Menu

EPBF / Dynamic Billard European Pool Championships 2022 Laško
EC Women 10-Ball

Draw & Results

Round 1

A001 - 6 KIBAROGLU EyllulKIBAROGLU E. 0 0 Walkover
A002 Fri, 11:00 6 FURBERG LouiseFURBERG L. 2 6 NGUYEN MyNGUYEN M. T19
A003 - 6 ROPERO Maria TeresaROPERO M. 0 0 Walkover
A004 - 6 GARCIA EncarnacionGARCIA E. 0 0 Walkover
A005 - 6 HUBRTOVA VeronikaHUBRTOVA V. 0 0 Walkover
A006 - 6 GLOBOČNIK MajaGLOBOČNIK M. 0 0 Walkover
A007 - 6 FELDMANN ChristineFELDMANN C. 0 0 Walkover
A008 - 6 ZLATEVA KristinaZLATEVA K. 0 0 Walkover
A009 - 6 PRIMUS LenaPRIMUS L. 0 0 Walkover
A010 Fri, 11:00 6 LACKA IzabelaLACKA I. 4 6 TORVUND NinaTORVUND N. T27
A011 - 6 SÜßENGUTH MelanieSÜßENGUTH M. 0 0 Walkover
A012 - 6 FRANCO VaniaFRANCO V. 0 0 Walkover
A013 - 6 MLEJNKOVA MarketaMLEJNKOVA M. 0 0 Walkover
A014 - 6 PIJPERS LynnPIJPERS L. 0 0 Walkover
A015 Fri, 11:00 6 KANATLAR ElçinKANATLAR E. 6 5 VOLERY ShirinVOLERY S. T13
A016 - 6 RIEGLER AnnaRIEGLER A. 0 0 Walkover
A017 - 6 SARAC BojanaSARAC B. 0 0 Walkover
A018 Fri, 11:00 6 LEGUEN HeloiseLEGUEN H. 0 6 FILLER PiaFILLER P. T01
A019 - 6 VÄYRYNEN RiikkaVÄYRYNEN R. 0 0 Walkover
A020 - 6 KJØRSVIK LineKJØRSVIK L. 0 0 Walkover
A021 - 6 LOPEZ FIBLA SilviaLOPEZ F. 0 0 Walkover
A022 - 6 VOGELMANN TinaVOGELMANN T. 0 0 Walkover
A023 Fri, 11:00 6 CHEVRIER CamilleCHEVRIER C. 1 6 ROCHA SaraROCHA S. T02
A024 - 6 MATAS AmaliaMATAS A. 0 0 Walkover
A025 - 6 GOLOB NatalijaGOLOB N. 0 0 Walkover
A026 Fri, 11:00 6 VIRTANEN MiiaVIRTANEN M. 2 6 KAPLAN InaKAPLAN I. T03
A027 - 6 GRADISNIK AnaGRADISNIK A. 0 0 Walkover
A028 - 6 VON ROHR ClaudiaVON R. 0 0 Walkover
A029 - 6 RADEMAKERS MelissaRADEMAKERS M. 0 0 Walkover
A030 - 6 SAARINEN LauraSAARINEN L. 0 0 Walkover
A031 Fri, 11:00 6 ZALEWSKA OliwiaZALEWSKA O. 6 3 IVANOVSKAIA VeronikaIVANOVSKAIA V. T15
A032 - 6 RADEMAKERS TamaraRADEMAKERS T. 0 0 Walkover

Winners Round 1

A033 Fri, 15:00 6 KIBAROGLU EyllulKIBAROGLU E. 6 4 NGUYEN MyNGUYEN M. T01
A034 Fri, 15:00 6 ROPERO Maria TeresaROPERO M. 6 4 GARCIA EncarnacionGARCIA E. T05
A035 Fri, 15:00 6 HUBRTOVA VeronikaHUBRTOVA V. 6 3 GLOBOČNIK MajaGLOBOČNIK M. T07
A036 Fri, 15:00 6 FELDMANN ChristineFELDMANN C. 3 6 ZLATEVA KristinaZLATEVA K. T09
A037 Fri, 15:00 6 PRIMUS LenaPRIMUS L. 6 2 TORVUND NinaTORVUND N. T15
A038 Fri, 15:00 6 SÜßENGUTH MelanieSÜßENGUTH M. 6 3 FRANCO VaniaFRANCO V. T10
A039 Fri, 15:00 6 MLEJNKOVA MarketaMLEJNKOVA M. 6 4 PIJPERS LynnPIJPERS L. T12
A040 Fri, 15:00 6 KANATLAR ElçinKANATLAR E. 4 6 RIEGLER AnnaRIEGLER A. T13
A041 Fri, 15:00 6 SARAC BojanaSARAC B. 4 6 FILLER PiaFILLER P. T17
A042 Fri, 15:00 6 VÄYRYNEN RiikkaVÄYRYNEN R. 0 6 KJØRSVIK LineKJØRSVIK L. T04
A043 Fri, 15:00 6 LOPEZ FIBLA SilviaLOPEZ F. 4 6 VOGELMANN TinaVOGELMANN T. T18
A044 Fri, 15:00 6 ROCHA SaraROCHA S. 4 6 MATAS AmaliaMATAS A. T16
A045 Fri, 15:00 6 GOLOB NatalijaGOLOB N. 0 6 KAPLAN InaKAPLAN I. T20
A046 Fri, 15:00 6 GRADISNIK AnaGRADISNIK A. 4 6 VON ROHR ClaudiaVON R. T21
A047 Fri, 15:00 6 RADEMAKERS MelissaRADEMAKERS M. 6 1 SAARINEN LauraSAARINEN L. T22
A048 Fri, 15:00 6 ZALEWSKA OliwiaZALEWSKA O. 5 6 RADEMAKERS TamaraRADEMAKERS T. T24

Losers Round 1

A049 - 6 Walkover 0 0 FURBERG LouiseFURBERG L.
A050 - 6 Walkover 0 0 Walkover
A051 - 6 Walkover 0 0 Walkover
A052 - 6 Walkover 0 0 Walkover
A053 - 6 Walkover 0 0 LACKA IzabelaLACKA I.
A054 - 6 Walkover 0 0 Walkover
A055 - 6 Walkover 0 0 Walkover
A056 - 6 VOLERY ShirinVOLERY S. 0 0 Walkover
A057 - 6 Walkover 0 0 LEGUEN HeloiseLEGUEN H.
A058 - 6 Walkover 0 0 Walkover
A059 - 6 Walkover 0 0 Walkover
A060 - 6 CHEVRIER CamilleCHEVRIER C. 0 0 Walkover
A061 - 6 Walkover 0 0 VIRTANEN MiiaVIRTANEN M.
A062 - 6 Walkover 0 0 Walkover
A063 - 6 Walkover 0 0 Walkover
A064 - 6 IVANOVSKAIA VeronikaIVANOVSKAIA V. 0 0 Walkover

Losers Round 2

A065 Sat, 09:00 6 FURBERG LouiseFURBERG L. 3 6 ZALEWSKA OliwiaZALEWSKA O. T02
A066 - 6 Walkover 0 0 SAARINEN LauraSAARINEN L.
A067 - 6 Walkover 0 0 GRADISNIK AnaGRADISNIK A.
A068 - 6 Walkover 0 0 GOLOB NatalijaGOLOB N.
A069 Sat, 09:00 6 LACKA IzabelaLACKA I. 3 6 ROCHA SaraROCHA S. T04
A070 - 6 Walkover 0 0 LOPEZ FIBLA SilviaLOPEZ F.
A071 - 6 Walkover 0 0 VÄYRYNEN RiikkaVÄYRYNEN R.
A072 Sat, 09:00 6 VOLERY ShirinVOLERY S. 0 6 SARAC BojanaSARAC B. T16
A073 Sat, 09:00 6 LEGUEN HeloiseLEGUEN H. 4 6 KANATLAR ElçinKANATLAR E. T09
A074 - 6 Walkover 0 0 PIJPERS LynnPIJPERS L.
A075 - 6 Walkover 0 0 FRANCO VaniaFRANCO V.
A076 Sat, 09:00 6 CHEVRIER CamilleCHEVRIER C. 3 6 TORVUND NinaTORVUND N. T10
A077 Sat, 09:00 6 VIRTANEN MiiaVIRTANEN M. 2 6 FELDMANN ChristineFELDMANN C. T14
A078 - 6 Walkover 0 0 GLOBOČNIK MajaGLOBOČNIK M.
A079 - 6 Walkover 0 0 GARCIA EncarnacionGARCIA E.
A080 Sat, 09:00 6 IVANOVSKAIA VeronikaIVANOVSKAIA V. 4 6 NGUYEN MyNGUYEN M. T20

Losers Round 3

A089 Sat, 10:45 6 ZALEWSKA OliwiaZALEWSKA O. 6 1 SAARINEN LauraSAARINEN L. T21
A090 Sat, 10:45 6 GRADISNIK AnaGRADISNIK A. 6 2 GOLOB NatalijaGOLOB N. T13
A091 Sat, 10:45 6 ROCHA SaraROCHA S. 6 2 LOPEZ FIBLA SilviaLOPEZ F. T03
A092 Sat, 10:45 6 VÄYRYNEN RiikkaVÄYRYNEN R. 4 6 SARAC BojanaSARAC B. T08
A093 Sat, 10:45 6 KANATLAR ElçinKANATLAR E. 4 6 PIJPERS LynnPIJPERS L. T04
A094 Sat, 10:45 6 FRANCO VaniaFRANCO V. 6 3 TORVUND NinaTORVUND N. T26
A095 Sat, 10:45 6 FELDMANN ChristineFELDMANN C. 6 5 GLOBOČNIK MajaGLOBOČNIK M. T24
A096 Sat, 10:45 6 GARCIA EncarnacionGARCIA E. 2 6 NGUYEN MyNGUYEN M. T15

Winners Qualification

A081 Sat, 10:45 6 KIBAROGLU EyllulKIBAROGLU E. 6 1 ROPERO Maria TeresaROPERO M. T17
A082 Sat, 10:45 6 HUBRTOVA VeronikaHUBRTOVA V. 4 6 ZLATEVA KristinaZLATEVA K. T12
A083 Sat, 10:45 6 PRIMUS LenaPRIMUS L. 2 6 SÜßENGUTH MelanieSÜßENGUTH M. T27
A084 Sat, 10:45 6 MLEJNKOVA MarketaMLEJNKOVA M. 4 6 RIEGLER AnnaRIEGLER A. T25
A085 Sat, 10:45 6 FILLER PiaFILLER P. 4 6 KJØRSVIK LineKJØRSVIK L. T01
A086 Sat, 10:45 6 VOGELMANN TinaVOGELMANN T. 3 6 MATAS AmaliaMATAS A. T28
A087 Sat, 10:45 6 KAPLAN InaKAPLAN I. 6 2 VON ROHR ClaudiaVON R. T18
A088 Sat, 10:45 6 RADEMAKERS MelissaRADEMAKERS M. 2 6 RADEMAKERS TamaraRADEMAKERS T. T19

Losers Qualification

A097 Sat, 14:15 6 ZALEWSKA OliwiaZALEWSKA O. 6 0 MLEJNKOVA MarketaMLEJNKOVA M. T07
A098 Sat, 14:15 6 GRADISNIK AnaGRADISNIK A. 6 2 PRIMUS LenaPRIMUS L. T16
A099 Sat, 14:15 6 ROCHA SaraROCHA S. 6 0 HUBRTOVA VeronikaHUBRTOVA V. T24
A100 Sat, 14:15 6 SARAC BojanaSARAC B. 6 2 ROPERO Maria TeresaROPERO M. T02
A101 Sat, 14:15 6 PIJPERS LynnPIJPERS L. 5 6 RADEMAKERS MelissaRADEMAKERS M. T26
A102 Sat, 14:15 6 FRANCO VaniaFRANCO V. 2 6 VON ROHR ClaudiaVON R. T14
A103 Sat, 14:15 6 FELDMANN ChristineFELDMANN C. 6 5 VOGELMANN TinaVOGELMANN T. T27
A104 Sat, 14:15 6 NGUYEN MyNGUYEN M. 2 6 FILLER PiaFILLER P. T19

SE - Last 16

SE01 Sat, 19:30 6 KIBAROGLU EyllulKIBAROGLU E. 6 3 ZALEWSKA OliwiaZALEWSKA O. T22
SE02 Sat, 19:30 6 ZLATEVA KristinaZLATEVA K. 6 0 SARAC BojanaSARAC B. T03
SE03 Sat, 19:30 6 SÜßENGUTH MelanieSÜßENGUTH M. 6 5 RADEMAKERS MelissaRADEMAKERS M. T13
SE04 Sat, 19:30 6 RIEGLER AnnaRIEGLER A. 3 6 FILLER PiaFILLER P. T12
SE05 Sat, 19:30 6 KJØRSVIK LineKJØRSVIK L. 4 6 ROCHA SaraROCHA S. T24
SE06 Sat, 19:30 6 MATAS AmaliaMATAS A. 6 3 VON ROHR ClaudiaVON R. T16
SE07 Sat, 19:30 6 KAPLAN InaKAPLAN I. 6 2 GRADISNIK AnaGRADISNIK A. T11
SE08 Sat, 19:30 6 RADEMAKERS TamaraRADEMAKERS T. 6 4 FELDMANN ChristineFELDMANN C. T09

SE - Quarter Finals

SE09 Sun, 15:00 6 KIBAROGLU EyllulKIBAROGLU E. 6 5 ZLATEVA KristinaZLATEVA K. T18
SE10 Sun, 15:00 6 SÜßENGUTH MelanieSÜßENGUTH M. 6 3 FILLER PiaFILLER P. T17
SE11 Sun, 15:00 6 ROCHA SaraROCHA S. 6 2 MATAS AmaliaMATAS A. T19
SE12 Sun, 15:00 6 KAPLAN InaKAPLAN I. 6 1 RADEMAKERS TamaraRADEMAKERS T. T20

SE - Semi Finals

SE13 Sun, 17:00 6 KIBAROGLU EyllulKIBAROGLU E. 6 3 SÜßENGUTH MelanieSÜßENGUTH M. T24
SE14 Sun, 17:00 6 ROCHA SaraROCHA S. 1 6 KAPLAN InaKAPLAN I. T23

SE - Final

SE15 Sun, 20:30 6 KIBAROGLU EyllulKIBAROGLU E. 6 3 KAPLAN InaKAPLAN I. T02