Menu

EPBF / Dynamic Billard European Championships Youth 2021 Laško
U17 8-Ball

Draw & Results

Round 1

A001 - 6 JASTRZAB DominikJASTRZAB D. 0 0 Walkover
A002 Wed, 09:30 6 BÖGE FinnBÖGE F. 4 6 DZUSKAEV AndreiDZUSKAEV A. T10
A003 Wed, 09:30 6 SAASEN BrandonSAASEN B. 1 6 BENKO MaksBENKO M. T01
A004 Wed, 09:30 6 POLIEIKO KirillPOLIEIKO K. 3 6 KONT SanderKONT S. T24
A005 Wed, 09:30 6 GOUZIEN YannGOUZIEN Y. 1 6 SWADZBA AdamSWADZBA A. T09
A006 Wed, 09:30 6 KOSTIC LazarKOSTIC L. 6 5 VENTSEL IllimarVENTSEL I. T06
A007 Wed, 09:30 6 NARVOLA JoriNARVOLA J. 6 5 VICIC SNAJDAR MihaVICIC S. T15
A008 Wed, 09:30 6 SKOROKHODOV DmytroSKOROKHODOV D. 2 6 SOKOLOV EgorSOKOLOV E. T14
A009 - 6 HAURYLENKA AndrewHAURYLENKA A. 0 0 Walkover
A010 Wed, 09:30 6 HAEGMANS SonnyHAEGMANS S. 6 4 SEVGUM SeyhanSEVGUM S. T20
A011 Wed, 09:30 6 PAVLINJEK SvitPAVLINJEK S. 6 4 GRADISNIK DavidGRADISNIK D. T08
A012 Wed, 09:30 6 SINI DavideSINI D. 6 5 ÖZKULAYLI EfeÖZKULAYLI E. T11
A013 Wed, 09:30 6 BADOVINAC MajBADOVINAC M. 2 6 MOROZ MykolaMOROZ M. T23
A014 Wed, 09:30 6 STACHOWIAK SamborSTACHOWIAK S. 6 2 SZABO MarkSZABO M. T13
A015 Wed, 09:30 6 RUDENKO IvanRUDENKO I. 6 2 GNADEBERG KarlGNADEBERG K. T07
A016 - 6 SCHLEINDLER MarkusSCHLEINDLER M. 0 0 Walkover
A017 - 6 DZEDZIULIA IlyaDZEDZIULIA I. 0 0 Walkover
A018 Wed, 09:30 6 RUS BlazRUS B. 2 6 CUELI HURTADO PelayoCUELI H. T12
A019 Wed, 11:15 6 CHERNYSHOV AleksanderCHERNYSHOV A. 6 0 KONT MartenKONT M. T02
A020 Wed, 11:15 6 STARKERMANN SilvanSTARKERMANN S. 6 3 BOZTUNA AliBOZTUNA A. T22
A021 Wed, 11:15 6 HIETAMIES SasuHIETAMIES S. 6 1 KOROLEV MaksimKOROLEV M. T21
A022 Wed, 11:15 6 LAIKRE WalterLAIKRE W. 0 6 PONGERS YannickPONGERS Y. T18
A023 Wed, 11:15 6 VOGEL FelixVOGEL F. 3 6 BOGUSZEWSKI PawełBOGUSZEWSKI P. T23
A024 - 6 YANCHYLENKA TsimafeiYANCHYLENKA T. 0 0 Walkover
A025 Wed, 11:15 6 TEITTINEN JuhoTEITTINEN J. 6 1 MAIMRE RevoMAIMRE R. T16
A026 Wed, 11:15 6 MATTERN EricMATTERN E. 5 6 BUGARSKI LukaBUGARSKI L. T24
A027 Wed, 11:15 6 FORTUNSKI WiktorFORTUNSKI W. 6 4 AURESTO LeeviAURESTO L. T04
A028 Thu, 09:00 6 LASZKOWSKI DennisLASZKOWSKI D. 6 3 VAN BERKEL MikaVAN B. T09
A029 Thu, 09:00 6 SANDAKCHIEV VasilSANDAKCHIEV V. 2 6 SILANTJEVAS JokubasSILANTJEVAS J. T19
A030 Thu, 09:00 6 ÖNGÖREN Mehmet AydinÖNGÖREN M. 2 6 HAUGE PETTERSEN RobinHAUGE P. T18
A031 Thu, 09:00 6 HONCHAR BohdanHONCHAR B. 3 6 VLK MatousVLK M. T04
A032 - 6 GALIC LukaGALIC L. 0 0 Walkover

Losers Round 1

A049 - 6 Walkover 0 0 BÖGE FinnBÖGE F.
A050 Thu, 12:30 6 SAASEN BrandonSAASEN B. 0 6 POLIEIKO KirillPOLIEIKO K. T14
A051 Thu, 12:30 6 GOUZIEN YannGOUZIEN Y. 4 6 VENTSEL IllimarVENTSEL I. T23
A052 Thu, 12:30 6 VICIC SNAJDAR MihaVICIC S. 1 6 SKOROKHODOV DmytroSKOROKHODOV D. T08
A053 - 6 Walkover 0 0 SEVGUM SeyhanSEVGUM S.
A054 Thu, 12:30 6 GRADISNIK DavidGRADISNIK D. 1 6 ÖZKULAYLI EfeÖZKULAYLI E. T06
A055 Thu, 12:30 6 BADOVINAC MajBADOVINAC M. 3 6 SZABO MarkSZABO M. T12
A056 - 6 GNADEBERG KarlGNADEBERG K. 0 0 Walkover
A057 - 6 Walkover 0 0 RUS BlazRUS B.
A058 Thu, 12:30 6 KONT MartenKONT M. 0 6 BOZTUNA AliBOZTUNA A. T24
A059 Thu, 12:30 6 KOROLEV MaksimKOROLEV M. 2 6 LAIKRE WalterLAIKRE W. T21
A060 - 6 VOGEL FelixVOGEL F. 0 0 Walkover
A061 Thu, 12:30 6 MAIMRE RevoMAIMRE R. 4 6 MATTERN EricMATTERN E. T01
A062 Thu, 12:30 6 AURESTO LeeviAURESTO L. 6 3 VAN BERKEL MikaVAN B. T17
A063 Thu, 12:30 6 SANDAKCHIEV VasilSANDAKCHIEV V. 5 6 ÖNGÖREN Mehmet AydinÖNGÖREN M. T22
A064 - 6 HONCHAR BohdanHONCHAR B. 0 0 Walkover

Winners Qualification

A033 Thu, 10:45 6 JASTRZAB DominikJASTRZAB D. 4 6 DZUSKAEV AndreiDZUSKAEV A. T02
A034 Thu, 10:45 6 BENKO MaksBENKO M. 4 6 KONT SanderKONT S. T09
A035 Thu, 10:45 6 SWADZBA AdamSWADZBA A. 4 6 KOSTIC LazarKOSTIC L. T03
A036 Thu, 10:45 6 NARVOLA JoriNARVOLA J. 1 6 SOKOLOV EgorSOKOLOV E. T23
A037 Thu, 10:45 6 HAURYLENKA AndrewHAURYLENKA A. 2 6 HAEGMANS SonnyHAEGMANS S. T17
A038 Thu, 10:45 6 PAVLINJEK SvitPAVLINJEK S. 1 6 SINI DavideSINI D. T14
A039 Thu, 10:45 6 MOROZ MykolaMOROZ M. 1 6 STACHOWIAK SamborSTACHOWIAK S. T21
A040 Thu, 10:45 6 RUDENKO IvanRUDENKO I. 6 4 SCHLEINDLER MarkusSCHLEINDLER M. T19
A041 Thu, 10:45 6 DZEDZIULIA IlyaDZEDZIULIA I. 1 6 CUELI HURTADO PelayoCUELI H. T06
A042 Thu, 10:45 6 CHERNYSHOV AleksanderCHERNYSHOV A. 3 6 STARKERMANN SilvanSTARKERMANN S. T22
A043 Thu, 12:30 6 HIETAMIES SasuHIETAMIES S. 2 6 PONGERS YannickPONGERS Y. T07
A044 Thu, 12:30 6 BOGUSZEWSKI PawełBOGUSZEWSKI P. 6 1 YANCHYLENKA TsimafeiYANCHYLENKA T. T18
A045 Thu, 12:30 6 TEITTINEN JuhoTEITTINEN J. 6 5 BUGARSKI LukaBUGARSKI L. T13
A046 Thu, 12:30 6 FORTUNSKI WiktorFORTUNSKI W. 6 3 LASZKOWSKI DennisLASZKOWSKI D. T16
A047 Thu, 12:30 6 SILANTJEVAS JokubasSILANTJEVAS J. 6 3 HAUGE PETTERSEN RobinHAUGE P. T20
A048 Thu, 12:30 6 VLK MatousVLK M. 3 6 GALIC LukaGALIC L. T05

Losers Qualification

A065 Thu, 14:15 6 BÖGE FinnBÖGE F. 6 1 VLK MatousVLK M. T23
A066 Thu, 14:15 6 POLIEIKO KirillPOLIEIKO K. 6 5 HAUGE PETTERSEN RobinHAUGE P. T03
A067 Thu, 14:15 6 VENTSEL IllimarVENTSEL I. 3 6 LASZKOWSKI DennisLASZKOWSKI D. T04
A068 Thu, 14:15 6 SKOROKHODOV DmytroSKOROKHODOV D. 2 6 BUGARSKI LukaBUGARSKI L. T11
A069 Thu, 14:15 6 SEVGUM SeyhanSEVGUM S. 6 4 YANCHYLENKA TsimafeiYANCHYLENKA T. T16
A070 Thu, 14:15 6 ÖZKULAYLI EfeÖZKULAYLI E. 4 6 HIETAMIES SasuHIETAMIES S. T20
A071 Thu, 14:15 6 SZABO MarkSZABO M. 4 6 CHERNYSHOV AleksanderCHERNYSHOV A. T02
A072 Thu, 14:15 6 GNADEBERG KarlGNADEBERG K. 6 2 DZEDZIULIA IlyaDZEDZIULIA I. T07
A073 Thu, 14:15 6 RUS BlazRUS B. 0 6 SCHLEINDLER MarkusSCHLEINDLER M. T09
A074 Thu, 14:15 6 BOZTUNA AliBOZTUNA A. 3 6 MOROZ MykolaMOROZ M. T13
A075 Thu, 14:15 6 LAIKRE WalterLAIKRE W. 6 0 PAVLINJEK SvitPAVLINJEK S. T21
A076 Thu, 14:15 6 VOGEL FelixVOGEL F. 6 1 HAURYLENKA AndrewHAURYLENKA A. T18
A077 Thu, 14:15 6 MATTERN EricMATTERN E. 6 3 NARVOLA JoriNARVOLA J. T24
A078 Thu, 14:15 6 AURESTO LeeviAURESTO L. 4 6 SWADZBA AdamSWADZBA A. T01
A079 Thu, 14:15 6 ÖNGÖREN Mehmet AydinÖNGÖREN M. 0 6 BENKO MaksBENKO M. T22
A080 Thu, 14:15 6 HONCHAR BohdanHONCHAR B. 0 6 JASTRZAB DominikJASTRZAB D. T05

SE - Last 32

SE01 Thu, 16:00 6 DZUSKAEV AndreiDZUSKAEV A. 6 1 SWADZBA AdamSWADZBA A. T24
SE02 Thu, 16:00 6 KONT SanderKONT S. 6 5 HIETAMIES SasuHIETAMIES S. T18
SE03 Thu, 16:00 6 KOSTIC LazarKOSTIC L. 5 6 BUGARSKI LukaBUGARSKI L. T19
SE04 Thu, 16:00 6 SOKOLOV EgorSOKOLOV E. 5 6 GNADEBERG KarlGNADEBERG K. T06
SE05 Thu, 16:00 6 HAEGMANS SonnyHAEGMANS S. 6 3 LAIKRE WalterLAIKRE W. T08
SE06 Thu, 16:00 6 SINI DavideSINI D. 2 6 LASZKOWSKI DennisLASZKOWSKI D. T09
SE07 Thu, 16:00 6 STACHOWIAK SamborSTACHOWIAK S. 1 6 MATTERN EricMATTERN E. T10
SE08 Thu, 16:00 6 RUDENKO IvanRUDENKO I. 4 6 BENKO MaksBENKO M. T15
SE09 Thu, 16:00 6 CUELI HURTADO PelayoCUELI H. 6 3 MOROZ MykolaMOROZ M. T01
SE10 Thu, 16:00 6 STARKERMANN SilvanSTARKERMANN S. 6 0 SCHLEINDLER MarkusSCHLEINDLER M. T11
SE11 Thu, 16:00 6 PONGERS YannickPONGERS Y. 6 4 VOGEL FelixVOGEL F. T13
SE12 Thu, 16:00 6 BOGUSZEWSKI PawełBOGUSZEWSKI P. 4 6 POLIEIKO KirillPOLIEIKO K. T21
SE13 Thu, 16:00 6 TEITTINEN JuhoTEITTINEN J. 6 3 BÖGE FinnBÖGE F. T03
SE14 Thu, 16:00 6 FORTUNSKI WiktorFORTUNSKI W. 5 6 CHERNYSHOV AleksanderCHERNYSHOV A. T17
SE15 Thu, 16:00 6 SILANTJEVAS JokubasSILANTJEVAS J. 2 6 JASTRZAB DominikJASTRZAB D. T04
SE16 Thu, 16:00 6 GALIC LukaGALIC L. 6 2 SEVGUM SeyhanSEVGUM S. T22

SE - Last 16

SE17 Fri, 14:00 6 DZUSKAEV AndreiDZUSKAEV A. 3 6 KONT SanderKONT S. T01
SE18 Fri, 14:00 6 BUGARSKI LukaBUGARSKI L. 4 6 GNADEBERG KarlGNADEBERG K. T20
SE19 Fri, 14:00 6 HAEGMANS SonnyHAEGMANS S. 2 6 LASZKOWSKI DennisLASZKOWSKI D. T14
SE20 Fri, 14:00 6 MATTERN EricMATTERN E. 6 2 BENKO MaksBENKO M. T17
SE21 Fri, 14:00 6 CUELI HURTADO PelayoCUELI H. 4 6 STARKERMANN SilvanSTARKERMANN S. T18
SE22 Fri, 14:00 6 PONGERS YannickPONGERS Y. 6 0 POLIEIKO KirillPOLIEIKO K. T16
SE23 Fri, 14:00 6 TEITTINEN JuhoTEITTINEN J. 6 4 CHERNYSHOV AleksanderCHERNYSHOV A. T10
SE24 Fri, 14:00 6 JASTRZAB DominikJASTRZAB D. 6 1 GALIC LukaGALIC L. T12

SE - Quarter Finals

SE25 Fri, 15:45 6 KONT SanderKONT S. 1 6 GNADEBERG KarlGNADEBERG K. T09
SE26 Fri, 15:45 6 LASZKOWSKI DennisLASZKOWSKI D. 6 5 MATTERN EricMATTERN E. T24
SE27 Fri, 15:45 6 STARKERMANN SilvanSTARKERMANN S. 2 6 PONGERS YannickPONGERS Y. T01
SE28 Fri, 15:45 6 TEITTINEN JuhoTEITTINEN J. 4 6 JASTRZAB DominikJASTRZAB D. T10

SE - Semi Finals

SE29 Fri, 17:30 6 GNADEBERG KarlGNADEBERG K. 6 3 LASZKOWSKI DennisLASZKOWSKI D. T05
SE30 Fri, 17:30 6 PONGERS YannickPONGERS Y. 2 6 JASTRZAB DominikJASTRZAB D. T04

SE - Final

SE31 Fri, 19:15 6 GNADEBERG KarlGNADEBERG K. 0 6 JASTRZAB DominikJASTRZAB D. T02