Menu

EPBF / Dynamic Billard European Pool Championships 2022 Laško
EC Women 9-Ball

Draw & Results

Round 1

A001 - 7 IVANOVSKAIA VeronikaIVANOVSKAIA V. 0 0 Walkover
A002 Thu, 10:45 7 GOLOB NatalijaGOLOB N. 7 2 CHEVRIER CamilleCHEVRIER C. T03
A003 - 7 GARCIA EncarnacionGARCIA E. 0 0 Walkover
A004 - 7 TORVUND NinaTORVUND N. 0 0 Walkover
A005 - 7 RIEGLER AnnaRIEGLER A. 0 0 Walkover
A006 - 7 KJØRSVIK LineKJØRSVIK L. 0 0 Walkover
A007 - 7 KAPLAN InaKAPLAN I. 0 0 Walkover
A008 - 7 ROPERO Maria TeresaROPERO M. 0 0 Walkover
A009 - 7 VIRTANEN MiiaVIRTANEN M. 0 0 Walkover
A010 Thu, 10:45 7 VÄYRYNEN RiikkaVÄYRYNEN R. 3 7 NGUYEN MyNGUYEN M. T11
A011 - 7 RADEMAKERS MelissaRADEMAKERS M. 0 0 Walkover
A012 - 7 VOLERY ShirinVOLERY S. 0 0 Walkover
A013 - 7 MLEJNKOVA MarketaMLEJNKOVA M. 0 0 Walkover
A014 - 7 MATAS AmaliaMATAS A. 0 0 Walkover
A015 Thu, 10:45 7 LOPEZ FIBLA SilviaLOPEZ F. 7 6 VOGELMANN TinaVOGELMANN T. T23
A016 - 7 SAARINEN LauraSAARINEN L. 0 0 Walkover
A017 - 7 SÜßENGUTH MelanieSÜßENGUTH M. 0 0 Walkover
A018 Thu, 10:45 7 LACKA IzabelaLACKA I. 1 7 FILLER PiaFILLER . T01
A019 - 7 SARAC BojanaSARAC B. 0 0 Walkover
A020 - 7 ROCHA SaraROCHA S. 0 0 Walkover
A021 - 7 GLOBOČNIK MajaGLOBOČNIK M. 0 0 Walkover
A022 - 7 RADEMAKERS TamaraRADEMAKERS T. 0 0 Walkover
A023 Thu, 10:45 7 GRADISNIK AnaGRADISNIK A. 7 6 FRANCO VaniaFRANCO V. T22
A024 - 7 PRIMUS LenaPRIMUS L. 0 0 Walkover
A025 - 7 VON ROHR ClaudiaVON R. 0 0 Walkover
A026 Thu, 10:45 7 ZALEWSKA OliwiaZALEWSKA O. 4 7 PIJPERS LynnPIJPERS L. T16
A027 - 7 FURBERG LouiseFURBERG L. 0 0 Walkover
A028 - 7 HUBRTOVA VeronikaHUBRTOVA V. 0 0 Walkover
A029 - 7 KANATLAR ElçinKANATLAR E. 0 0 Walkover
A030 - 7 FELDMANN ChristineFELDMANN C. 0 0 Walkover
A031 Thu, 10:45 7 MEMIC HannanMEMIC H. 7 4 LEGUEN HeloiseLEGUEN H. T19
A032 - 7 KIBAROGLU EyllulKIBAROGLU E. 0 0 Walkover

Winners Round 1

A033 Thu, 14:30 7 IVANOVSKAIA VeronikaIVANOVSKAIA V. 7 1 GOLOB NatalijaGOLOB N. T15
A034 Thu, 14:30 7 GARCIA EncarnacionGARCIA E. 3 7 TORVUND NinaTORVUND N. T08
A035 Thu, 14:30 7 RIEGLER AnnaRIEGLER A. 2 7 KJØRSVIK LineKJØRSVIK L. T03
A036 Thu, 14:30 7 KAPLAN InaKAPLAN I. 7 3 ROPERO Maria TeresaROPERO M. T06
A037 Thu, 14:30 7 VIRTANEN MiiaVIRTANEN M. 0 7 NGUYEN MyNGUYEN M. T11
A038 Thu, 14:30 7 RADEMAKERS MelissaRADEMAKERS M. 7 4 VOLERY ShirinVOLERY S. T23
A039 Thu, 14:30 7 MLEJNKOVA MarketaMLEJNKOVA M. 5 7 MATAS AmaliaMATAS A. T07
A040 Thu, 14:30 7 LOPEZ FIBLA SilviaLOPEZ F. 7 3 SAARINEN LauraSAARINEN L. T10
A041 Thu, 14:30 7 SÜßENGUTH MelanieSÜßENGUTH M. 3 7 FILLER PiaFILLER . T14
A042 Thu, 14:30 7 SARAC BojanaSARAC B. 4 7 ROCHA SaraROCHA S. T16
A043 Thu, 14:30 7 GLOBOČNIK MajaGLOBOČNIK M. 4 7 RADEMAKERS TamaraRADEMAKERS T. T13
A044 Thu, 14:30 7 GRADISNIK AnaGRADISNIK A. 7 2 PRIMUS LenaPRIMUS L. T02
A045 Thu, 14:30 7 VON ROHR ClaudiaVON R. 7 1 PIJPERS LynnPIJPERS L. T24
A046 Thu, 14:30 7 FURBERG LouiseFURBERG L. 7 2 HUBRTOVA VeronikaHUBRTOVA V. T18
A047 Thu, 14:30 7 KANATLAR ElçinKANATLAR E. 7 5 FELDMANN ChristineFELDMANN C. T12
A048 Thu, 14:30 7 MEMIC HannanMEMIC H. 3 7 KIBAROGLU EyllulKIBAROGLU E. T05

Losers Round 1

A049 - 7 Walkover 0 0 CHEVRIER CamilleCHEVRIER C.
A050 - 7 Walkover 0 0 Walkover
A051 - 7 Walkover 0 0 Walkover
A052 - 7 Walkover 0 0 Walkover
A053 - 7 Walkover 0 0 VÄYRYNEN RiikkaVÄYRYNEN R.
A054 - 7 Walkover 0 0 Walkover
A055 - 7 Walkover 0 0 Walkover
A056 - 7 VOGELMANN TinaVOGELMANN T. 0 0 Walkover
A057 - 7 Walkover 0 0 LACKA IzabelaLACKA I.
A058 - 7 Walkover 0 0 Walkover
A059 - 7 Walkover 0 0 Walkover
A060 - 7 FRANCO VaniaFRANCO V. 0 0 Walkover
A061 - 7 Walkover 0 0 ZALEWSKA OliwiaZALEWSKA O.
A062 - 7 Walkover 0 0 Walkover
A063 - 7 Walkover 0 0 Walkover
A064 - 7 LEGUEN HeloiseLEGUEN H. 0 0 Walkover

Losers Round 2

A065 Thu, 19:00 7 CHEVRIER CamilleCHEVRIER C. 2 7 MEMIC HannanMEMIC H. T22
A066 - 7 Walkover 0 0 FELDMANN ChristineFELDMANN C.
A067 - 7 Walkover 0 0 HUBRTOVA VeronikaHUBRTOVA V.
A068 - 7 Walkover 0 0 PIJPERS LynnPIJPERS L.
A069 Thu, 19:00 7 VÄYRYNEN RiikkaVÄYRYNEN R. 0 7 PRIMUS LenaPRIMUS L. T28
A070 - 7 Walkover 0 0 GLOBOČNIK MajaGLOBOČNIK M.
A071 - 7 Walkover 0 0 SARAC BojanaSARAC B.
A072 Thu, 19:00 7 VOGELMANN TinaVOGELMANN T. 5 7 SÜßENGUTH MelanieSÜßENGUTH M. T26
A073 Thu, 19:00 7 LACKA IzabelaLACKA I. 7 3 SAARINEN LauraSAARINEN L. T24
A074 - 7 Walkover 0 0 MLEJNKOVA MarketaMLEJNKOVA M.
A075 - 7 Walkover 0 0 VOLERY ShirinVOLERY S.
A076 Thu, 19:00 7 FRANCO VaniaFRANCO V. 5 7 VIRTANEN MiiaVIRTANEN M. T19
A077 Thu, 19:00 7 ZALEWSKA OliwiaZALEWSKA O. 7 0 ROPERO Maria TeresaROPERO M. T23
A078 - 7 Walkover 0 0 RIEGLER AnnaRIEGLER A.
A079 - 7 Walkover 0 0 GARCIA EncarnacionGARCIA E.
A080 Thu, 19:00 7 LEGUEN HeloiseLEGUEN H. 7 3 GOLOB NatalijaGOLOB N. T27

Losers Round 3

A089 Fri, 09:00 7 MEMIC HannanMEMIC H. 5 7 FELDMANN ChristineFELDMANN C. T11
A090 Fri, 09:00 7 HUBRTOVA VeronikaHUBRTOVA V. 6 7 PIJPERS LynnPIJPERS L. T23
A091 Fri, 09:00 7 PRIMUS LenaPRIMUS L. 7 3 GLOBOČNIK MajaGLOBOČNIK M. T16
A092 Fri, 09:00 7 SARAC BojanaSARAC B. 7 4 SÜßENGUTH MelanieSÜßENGUTH M. T10
A093 Fri, 09:00 7 LACKA IzabelaLACKA I. 7 5 MLEJNKOVA MarketaMLEJNKOVA M. T12
A094 Fri, 09:00 7 VOLERY ShirinVOLERY S. 3 7 VIRTANEN MiiaVIRTANEN M. T14
A095 Fri, 09:00 7 ZALEWSKA OliwiaZALEWSKA O. 7 3 RIEGLER AnnaRIEGLER A. T15
A096 Fri, 09:00 7 GARCIA EncarnacionGARCIA E. 7 5 LEGUEN HeloiseLEGUEN H. T09

Winners Qualification

A081 Fri, 09:00 7 IVANOVSKAIA VeronikaIVANOVSKAIA V. 0 7 TORVUND NinaTORVUND N. T22
A082 Fri, 09:00 7 KJØRSVIK LineKJØRSVIK L. 7 2 KAPLAN InaKAPLAN I. T24
A083 Fri, 09:00 7 NGUYEN MyNGUYEN M. 7 0 RADEMAKERS MelissaRADEMAKERS M. T06
A084 Fri, 09:00 7 MATAS AmaliaMATAS A. 2 7 LOPEZ FIBLA SilviaLOPEZ F. T07
A085 Fri, 09:00 7 FILLER PiaFILLER . 7 2 ROCHA SaraROCHA S. T03
A086 Fri, 09:00 7 RADEMAKERS TamaraRADEMAKERS T. 2 7 GRADISNIK AnaGRADISNIK A. T02
A087 Fri, 09:00 7 VON ROHR ClaudiaVON R. 7 6 FURBERG LouiseFURBERG L. T01
A088 Fri, 09:00 7 KANATLAR ElçinKANATLAR E. 2 7 KIBAROGLU EyllulKIBAROGLU E. T21

Losers Qualification

A097 Fri, 12:00 7 FELDMANN ChristineFELDMANN C. 1 7 MATAS AmaliaMATAS A. T04
A098 Fri, 12:00 7 PIJPERS LynnPIJPERS L. 7 2 RADEMAKERS MelissaRADEMAKERS M. T18
A099 Fri, 12:00 7 PRIMUS LenaPRIMUS L. 5 7 KAPLAN InaKAPLAN I. T23
A100 Fri, 12:00 7 SARAC BojanaSARAC B. 7 4 IVANOVSKAIA VeronikaIVANOVSKAIA V. T16
A101 Fri, 12:00 7 LACKA IzabelaLACKA I. 5 7 KANATLAR ElçinKANATLAR E. T28
A102 Fri, 12:00 7 VIRTANEN MiiaVIRTANEN M. 6 7 FURBERG LouiseFURBERG L. T26
A103 Fri, 12:00 7 ZALEWSKA OliwiaZALEWSKA O. 7 1 RADEMAKERS TamaraRADEMAKERS T. T24
A104 Fri, 12:00 7 GARCIA EncarnacionGARCIA E. 0 7 ROCHA SaraROCHA S. T22

SE - Last 16

SE01 Sat, 09:00 7 TORVUND NinaTORVUND N. 0 7 MATAS AmaliaMATAS A. T18
SE02 Sat, 09:00 7 KJØRSVIK LineKJØRSVIK L. 7 2 SARAC BojanaSARAC B. T24
SE03 Sat, 09:00 7 NGUYEN MyNGUYEN M. 7 5 PIJPERS LynnPIJPERS L. T23
SE04 Sat, 09:00 7 LOPEZ FIBLA SilviaLOPEZ F. 3 7 ZALEWSKA OliwiaZALEWSKA O. T20
SE05 Sat, 09:00 7 FILLER PiaFILLER . 7 5 FURBERG LouiseFURBERG L. T19
SE06 Sat, 09:00 7 GRADISNIK AnaGRADISNIK A. 7 6 KAPLAN InaKAPLAN I. T21
SE07 Sat, 09:00 7 VON ROHR ClaudiaVON R. 4 7 KANATLAR ElçinKANATLAR E. T15
SE08 Sat, 09:00 7 KIBAROGLU EyllulKIBAROGLU E. 3 7 ROCHA SaraROCHA S. T07

SE - Quarter Finals

SE09 Sat, 11:00 7 MATAS AmaliaMATAS A. 7 0 KJØRSVIK LineKJØRSVIK L. T10
SE10 Sat, 11:00 7 NGUYEN MyNGUYEN M. 5 7 ZALEWSKA OliwiaZALEWSKA O. T21
SE11 Sat, 11:00 7 FILLER PiaFILLER . 6 7 GRADISNIK AnaGRADISNIK A. T02
SE12 Sat, 11:00 7 KANATLAR ElçinKANATLAR E. 1 7 ROCHA SaraROCHA S. T24

SE - Semi Finals

SE13 Sat, 13:00 7 MATAS AmaliaMATAS A. 0 7 ZALEWSKA OliwiaZALEWSKA O. T03
SE14 Sat, 13:00 7 GRADISNIK AnaGRADISNIK A. 7 4 ROCHA SaraROCHA S. T23

SE - Final

SE15 Sat, 15:30 7 ZALEWSKA OliwiaZALEWSKA O. 7 0 GRADISNIK AnaGRADISNIK A. T03