 PORTUGALPORTUGAL .
2
1
RUSSIARUSSIA .
A042 Fri, 10:45 FERREIRA AmericoFERREIRA A.
8
5
STEPANOV KonstantinSTEPANOV K. T06
A042 Fri, 10:45 SOUSA BrunoSOUSA B.
9
8
LUTSKER SergeyLUTSKER S. T07
A042 Fri, 10:45 SILVA MiquelSILVA M.
3
8
GORST FedorGORST F. T08
A043 Fri, 10:45 POLANDPOLAND .
2
1
TURKEYTURKEY .
A043 Fri, 10:45 FORTUNSKI MieszkoFORTUNSKI M.
7
8
KANATLAR SakiKANATLAR S. T09
A043 Fri, 10:45 SKONECZNY MariuszSKONECZNY M.
9
8
YILDRIM OnurYILDRIM O. T10
A043 Fri, 10:45 KAPLAN TomaszKAPLAN T.
8
6
KOYLU Sami MahmutKOYLU S. T11
A044 Fri, 10:45 NETHERLANDSNETHERLANDS .
2
1
AUSTRIAAUSTRIA .
A044 Fri, 10:45 DE RUYTER TimDE RUYTER T.
8
6
RESCH DanielRESCH D. T13
A044 Fri, 10:45 FEIJEN NielsFEIJEN N.
9
7
HE MarioHE Mario . T14
A044 Fri, 10:45 BIJSTERBOSCH MarcBIJSTERBOSCH M.
6
8
LECHNER MaximilianLECHNER M. T15

Losers Qualification

A049 Sun, 13:00 NORWAYNORWAY .
0
2
RUSSIARUSSIA .
A049 Sun, 13:00 SCHJETNE MatsSCHJETNE M.
3
8
STEPANOV KonstantinSTEPANOV K. T13
A049 Sun, 13:00 RUDSHAVN Ole KristianRUDSHAVN O.
6
7
LUTSKER SergeyLUTSKER S. T14
A049 Sun, 13:00 GANGFLØT Emil-AndreGANGFLØT E.
2
8
GORST FedorGORST F. T15
A050 Sun, 13:00 ESTONIAESTONIA .
1
2
SPAINSPAIN .
A050 Sun, 13:00 GRABE DenisGRABE D.
8
2
GARCIA-SOBRADO AlvaroGARCIA-SOBRADO A. T06
A050 Sun, 13:00 MAIMRE GertMAIMRE G.
2
9
DIAZ-PIZARRO FranciscoDIAZ-PIZARRO F. T07
A050 Sun, 13:00 MÄGI MarkMÄGI M.
6
8
ECHEVERRIA Iker AndoniECHEVERRIA I. T08
A051 Sun, 13:00 SWITZERLANDSWITZERLAND .
2
1
AUSTRIAAUSTRIA .
A051 Sun, 13:00 JUNGO DimitriJUNGO D.
5
8
HUBER StefanHUBER S. T09
A051 Sun, 13:00 REGLI RonaldREGLI R.
9
6
HE MarioHE Mario . T10
A051 Sun, 13:00 SCHNEIDER MichaelSCHNEIDER M.
8
6
LECHNER MaximilianLECHNER M. T11
A052 Sun, 13:00 DENMARKDENMARK .
2
0
TURKEYTURKEY .
A052 Sun, 13:00 LENTZ ChristofferLENTZ C.
8
1
KANATLAR SakiKANATLAR S. T02
A052 Sun, 13:00 KRAUSE MickeyKRAUSE M.
9
2
YILDRIM OnurYILDRIM O. T01
A052 Sun, 13:00 MADSEN AndreasMADSEN A.
7
4
KOYLU Sami MahmutKOYLU S. T03

SE - Quarter Finals

SE01 Sun, 16:00 GERMANYGERMANY .
2
0
SWITZERLANDSWITZERLAND .
SE01 Sun, 16:00 SOUQUET RalfSOUQUET R.
8
3
SCHNEIDER MichaelSCHNEIDER M. T06
SE01 Sun, 16:00 HOHMANN ThorstenHOHMANN T.
9
8
REGLI RonaldREGLI R. T07
SE01 Sun, 16:00 KUCKHERM LarsKUCKHERM L.
5
5
JUNGO DimitriJUNGO D. T08
SE02 Sun, 16:00 PORTUGALPORTUGAL .
1
2
DENMARKDENMARK .
SE02 Sun, 16:00 FERREIRA AmericoFERREIRA A.
6
8
LENTZ ChristofferLENTZ C. T13
SE02 Sun, 16:00 SOUSA BrunoSOUSA B.
2
9
KRAUSE MickeyKRAUSE M. T14
SE02 Sun, 16:00 SILVA MiquelSILVA M.
8
4
MADSEN AndreasMADSEN A. T15
SE03 Sun, 16:00 POLANDPOLAND .
2
1
SPAINSPAIN .
SE03 Sun, 16:00 SZEWCZYK WojciechSZEWCZYK W.
8
3
CANONIGA AlvaroCANONIGA A. T09
SE03 Sun, 16:00 FORTUNSKI MieszkoFORTUNSKI M.
9
4
DIAZ-PIZARRO FranciscoDIAZ-PIZARRO F. T10
SE03 Sun, 16:00 KAPLAN TomaszKAPLAN T.
5
8
ECHEVERRIA Iker AndoniECHEVERRIA I. T11
SE04 Sun, 16:00 NETHERLANDSNETHERLANDS .
0
2
RUSSIARUSSIA .
SE04 Sun, 16:00 PONGERS YannickPONGERS Y.
6
8
STEPANOV KonstantinSTEPANOV K. T02
SE04 Sun, 16:00 FEIJEN NielsFEIJEN N.
7
8
LUTSKER SergeyLUTSKER S. T01
SE04 Sun, 16:00 BIJSTERBOSCH MarcBIJSTERBOSCH M.
1
8
GORST FedorGORST F. T03

SE - Semi Finals

SE05 Sun, 18:00 GERMANYGERMANY .
1
2
DENMARKDENMARK .
SE05 Sun, 18:00 SOUQUET RalfSOUQUET R.
6
8
MADSEN AndreasMADSEN A. T02
SE05 Sun, 18:00 HOHMANN ThorstenHOHMANN T.
4
9
KRAUSE MickeyKRAUSE M. T01
SE05 Sun, 18:00 KUCKHERM LarsKUCKHERM L.
8
5
LENTZ ChristofferLENTZ C. T03
SE06 Sun, 18:00 POLANDPOLAND .
1
2
RUSSIARUSSIA .
SE06 Sun, 18:00 SZEWCZYK WojciechSZEWCZYK W.
7
8
STEPANOV KonstantinSTEPANOV K. T06
SE06 Sun, 18:00 FORTUNSKI MieszkoFORTUNSKI M.
5
9
LUTSKER SergeyLUTSKER S. T07
SE06 Sun, 18:00 MACIOL DanielMACIOL D.
8
7
GORST FedorGORST F. T08

SE - Final

SE07 Sun, 20:30 DENMARKDENMARK .
0
2
RUSSIARUSSIA .
SE07 Sun, 20:30 MADSEN AndreasMADSEN A.
4
6
STEPANOV KonstantinSTEPANOV K. T02
SE07 Sun, 20:30 KRAUSE MickeyKRAUSE M.
7
9
LUTSKER SergeyLUTSKER S. T01
SE07 Sun, 20:30 LENTZ ChristofferLENTZ C.
2
8
GORST FedorGORST F. T03