Menu

Dynamic Billard European Championships Seniors & Ladies
EC Seniors 45+ / 8-Ball

Draw & Results

Round 1

A001 - 7 WIRSBITZKI Reiner WIRSBITZKI R 0 0 Walkover
A002 Thu, 16:30 7 MIKAC Tomaz MIKAC T 1 7 BOYCHEV Martin BOYCHEV M T19
A003 Thu, 16:30 7 CONSTANTINOU Savvas CONSTANTINOU S 1 7 LEHMANN Markus LEHMANN M T04
A004 Thu, 16:30 7 NUSSBAUMER Christophe NUSSBAUMER C 7 5 AYAS Murat AYAS M T26
A005 - 7 TORMEN Fabien TORMEN F 0 0 Walkover
A006 Thu, 16:30 7 RESHAT Meric RESHAT M 7 2 AYGÜNLÜ Rustem AYGÜNLÜ R T11
A007 Thu, 16:30 7 OPALIC Radovan OPALIC R 6 7 OBID Boštjan OBID B T03
A008 - 7 ELFROOS Mats ELFROOS M 0 0 Walkover
A009 - 7 VILLAR Francois VILLAR F 0 0 Walkover
A010 Thu, 16:30 7 NADJAR Benoit NADJAR B 7 3 ESSEIVA Guillaume ESSEIVA G T21
A011 Thu, 16:30 7 KARABIYK Aygun KARABIYK A 7 4 RATINEN Ari RATINEN A T01
A012 Thu, 16:30 7 REICHEGGER Raoul REICHEGGER R 4 7 MONACO Michele MONACO M T22
A013 Thu, 16:30 7 DHAESELEER Mario DHAESELEER M 1 7 ZAJAC Dominik ZAJAC D T28
A014 Thu, 16:30 7 KONNARIS Constantinos KONNARIS C 7 5 VANRIJKEL Johny VANRIJKEL J T23
A015 Thu, 16:30 7 HUTTUNEN Janne HUTTUNEN J 6 7 GEORGIOU Costas GEORGIOU C T05
A016 - 7 RUETSCHI Aldo RUETSCHI A 0 0 Walkover
A017 - 7 NAGY Csaba NAGY C 0 0 Walkover
A018 Thu, 16:30 7 BOBEE Grégory BOBEE G 5 7 HÄMÄLÄINEN Asko HÄMÄLÄINEN A T07
A019 Thu, 16:30 7 PETKOV Zhivko PETKOV Z 7 4 STARK Michael STARK M T18
A020 Thu, 16:30 7 LAAKSO Pauli LAAKSO P 6 7 NILSEN Jörgen NILSEN J T27
A021 Thu, 16:30 7 RATKOVIC Miro RATKOVIC M 0 7 SAYLAM Rasit SAYLAM R T17
A022 Thu, 16:30 7 FINALIOTIS Costas FINALIOTIS C 7 2 ANTONAZZO Livio ANTONAZZO L T12
A023 Thu, 16:30 7 WELLING Tommi WELLING T 3 7 AEBERSOLD Adrian AEBERSOLD A T15
A024 - 7 ILIC Nenad ILIC N 0 0 Walkover
A025 - 7 BONI Gianluca BONI G 0 0 Walkover
A026 Thu, 16:30 7 SPECCHIA Sascha SPECCHIA S 7 0 WEHL Nathanael WEHL N T02
A027 Thu, 16:30 7 LÖFQVIST Fredrik LÖFQVIST F 3 7 KOKALJ Aleš KOKALJ A T13
A028 Thu, 16:30 7 HABO Alex HABO A 7 4 ANDERSSON Glenn ANDERSSON G T24
A029 Thu, 16:30 7 BOURDELLES Laurent BOURDELLES L 7 6 KARIS Xavier KARIS X T14
A030 Thu, 16:30 7 RADOVIC Danko RADOVIC D 5 7 VARADI Andreas VARADI A T09
A031 Thu, 16:30 7 HOEKEMA Tjeerd HOEKEMA T 2 7 GARCIA-LAGAR Pablo GARCIA-LAGAR P T20
A032 - 7 GROSSO Andrea GROSSO A 0 0 Walkover
A033 - 7 CORREIA Henrique CORREIA H 0 0 Walkover
A034 Thu, 16:30 7 AKERBLOM Roger AKERBLOM R 7 1 DHAESELEER Tom DHAESELEER T T25
A035 Thu, 16:30 7 BAK Tomasz BAK T 7 3 KARTTUNEN Sami KARTTUNEN S T08
A036 Thu, 16:30 7 GOMEZ Vincent GOMEZ V 7 5 DERUEL Cyrille DERUEL C T10
A037 - 7 GROSS Steffen GROSS S 0 0 Walkover
A038 Thu, 16:30 7 JEDRZEJCZAK Dawid JEDRZEJCZAK D 2 7 FASEL Samuel FASEL S T06
A039 Thu, 18:45 7 DOROSLOVAC Rado DOROSLOVAC R 7 5 LISIK Zdenko LISIK Z T26
A040 - 7 MARCIC Miroslav MARCIC M 0 0 Walkover
A041 - 7 KONUKLU Emir Ahmet KONUKLU E 0 0 Walkover
A042 Thu, 18:45 7 VAGAI Jozef VAGAI J 7 3 STEVOVIC Milan STEVOVIC M T28
A043 Thu, 18:45 7 PETRE Gabor PETRE G 1 7 FELDMANN Peter FELDMANN P T19
A044 Thu, 18:45 7 SCHWANDT Cem SCHWANDT C 7 4 NORBERG Morgan NORBERG M T02
A045 Thu, 18:45 7 ERCULJ Matjaz ERCULJ M 1 7 DIAZ-PIZARRO Francisco DIAZ-PIZARRO F T01
A046 Thu, 18:45 7 HAGEN Henrik HAGEN H 5 7 DE FALCO Vittorio DE FALCO V T27
A047 Thu, 18:45 7 WIEME Oliver WIEME O 6 7 NEVES Antonio NEVES A T21
A048 - 7 TADDEI Ricardo TADDEI R 0 0 Walkover
A049 - 7 ULJAN Bojan ULJAN B 0 0 Walkover
A050 Thu, 18:45 7 KAMUF Markus KAMUF M 7 3 ERIKSSON Peter ERIKSSON P T13
A051 Thu, 18:45 7 SJOBERG Marcus SJOBERG M 7 0 SLACEK David SLACEK D T16
A052 Thu, 18:45 7 KARLSSON Kent KARLSSON K 1 7 TINOCO Jorge TINOCO J T04
A053 Thu, 18:45 7 BEKESI Laszlo BEKESI L 0 7 STOLKA Harald STOLKA H T17
A054 Thu, 18:45 7 MARTOKARIJO Mario MARTOKARIJO M 7 6 SALZANO Angelo SALZANO A T06
A055 Thu, 18:45 7 MIKKOLA Tony MIKKOLA T 7 1 TAAVILA Arto TAAVILA A T25
A056 - 7 ARBAUD Stephane ARBAUD S 0 0 Walkover
A057 - 7 RAISIC Aleksander RAISIC A 0 0 Walkover
A058 Thu, 18:45 7 LAGUNAS Sergio LAGUNAS S 7 3 SCHMANDT Dennis SCHMANDT D T15
A059 Thu, 18:45 7 BROUWER Willie BROUWER W 7 3 ANDERSSON Dan ANDERSSON D T08
A060 - 7 ŠTRUCL Mihael ŠTRUCL M 0 0 Walkover
A061 Thu, 18:45 7 BERGH Bjørn Erik BERGH B 7 3 DIMITROV Vencislav DIMITROV V T11
A062 Thu, 18:45 7 GARDJAS Krzysztof GARDJAS K 2 7 NATALI Michel NATALI M T20
A063 Thu, 18:45 7 MRVA Milan MRVA M 3 7 ROGNSTAD Kenneth ROGNSTAD T23
A064 - 7 WASILEWSKI Roman WASILEWSKI R 0 0 Walkover

Losers Round 1

A097 - 7 Walkover 0 0 MIKAC Tomaz MIKAC T
A098 Fri, 10:45 7 CONSTANTINOU Savvas CONSTANTINOU S 0 7 AYAS Murat AYAS M T14
A099 - 7 Walkover 0 0 AYGÜNLÜ Rustem AYGÜNLÜ R
A100 - 7 OPALIC Radovan OPALIC R 0 0 Walkover
A101 - 7 Walkover 0 0 ESSEIVA Guillaume ESSEIVA G
A102 Fri, 10:45 7 RATINEN Ari RATINEN A 7 3 REICHEGGER Raoul REICHEGGER R T18
A103 Fri, 10:45 7 DHAESELEER Mario DHAESELEER M 4 7 VANRIJKEL Johny VANRIJKEL J T07
A104 - 7 HUTTUNEN Janne HUTTUNEN J 0 0 Walkover
A105 - 7 Walkover 0 0 BOBEE Grégory BOBEE G
A106 Fri, 10:45 7 STARK Michael STARK M 2 7 LAAKSO Pauli LAAKSO P T08
A107 Fri, 10:45 7 RATKOVIC Miro RATKOVIC M FF 3 ANTONAZZO Livio ANTONAZZO L T25
A108 - 7 WELLING Tommi WELLING T 0 0 Walkover
A109 - 7 Walkover 0 0 WEHL Nathanael WEHL N
A110 Fri, 10:45 7 LÖFQVIST Fredrik LÖFQVIST F 2 7 ANDERSSON Glenn ANDERSSON G T15
A111 Fri, 10:45 7 KARIS Xavier KARIS X 7 2 RADOVIC Danko RADOVIC D T21
A112 - 7 HOEKEMA Tjeerd HOEKEMA T 0 0 Walkover
A113 - 7 Walkover 0 0 DHAESELEER Tom DHAESELEER T
A114 Fri, 10:45 7 KARTTUNEN Sami KARTTUNEN S 7 3 DERUEL Cyrille DERUEL C T24
A115 - 7 Walkover 0 0 JEDRZEJCZAK Dawid JEDRZEJCZAK D
A116 - 7 LISIK Zdenko LISIK Z 0 0 Walkover
A117 - 7 Walkover 0 0 STEVOVIC Milan STEVOVIC M
A118 Fri, 10:45 7 PETRE Gabor PETRE G 7 3 NORBERG Morgan NORBERG M T16
A119 Fri, 10:45 7 ERCULJ Matjaz ERCULJ M 7 3 HAGEN Henrik HAGEN H T17
A120 - 7 WIEME Oliver WIEME O 0 0 Walkover
A121 - 7 Walkover 0 0 ERIKSSON Peter ERIKSSON P
A122 Fri, 10:45 7 SLACEK David SLACEK D 3 7 KARLSSON Kent KARLSSON K T13
A123 Fri, 10:45 7 BEKESI Laszlo BEKESI L 3 7 SALZANO Angelo SALZANO A T26
A124 - 7 TAAVILA Arto TAAVILA A 0 0 Walkover
A125 - 7 Walkover 0 0 SCHMANDT Dennis SCHMANDT D
A126 - 7 ANDERSSON Dan ANDERSSON D 0 0 Walkover
A127 Fri, 10:45 7 DIMITROV Vencislav DIMITROV V 7 4 GARDJAS Krzysztof GARDJAS K T27
A128 - 7 MRVA Milan MRVA M 0 0 Walkover

Winners Qualification

A065 Thu, 18:45 7 WIRSBITZKI Reiner WIRSBITZKI R 7 4 BOYCHEV Martin BOYCHEV M T12
A066 Thu, 18:45 7 LEHMANN Markus LEHMANN M 2 7 NUSSBAUMER Christophe NUSSBAUMER C T10
A067 Thu, 18:45 7 TORMEN Fabien TORMEN F 3 7 RESHAT Meric RESHAT M T03
A068 Thu, 18:45 7 OBID Boštjan OBID B 4 7 ELFROOS Mats ELFROOS M T14
A069 Thu, 18:45 7 VILLAR Francois VILLAR F 4 7 NADJAR Benoit NADJAR B T22
A070 Thu, 18:45 7 KARABIYK Aygun KARABIYK A 3 FF MONACO Michele MONACO M T24
A071 Fri, 09:00 7 ZAJAC Dominik ZAJAC D 3 7 KONNARIS Constantinos KONNARIS C T27
A072 Fri, 09:00 7 GEORGIOU Costas GEORGIOU C 4 7 RUETSCHI Aldo RUETSCHI A T22
A073 Fri, 09:00 7 NAGY Csaba NAGY C 2 7 HÄMÄLÄINEN Asko HÄMÄLÄINEN A T02
A074 Fri, 09:00 7 PETKOV Zhivko PETKOV Z 1 7 NILSEN Jörgen NILSEN J T18
A075 Fri, 09:00 7 SAYLAM Rasit SAYLAM R 7 0 FINALIOTIS Costas FINALIOTIS C T24
A076 Fri, 09:00 7 AEBERSOLD Adrian AEBERSOLD A 7 6 ILIC Nenad ILIC N T20
A077 Fri, 09:00 7 BONI Gianluca BONI G 3 7 SPECCHIA Sascha SPECCHIA S T01
A078 Fri, 09:00 7 KOKALJ Aleš KOKALJ A 5 7 HABO Alex HABO A T23
A079 Fri, 09:00 7 BOURDELLES Laurent BOURDELLES L 7 1 VARADI Andreas VARADI A T21
A080 Fri, 09:00 7 GARCIA-LAGAR Pablo GARCIA-LAGAR P 5 7 GROSSO Andrea GROSSO A T10
A081 Fri, 09:00 7 CORREIA Henrique CORREIA H 7 3 AKERBLOM Roger AKERBLOM R T08
A082 Fri, 09:00 7 BAK Tomasz BAK T 4 7 GOMEZ Vincent GOMEZ V T04
A083 Fri, 09:00 7 GROSS Steffen GROSS S 7 5 FASEL Samuel FASEL S T28
A084 Fri, 09:00 7 DOROSLOVAC Rado DOROSLOVAC R 7 6 MARCIC Miroslav MARCIC M T14
A085 Fri, 09:00 7 KONUKLU Emir Ahmet KONUKLU E 0 7 VAGAI Jozef VAGAI J T26
A086 Fri, 09:00 7 FELDMANN Peter FELDMANN P 7 3 SCHWANDT Cem SCHWANDT C T05
A087 Fri, 09:00 7 DIAZ-PIZARRO Francisco DIAZ-PIZARRO F 7 1 DE FALCO Vittorio DE FALCO V T13
A088 Fri, 09:00 7 NEVES Antonio NEVES A 7 3 TADDEI Ricardo TADDEI R T17
A089 Fri, 09:00 7 ULJAN Bojan ULJAN B 3 7 KAMUF Markus KAMUF M T07
A090 Fri, 09:00 7 SJOBERG Marcus SJOBERG M 6 7 TINOCO Jorge TINOCO J T06
A091 Fri, 09:00 7 STOLKA Harald STOLKA H 7 0 MARTOKARIJO Mario MARTOKARIJO M T25
A092 Fri, 09:00 7 MIKKOLA Tony MIKKOLA T 7 5 ARBAUD Stephane ARBAUD S T19
A093 Fri, 09:00 7 RAISIC Aleksander RAISIC A 6 7 LAGUNAS Sergio LAGUNAS S T11
A094 Fri, 09:00 7 BROUWER Willie BROUWER W 7 6 ŠTRUCL Mihael ŠTRUCL M T03
A095 Fri, 09:00 7 BERGH Bjørn Erik BERGH B 4 7 NATALI Michel NATALI M T09
A096 Fri, 09:00 7 ROGNSTAD Kenneth ROGNSTAD 7 5 WASILEWSKI Roman WASILEWSKI R T12

Losers Qualification

A129 Fri, 10:45 7 MIKAC Tomaz MIKAC T 0 7 WASILEWSKI Roman WASILEWSKI R T10
A130 Fri, 12:30 7 AYAS Murat AYAS M 7 5 BERGH Bjørn Erik BERGH B T06
A131 Fri, 10:45 7 AYGÜNLÜ Rustem AYGÜNLÜ R 5 7 ŠTRUCL Mihael ŠTRUCL M T11
A132 Fri, 10:45 7 OPALIC Radovan OPALIC R 2 7 RAISIC Aleksander RAISIC A T20
A133 Fri, 10:45 7 ESSEIVA Guillaume ESSEIVA G 7 6 ARBAUD Stephane ARBAUD S T25
A134 Fri, 12:30 7 RATINEN Ari RATINEN A 7 5 MARTOKARIJO Mario MARTOKARIJO M T11
A135 Fri, 12:30 7 VANRIJKEL Johny VANRIJKEL J 3 7 SJOBERG Marcus SJOBERG M T05
A136 Fri, 10:45 7 HUTTUNEN Janne HUTTUNEN J 7 4 ULJAN Bojan ULJAN B T23
A137 Fri, 12:30 7 BOBEE Grégory BOBEE G 2 7 TADDEI Ricardo TADDEI R T16
A138 Fri, 12:30 7 LAAKSO Pauli LAAKSO P 7 4 DE FALCO Vittorio DE FALCO V T27
A139 Fri, 12:30 7 ANTONAZZO Livio ANTONAZZO L 7 1 SCHWANDT Cem SCHWANDT C T15
A140 Fri, 12:30 7 WELLING Tommi WELLING T 7 4 KONUKLU Emir Ahmet KONUKLU E T23
A141 Fri, 12:30 7 WEHL Nathanael WEHL N 4 7 MARCIC Miroslav MARCIC M T22
A142 Fri, 12:30 7 ANDERSSON Glenn ANDERSSON G 7 4 FASEL Samuel FASEL S T13
A143 Fri, 12:30 7 KARIS Xavier KARIS X 1 7 BAK Tomasz BAK T T07
A144 Fri, 12:30 7 HOEKEMA Tjeerd HOEKEMA T 7 6 AKERBLOM Roger AKERBLOM R T14
A145 Fri, 12:30 7 DHAESELEER Tom DHAESELEER T 2 7 GARCIA-LAGAR Pablo GARCIA-LAGAR P T09
A146 Fri, 12:30 7 KARTTUNEN Sami KARTTUNEN S 7 3 VARADI Andreas VARADI A T21
A147 Fri, 12:30 7 JEDRZEJCZAK Dawid JEDRZEJCZAK D 7 4 KOKALJ Aleš KOKALJ A T03
A148 Fri, 12:30 7 LISIK Zdenko LISIK Z 4 7 BONI Gianluca BONI G T10
A149 Fri, 12:30 7 STEVOVIC Milan STEVOVIC M 2 7 ILIC Nenad ILIC N T26
A150 Fri, 12:30 7 PETRE Gabor PETRE G 6 7 FINALIOTIS Costas FINALIOTIS C T01
A151 Fri, 12:30 7 ERCULJ Matjaz ERCULJ M 6 7 PETKOV Zhivko PETKOV Z T20
A152 Fri, 12:30 7 WIEME Oliver WIEME O 0 7 NAGY Csaba NAGY C T28
A153 Fri, 12:30 7 ERIKSSON Peter ERIKSSON P 7 6 GEORGIOU Costas GEORGIOU C T04
A154 Fri, 12:30 7 KARLSSON Kent KARLSSON K 6 7 ZAJAC Dominik ZAJAC D T08
A155 Fri, 12:30 7 SALZANO Angelo SALZANO A 7 4 MONACO Michele MONACO M T17
A156 Fri, 12:30 7 TAAVILA Arto TAAVILA A 5 7 VILLAR Francois VILLAR F T19
A157 Fri, 12:30 7 SCHMANDT Dennis SCHMANDT D 7 6 OBID Boštjan OBID B T12
A158 Fri, 12:30 7 ANDERSSON Dan ANDERSSON D 6 7 TORMEN Fabien TORMEN F T24
A159 Fri, 12:30 7 DIMITROV Vencislav DIMITROV V 7 5 LEHMANN Markus LEHMANN M T18
A160 Fri, 12:30 7 MRVA Milan MRVA M 7 3 BOYCHEV Martin BOYCHEV M T02

SE - Last 64

SE01 Fri, 14:15 7 WIRSBITZKI Reiner WIRSBITZKI R 7 2 ERIKSSON Peter ERIKSSON P T14
SE02 Fri, 14:15 7 NUSSBAUMER Christophe NUSSBAUMER C 2 7 MRVA Milan MRVA M T19
SE03 Fri, 14:15 7 RESHAT Meric RESHAT M 7 4 HOEKEMA Tjeerd HOEKEMA T T03
SE04 Fri, 14:15 7 ELFROOS Mats ELFROOS M 5 7 VILLAR Francois VILLAR F T21
SE05 Fri, 14:15 7 NADJAR Benoit NADJAR B 7 3 FINALIOTIS Costas FINALIOTIS C T20
SE06 Fri, 14:15 7 KARABIYK Aygun KARABIYK A 5 7 ESSEIVA Guillaume ESSEIVA G T23
SE07 Fri, 14:15 7 KONNARIS Constantinos KONNARIS C 6 7 PETKOV Zhivko PETKOV Z T15
SE08 Fri, 14:15 7 RUETSCHI Aldo RUETSCHI A 7 6 SJOBERG Marcus SJOBERG M T17
SE09 Fri, 14:15 7 HÄMÄLÄINEN Asko HÄMÄLÄINEN A 7 2 ANTONAZZO Livio ANTONAZZO L T27
SE10 Fri, 14:15 7 NILSEN Jörgen NILSEN J 7 3 KARTTUNEN Sami KARTTUNEN S T22
SE11 Fri, 14:15 7 SAYLAM Rasit SAYLAM R 7 6 TORMEN Fabien TORMEN F T16
SE12 Fri, 14:15 7 AEBERSOLD Adrian AEBERSOLD A 0 7 ZAJAC Dominik ZAJAC D T01
SE13 Fri, 14:15 7 SPECCHIA Sascha SPECCHIA S 7 4 DIMITROV Vencislav DIMITROV V T13
SE14 Fri, 14:15 7 HABO Alex HABO A 7 3 RATINEN Ari RATINEN A T18
SE15 Fri, 14:15 7 BOURDELLES Laurent BOURDELLES L 5 7 SCHMANDT Dennis SCHMANDT D T24
SE16 Fri, 14:15 7 GROSSO Andrea GROSSO A 7 3 ŠTRUCL Mihael ŠTRUCL M T02
SE17 Fri, 16:00 7 CORREIA Henrique CORREIA H 7 1 SALZANO Angelo SALZANO A T08
SE18 Fri, 16:00 7 GOMEZ Vincent GOMEZ V 7 4 LAAKSO Pauli LAAKSO P T01
SE19 Fri, 16:00 7 GROSS Steffen GROSS S 7 2 RAISIC Aleksander RAISIC A T14
SE20 Fri, 16:00 7 DOROSLOVAC Rado DOROSLOVAC R 7 6 TADDEI Ricardo TADDEI R T26
SE21 Fri, 16:00 7 VAGAI Jozef VAGAI J 3 7 JEDRZEJCZAK Dawid JEDRZEJCZAK D T15
SE22 Fri, 16:00 7 FELDMANN Peter FELDMANN P 6 7 ILIC Nenad ILIC N T25
SE23 Fri, 16:00 7 DIAZ-PIZARRO Francisco DIAZ-PIZARRO F 7 1 NAGY Csaba NAGY C T08
SE24 Fri, 16:00 7 NEVES Antonio NEVES A 5 7 GARCIA-LAGAR Pablo GARCIA-LAGAR P T09
SE25 Fri, 16:00 7 KAMUF Markus KAMUF M 7 6 WASILEWSKI Roman WASILEWSKI R T13
SE26 Fri, 16:00 7 TINOCO Jorge TINOCO J 7 1 MARCIC Miroslav MARCIC M T03
SE27 Fri, 16:00 7 STOLKA Harald STOLKA H 3 7 AYAS Murat AYAS M T12
SE28 Fri, 16:00 7 MIKKOLA Tony MIKKOLA T 7 3 BONI Gianluca BONI G T28
SE29 Fri, 16:00 7 LAGUNAS Sergio LAGUNAS S 5 7 HUTTUNEN Janne HUTTUNEN J T10
SE30 Fri, 16:00 7 BROUWER Willie BROUWER W 3 7 WELLING Tommi WELLING T T02
SE31 Fri, 16:00 7 NATALI Michel NATALI M 7 6 BAK Tomasz BAK T T11
SE32 Fri, 16:00 7 ROGNSTAD Kenneth ROGNSTAD 6 7 ANDERSSON Glenn ANDERSSON G T27

SE - Last 32

SE33 Sat, 09:00 7 WIRSBITZKI Reiner WIRSBITZKI R 7 3 MRVA Milan MRVA M T02
SE34 Sat, 09:00 7 RESHAT Meric RESHAT M 7 4 VILLAR Francois VILLAR F T06
SE35 Sat, 09:00 7 NADJAR Benoit NADJAR B 7 5 ESSEIVA Guillaume ESSEIVA G T22
SE36 Sat, 09:00 7 PETKOV Zhivko PETKOV Z 7 4 RUETSCHI Aldo RUETSCHI A T16
SE37 Sat, 09:00 7 HÄMÄLÄINEN Asko HÄMÄLÄINEN A 4 7 NILSEN Jörgen NILSEN J T09
SE38 Sat, 09:00 7 SAYLAM Rasit SAYLAM R 6 7 ZAJAC Dominik ZAJAC D T18
SE39 Sat, 09:00 7 SPECCHIA Sascha SPECCHIA S 7 2 HABO Alex HABO A T21
SE40 Sat, 09:00 7 SCHMANDT Dennis SCHMANDT D 7 6 GROSSO Andrea GROSSO A T14
SE41 Sat, 09:00 7 CORREIA Henrique CORREIA H 7 0 GOMEZ Vincent GOMEZ V T07
SE42 Sat, 09:00 7 GROSS Steffen GROSS S 7 4 DOROSLOVAC Rado DOROSLOVAC R T01
SE43 Sat, 09:00 7 JEDRZEJCZAK Dawid JEDRZEJCZAK D FF 3 ILIC Nenad ILIC N T23
SE44 Sat, 09:00 7 DIAZ-PIZARRO Francisco DIAZ-PIZARRO F 7 1 GARCIA-LAGAR Pablo GARCIA-LAGAR P T12
SE45 Sat, 09:00 7 KAMUF Markus KAMUF M 5 7 TINOCO Jorge TINOCO J T04
SE46 Sat, 09:00 7 AYAS Murat AYAS M 2 7 MIKKOLA Tony MIKKOLA T T13
SE47 Sat, 09:00 7 HUTTUNEN Janne HUTTUNEN J 3 7 WELLING Tommi WELLING T T15
SE48 Sat, 09:00 7 NATALI Michel NATALI M 7 6 ANDERSSON Glenn ANDERSSON G T05

SE - Last 16

SE49 Sat, 10:45 7 WIRSBITZKI Reiner WIRSBITZKI R 6 7 RESHAT Meric RESHAT M T04
SE50 Sat, 10:45 7 NADJAR Benoit NADJAR B 7 3 PETKOV Zhivko PETKOV Z T21
SE51 Sat, 10:45 7 NILSEN Jörgen NILSEN J 4 7 ZAJAC Dominik ZAJAC D T22
SE52 Sat, 10:45 7 SPECCHIA Sascha SPECCHIA S 7 1 SCHMANDT Dennis SCHMANDT D T01
SE53 Sat, 10:45 7 CORREIA Henrique CORREIA H 5 7 GROSS Steffen GROSS S T24
SE54 Sat, 10:45 7 ILIC Nenad ILIC N 1 7 DIAZ-PIZARRO Francisco DIAZ-PIZARRO F T02
SE55 Sat, 10:45 7 TINOCO Jorge TINOCO J 7 1 MIKKOLA Tony MIKKOLA T T03
SE56 Sat, 10:45 7 WELLING Tommi WELLING T 7 6 NATALI Michel NATALI M T23

SE - Quarter Finals

SE57 Sat, 12:30 7 RESHAT Meric RESHAT M 5 7 NADJAR Benoit NADJAR B T07
SE58 Sat, 12:30 7 ZAJAC Dominik ZAJAC D 2 7 SPECCHIA Sascha SPECCHIA S T03
SE59 Sat, 12:30 7 GROSS Steffen GROSS S 3 7 DIAZ-PIZARRO Francisco DIAZ-PIZARRO F T01
SE60 Sat, 12:30 7 TINOCO Jorge TINOCO J 5 7 WELLING Tommi WELLING T T08

SE - Semi Finals

SE61 Sat, 14:30 7 NADJAR Benoit NADJAR B 3 7 SPECCHIA Sascha SPECCHIA S T01
SE62 Sat, 14:30 7 DIAZ-PIZARRO Francisco DIAZ-PIZARRO F 7 1 WELLING Tommi WELLING T T04

SE - Final

SE63 Sat, 16:30 7 SPECCHIA Sascha SPECCHIA S 1 7 DIAZ-PIZARRO Francisco DIAZ-PIZARRO F T01