Menu

Euro Tour - Laško Open

Draw & Results

Round 1

A001 - ZALEWSKA OliwiaZALEWSKA O.
0
0
Walkover
A002 Sat, 10:00 BENDAVID KarineBENDAVID K.
3
7
FURBERG LouiseFURBERG L. T15
A003 - LÖFGREN Ann-SofieLÖFGREN A.
0
0
Walkover
A004 - MASKOVA EvaMASKOVA E.
0
0
Walkover
A005 - GARLATTI Francesca GARLATTI .
0
0
Walkover
A006 Sat, 10:00 FRANCO VaniaFRANCO V.
1
7
QIU EliseQIU E. T16
A007 Sat, 10:00 MARGETA MonikaMARGETA M.
3
7
SARAC BojanaSARAC B. T18
A008 - ZLATEVA KristinaZLATEVA K.
0
0
Walkover
A009 - KAPLAN InaKAPLAN I.
0
0
Walkover
A010 Sat, 10:00 MATAS AmaliaMATAS A.
7
1
HOLIEVA DariaHOLIEVA D. T22
A011 - HUBRTOVA VeronikaHUBRTOVA V.
0
0
Walkover
A012 - DARDA AnneDARDA A.
0
0
Walkover
A013 - TRUSHEVSKAIA Valeriia TRUSHEVSKAIA V.
0
0
Walkover
A014 - ULLMANN-HYBLER YvonneULLMANN-HYBLER Y.
0
0
Walkover
A015 Sat, 10:00 ZABEK MonikaZABEK M.
5
7
HELVIK IneHELVIK I. T17
A016 - SÜßENGUTH MelanieSÜßENGUTH M.
0
0
Walkover
A017 - VOGELMANN TinaVOGELMANN T.
0
0
Walkover
A018 Sat, 10:00 NGUYEN MyNGUYEN M.
7
4
GOLOB NatalijaGOLOB N. T19
A019 - GLOBOČNIK, MajaGLOBOČNIK, M.
0
0
Walkover
A020 - BAK EwaBAK E.
0
0
Walkover
A021 - GULEIKOVA AleksandraGULEIKOVA A.
0
0
Walkover
A022 - GRIM KristinaGRIM K.
0
0
Walkover
A023 Sat, 10:00 STATECZNY DianaSTATECZNY D.
7
2
TKACH KristinaTKACH K. T20
A024 - FILLER PiaFILLER .
0
0
Walkover
A025 - GRADISNIK AnaGRADISNIK A.
0
0
Walkover
A026 Sat, 10:00 PIETRZAK KingaPIETRZAK K.
7
1
PIJPERS LynnPIJPERS L. T23
A027 Sat, 10:00 RIEGLER AnnaRIEGLER A.
7
3
ROHMER Nathalie ROHMER N. T21
A028 - RADEMAKERS TamaraRADEMAKERS T.
0
0
Walkover
A029 - SIRANCHUK DaryaSIRANCHUK D.
0
0
Walkover
A030 - LACKA IzaLACKA I.
0
0
Walkover
A031 Sat, 10:00 STEINLAGE ChristineSTEINLAGE C.
4
7
ROCHA SaraROCHA S. T24
A032 - FEFILOVA MargaritaFEFILOVA M.
0
0
Walkover

Winners Round 1

A033 Sat, 11:30 ZALEWSKA OliwiaZALEWSKA O.
7
3
FURBERG LouiseFURBERG L. T10
A034 Sat, 11:30 LÖFGREN Ann-SofieLÖFGREN A.
7
6
MASKOVA EvaMASKOVA E. T14
A035 Sat, 11:30 GARLATTI Francesca GARLATTI .
7
6
QIU EliseQIU E. T15
A036 Sat, 11:30 SARAC BojanaSARAC B.
4
7
ZLATEVA KristinaZLATEVA K. T11
A037 Sat, 11:30 KAPLAN InaKAPLAN I.
4
7
MATAS AmaliaMATAS A. T16
A038 Sat, 11:30 HUBRTOVA VeronikaHUBRTOVA V.
7
0
DARDA AnneDARDA A. T22
A039 Sat, 11:30 TRUSHEVSKAIA Valeriia TRUSHEVSKAIA V.
7
6
ULLMANN-HYBLER YvonneULLMANN-HYBLER Y. T20
A040 Sat, 11:30 HELVIK IneHELVIK I.
3
7
SÜßENGUTH MelanieSÜßENGUTH M. T08
A041 Sat, 11:30 VOGELMANN TinaVOGELMANN T.
7
5
NGUYEN MyNGUYEN M. T06
A042 Sat, 11:30 GLOBOČNIK, MajaGLOBOČNIK, M.
7
4
BAK EwaBAK E. T23
A043 Sat, 11:30 GULEIKOVA AleksandraGULEIKOVA A.
3
7
GRIM KristinaGRIM K. T18
A044 Sat, 11:30 STATECZNY DianaSTATECZNY D.
6
7
FILLER PiaFILLER . T09
A045 Sat, 11:30 GRADISNIK AnaGRADISNIK A.
7
6
PIETRZAK KingaPIETRZAK K. T12
A046 Sat, 11:30 RIEGLER AnnaRIEGLER A.
7
6
RADEMAKERS TamaraRADEMAKERS T. T17
A047 Sat, 11:30 SIRANCHUK DaryaSIRANCHUK D.
7
4
LACKA IzaLACKA I. T13
A048 Sat, 11:30 ROCHA SaraROCHA S.
4
7
FEFILOVA MargaritaFEFILOVA M. T07

Losers Round 1

A049 - Walkover
0
0
BENDAVID KarineBENDAVID K.
A050 - Walkover
0
0
Walkover
A051 - Walkover
0
0
FRANCO VaniaFRANCO V.
A052 - MARGETA MonikaMARGETA M.
0
0
Walkover
A053 - Walkover
0
0
HOLIEVA DariaHOLIEVA D.
A054 - Walkover
0
0
Walkover
A055 - Walkover
0
0
Walkover
A056 - ZABEK MonikaZABEK M.
0
0
Walkover
A057 - Walkover
0
0
GOLOB NatalijaGOLOB N.
A058 - Walkover
0
0
Walkover
A059 - Walkover
0
0
Walkover
A060 - TKACH KristinaTKACH K.
0
0
Walkover
A061 - Walkover
0
0
PIJPERS LynnPIJPERS L.
A062 - ROHMER Nathalie ROHMER N.
0
0
Walkover
A063 - Walkover
0
0
Walkover
A064 - STEINLAGE ChristineSTEINLAGE C.
0
0
Walkover

Losers Round 2

A065 Sat, 13:00 BENDAVID KarineBENDAVID K.
3
7
ROCHA SaraROCHA S. T09
A066 Sat, 13:00 Walkover
0
0
LACKA IzaLACKA I.
A067 Sat, 13:00 FRANCO VaniaFRANCO V.
1
7
RADEMAKERS TamaraRADEMAKERS T. T08
A068 Sat, 13:00 MARGETA MonikaMARGETA M.
7
2
PIETRZAK KingaPIETRZAK K. T12
A069 Sat, 13:00 HOLIEVA DariaHOLIEVA D.
1
7
STATECZNY DianaSTATECZNY D. T15
A070 Sat, 13:00 Walkover
0
0
GULEIKOVA AleksandraGULEIKOVA A.
A071 Sat, 13:00 Walkover
0
0
BAK EwaBAK E.
A072 Sat, 13:00 ZABEK MonikaZABEK M.
7
1
NGUYEN MyNGUYEN M. T13
A073 Sat, 13:00 GOLOB NatalijaGOLOB N.
1
7
HELVIK IneHELVIK I. T14
A074 Sat, 13:00 Walkover
0
0
ULLMANN-HYBLER YvonneULLMANN-HYBLER Y.
A075 Sat, 13:00 Walkover
0
0
DARDA AnneDARDA A.
A076 Sat, 13:00 TKACH KristinaTKACH K.
7
2
KAPLAN InaKAPLAN I. T11
A077 Sat, 13:00 PIJPERS LynnPIJPERS L.
2
7
SARAC BojanaSARAC B. T10
A078 Sat, 13:00 ROHMER Nathalie ROHMER N.
1
7
QIU EliseQIU E. T06
A079 Sat, 13:00 Walkover
0
0
MASKOVA EvaMASKOVA E.
A080 Sat, 13:00 STEINLAGE ChristineSTEINLAGE C.
7
5
FURBERG LouiseFURBERG L. T05

Losers Round 3

A089 Sat, 15:00 ROCHA SaraROCHA S.
4
7
LACKA IzaLACKA I. T08
A090 Sat, 15:00 RADEMAKERS TamaraRADEMAKERS T.
2
7
MARGETA MonikaMARGETA M. T05
A091 Sat, 15:00 STATECZNY DianaSTATECZNY D.
7
6
GULEIKOVA AleksandraGULEIKOVA A. T04
A092 Sat, 15:00 BAK EwaBAK E.
7
4
ZABEK MonikaZABEK M. T16
A093 Sat, 15:00 HELVIK IneHELVIK I.
7
5
ULLMANN-HYBLER YvonneULLMANN-HYBLER Y. T06
A094 Sat, 15:00 DARDA AnneDARDA A.
1
7
TKACH KristinaTKACH K. T17
A095 Sat, 15:00 SARAC BojanaSARAC B.
7
6
QIU EliseQIU E. T15
A096 Sat, 15:00 MASKOVA EvaMASKOVA E.
2
7
STEINLAGE ChristineSTEINLAGE C. T14

Winners Qualification

A081 Sat, 15:00 ZALEWSKA OliwiaZALEWSKA O.
7
4
LÖFGREN Ann-SofieLÖFGREN A. T02
A082 Sat, 15:00 GARLATTI Francesca GARLATTI .
5
7
ZLATEVA KristinaZLATEVA K. T07
A083 Sat, 15:00 MATAS AmaliaMATAS A.
7
3
HUBRTOVA VeronikaHUBRTOVA V. T11
A084 Sat, 15:00 TRUSHEVSKAIA Valeriia TRUSHEVSKAIA V.
7
0
SÜßENGUTH MelanieSÜßENGUTH M. T10
A085 Sat, 15:00 VOGELMANN TinaVOGELMANN T.
7
4
GLOBOČNIK, MajaGLOBOČNIK, M. T13
A086 Sat, 15:00 GRIM KristinaGRIM K.
7
5
FILLER PiaFILLER . T12
A087 Sat, 15:00 GRADISNIK AnaGRADISNIK A.
5
7
RIEGLER AnnaRIEGLER A. T18
A088 Sat, 15:00 SIRANCHUK DaryaSIRANCHUK D.
2
7
FEFILOVA MargaritaFEFILOVA M. T03

Losers Qualification

A097 Sat, 20:30 LACKA IzaLACKA I.
7
1
HUBRTOVA VeronikaHUBRTOVA V. T07
A098 Sat, 20:30 MARGETA MonikaMARGETA M.
3
7
SÜßENGUTH MelanieSÜßENGUTH M. T03
A099 Sat, 20:30 STATECZNY DianaSTATECZNY D.
7
2
LÖFGREN Ann-SofieLÖFGREN A. T02
A100 Sat, 20:30 BAK EwaBAK E.
7
3
GARLATTI Francesca GARLATTI . T04
A101 Sat, 20:30 HELVIK IneHELVIK I.
4
7
GRADISNIK AnaGRADISNIK A. T01
A102 Sat, 20:30 TKACH KristinaTKACH K.
7
3
SIRANCHUK DaryaSIRANCHUK D. T05
A103 Sat, 20:30 SARAC BojanaSARAC B.
7
3
GLOBOČNIK, MajaGLOBOČNIK, M. T06
A104 Sat, 20:30 STEINLAGE ChristineSTEINLAGE C.
4
7
FILLER PiaFILLER . T08

SE - Last 16

SE01 Sun, 10:00 ZALEWSKA OliwiaZALEWSKA O.
4
7
FILLER PiaFILLER . T05
SE02 Sun, 10:00 ZLATEVA KristinaZLATEVA K.
3
7
STATECZNY DianaSTATECZNY D. T03
SE03 Sun, 10:00 MATAS AmaliaMATAS A.
7
1
LACKA IzaLACKA I. T02
SE04 Sun, 10:00 TRUSHEVSKAIA Valeriia TRUSHEVSKAIA V.
4
7
TKACH KristinaTKACH K. T06
SE05 Sun, 10:00 VOGELMANN TinaVOGELMANN T.
4
7
GRADISNIK AnaGRADISNIK A. T04
SE06 Sun, 10:00 GRIM KristinaGRIM K.
7
5
BAK EwaBAK E. T01
SE07 Sun, 10:00 RIEGLER AnnaRIEGLER A.
2
7
SARAC BojanaSARAC B. T07
SE08 Sun, 10:00 FEFILOVA MargaritaFEFILOVA M.
5
7
SÜßENGUTH MelanieSÜßENGUTH M. T08

SE - Quarter Finals

SE09 Sun, 12:00 FILLER PiaFILLER .
7
6
STATECZNY DianaSTATECZNY D. T04
SE10 Sun, 12:00 MATAS AmaliaMATAS A.
4
7
TKACH KristinaTKACH K. T03
SE11 Sun, 12:00 GRADISNIK AnaGRADISNIK A.
4
7
GRIM KristinaGRIM K. T02
SE12 Sun, 12:00 SARAC BojanaSARAC B.
6
7
SÜßENGUTH MelanieSÜßENGUTH M. T01

SE - Semi Finals

SE13 Sun, 13:30 FILLER PiaFILLER .
4
7
TKACH KristinaTKACH K. T01
SE14 Sun, 15:00 GRIM KristinaGRIM K.
7
6
SÜßENGUTH MelanieSÜßENGUTH M. T01

SE - Final

SE15 Sun, 16:30 TKACH KristinaTKACH K.
7
6
GRIM KristinaGRIM K. T01