Menu

EPBF / Dynamic Billard European Pool Championships 2022 Laško
EC Women Teams

Draw & Results

Round 1

A001 - 2 GERMANYGERMANY . 0 0 Walkover
A002 Mon, 18:00 2 SPAINSPAIN . 2 0 FRANCEFRANCE .
A002 Mon, 18:00 6 LOPEZ FIBLA SilviaLOPEZ F. 6 3 LEGUEN HeloiseLEGUEN H. T19
A002 Mon, 18:00 7 MATAS AmaliaMATAS A. 7 6 CHEVRIER CamilleCHEVRIER C. T20
A002 Mon, 18:00 99 0 0
A003 Mon, 18:00 2 SWITZERLANDSWITZERLAND . 2 0 NETHERLANDSNETHERLANDS .
A003 Mon, 18:00 6 VON ROHR ClaudiaVON R. 6 2 RADEMAKERS MelissaRADEMAKERS M. T22
A003 Mon, 18:00 7 FELDMANN ChristineFELDMANN C. 7 3 RADEMAKERS TamaraRADEMAKERS T. T21
A003 Mon, 18:00 99 0 0
A004 Mon, 18:00 2 NORWAYNORWAY . 2 1 TURKEYTURKEY .
A004 Mon, 18:00 6 KJØRSVIK LineKJØRSVIK L. 6 2 KANATLAR ElçinKANATLAR E. T24
A004 Mon, 18:00 7 TORVUND NinaTORVUND N. 5 7 KIBAROGLU EyllulKIBAROGLU E. T23
A004 Mon, 18:00 99 NORWAYNORWAY . 3 1 TURKEYTURKEY . T21
A005 - 2 SWEDENSWEDEN . 0 0 Walkover
A006 Mon, 18:00 2 SLOVENIASLOVENIA . 2 0 FINLANDFINLAND .
A006 Mon, 18:00 6 GLOBOČNIK MajaGLOBOČNIK M. 6 5 SAARINEN LauraSAARINEN L. T10
A006 Mon, 18:00 7 GRADISNIK AnaGRADISNIK A. 7 2 VIRTANEN MiiaVIRTANEN M. T09
A006 Mon, 18:00 99 0 0
A007 Mon, 18:00 2 PORTUGALPORTUGAL . 2 0 CZECH REPUBLICCZECH R.
A007 Mon, 18:00 6 FRANCO VaniaFRANCO V. 6 2 HUBRTOVA VeronikaHUBRTOVA V. T17
A007 Mon, 18:00 7 ROCHA SaraROCHA S. 7 2 MLEJNKOVA MarketaMLEJNKOVA M. T18
A007 Mon, 18:00 99 0 0
A008 - 2 POLANDPOLAND . 0 0 Walkover

Winners Round 1

A009 Tue, 19:30 2 GERMANYGERMANY . 2 1 SPAINSPAIN .
A009 Tue, 19:30 6 VOGELMANN TinaVOGELMANN T. 6 2 LOPEZ FIBLA SilviaLOPEZ F. T17
A009 Tue, 19:30 7 FILLER PiaFILLER . 3 7 MATAS AmaliaMATAS A. T18
A009 Tue, 19:30 99 GERMANYGERMANY . 4 2 SPAINSPAIN . T21
A010 Tue, 19:30 2 SWITZERLANDSWITZERLAND . 1 2 NORWAYNORWAY .
A010 Tue, 19:30 6 VON ROHR ClaudiaVON R. 5 6 KJØRSVIK LineKJØRSVIK L. T24
A010 Tue, 19:30 7 FELDMANN ChristineFELDMANN C. 7 6 TORVUND NinaTORVUND N. T23
A010 Tue, 19:30 99 SWITZERLANDSWITZERLAND . 2 4 NORWAYNORWAY . T25
A011 Tue, 19:30 2 SWEDENSWEDEN . 1 2 SLOVENIASLOVENIA .
A011 Tue, 19:30 6 NGUYEN MyNGUYEN M. 6 0 GLOBOČNIK MajaGLOBOČNIK M. T11
A011 Tue, 19:30 7 FURBERG LouiseFURBERG L. 5 7 GRADISNIK AnaGRADISNIK A. T12
A011 Tue, 19:30 99 SWEDENSWEDEN . 8 10 SLOVENIASLOVENIA . T11
A012 Tue, 19:30 2 PORTUGALPORTUGAL . 1 2 POLANDPOLAND .
A012 Tue, 19:30 6 FRANCO VaniaFRANCO V. 3 6 ZALEWSKA OliwiaZALEWSKA O. T05
A012 Tue, 19:30 7 ROCHA SaraROCHA S. 7 6 LACKA IzabelaLACKA I. T06
A012 Tue, 19:30 99 PORTUGALPORTUGAL . 1 4 POLANDPOLAND . T04

Losers Round 1

A013 - 2 Walkover 0 0 FRANCEFRANCE .
A014 Tue, 19:30 2 NETHERLANDSNETHERLANDS . 0 2 TURKEYTURKEY .
A014 Tue, 19:30 6 RADEMAKERS MelissaRADEMAKERS M. 5 6 KANATLAR ElçinKANATLAR E. T08
A014 Tue, 19:30 7 RADEMAKERS TamaraRADEMAKERS T. 4 7 KIBAROGLU EyllulKIBAROGLU E. T09
A014 Tue, 19:30 99 0 0
A015 - 2 Walkover 0 0 FINLANDFINLAND .
A016 - 2 CZECH REPUBLICCZECH R. 0 0 Walkover

Losers Round 2

A017 Wed, 11:00 2 FRANCEFRANCE . 0 2 PORTUGALPORTUGAL .
A017 Wed, 11:00 6 CHEVRIER CamilleCHEVRIER C. 4 6 FRANCO VaniaFRANCO V. T27
A017 Wed, 11:00 7 LEGUEN HeloiseLEGUEN H. 4 7 ROCHA SaraROCHA S. T28
A017 Wed, 11:00 99 0 0
A018 Wed, 11:00 2 TURKEYTURKEY . 2 0 SWEDENSWEDEN .
A018 Wed, 11:00 6 KANATLAR ElçinKANATLAR E. 6 5 NGUYEN MyNGUYEN M. T17
A018 Wed, 11:00 7 KIBAROGLU EyllulKIBAROGLU E. 7 1 FURBERG LouiseFURBERG L. T18
A018 Wed, 11:00 99 0 0
A019 Wed, 11:00 2 FINLANDFINLAND . 1 2 SWITZERLANDSWITZERLAND .
A019 Wed, 11:00 6 SAARINEN LauraSAARINEN L. 6 4 VON ROHR ClaudiaVON R. T19
A019 Wed, 11:00 7 VÄYRYNEN RiikkaVÄYRYNEN R. 3 7 FELDMANN ChristineFELDMANN C. T20
A019 Wed, 11:00 99 FINLANDFINLAND . 1 4 SWITZERLANDSWITZERLAND . T20
A020 Wed, 11:00 2 CZECH REPUBLICCZECH R. 1 2 SPAINSPAIN .
A020 Wed, 11:00 6 HUBRTOVA VeronikaHUBRTOVA V. 6 5 MATAS AmaliaMATAS A. T26
A020 Wed, 11:00 7 MLEJNKOVA MarketaMLEJNKOVA M. 2 7 LOPEZ FIBLA SilviaLOPEZ F. T25
A020 Wed, 11:00 99 CZECH REPUBLICCZECH R. 3 4 SPAINSPAIN . T01

Losers Round 3

A023 Wed, 13:00 2 PORTUGALPORTUGAL . 2 1 TURKEYTURKEY .
A023 Wed, 13:00 6 FRANCO VaniaFRANCO V. 6 2 KANATLAR ElçinKANATLAR E. T26
A023 Wed, 13:00 7 ROCHA SaraROCHA S. 0 7 KIBAROGLU EyllulKIBAROGLU E. T25
A023 Wed, 13:00 99 PORTUGALPORTUGAL . 5 2 TURKEYTURKEY . T24
A024 Wed, 13:00 2 SWITZERLANDSWITZERLAND . 2 1 SPAINSPAIN .
A024 Wed, 13:00 6 VON ROHR ClaudiaVON R. 6 3 LOPEZ FIBLA SilviaLOPEZ F. T27
A024 Wed, 13:00 7 FELDMANN ChristineFELDMANN C. 1 7 MATAS AmaliaMATAS A. T28
A024 Wed, 13:00 99 SWITZERLANDSWITZERLAND . 9 7 SPAINSPAIN . T28

Winners Qualification

A021 Wed, 13:00 2 GERMANYGERMANY . 2 1 NORWAYNORWAY .
A021 Wed, 13:00 6 SÜßENGUTH MelanieSÜßENGUTH M. 4 6 KJØRSVIK LineKJØRSVIK L. T19
A021 Wed, 13:00 7 IVANOVSKAIA VeronikaIVANOVSKAIA V. 7 3 TORVUND NinaTORVUND N. T20
A021 Wed, 13:00 99 GERMANYGERMANY . 4 3 NORWAYNORWAY . T28
A022 Wed, 13:00 2 SLOVENIASLOVENIA . 1 2 POLANDPOLAND .
A022 Wed, 13:00 6 GLOBOČNIK MajaGLOBOČNIK M. 4 6 LACKA IzabelaLACKA I. T17
A022 Wed, 13:00 7 GRADISNIK AnaGRADISNIK A. 7 3 ZALEWSKA OliwiaZALEWSKA O. T18
A022 Wed, 13:00 99 SLOVENIASLOVENIA . 2 5 POLANDPOLAND . T18

Losers Qualification

A025 Fri, 15:00 2 PORTUGALPORTUGAL . 0 2 NORWAYNORWAY .
A025 Fri, 15:00 6 FRANCO VaniaFRANCO V. 2 6 KJØRSVIK LineKJØRSVIK L. T22
A025 Fri, 15:00 7 ROCHA SaraROCHA S. 5 7 TORVUND NinaTORVUND N. T21
A025 Fri, 15:00 99 0 0
A026 Fri, 15:00 2 SWITZERLANDSWITZERLAND . 2 1 SLOVENIASLOVENIA .
A026 Fri, 15:00 6 VON ROHR ClaudiaVON R. 6 4 GLOBOČNIK MajaGLOBOČNIK M. T24
A026 Fri, 15:00 7 FELDMANN ChristineFELDMANN C. 2 7 GRADISNIK AnaGRADISNIK A. T23
A026 Fri, 15:00 99 SWITZERLANDSWITZERLAND . 5 4 SLOVENIASLOVENIA . T24

SE - Semi Finals

SE01 Fri, 17:00 2 GERMANYGERMANY . 2 0 SWITZERLANDSWITZERLAND .
SE01 Fri, 17:00 6 VOGELMANN TinaVOGELMANN T. 6 2 VON ROHR ClaudiaVON R. T22
SE01 Fri, 17:00 7 FILLER PiaFILLER . 7 2 FELDMANN ChristineFELDMANN C. T21
SE01 Fri, 17:00 99 0 0
SE02 Fri, 17:00 2 POLANDPOLAND . 0 2 NORWAYNORWAY .
SE02 Fri, 17:00 6 ZALEWSKA OliwiaZALEWSKA O. 1 6 KJØRSVIK LineKJØRSVIK L. T24
SE02 Fri, 17:00 7 LACKA IzabelaLACKA I. 3 7 TORVUND NinaTORVUND N. T23
SE02 Fri, 17:00 99 0 0

SE - Final

SE03 Fri, 20:30 2 GERMANYGERMANY . 2 1 NORWAYNORWAY .
SE03 Fri, 20:30 6 VOGELMANN TinaVOGELMANN T. 2 6 KJØRSVIK LineKJØRSVIK L. T05
SE03 Fri, 20:30 7 FILLER PiaFILLER . 7 1 TORVUND NinaTORVUND N. T06
SE03 Fri, 20:30 99 GERMANYGERMANY . 8 7 NORWAYNORWAY . T05