Menu

Euro Tour Terme Olimia

Draw & Results

Round 1

A001 - 7 KIBAROGLU Eylul KIBAROGLU E 0 0 Walkover
A002 Sat, 10:00 7 VOGELMANN Tina VOGELMANN T 7 4 GULIC Tina GULIC T T22
A003 Sat, 10:00 7 ŚWITAŁA Bogna ŚWITAŁA B 2 7 TORVUND Nina TORVUND N T17
A004 Sat, 10:00 7 ZABEK Monika ZABEK M 7 6 GRADISNIK Ana GRADISNIK A T02
A005 Sat, 10:00 7 SARAC Bojana SARAC B 6 7 HOLIEVA Daria HOLIEVA D T11
A006 Sat, 10:00 7 SCHUURMAN Jolien SCHUURMAN J 7 3 GABRIEL Natalia GABRIEL N T15
A007 Sat, 10:00 7 GHAFFARI Alara GHAFFARI A 1 7 SIRANCHUK Darya SIRANCHUK D T08
A008 Sat, 10:00 7 KAPLAN Ina KAPLAN I 4 7 ULLMANN-HYBLER Yvonne ULLMANN-HYBLER Y T06
A009 - 7 FILLER Pia FILLER 0 0 Walkover
A010 Sat, 11:30 7 RIEGLER Anna RIEGLER A 5 7 GOLOB Natalija GOLOB N T09
A011 Sat, 11:30 7 GARLATTI Francesca GARLATTI 6 7 VIRTANEN Miia VIRTANEN M T17
A012 Sat, 11:30 7 SÜßENGUTH Melanie SÜßENGUTH M 7 3 STATECZNY Diana STATECZNY D T23
A013 Sat, 11:30 7 ZALEWSKA Oliwia ZALEWSKA O 7 6 FRANCO Vania FRANCO V T19
A014 Sat, 11:30 7 ZLATEVA Kristina ZLATEVA K 4 7 PRIMUS Lena PRIMUS L T20
A015 Sat, 11:30 7 HELVIK Ine HELVIK I 7 1 GLOBOČNIK Maja GLOBOČNIK M T24
A016 - 7 IVANOVSKAIA Veronika IVANOVSKAIA V 0 0 Walkover

Winners Round 1

A017 Sat, 13:30 7 KIBAROGLU Eylul KIBAROGLU E 7 3 VOGELMANN Tina VOGELMANN T T18
A018 Sat, 13:30 7 TORVUND Nina TORVUND N 7 5 ZABEK Monika ZABEK M T12
A019 Sat, 13:30 7 HOLIEVA Daria HOLIEVA D 7 5 SCHUURMAN Jolien SCHUURMAN J T08
A020 Sat, 13:30 7 SIRANCHUK Darya SIRANCHUK D 4 7 ULLMANN-HYBLER Yvonne ULLMANN-HYBLER Y T05
A021 Sat, 15:00 7 FILLER Pia FILLER 7 0 GOLOB Natalija GOLOB N T03
A022 Sat, 15:00 7 VIRTANEN Miia VIRTANEN M 4 7 SÜßENGUTH Melanie SÜßENGUTH M T09
A023 Sat, 15:00 7 ZALEWSKA Oliwia ZALEWSKA O 7 6 PRIMUS Lena PRIMUS L T15
A024 Sat, 15:00 7 HELVIK Ine HELVIK I 4 7 IVANOVSKAIA Veronika IVANOVSKAIA V T17

Losers Round 1

A025 - 7 Walkover 0 0 GULIC Tina GULIC T
A026 Sat, 18:30 7 ŚWITAŁA Bogna ŚWITAŁA B 3 7 GRADISNIK Ana GRADISNIK A T18
A027 Sat, 18:30 7 SARAC Bojana SARAC B 6 7 GABRIEL Natalia GABRIEL N T12
A028 Sat, 18:30 7 GHAFFARI Alara GHAFFARI A 7 6 KAPLAN Ina KAPLAN I T15
A029 - 7 Walkover 0 0 RIEGLER Anna RIEGLER A
A030 Sat, 20:30 7 GARLATTI Francesca GARLATTI 4 7 STATECZNY Diana STATECZNY D T09
A031 Sat, 20:30 7 FRANCO Vania FRANCO V 1 7 ZLATEVA Kristina ZLATEVA K T04
A032 - 7 GLOBOČNIK Maja GLOBOČNIK M 0 0 Walkover

Losers Round 2

A033 Sun, 10:00 7 GULIC Tina GULIC T 1 7 HELVIK Ine HELVIK I T05
A034 Sun, 10:00 7 GRADISNIK Ana GRADISNIK A 7 4 PRIMUS Lena PRIMUS L T08
A035 Sun, 10:00 7 GABRIEL Natalia GABRIEL N 7 3 VIRTANEN Miia VIRTANEN M T07
A036 Sun, 10:00 7 GHAFFARI Alara GHAFFARI A 7 6 GOLOB Natalija GOLOB N T06
A037 Sun, 11:30 7 RIEGLER Anna RIEGLER A 7 4 SIRANCHUK Darya SIRANCHUK D T03
A038 Sun, 11:30 7 STATECZNY Diana STATECZNY D 6 7 SCHUURMAN Jolien SCHUURMAN J T07
A039 Sun, 11:30 7 ZLATEVA Kristina ZLATEVA K 7 2 ZABEK Monika ZABEK M T01
A040 Sun, 11:30 7 GLOBOČNIK Maja GLOBOČNIK M 4 7 VOGELMANN Tina VOGELMANN T T09

Losers Round 3

A045 Sun, 15:00 7 HELVIK Ine HELVIK I 2 7 GRADISNIK Ana GRADISNIK A T07
A046 Sun, 15:00 7 GABRIEL Natalia GABRIEL N 2 7 GHAFFARI Alara GHAFFARI A T23
A047 Sun, 15:00 7 RIEGLER Anna RIEGLER A 2 7 SCHUURMAN Jolien SCHUURMAN J T13
A048 Sun, 15:00 7 ZLATEVA Kristina ZLATEVA K 7 5 VOGELMANN Tina VOGELMANN T T20

Winners Qualification

A041 Sun, 13:30 7 KIBAROGLU Eylul KIBAROGLU E 7 4 TORVUND Nina TORVUND N T17
A042 Sun, 13:30 7 HOLIEVA Daria HOLIEVA D 5 7 ULLMANN-HYBLER Yvonne ULLMANN-HYBLER Y T08
A043 Sun, 13:30 7 FILLER Pia FILLER 4 7 SÜßENGUTH Melanie SÜßENGUTH M T05
A044 Sun, 13:30 7 ZALEWSKA Oliwia ZALEWSKA O 7 4 IVANOVSKAIA Veronika IVANOVSKAIA V T15

Losers Qualification

A049 Sun, 16:30 7 GRADISNIK Ana GRADISNIK A 7 1 HOLIEVA Daria HOLIEVA D T24
A050 Sun, 16:30 7 GHAFFARI Alara GHAFFARI A 5 7 TORVUND Nina TORVUND N T18
A051 Sun, 16:30 7 SCHUURMAN Jolien SCHUURMAN J 7 5 IVANOVSKAIA Veronika IVANOVSKAIA V T14
A052 Sun, 16:30 7 ZLATEVA Kristina ZLATEVA K 5 7 FILLER Pia FILLER T03

SE - Quarter Finals

SE01 Sun, 20:30 7 KIBAROGLU Eylul KIBAROGLU E 3 7 FILLER Pia FILLER T05
SE02 Sun, 20:30 7 ULLMANN-HYBLER Yvonne ULLMANN-HYBLER Y 4 7 GRADISNIK Ana GRADISNIK A T11
SE03 Sun, 20:30 7 SÜßENGUTH Melanie SÜßENGUTH M 1 7 TORVUND Nina TORVUND N T20
SE04 Sun, 20:30 7 ZALEWSKA Oliwia ZALEWSKA O 3 7 SCHUURMAN Jolien SCHUURMAN J T24

SE - Semi Finals

SE05 Mon, 10:00 7 FILLER Pia FILLER 1 7 GRADISNIK Ana GRADISNIK A T02
SE06 Mon, 10:00 7 TORVUND Nina TORVUND N 6 7 SCHUURMAN Jolien SCHUURMAN J T03

SE - Final

SE07 Mon, 12:00 7 GRADISNIK Ana GRADISNIK A 5 7 SCHUURMAN Jolien SCHUURMAN J T01