Menu

EPBF / Dynamic Billard European Championships Youth 2021 Laško
U19 10-Ball

Draw & Results

Round 1

A001 - 7 HANSEN Jonas-KvalsundHANSEN J. 0 0 Walkover
A002 Mon, 15:00 7 MRVA Kristian MRVA K. 2 7 REMEZ AliakseiREMEZ A. T22
A003 - 7 FRANK MichalFRANK M. 0 0 Walkover
A004 - 7 HEEL FlorianHEEL F. 0 0 Walkover
A005 - 7 MARTINOLLI MoritzMARTINOLLI M. 0 0 Walkover
A006 Mon, 15:00 7 GANGFLØT Emil-AndreGANGFLØT E. 6 7 MUSIL TobiasMUSIL T. T20
A007 Mon, 15:00 7 ASTL SimonASTL S. 4 7 KOVALERCHIK ArseniiKOVALERCHIK A. T19
A008 - 7 GULIĆ MarioGULIĆ M. 0 0 Walkover
A009 - 7 PALUYAN MikitaPALUYAN M. 0 0 Walkover
A010 Mon, 15:00 7 MAIMRE GertMAIMRE G. 6 7 HIRVENHEIMO EetuHIRVENHEIMO E. T24
A011 - 7 NEUHAUSEN MoritzNEUHAUSEN M. 0 0 Walkover
A012 - 7 JAMORSKI OskarJAMORSKI O. 0 0 Walkover
A013 - 7 KNUEVER MitchelKNUEVER M. 0 0 Walkover
A014 - 7 EBERT ClemensEBERT C. 0 0 Walkover
A015 Mon, 15:00 7 TRHLIK AdamTRHLIK A. 6 7 SCHRÖDER JoelSCHRÖDER J. T12
A016 - 7 MONTANARI LucaMONTANARI L. 0 0 Walkover
A017 - 7 STENSROD Albert-RomanSTENSROD A. 0 0 Walkover
A018 Mon, 15:00 7 MADZAREVIC MilenkoMADZAREVIC M. 2 7 KOBETS ValentynKOBETS V. T13
A019 - 7 ARDA DavidARDA D. 0 0 Walkover
A020 - 7 SEVASTYANOV ArsenySEVASTYANOV A. 0 0 Walkover
A021 - 7 DÖRNER YumaDÖRNER Y. 0 0 Walkover
A022 - 7 KURAL SzymonKURAL S. 0 0 Walkover
A023 Mon, 15:00 7 PIKNJAČ AjdinPIKNJAČ A. 7 5 AREFEV EgorAREFEV E. T10
A024 - 7 CORNELIUSSEN CatoCORNELIUSSEN C. 0 0 Walkover
A025 - 7 MRAZEK DavidMRAZEK D. 0 0 Walkover
A026 Mon, 15:00 7 TENK EnrikTENK E. 7 4 HAUGE PETTERSEN HenrikHAUGE P. T14
A027 - 7 URBAŃSKI MIchałURBAŃSKI M. 0 0 Walkover
A028 - 7 BRACIKA DusanBRACIKA D. 0 0 Walkover
A029 - 7 RADOVANOVIC AndrejRADOVANOVIC A. 0 0 Walkover
A030 - 7 LIALIN IhorLIALIN I. 0 0 Walkover
A031 Mon, 15:00 7 KASABOV AleksandarKASABOV A. 7 2 JAKOBIJS Niklāvs OtoJAKOBIJS N. T11
A032 - 7 PAUL DorianPAUL D. 0 0 Walkover

Winners Round 1

A033 Mon, 16:30 7 HANSEN Jonas-KvalsundHANSEN J. 7 6 REMEZ AliakseiREMEZ A. T13
A034 Mon, 16:30 7 FRANK MichalFRANK M. 4 7 HEEL FlorianHEEL F. T17
A035 Mon, 16:30 7 MARTINOLLI MoritzMARTINOLLI M. 3 7 MUSIL TobiasMUSIL T. T20
A036 Mon, 16:30 7 KOVALERCHIK ArseniiKOVALERCHIK A. 7 3 GULIĆ MarioGULIĆ M. T10
A037 Mon, 16:30 7 PALUYAN MikitaPALUYAN M. 6 7 HIRVENHEIMO EetuHIRVENHEIMO E. T16
A038 Mon, 16:30 7 NEUHAUSEN MoritzNEUHAUSEN M. 4 7 JAMORSKI OskarJAMORSKI O. T04
A039 Mon, 16:30 7 KNUEVER MitchelKNUEVER M. 6 7 EBERT ClemensEBERT C. T24
A040 Mon, 16:30 7 SCHRÖDER JoelSCHRÖDER J. 2 7 MONTANARI LucaMONTANARI L. T12
A041 Mon, 16:30 7 STENSROD Albert-RomanSTENSROD A. 3 7 KOBETS ValentynKOBETS V. T11
A042 Mon, 16:30 7 ARDA DavidARDA D. 6 7 SEVASTYANOV ArsenySEVASTYANOV A. T15
A043 Mon, 16:30 7 DÖRNER YumaDÖRNER Y. 2 7 KURAL SzymonKURAL S. T23
A044 Mon, 16:30 7 PIKNJAČ AjdinPIKNJAČ A. 5 7 CORNELIUSSEN CatoCORNELIUSSEN C. T19
A045 Mon, 16:30 7 MRAZEK DavidMRAZEK D. 5 7 TENK EnrikTENK E. T09
A046 Mon, 16:30 7 URBAŃSKI MIchałURBAŃSKI M. 7 0 BRACIKA DusanBRACIKA D. T08
A047 Mon, 16:30 7 RADOVANOVIC AndrejRADOVANOVIC A. 5 7 LIALIN IhorLIALIN I. T22
A048 Mon, 16:30 7 KASABOV AleksandarKASABOV A. 6 7 PAUL DorianPAUL D. T18

Losers Round 1

A049 - 7 Walkover 0 0 MRVA Kristian MRVA K.
A050 - 7 Walkover 0 0 Walkover
A051 - 7 Walkover 0 0 GANGFLØT Emil-AndreGANGFLØT E.
A052 - 7 ASTL SimonASTL S. 0 0 Walkover
A053 - 7 Walkover 0 0 MAIMRE GertMAIMRE G.
A054 - 7 Walkover 0 0 Walkover
A055 - 7 Walkover 0 0 Walkover
A056 - 7 TRHLIK AdamTRHLIK A. 0 0 Walkover
A057 - 7 Walkover 0 0 MADZAREVIC MilenkoMADZAREVIC M.
A058 - 7 Walkover 0 0 Walkover
A059 - 7 Walkover 0 0 Walkover
A060 - 7 AREFEV EgorAREFEV E. 0 0 Walkover
A061 - 7 Walkover 0 0 HAUGE PETTERSEN HenrikHAUGE P.
A062 - 7 Walkover 0 0 Walkover
A063 - 7 Walkover 0 0 Walkover
A064 - 7 JAKOBIJS Niklāvs OtoJAKOBIJS N. 0 0 Walkover

Losers Round 2

A065 Mon, 19:30 7 MRVA Kristian MRVA K. 7 0 KASABOV AleksandarKASABOV A. T09
A066 - 7 Walkover 0 0 RADOVANOVIC AndrejRADOVANOVIC A.
A067 Mon, 19:30 7 GANGFLØT Emil-AndreGANGFLØT E. 7 3 BRACIKA DusanBRACIKA D. T14
A068 Mon, 19:30 7 ASTL SimonASTL S. 7 3 MRAZEK DavidMRAZEK D. T23
A069 Mon, 19:30 7 MAIMRE GertMAIMRE G. 7 5 PIKNJAČ AjdinPIKNJAČ A. T03
A070 - 7 Walkover 0 0 DÖRNER YumaDÖRNER Y.
A071 - 7 Walkover 0 0 ARDA DavidARDA D.
A072 Mon, 19:30 7 TRHLIK AdamTRHLIK A. 5 7 STENSROD Albert-RomanSTENSROD A. T02
A073 Mon, 19:30 7 MADZAREVIC MilenkoMADZAREVIC M. 7 6 SCHRÖDER JoelSCHRÖDER J. T17
A074 - 7 Walkover 0 0 KNUEVER MitchelKNUEVER M.
A075 - 7 Walkover 0 0 NEUHAUSEN MoritzNEUHAUSEN M.
A076 Mon, 19:30 7 AREFEV EgorAREFEV E. 4 7 PALUYAN MikitaPALUYAN M. T04
A077 Mon, 19:30 7 HAUGE PETTERSEN HenrikHAUGE P. 3 7 GULIĆ MarioGULIĆ M. T13
A078 - 7 Walkover 0 0 MARTINOLLI MoritzMARTINOLLI M.
A079 - 7 Walkover 0 0 FRANK MichalFRANK M.
A080 Mon, 19:30 7 JAKOBIJS Niklāvs OtoJAKOBIJS N. 1 7 REMEZ AliakseiREMEZ A. T01

Losers Round 3

A089 Tue, 09:00 7 MRVA Kristian MRVA K. 7 4 RADOVANOVIC AndrejRADOVANOVIC A. T20
A090 Tue, 09:00 7 GANGFLØT Emil-AndreGANGFLØT E. 7 2 ASTL SimonASTL S. T16
A091 Tue, 09:00 7 MAIMRE GertMAIMRE G. 2 7 DÖRNER YumaDÖRNER Y. T23
A092 Tue, 09:00 7 ARDA DavidARDA D. 7 4 STENSROD Albert-RomanSTENSROD A. T17
A093 Tue, 09:00 7 MADZAREVIC MilenkoMADZAREVIC M. 5 7 KNUEVER MitchelKNUEVER M. T07
A094 Tue, 09:00 7 NEUHAUSEN MoritzNEUHAUSEN M. 7 6 PALUYAN MikitaPALUYAN M. T22
A095 Tue, 09:00 7 GULIĆ MarioGULIĆ M. 7 0 MARTINOLLI MoritzMARTINOLLI M. T19
A096 Tue, 09:00 7 FRANK MichalFRANK M. 2 7 REMEZ AliakseiREMEZ A. T21

Winners Qualification

A081 Tue, 09:00 7 HANSEN Jonas-KvalsundHANSEN J. 7 4 HEEL FlorianHEEL F. T18
A082 Tue, 09:00 7 MUSIL TobiasMUSIL T. 1 7 KOVALERCHIK ArseniiKOVALERCHIK A. T15
A083 Tue, 09:00 7 HIRVENHEIMO EetuHIRVENHEIMO E. 3 7 JAMORSKI OskarJAMORSKI O. T13
A084 Tue, 09:00 7 EBERT ClemensEBERT C. 7 6 MONTANARI LucaMONTANARI L. T24
A085 Tue, 09:00 7 KOBETS ValentynKOBETS V. 2 7 SEVASTYANOV ArsenySEVASTYANOV A. T10
A086 Tue, 09:00 7 KURAL SzymonKURAL S. 7 1 CORNELIUSSEN CatoCORNELIUSSEN C. T12
A087 Tue, 09:00 7 TENK EnrikTENK E. 5 7 URBAŃSKI MIchałURBAŃSKI M. T14
A088 Tue, 09:00 7 LIALIN IhorLIALIN I. 7 2 PAUL DorianPAUL D. T09

Losers Qualification

A097 Tue, 10:30 7 MRVA Kristian MRVA K. 6 7 HIRVENHEIMO EetuHIRVENHEIMO E. T09
A098 Tue, 10:30 7 GANGFLØT Emil-AndreGANGFLØT E. 7 2 MONTANARI LucaMONTANARI L. T18
A099 Tue, 10:30 7 DÖRNER YumaDÖRNER Y. 7 2 HEEL FlorianHEEL F. T24
A100 Tue, 10:30 7 ARDA DavidARDA D. 3 7 MUSIL TobiasMUSIL T. T08
A101 Tue, 10:30 7 KNUEVER MitchelKNUEVER M. 7 1 TENK EnrikTENK E. T05
A102 Tue, 10:30 7 NEUHAUSEN MoritzNEUHAUSEN M. 7 4 PAUL DorianPAUL D. T17
A103 Tue, 10:30 7 GULIĆ MarioGULIĆ M. 7 3 KOBETS ValentynKOBETS V. T10
A104 Tue, 10:30 7 REMEZ AliakseiREMEZ A. 7 5 CORNELIUSSEN CatoCORNELIUSSEN C. T23

SE - Last 16

SE01 Wed, 13:00 7 HANSEN Jonas-KvalsundHANSEN J. 6 7 DÖRNER YumaDÖRNER Y. T16
SE02 Wed, 13:00 7 KOVALERCHIK ArseniiKOVALERCHIK A. 3 7 GANGFLØT Emil-AndreGANGFLØT E. T10
SE03 Wed, 13:00 7 JAMORSKI OskarJAMORSKI O. 6 7 REMEZ AliakseiREMEZ A. T14
SE04 Wed, 13:00 7 EBERT ClemensEBERT C. 3 7 GULIĆ MarioGULIĆ M. T20
SE05 Wed, 13:00 7 SEVASTYANOV ArsenySEVASTYANOV A. 7 5 KNUEVER MitchelKNUEVER M. T17
SE06 Wed, 13:00 7 KURAL SzymonKURAL S. 4 7 NEUHAUSEN MoritzNEUHAUSEN M. T12
SE07 Wed, 13:00 7 URBAŃSKI MIchałURBAŃSKI M. 7 3 HIRVENHEIMO EetuHIRVENHEIMO E. T15
SE08 Wed, 13:00 7 LIALIN IhorLIALIN I. 7 4 MUSIL TobiasMUSIL T. T19

SE - Quarter Finals

SE09 Wed, 16:00 7 DÖRNER YumaDÖRNER Y. 3 7 GANGFLØT Emil-AndreGANGFLØT E. T04
SE10 Wed, 16:00 7 REMEZ AliakseiREMEZ A. 7 5 GULIĆ MarioGULIĆ M. T16
SE11 Wed, 16:00 7 SEVASTYANOV ArsenySEVASTYANOV A. 1 7 NEUHAUSEN MoritzNEUHAUSEN M. T02
SE12 Wed, 16:00 7 URBAŃSKI MIchałURBAŃSKI M. 4 7 LIALIN IhorLIALIN I. T24

SE - Semi Finals

SE13 Wed, 17:45 7 GANGFLØT Emil-AndreGANGFLØT E. 7 2 REMEZ AliakseiREMEZ A. T05
SE14 Wed, 17:45 7 NEUHAUSEN MoritzNEUHAUSEN M. 7 2 LIALIN IhorLIALIN I. T24

SE - Final

SE15 Wed, 19:30 7 GANGFLØT Emil-AndreGANGFLØT E. 7 4 NEUHAUSEN MoritzNEUHAUSEN M. T04