Menu

Euro Tour - Antalya Open

Draw & Results

Round 1

A001 Thu, 12:00 7 TKACH, Kristina TKACH, K 7 0 YALMAN, Ayca YALMAN, A T09
A002 Thu, 12:00 7 SARAC, Bojana SARAC, B 7 4 GULEIKOVA, Aleksandra GULEIKOVA, A T13
A003 Thu, 12:00 7 KHMELEVSKAYA, Ekaterina KHMELEVSKAYA, E DIS 0 ZABEK, Monika ZABEK, M
A004 Thu, 12:00 7 FRANCO, Vania FRANCO, V 7 2 MIKKELSEN, Helene Krogsgaard MIKKELSEN, H T10
A005 Thu, 13:30 7 FEFILOVA, Margarita FEFILOVA, M 7 3 RADEMAKERS, Tamara RADEMAKERS, T T09
A006 Thu, 13:30 7 ROCHA, Sara ROCHA, S 7 1 GHAFFARI, Alara GHAFFARI, A T12
A007 Thu, 13:30 7 MARGETA, Monika MARGETA, M 7 4 KANATLAR, Elçin KANATLAR, E T14
A008 Thu, 13:30 7 GRADISNIK, Ana GRADISNIK, A 7 1 TORVUND, Nina TORVUND, N T11
A009 Thu, 15:00 7 SÜßENGUTH, Melanie SÜßENGUTH, M 7 4 VERHAREN, Tara VERHAREN, T T13
A010 Thu, 15:00 7 KHODJAEVA, Kamila KHODJAEVA, K 7 4 PIJPERS, Lynn PIJPERS, L T12
A011 Thu, 15:00 7 HUBRTOVA, Veronika HUBRTOVA, V 5 7 RIEGLER, Anna RIEGLER, A T11
A012 Thu, 15:00 7 VOGELMANN, Tina VOGELMANN, T 7 2 KHODJAEVA, Diana KHODJAEVA, D T09
A013 Thu, 16:30 7 ZLATEVA, Kristina ZLATEVA, K 7 2 DZUSKAEVA, Aleksandra DZUSKAEVA, A T10
A014 Thu, 16:30 7 ROHMER, Nathalie ROHMER, N 2 7 MATAS, Amalia MATAS, A T13
A015 Thu, 16:30 7 IVANOVSKAIA, Veronika IVANOVSKAIA, V 1 7 KIBAROGLU, Eylul KIBAROGLU, E T09
A016 Thu, 16:30 7 ZALEWSKA, Oliwia ZALEWSKA, O 6 7 QIU, Elise QIU, E T14

Winners Round 1

A017 Thu, 19:30 7 TKACH, Kristina TKACH, K 7 5 SARAC, Bojana SARAC, B T11
A018 Thu, 19:30 7 ZABEK, Monika ZABEK, M 7 3 FRANCO, Vania FRANCO, V T14
A019 Thu, 21:00 7 FEFILOVA, Margarita FEFILOVA, M 6 7 ROCHA, Sara ROCHA, S T09
A020 Thu, 21:00 7 MARGETA, Monika MARGETA, M 4 7 GRADISNIK, Ana GRADISNIK, A T13
A021 Thu, 21:00 7 SÜßENGUTH, Melanie SÜßENGUTH, M 6 7 KHODJAEVA, Kamila KHODJAEVA, K T14
A022 Thu, 21:00 7 RIEGLER, Anna RIEGLER, A 7 6 VOGELMANN, Tina VOGELMANN, T T12
A023 Thu, 21:00 7 ZLATEVA, Kristina ZLATEVA, K 7 6 MATAS, Amalia MATAS, A T22
A024 Thu, 21:00 7 KIBAROGLU, Eylul KIBAROGLU, E 7 0 QIU, Elise QIU, E T11

Losers Round 1

A025 Thu, 22:30 7 YALMAN, Ayca YALMAN, A 0 7 GULEIKOVA, Aleksandra GULEIKOVA, A T11
A026 Thu, 22:30 7 Walkover 0 0 MIKKELSEN, Helene Krogsgaard MIKKELSEN, H
A027 Thu, 22:30 7 RADEMAKERS, Tamara RADEMAKERS, T 7 5 GHAFFARI, Alara GHAFFARI, A T22
A028 Thu, 22:30 7 KANATLAR, Elçin KANATLAR, E 6 7 TORVUND, Nina TORVUND, N T13
A029 Fri, 09:00 7 VERHAREN, Tara VERHAREN, T 4 7 PIJPERS, Lynn PIJPERS, L T11
A030 Fri, 09:00 7 HUBRTOVA, Veronika HUBRTOVA, V 3 7 KHODJAEVA, Diana KHODJAEVA, D T10
A031 Fri, 09:00 7 DZUSKAEVA, Aleksandra DZUSKAEVA, A 7 6 ROHMER, Nathalie ROHMER, N T09
A032 Fri, 09:00 7 IVANOVSKAIA, Veronika IVANOVSKAIA, V 6 7 ZALEWSKA, Oliwia ZALEWSKA, O T12

Losers Round 2

A033 Fri, 10:30 7 GULEIKOVA, Aleksandra GULEIKOVA, A 7 4 QIU, Elise QIU, E T11
A034 Fri, 10:30 7 MIKKELSEN, Helene Krogsgaard MIKKELSEN, H 1 7 MATAS, Amalia MATAS, A T12
A035 Fri, 10:30 7 RADEMAKERS, Tamara RADEMAKERS, T 5 7 VOGELMANN, Tina VOGELMANN, T T20
A036 Fri, 10:30 7 TORVUND, Nina TORVUND, N 1 7 SÜßENGUTH, Melanie SÜßENGUTH, M T10
A037 Fri, 12:00 7 PIJPERS, Lynn PIJPERS, L 4 7 MARGETA, Monika MARGETA, M T12
A038 Fri, 12:00 7 KHODJAEVA, Diana KHODJAEVA, D 7 6 FEFILOVA, Margarita FEFILOVA, M T11
A039 Fri, 12:00 7 DZUSKAEVA, Aleksandra DZUSKAEVA, A 2 7 FRANCO, Vania FRANCO, V T10
A040 Fri, 12:00 7 ZALEWSKA, Oliwia ZALEWSKA, O 7 5 SARAC, Bojana SARAC, B T09

Losers Round 3

A045 Fri, 15:00 7 GULEIKOVA, Aleksandra GULEIKOVA, A 5 7 MATAS, Amalia MATAS, A T05
A046 Fri, 15:00 7 VOGELMANN, Tina VOGELMANN, T 7 2 SÜßENGUTH, Melanie SÜßENGUTH, M T19
A047 Fri, 15:00 7 MARGETA, Monika MARGETA, M 5 7 KHODJAEVA, Diana KHODJAEVA, D T10
A048 Fri, 15:00 7 FRANCO, Vania FRANCO, V 0 7 ZALEWSKA, Oliwia ZALEWSKA, O T12

Winners Qualification

A041 Fri, 13:30 7 TKACH, Kristina TKACH, K 7 5 ZABEK, Monika ZABEK, M T12
A042 Fri, 13:30 7 ROCHA, Sara ROCHA, S 5 7 GRADISNIK, Ana GRADISNIK, A T06
A043 Fri, 13:30 7 KHODJAEVA, Kamila KHODJAEVA, K 7 4 RIEGLER, Anna RIEGLER, A T19
A044 Fri, 13:30 7 ZLATEVA, Kristina ZLATEVA, K 1 7 KIBAROGLU, Eylul KIBAROGLU, E T05

Losers Qualification

A049 Fri, 16:30 7 MATAS, Amalia MATAS, A 7 2 ROCHA, Sara ROCHA, S T19
A050 Fri, 16:30 7 VOGELMANN, Tina VOGELMANN, T 7 4 ZABEK, Monika ZABEK, M T17
A051 Fri, 16:30 7 KHODJAEVA, Diana KHODJAEVA, D 7 2 ZLATEVA, Kristina ZLATEVA, K T05
A052 Fri, 16:30 7 ZALEWSKA, Oliwia ZALEWSKA, O 7 5 RIEGLER, Anna RIEGLER, A T18

SE - Quarter Finals

SE01 Fri, 21:00 7 TKACH, Kristina TKACH, K 7 1 VOGELMANN, Tina VOGELMANN, T T20
SE02 Fri, 21:00 7 GRADISNIK, Ana GRADISNIK, A 7 5 MATAS, Amalia MATAS, A T18
SE03 Fri, 21:00 7 KHODJAEVA, Kamila KHODJAEVA, K 7 1 KHODJAEVA, Diana KHODJAEVA, D T17
SE04 Fri, 21:00 7 KIBAROGLU, Eylul KIBAROGLU, E 6 7 ZALEWSKA, Oliwia ZALEWSKA, O T19

SE - Semi Finals

SE05 Sat, 10:00 7 TKACH, Kristina TKACH, K 5 7 GRADISNIK, Ana GRADISNIK, A T01
SE06 Sat, 10:00 7 KHODJAEVA, Kamila KHODJAEVA, K 6 7 ZALEWSKA, Oliwia ZALEWSKA, O T02

SE - Final

SE07 Sat, 12:00 7 GRADISNIK, Ana GRADISNIK, A 5 7 ZALEWSKA, Oliwia ZALEWSKA, O T01