Menu

EPBF / Dynamic Billard European Championships Youth 2022 Petrich
EC U17 9-Ball

Draw & Results

Round 1

A001 - 7 GNADEBERG, Karl GNADEBERG, K 0 0 Walkover
A002 Mon, 09:00 7 VOGEL, Felix VOGEL, F 7 4 SZABO, Mark SZABO, M T08
A003 Mon, 09:00 7 BIASIO, Raphael BIASIO, R 4 7 SANDAKCHIEV, Vasil SANDAKCHIEV, V T09
A004 Mon, 09:00 7 GRADISNIK, David GRADISNIK, D 0 7 MOROZ, Mykola MOROZ, M T12
A005 Mon, 09:00 7 HADZIBAJRIC, Nidal HADZIBAJRIC, N 7 6 KARAC, Bugra KARAC, B T04
A006 Mon, 09:00 7 SILANTJEVAS, Jokubas SILANTJEVAS, J 7 1 CIN, Eray CIN, E T14
A007 Mon, 09:00 7 ÖNGÖREN, Mehmet Aydin ÖNGÖREN, M 4 7 DERE, Efe DERE, E T16
A008 - 7 BERG, Didrik Voga BERG, D 0 0 Walkover
A009 - 7 HAEGMANS, Sonny HAEGMANS, S 0 0 Walkover
A010 Mon, 09:00 7 GORSKI, Tomasz GORSKI, T 7 0 TSANEV, Petar TSANEV, P T01
A011 Mon, 09:00 7 RUDENKO, Ivan RUDENKO, I 7 3 RIEGLER, Julian RIEGLER, J T11
A012 Mon, 09:00 7 PAVLINJEK, Svit PAVLINJEK, S 7 1 GRIGOROV, Konstantin GRIGOROV, K T17
A013 Mon, 09:00 7 TEITTINEN, Juho TEITTINEN, J 7 6 MAIMRE, Revo MAIMRE, R T07
A014 Mon, 09:00 7 HIETAMIES, Sasu HIETAMIES, S 7 5 BUGARSKI, Luka BUGARSKI, L T21
A015 Mon, 09:00 7 ÖZKUTAYLI, Efe ÖZKUTAYLI, E 7 2 KARASLAAN, Ahmet-Efekan KARASLAAN, A T13
A016 - 7 LAIKRE, Walter LAIKRE, W 0 0 Walkover
A017 - 7 KOSTIC, Lazar KOSTIC, L 0 0 Walkover
A018 Mon, 09:00 7 SWADZBA, Adam SWADZBA, A 4 7 VAN BERKEL, Mika VAN B T19
A019 Mon, 09:00 7 HYBLER, Alessio HYBLER, A 7 6 SCHLEINDLER, Markus SCHLEINDLER, M T10
A020 Mon, 09:00 7 KONT, Sander KONT, S 7 0 GEITZE, Laurenz GEITZE, L T18
A021 Mon, 09:00 7 PETTERSEN, Robin-Hauge PETTERSEN, R 7 3 BÄTSCHER, Levin BÄTSCHER, L T05
A022 Mon, 09:00 7 NEDOKLAN, Marko NEDOKLAN, M 6 7 ATILA, Seymen ATILA, S T06
A023 Mon, 09:00 7 BADOVINAC, Maj BADOVINAC, M 3 7 BOZTUNA, Ali BOZTUNA, A T20
A024 - 7 SINI, Davide SINI, D 0 0 Walkover
A025 - 7 WIECH, Michał WIECH, M 0 0 Walkover
A026 Mon, 09:00 7 VLK, Matous VLK, M 7 6 BLAZ, Rus BLAZ, R T15
A027 Mon, 10:30 7 BENKO, Maks BENKO, M 7 2 IVANOV, Konstantyn IVANOV, K T19
A028 Mon, 10:30 7 BÜCHEL, Felix BÜCHEL, F 7 4 MAMMADOV, Adalat MAMMADOV, A T13
A029 Mon, 10:30 7 HOMZA, Dominik HOMZA, D 7 1 GOUZIEN, Yann GOUZIEN, Y T14
A030 Mon, 10:30 7 STEFANSSON, Hlynur STEFANSSON, H 7 4 BRENKO, Oleksandr BRENKO, O T04
A031 Mon, 10:30 7 ROMPPANEN, Riku ROMPPANEN, R 7 3 GJURCHINOVSKI, Andrej GJURCHINOVSKI, A T11
A032 - 7 NARVOLA, Jori NARVOLA, J 0 0 Walkover

Losers Round 1

A049 - 7 Walkover 0 0 SZABO, Mark SZABO, M
A050 Tue, 09:00 7 BIASIO, Raphael BIASIO, R 7 6 GRADISNIK, David GRADISNIK, D T19
A051 Tue, 09:00 7 KARAC, Bugra KARAC, B 2 7 CIN, Eray CIN, E T20
A052 - 7 ÖNGÖREN, Mehmet Aydin ÖNGÖREN, M 0 0 Walkover
A053 - 7 Walkover 0 0 TSANEV, Petar TSANEV, P
A054 Tue, 09:00 7 RIEGLER, Julian RIEGLER, J 6 7 GRIGOROV, Konstantin GRIGOROV, K T01
A055 Tue, 09:00 7 MAIMRE, Revo MAIMRE, R 7 6 BUGARSKI, Luka BUGARSKI, L T17
A056 - 7 KARASLAAN, Ahmet-Efekan KARASLAAN, A 0 0 Walkover
A057 - 7 Walkover 0 0 SWADZBA, Adam SWADZBA, A
A058 Tue, 09:00 7 SCHLEINDLER, Markus SCHLEINDLER, M 7 5 GEITZE, Laurenz GEITZE, L T18
A059 Tue, 09:00 7 BÄTSCHER, Levin BÄTSCHER, L 7 2 NEDOKLAN, Marko NEDOKLAN, M T14
A060 - 7 BADOVINAC, Maj BADOVINAC, M 0 0 Walkover
A061 - 7 Walkover 0 0 BLAZ, Rus BLAZ, R
A062 Tue, 09:00 7 IVANOV, Konstantyn IVANOV, K 7 2 MAMMADOV, Adalat MAMMADOV, A T05
A063 Tue, 09:00 7 GOUZIEN, Yann GOUZIEN, Y 7 3 BRENKO, Oleksandr BRENKO, O T03
A064 - 7 GJURCHINOVSKI, Andrej GJURCHINOVSKI, A 0 0 Walkover

Winners Qualification

A033 Mon, 12:00 7 GNADEBERG, Karl GNADEBERG, K 7 6 VOGEL, Felix VOGEL, F T10
A034 Mon, 12:00 7 SANDAKCHIEV, Vasil SANDAKCHIEV, V 0 7 MOROZ, Mykola MOROZ, M T01
A035 Mon, 12:00 7 HADZIBAJRIC, Nidal HADZIBAJRIC, N 3 7 SILANTJEVAS, Jokubas SILANTJEVAS, J T06
A036 Mon, 12:00 7 DERE, Efe DERE, E 6 7 BERG, Didrik Voga BERG, D T09
A037 Mon, 12:00 7 HAEGMANS, Sonny HAEGMANS, S 7 5 GORSKI, Tomasz GORSKI, T T17
A038 Mon, 12:00 7 RUDENKO, Ivan RUDENKO, I 7 4 PAVLINJEK, Svit PAVLINJEK, S T18
A039 Mon, 12:00 7 TEITTINEN, Juho TEITTINEN, J 7 3 HIETAMIES, Sasu HIETAMIES, S T24
A040 Mon, 12:00 7 ÖZKUTAYLI, Efe ÖZKUTAYLI, E 2 7 LAIKRE, Walter LAIKRE, W T19
A041 Mon, 12:00 7 KOSTIC, Lazar KOSTIC, L 7 6 VAN BERKEL, Mika VAN B T20
A042 Mon, 12:00 7 HYBLER, Alessio HYBLER, A 7 4 KONT, Sander KONT, S T22
A043 Mon, 12:00 7 PETTERSEN, Robin-Hauge PETTERSEN, R 7 4 ATILA, Seymen ATILA, S T12
A044 Mon, 12:00 7 BOZTUNA, Ali BOZTUNA, A 0 7 SINI, Davide SINI, D T13
A045 Mon, 12:00 7 WIECH, Michał WIECH, M 7 0 VLK, Matous VLK, M T16
A046 Mon, 12:00 7 BENKO, Maks BENKO, M 7 3 BÜCHEL, Felix BÜCHEL, F T05
A047 Mon, 12:00 7 HOMZA, Dominik HOMZA, D 6 7 STEFANSSON, Hlynur STEFANSSON, H T15
A048 Mon, 12:00 7 ROMPPANEN, Riku ROMPPANEN, R 7 0 NARVOLA, Jori NARVOLA, J T08

Losers Qualification

A065 Tue, 10:30 7 SZABO, Mark SZABO, M 0 7 NARVOLA, Jori NARVOLA, J T08
A066 Tue, 10:30 7 BIASIO, Raphael BIASIO, R 5 7 HOMZA, Dominik HOMZA, D T19
A067 Tue, 10:30 7 CIN, Eray CIN, E 7 2 BÜCHEL, Felix BÜCHEL, F T23
A068 Tue, 10:30 7 ÖNGÖREN, Mehmet Aydin ÖNGÖREN, M 3 7 VLK, Matous VLK, M T17
A069 Tue, 10:30 7 TSANEV, Petar TSANEV, P 0 7 BOZTUNA, Ali BOZTUNA, A T20
A070 Tue, 10:30 7 GRIGOROV, Konstantin GRIGOROV, K 7 5 ATILA, Seymen ATILA, S T13
A071 Tue, 10:30 7 MAIMRE, Revo MAIMRE, R 5 7 KONT, Sander KONT, S T21
A072 Tue, 10:30 7 KARASLAAN, Ahmet-Efekan KARASLAAN, A 0 7 VAN BERKEL, Mika VAN B T24
A073 Tue, 10:30 7 SWADZBA, Adam SWADZBA, A 2 7 ÖZKUTAYLI, Efe ÖZKUTAYLI, E T02
A074 Tue, 10:30 7 SCHLEINDLER, Markus SCHLEINDLER, M 4 7 HIETAMIES, Sasu HIETAMIES, S T16
A075 Tue, 10:30 7 BÄTSCHER, Levin BÄTSCHER, L 5 7 PAVLINJEK, Svit PAVLINJEK, S T18
A076 Tue, 10:30 7 BADOVINAC, Maj BADOVINAC, M 7 5 GORSKI, Tomasz GORSKI, T T15
A077 Tue, 10:30 7 BLAZ, Rus BLAZ, R 7 6 DERE, Efe DERE, E T14
A078 Tue, 10:30 7 IVANOV, Konstantyn IVANOV, K 6 7 HADZIBAJRIC, Nidal HADZIBAJRIC, N T22
A079 Tue, 10:30 7 GOUZIEN, Yann GOUZIEN, Y 4 7 SANDAKCHIEV, Vasil SANDAKCHIEV, V T01
A080 Tue, 10:30 7 GJURCHINOVSKI, Andrej GJURCHINOVSKI, A 2 7 VOGEL, Felix VOGEL, F T07

SE - Last 32

SE01 Tue, 13:30 7 GNADEBERG, Karl GNADEBERG, K 7 4 VAN BERKEL, Mika VAN B T20
SE02 Tue, 13:30 7 MOROZ, Mykola MOROZ, M 7 3 HOMZA, Dominik HOMZA, D T21
SE03 Tue, 13:30 7 SILANTJEVAS, Jokubas SILANTJEVAS, J 7 2 SANDAKCHIEV, Vasil SANDAKCHIEV, V T01
SE04 Tue, 13:30 7 BERG, Didrik Voga BERG, D 7 3 HADZIBAJRIC, Nidal HADZIBAJRIC, N T12
SE05 Tue, 13:30 7 HAEGMANS, Sonny HAEGMANS, S 7 3 BOZTUNA, Ali BOZTUNA, A T22
SE06 Tue, 13:30 7 RUDENKO, Ivan RUDENKO, I 3 7 VOGEL, Felix VOGEL, F T16
SE07 Tue, 13:30 7 TEITTINEN, Juho TEITTINEN, J 7 2 PAVLINJEK, Svit PAVLINJEK, S T18
SE08 Tue, 13:30 7 LAIKRE, Walter LAIKRE, W 7 2 GRIGOROV, Konstantin GRIGOROV, K T02
SE09 Tue, 13:30 7 KOSTIC, Lazar KOSTIC, L 7 4 BADOVINAC, Maj BADOVINAC, M T15
SE10 Tue, 13:30 7 HYBLER, Alessio HYBLER, A 7 2 BLAZ, Rus BLAZ, R T24
SE11 Tue, 13:30 7 PETTERSEN, Robin-Hauge PETTERSEN, R 7 5 VLK, Matous VLK, M T14
SE12 Tue, 13:30 7 SINI, Davide SINI, D 7 4 KONT, Sander KONT, S T13
SE13 Tue, 13:30 7 WIECH, Michał WIECH, M 4 7 ÖZKUTAYLI, Efe ÖZKUTAYLI, E T05
SE14 Tue, 13:30 7 BENKO, Maks BENKO, M 6 7 HIETAMIES, Sasu HIETAMIES, S T23
SE15 Tue, 13:30 7 STEFANSSON, Hlynur STEFANSSON, H 0 7 NARVOLA, Jori NARVOLA, J T17
SE16 Tue, 13:30 7 ROMPPANEN, Riku ROMPPANEN, R 7 3 CIN, Eray CIN, E T19

SE - Last 16

SE17 Tue, 15:00 7 GNADEBERG, Karl GNADEBERG, K 7 6 MOROZ, Mykola MOROZ, M T21
SE18 Tue, 15:00 7 SILANTJEVAS, Jokubas SILANTJEVAS, J 7 3 BERG, Didrik Voga BERG, D T09
SE19 Tue, 15:00 7 HAEGMANS, Sonny HAEGMANS, S 7 3 VOGEL, Felix VOGEL, F T08
SE20 Tue, 15:00 7 TEITTINEN, Juho TEITTINEN, J 7 3 LAIKRE, Walter LAIKRE, W T22
SE21 Tue, 15:00 7 KOSTIC, Lazar KOSTIC, L 6 7 HYBLER, Alessio HYBLER, A T18
SE22 Tue, 15:00 7 PETTERSEN, Robin-Hauge PETTERSEN, R 7 3 SINI, Davide SINI, D T23
SE23 Tue, 15:00 7 ÖZKUTAYLI, Efe ÖZKUTAYLI, E 7 6 HIETAMIES, Sasu HIETAMIES, S T14
SE24 Tue, 15:00 7 NARVOLA, Jori NARVOLA, J 1 7 ROMPPANEN, Riku ROMPPANEN, R T02

SE - Quarter Finals

SE25 Wed, 09:00 7 GNADEBERG, Karl GNADEBERG, K 7 5 SILANTJEVAS, Jokubas SILANTJEVAS, J T01
SE26 Wed, 09:00 7 HAEGMANS, Sonny HAEGMANS, S 3 7 TEITTINEN, Juho TEITTINEN, J T02
SE27 Wed, 09:00 7 HYBLER, Alessio HYBLER, A 7 4 PETTERSEN, Robin-Hauge PETTERSEN, R T17
SE28 Wed, 09:00 7 ÖZKUTAYLI, Efe ÖZKUTAYLI, E 1 7 ROMPPANEN, Riku ROMPPANEN, R T16

SE - Semi Finals

SE29 Wed, 10:30 7 GNADEBERG, Karl GNADEBERG, K 7 6 TEITTINEN, Juho TEITTINEN, J T06
SE30 Wed, 10:30 7 HYBLER, Alessio HYBLER, A 0 7 ROMPPANEN, Riku ROMPPANEN, R T04

SE - Final

SE31 Wed, 12:00 7 GNADEBERG, Karl GNADEBERG, K 7 6 ROMPPANEN, Riku ROMPPANEN, R T02