Main Menu
Tournament Menu

EPBF / Dynamic Billard European Championships Youth 2021 Laško
U19 9-Ball

Draw & Results

Round 1

A001 - MADZAREVIC MilenkoMADZAREVIC M.
0
0
Walkover
A002 Fri, 09:00 TENK EnrikTENK E.
8
5
ASTL SimonASTL S. T11
A003 - KNUEVER MitchelKNUEVER M.
0
0
Walkover
A004 - MUSIL TobiasMUSIL T.
0
0
Walkover
A005 - PALUYAN MikitaPALUYAN M.
0
0
Walkover
A006 Fri, 09:00 KURAL SzymonKURAL S.
8
4
MRVA Kristian MRVA K. T22
A007 Fri, 09:00 TRHLIK AdamTRHLIK A.
4
8
PIKNJAČ AjdinPIKNJAČ A. T08
A008 - CORNELIUSSEN CatoCORNELIUSSEN C.
0
0
Walkover
A009 - JAKOBIJS NiklavsJAKOBIJS N.
0
0
Walkover
A010 Fri, 09:00 RADICS RolandRADICS R.
8
3
PETTERSEN Henrik HaugePETTERSEN H. T24
A011 - LIALIN IhorLIALIN I.
0
0
Walkover
A012 - KASABOV AleksandarKASABOV A.
0
0
Walkover
A013 - MAIMRE GertMAIMRE G.
0
0
Walkover
A014 - MARTINOLLI MoritzMARTINOLLI M.
0
0
Walkover
A015 Fri, 09:00 HANSEN Jonas-KvalsundHANSEN J.
8
4
KOVALERCHIK ArseniiKOVALERCHIK A. T20
A016 - BRACIKA DusanBRACIKA D.
0
0
Walkover
A017 - NEUHAUSEN MoritzNEUHAUSEN M.
0
0
Walkover
A018 Fri, 09:00 GANGFLØT Emil-AndreGANGFLØT E.
8
6
REMEZ AliakseiREMEZ A. T03
A019 - SCHRÖDER JoelSCHRÖDER J.
0
0
Walkover
A020 - KOBETS ValentynKOBETS V.
0
0
Walkover
A021 - GULIC MarioGULIC M.
0
0
Walkover
A022 - SEVASTYANOV ArsenySEVASTYANOV A.
0
0
Walkover
A023 Fri, 09:00 ARDA DavidARDA D.
8
7
MRAZEK DavidMRAZEK D. T14
A024 - EBERT ClemensEBERT C.
0
0
Walkover
A025 - AREFEV EgorAREFEV E.
0
0
Walkover
A026 Fri, 09:00 HEEL FlorianHEEL F.
2
8
DÖRNER YumaDÖRNER Y. T13
A027 Fri, 09:00 FRANK MichalFRANK M.
8
4
RADOVANOVIC AndrejRADOVANOVIC A. T23
A028 - STENSROD Albert-RomanSTENSROD A.
0
0
Walkover
A029 - HIRVENHEIMO EetuHIRVENHEIMO E.
0
0
Walkover
A030 - JAMORSKI OskarJAMORSKI O.
0
0
Walkover
A031 Fri, 09:00 PAUL DorianPAUL D.
3
8
MONTANARI LucaMONTANARI L. T06
A032 - URBAŃSKI MIchałURBAŃSKI M.
0
0
Walkover

Winners Round 1

A033 Fri, 10:30 MADZAREVIC MilenkoMADZAREVIC M.
5
8
TENK EnrikTENK E. T05
A034 Fri, 10:30 KNUEVER MitchelKNUEVER M.
8
0
MUSIL TobiasMUSIL T. T04
A035 Fri, 10:30 PALUYAN MikitaPALUYAN M.
5
8
KURAL SzymonKURAL S. T02
A036 Fri, 10:30 PIKNJAČ AjdinPIKNJAČ A.
8
2
CORNELIUSSEN CatoCORNELIUSSEN C. T20
A037 Fri, 12:00 JAKOBIJS NiklavsJAKOBIJS N.
2
8
RADICS RolandRADICS R. T20
A038 Fri, 12:00 LIALIN IhorLIALIN I.
6
8
KASABOV AleksandarKASABOV A. T19
A039 Fri, 12:00 MAIMRE GertMAIMRE G.
8
0
MARTINOLLI MoritzMARTINOLLI M. T17
A040 Fri, 12:00 HANSEN Jonas-KvalsundHANSEN J.
8
7
BRACIKA DusanBRACIKA D. T24
A041 Fri, 12:00 NEUHAUSEN MoritzNEUHAUSEN M.
8
2
GANGFLØT Emil-AndreGANGFLØT E. T13
A042 Fri, 12:00 SCHRÖDER JoelSCHRÖDER J.
8
3
KOBETS ValentynKOBETS V. T04
A043 Fri, 12:00 GULIC MarioGULIC M.
8
4
SEVASTYANOV ArsenySEVASTYANOV A. T01
A044 Fri, 12:00 ARDA DavidARDA D.
8
6
EBERT ClemensEBERT C. T02
A045 Fri, 12:00 AREFEV EgorAREFEV E.
0
8
DÖRNER YumaDÖRNER Y. T15
A046 Fri, 12:00 FRANK MichalFRANK M.
2
8
STENSROD Albert-RomanSTENSROD A. T12
A047 Fri, 12:00 HIRVENHEIMO EetuHIRVENHEIMO E.
6
8
JAMORSKI OskarJAMORSKI O. T10
A048 Fri, 12:00 MONTANARI LucaMONTANARI L.
7
8
URBAŃSKI MIchałURBAŃSKI M. T16

Losers Round 1

A049 - Walkover
0
0
ASTL SimonASTL S.
A050 - Walkover
0
0
Walkover
A051 - Walkover
0
0
MRVA Kristian MRVA K.
A052 - TRHLIK AdamTRHLIK A.
0
0
Walkover
A053 - Walkover
0
0
PETTERSEN Henrik HaugePETTERSEN H.
A054 - Walkover
0
0
Walkover
A055 - Walkover
0
0
Walkover
A056 - KOVALERCHIK ArseniiKOVALERCHIK A.
0
0
Walkover
A057 - Walkover
0
0
REMEZ AliakseiREMEZ A.
A058 - Walkover
0
0
Walkover
A059 - Walkover
0
0
Walkover
A060 - MRAZEK DavidMRAZEK D.
0
0
Walkover
A061 - Walkover
0
0
HEEL FlorianHEEL F.
A062 - RADOVANOVIC AndrejRADOVANOVIC A.
0
0
Walkover
A063 - Walkover
0
0
Walkover
A064 - PAUL DorianPAUL D.
0
0
Walkover

Losers Round 2

A065 Sat, 09:00 ASTL SimonASTL S.
7
8
MONTANARI LucaMONTANARI L. T11
A066 - Walkover
0
0
HIRVENHEIMO EetuHIRVENHEIMO E.
A067 Sat, 09:00 MRVA Kristian MRVA K.
8
7
FRANK MichalFRANK M. T17
A068 Sat, 09:00 TRHLIK AdamTRHLIK A.
5
8
AREFEV EgorAREFEV E. T21
A069 Sat, 09:00 PETTERSEN Henrik HaugePETTERSEN H.
5
8
EBERT ClemensEBERT C. T09
A070 - Walkover
0
0
SEVASTYANOV ArsenySEVASTYANOV A.
A071 - Walkover
0
0
KOBETS ValentynKOBETS V.
A072 Sat, 09:00 KOVALERCHIK ArseniiKOVALERCHIK A.
8
3
GANGFLØT Emil-AndreGANGFLØT E. T23
A073 Sat, 09:00 REMEZ AliakseiREMEZ A.
8
6
BRACIKA DusanBRACIKA D. T16
A074 - Walkover
0
0
MARTINOLLI MoritzMARTINOLLI M.
A075 - Walkover
0
0
LIALIN IhorLIALIN I.
A076 Sat, 09:00 MRAZEK DavidMRAZEK D.
8
2
JAKOBIJS NiklavsJAKOBIJS N. T13
A077 Sat, 09:00 HEEL FlorianHEEL F.
8
3
CORNELIUSSEN CatoCORNELIUSSEN C. T12
A078 Sat, 09:00 RADOVANOVIC AndrejRADOVANOVIC A.
5
8
PALUYAN MikitaPALUYAN M. T22
A079 - Walkover
0
0
MUSIL TobiasMUSIL T.
A080 Sat, 09:00 PAUL DorianPAUL D.
7
8
MADZAREVIC MilenkoMADZAREVIC M. T04

Losers Round 3

A089 Sat, 10:30 MONTANARI LucaMONTANARI L.
8
4
HIRVENHEIMO EetuHIRVENHEIMO E. T16
A090 Sat, 10:30 MRVA Kristian MRVA K.
8
7
AREFEV EgorAREFEV E. T05
A091 Sat, 10:30 EBERT ClemensEBERT C.
4
8
SEVASTYANOV ArsenySEVASTYANOV A. T04
A092 Sat, 10:30 KOBETS ValentynKOBETS V.
4
8
KOVALERCHIK ArseniiKOVALERCHIK A. T21
A093 Sat, 10:30 REMEZ AliakseiREMEZ A.
8
0
MARTINOLLI MoritzMARTINOLLI M. T17
A094 Sat, 10:30 LIALIN IhorLIALIN I.
8
6
MRAZEK DavidMRAZEK D. T08
A095 Sat, 10:30 HEEL FlorianHEEL F.
3
8
PALUYAN MikitaPALUYAN M. T19
A096 Sat, 10:30 MUSIL TobiasMUSIL T.
6
8
MADZAREVIC MilenkoMADZAREVIC M. T11

Winners Qualification

A081 Sat, 10:30 TENK EnrikTENK E.
7
8
KNUEVER MitchelKNUEVER M. T09
A082 Sat, 10:30 KURAL SzymonKURAL S.
3
8
PIKNJAČ AjdinPIKNJAČ A. T24
A083 Sat, 10:30 RADICS RolandRADICS R.
8
6
KASABOV AleksandarKASABOV A. T02
A084 Sat, 10:30 MAIMRE GertMAIMRE G.
8
4
HANSEN Jonas-KvalsundHANSEN J. T03
A085 Sat, 10:30 NEUHAUSEN MoritzNEUHAUSEN M.
8
2
SCHRÖDER JoelSCHRÖDER J. T10
A086 Sat, 10:30 GULIC MarioGULIC M.
8
5
ARDA DavidARDA D. T22
A087 Sat, 10:30 DÖRNER YumaDÖRNER Y.
8
5
STENSROD Albert-RomanSTENSROD A. T23
A088 Sat, 10:30 JAMORSKI OskarJAMORSKI O.
8
4
URBAŃSKI MIchałURBAŃSKI M. T20

Losers Qualification

A097 Sat, 12:00 MONTANARI LucaMONTANARI L.
8
5
KASABOV AleksandarKASABOV A. T14
A098 Sat, 12:00 MRVA Kristian MRVA K.
8
0
HANSEN Jonas-KvalsundHANSEN J. T23
A099 Sat, 12:00 SEVASTYANOV ArsenySEVASTYANOV A.
8
0
TENK EnrikTENK E. T12
A100 Sat, 12:00 KOVALERCHIK ArseniiKOVALERCHIK A.
2
8
KURAL SzymonKURAL S. T22
A101 Sat, 12:00 REMEZ AliakseiREMEZ A.
5
8
STENSROD Albert-RomanSTENSROD A. T24
A102 Sat, 12:00 LIALIN IhorLIALIN I.
7
8
URBAŃSKI MIchałURBAŃSKI M. T18
A103 Sat, 12:00 PALUYAN MikitaPALUYAN M.
8
4
SCHRÖDER JoelSCHRÖDER J. T01
A104 Sat, 12:00 MADZAREVIC MilenkoMADZAREVIC M.
7
8
ARDA DavidARDA D. T21

SE - Last 16

SE01 Sat, 17:30 KNUEVER MitchelKNUEVER M.
7
8
PALUYAN MikitaPALUYAN M. T19
SE02 Sat, 17:30 PIKNJAČ AjdinPIKNJAČ A.
8
2
MONTANARI LucaMONTANARI L. T20
SE03 Sat, 17:30 RADICS RolandRADICS R.
6
8
ARDA DavidARDA D. T10
SE04 Sat, 17:30 MAIMRE GertMAIMRE G.
8
4
STENSROD Albert-RomanSTENSROD A. T04
SE05 Sat, 17:30 NEUHAUSEN MoritzNEUHAUSEN M.
8
4
SEVASTYANOV ArsenySEVASTYANOV A. T05
SE06 Sat, 17:30 GULIC MarioGULIC M.
5
8
KURAL SzymonKURAL S. T06
SE07 Sat, 17:30 DÖRNER YumaDÖRNER Y.
8
2
URBAŃSKI MIchałURBAŃSKI M. T07
SE08 Sat, 17:30 JAMORSKI OskarJAMORSKI O.
8
4
MRVA Kristian MRVA K. T03

SE - Quarter Finals

SE09 Sun, 09:00 PALUYAN MikitaPALUYAN M.
8
6
PIKNJAČ AjdinPIKNJAČ A. T08
SE10 Sun, 09:00 ARDA DavidARDA D.
3
8
MAIMRE GertMAIMRE G. T21
SE11 Sun, 09:00 NEUHAUSEN MoritzNEUHAUSEN M.
6
8
KURAL SzymonKURAL S. T01
SE12 Sun, 09:00 DÖRNER YumaDÖRNER Y.
4
8
JAMORSKI OskarJAMORSKI O. T24

SE - Semi Finals

SE13 Sun, 10:30 PALUYAN MikitaPALUYAN M.
8
2
MAIMRE GertMAIMRE G. T01
SE14 Sun, 10:30 KURAL SzymonKURAL S.
3
8
JAMORSKI OskarJAMORSKI O. T02

SE - Final

SE15 Sun, 12:00 PALUYAN MikitaPALUYAN M.
8
6
JAMORSKI OskarJAMORSKI O. T01