Home
News
About
About EPBF
The tasks of EPBF
Statutes
Financial Order
Standing Order
Court of Arbitration
Court of Arbitration Regulations
Members
Organisation
Regulations
EPBF Sports Regulations
Eurotour Regulations
Women Eurotour Regulations
Qualification Criteria WPA Events
EPBF European Championships Medal table
Tournament Sanctioning Catalogue
Tournament Sanctioning Application
WPA Regulations
WPA Rules of Play
Calendar
2025
2024
2023
2022
2021
2020
Tournaments
Dynamic Billiard European Pool Championships
Dynamic Billard Euro Tour Men
Predator Euro Tour Women
EPBF Youth Tour
Order of Play
My Account
Login
Create Account
Contact
Hall of fame
Medals
prev
Previous
Events
Menu
Login
Create Account
Home
Order of Play
News
About
About EPBF
The tasks of EPBF
Statutes
Financial Order
Standing Order
Court of Arbitration
Court of Arbitration Regulations
Members
Organisation
Regulations
EPBF Sports Regulations
Eurotour Regulations
Women Eurotour Regulations
Qualification Criteria WPA Events
EPBF European Championships Medal table
Tournament Sanctioning Catalogue
Tournament Sanctioning Application
WPA Regulations
WPA Rules of Play
Calendar
2025
2024
2023
2022
2021
2020
Tournaments
Dynamic Billiard European
Pool Championships
Dynamic Billard Euro Tour Men
Predator Euro Tour Women
Tournament:
EC Seniors 45+ / 8-Ball
EC Seniors 45+ / 9-Ball
EC Seniors 45+ / 10-Ball
EC Seniors 45+ / 14.1
EC Ladies 8-Ball
EC Ladies 9-Ball
EC Ladies 10-Ball
EC Seniors Teams
EC Seniors 55+ / 8-Ball
EC Seniors 55+ / 9-Ball
EC Seniors 55+ / 10-Ball
EC Seniors 55+ / 14.1
EC Ladies Teams
Contact
Hall of fame
Medals
prev
Previous
Events
Order of Play
General Information
Participants
Draw & Results
Order of Play
Flowchart
Livescore
Ranking
General Information
Participants
Draw & Results
Order of Play
Flowchart
Ranking
EPBF
European Championships
EPBF / Dynamic Billard European Pool Championships 2022 Laško
EC Women Teams
Order of Play
Filter Timeslots:
Show all Timeslots
Show all Timeslots
Only show Mar 7, 2022, 18:00
Only show Mar 8, 2022, 19:30
Only show Mar 9, 2022, 11:00
Only show Mar 9, 2022, 13:00
Only show Mar 11, 2022, 15:00
Only show Mar 11, 2022, 17:00
Only show Mar 11, 2022, 20:30
R1-A001
-
WT
2
GERMANY
GERMANY .
0
0
Walkover
R1-A005
-
WT
2
SWEDEN
SWEDEN .
0
0
Walkover
R1-A008
-
WT
2
POLAND
POLAND .
0
0
Walkover
LR1-A013
-
WT
2
Walkover
0
0
FRANCE
FRANCE .
LR1-A015
-
WT
2
Walkover
0
0
FINLAND
FINLAND .
LR1-A016
-
WT
2
CZECH REPUBLIC
CZECH R.
0
0
Walkover
Mar 7, 2022, 18:00
R1-A002
Mon, 18:00
WT
2
SPAIN
SPAIN .
2
0
FRANCE
FRANCE .
R1-A002
Mon, 18:00
WT
6
LOPEZ FIBLA Silvia
LOPEZ F.
6
3
LE GUEN Héloïse
LE GUEN H.
T19
R1-A002
Mon, 18:00
WT
7
MATAS Amalia
MATAS A.
7
6
CHEVRIER Camille
CHEVRIER C.
T20
R1-A002
Mon, 18:00
WT
99
0
0
R1-A003
Mon, 18:00
WT
2
SWITZERLAND
SWITZERLAND .
2
0
NETHERLANDS
NETHERLANDS .
R1-A003
Mon, 18:00
WT
6
VON ROHR Claudia
VON R.
6
2
RADEMAKERS Melissa
RADEMAKERS M.
T22
R1-A003
Mon, 18:00
WT
7
FELDMANN Christine
FELDMANN C.
7
3
RADEMAKERS Tamara
RADEMAKERS T.
T21
R1-A003
Mon, 18:00
WT
99
0
0
R1-A004
Mon, 18:00
WT
2
NORWAY
NORWAY .
2
1
TURKEY
TURKEY .
R1-A004
Mon, 18:00
WT
6
KJØRSVIK Line
KJØRSVIK L.
6
2
KANATLAR Elçin
KANATLAR E.
T24
R1-A004
Mon, 18:00
WT
7
TORVUND Nina
TORVUND N.
5
7
KIBAROGLU Eyllul
KIBAROGLU E.
T23
R1-A004
Mon, 18:00
WT
99
NORWAY
NORWAY .
3
1
TURKEY
TURKEY .
T21
R1-A006
Mon, 18:00
WT
2
SLOVENIA
SLOVENIA .
2
0
FINLAND
FINLAND .
R1-A006
Mon, 18:00
WT
6
GLOBOČNIK Maja
GLOBOČNIK M.
6
5
SAARINEN Laura
SAARINEN L.
T10
R1-A006
Mon, 18:00
WT
7
GRADISNIK Ana
GRADISNIK A.
7
2
VIRTANEN Miia
VIRTANEN M.
T09
R1-A006
Mon, 18:00
WT
99
0
0
R1-A007
Mon, 18:00
WT
2
PORTUGAL
PORTUGAL .
2
0
CZECH REPUBLIC
CZECH R.
R1-A007
Mon, 18:00
WT
6
FRANCO Vania
FRANCO V.
6
2
HUBRTOVA Veronika
HUBRTOVA V.
T17
R1-A007
Mon, 18:00
WT
7
ROCHA Sara
ROCHA S.
7
2
MLEJNKOVA Marketa
MLEJNKOVA M.
T18
R1-A007
Mon, 18:00
WT
99
0
0
Mar 8, 2022, 19:30
WR1-A009
Tue, 19:30
WT
2
GERMANY
GERMANY .
2
1
SPAIN
SPAIN .
WR1-A009
Tue, 19:30
WT
6
VOGELMANN Tina
VOGELMANN T.
6
2
LOPEZ FIBLA Silvia
LOPEZ F.
T17
WR1-A009
Tue, 19:30
WT
7
FILLER Pia
FILLER .
3
7
MATAS Amalia
MATAS A.
T18
WR1-A009
Tue, 19:30
WT
99
GERMANY
GERMANY .
4
2
SPAIN
SPAIN .
T21
WR1-A010
Tue, 19:30
WT
2
SWITZERLAND
SWITZERLAND .
1
2
NORWAY
NORWAY .
WR1-A010
Tue, 19:30
WT
6
VON ROHR Claudia
VON R.
5
6
KJØRSVIK Line
KJØRSVIK L.
T24
WR1-A010
Tue, 19:30
WT
7
FELDMANN Christine
FELDMANN C.
7
6
TORVUND Nina
TORVUND N.
T23
WR1-A010
Tue, 19:30
WT
99
SWITZERLAND
SWITZERLAND .
2
4
NORWAY
NORWAY .
T25
WR1-A011
Tue, 19:30
WT
2
SWEDEN
SWEDEN .
1
2
SLOVENIA
SLOVENIA .
WR1-A011
Tue, 19:30
WT
6
NGUYEN My
NGUYEN M.
6
0
GLOBOČNIK Maja
GLOBOČNIK M.
T11
WR1-A011
Tue, 19:30
WT
7
FURBERG Louise
FURBERG L.
5
7
GRADISNIK Ana
GRADISNIK A.
T12
WR1-A011
Tue, 19:30
WT
99
SWEDEN
SWEDEN .
8
10
SLOVENIA
SLOVENIA .
T11
WR1-A012
Tue, 19:30
WT
2
PORTUGAL
PORTUGAL .
1
2
POLAND
POLAND .
WR1-A012
Tue, 19:30
WT
6
FRANCO Vania
FRANCO V.
3
6
ZALEWSKA Oliwia
ZALEWSKA O.
T05
WR1-A012
Tue, 19:30
WT
7
ROCHA Sara
ROCHA S.
7
6
LACKA Izabela
LACKA I.
T06
WR1-A012
Tue, 19:30
WT
99
PORTUGAL
PORTUGAL .
1
4
POLAND
POLAND .
T04
LR1-A014
Tue, 19:30
WT
2
NETHERLANDS
NETHERLANDS .
0
2
TURKEY
TURKEY .
LR1-A014
Tue, 19:30
WT
6
RADEMAKERS Melissa
RADEMAKERS M.
5
6
KANATLAR Elçin
KANATLAR E.
T08
LR1-A014
Tue, 19:30
WT
7
RADEMAKERS Tamara
RADEMAKERS T.
4
7
KIBAROGLU Eyllul
KIBAROGLU E.
T09
LR1-A014
Tue, 19:30
WT
99
0
0
Mar 9, 2022, 11:00
LR2-A017
Wed, 11:00
WT
2
FRANCE
FRANCE .
0
2
PORTUGAL
PORTUGAL .
LR2-A017
Wed, 11:00
WT
6
CHEVRIER Camille
CHEVRIER C.
4
6
FRANCO Vania
FRANCO V.
T27
LR2-A017
Wed, 11:00
WT
7
LE GUEN Héloïse
LE GUEN H.
4
7
ROCHA Sara
ROCHA S.
T28
LR2-A017
Wed, 11:00
WT
99
0
0
LR2-A018
Wed, 11:00
WT
2
TURKEY
TURKEY .
2
0
SWEDEN
SWEDEN .
LR2-A018
Wed, 11:00
WT
6
KANATLAR Elçin
KANATLAR E.
6
5
NGUYEN My
NGUYEN M.
T17
LR2-A018
Wed, 11:00
WT
7
KIBAROGLU Eyllul
KIBAROGLU E.
7
1
FURBERG Louise
FURBERG L.
T18
LR2-A018
Wed, 11:00
WT
99
0
0
LR2-A019
Wed, 11:00
WT
2
FINLAND
FINLAND .
1
2
SWITZERLAND
SWITZERLAND .
LR2-A019
Wed, 11:00
WT
6
SAARINEN Laura
SAARINEN L.
6
4
VON ROHR Claudia
VON R.
T19
LR2-A019
Wed, 11:00
WT
7
VÄYRYNEN Riikka
VÄYRYNEN R.
3
7
FELDMANN Christine
FELDMANN C.
T20
LR2-A019
Wed, 11:00
WT
99
FINLAND
FINLAND .
1
4
SWITZERLAND
SWITZERLAND .
T20
LR2-A020
Wed, 11:00
WT
2
CZECH REPUBLIC
CZECH R.
1
2
SPAIN
SPAIN .
LR2-A020
Wed, 11:00
WT
6
HUBRTOVA Veronika
HUBRTOVA V.
6
5
MATAS Amalia
MATAS A.
T26
LR2-A020
Wed, 11:00
WT
7
MLEJNKOVA Marketa
MLEJNKOVA M.
2
7
LOPEZ FIBLA Silvia
LOPEZ F.
T25
LR2-A020
Wed, 11:00
WT
99
CZECH REPUBLIC
CZECH R.
3
4
SPAIN
SPAIN .
T01
Mar 9, 2022, 13:00
WQ-A021
Wed, 13:00
WT
2
GERMANY
GERMANY .
2
1
NORWAY
NORWAY .
WQ-A021
Wed, 13:00
WT
6
SÜßENGUTH Melanie
SÜßENGUTH M.
4
6
KJØRSVIK Line
KJØRSVIK L.
T19
WQ-A021
Wed, 13:00
WT
7
IVANOVSKAIA Veronika
IVANOVSKAIA V.
7
3
TORVUND Nina
TORVUND N.
T20
WQ-A021
Wed, 13:00
WT
99
GERMANY
GERMANY .
4
3
NORWAY
NORWAY .
T28
WQ-A022
Wed, 13:00
WT
2
SLOVENIA
SLOVENIA .
1
2
POLAND
POLAND .
WQ-A022
Wed, 13:00
WT
6
GLOBOČNIK Maja
GLOBOČNIK M.
4
6
LACKA Izabela
LACKA I.
T17
WQ-A022
Wed, 13:00
WT
7
GRADISNIK Ana
GRADISNIK A.
7
3
ZALEWSKA Oliwia
ZALEWSKA O.
T18
WQ-A022
Wed, 13:00
WT
99
SLOVENIA
SLOVENIA .
2
5
POLAND
POLAND .
T18
LR3-A023
Wed, 13:00
WT
2
PORTUGAL
PORTUGAL .
2
1
TURKEY
TURKEY .
LR3-A023
Wed, 13:00
WT
6
FRANCO Vania
FRANCO V.
6
2
KANATLAR Elçin
KANATLAR E.
T26
LR3-A023
Wed, 13:00
WT
7
ROCHA Sara
ROCHA S.
0
7
KIBAROGLU Eyllul
KIBAROGLU E.
T25
LR3-A023
Wed, 13:00
WT
99
PORTUGAL
PORTUGAL .
5
2
TURKEY
TURKEY .
T24
LR3-A024
Wed, 13:00
WT
2
SWITZERLAND
SWITZERLAND .
2
1
SPAIN
SPAIN .
LR3-A024
Wed, 13:00
WT
6
VON ROHR Claudia
VON R.
6
3
LOPEZ FIBLA Silvia
LOPEZ F.
T27
LR3-A024
Wed, 13:00
WT
7
FELDMANN Christine
FELDMANN C.
1
7
MATAS Amalia
MATAS A.
T28
LR3-A024
Wed, 13:00
WT
99
SWITZERLAND
SWITZERLAND .
9
7
SPAIN
SPAIN .
T28
Mar 11, 2022, 15:00
LQ-A025
Fri, 15:00
WT
2
PORTUGAL
PORTUGAL .
0
2
NORWAY
NORWAY .
LQ-A025
Fri, 15:00
WT
6
FRANCO Vania
FRANCO V.
2
6
KJØRSVIK Line
KJØRSVIK L.
T22
LQ-A025
Fri, 15:00
WT
7
ROCHA Sara
ROCHA S.
5
7
TORVUND Nina
TORVUND N.
T21
LQ-A025
Fri, 15:00
WT
99
0
0
LQ-A026
Fri, 15:00
WT
2
SWITZERLAND
SWITZERLAND .
2
1
SLOVENIA
SLOVENIA .
LQ-A026
Fri, 15:00
WT
6
VON ROHR Claudia
VON R.
6
4
GLOBOČNIK Maja
GLOBOČNIK M.
T24
LQ-A026
Fri, 15:00
WT
7
FELDMANN Christine
FELDMANN C.
2
7
GRADISNIK Ana
GRADISNIK A.
T23
LQ-A026
Fri, 15:00
WT
99
SWITZERLAND
SWITZERLAND .
5
4
SLOVENIA
SLOVENIA .
T24
Mar 11, 2022, 17:00
SF-SE01
Fri, 17:00
WT
2
GERMANY
GERMANY .
2
0
SWITZERLAND
SWITZERLAND .
SF-SE01
Fri, 17:00
WT
6
VOGELMANN Tina
VOGELMANN T.
6
2
VON ROHR Claudia
VON R.
T22
SF-SE01
Fri, 17:00
WT
7
FILLER Pia
FILLER .
7
2
FELDMANN Christine
FELDMANN C.
T21
SF-SE01
Fri, 17:00
WT
99
0
0
SF-SE02
Fri, 17:00
WT
2
POLAND
POLAND .
0
2
NORWAY
NORWAY .
SF-SE02
Fri, 17:00
WT
6
ZALEWSKA Oliwia
ZALEWSKA O.
1
6
KJØRSVIK Line
KJØRSVIK L.
T24
SF-SE02
Fri, 17:00
WT
7
LACKA Izabela
LACKA I.
3
7
TORVUND Nina
TORVUND N.
T23
SF-SE02
Fri, 17:00
WT
99
0
0
Mar 11, 2022, 20:30
F-SE03
Fri, 20:30
WT
2
GERMANY
GERMANY .
2
1
NORWAY
NORWAY .
F-SE03
Fri, 20:30
WT
6
VOGELMANN Tina
VOGELMANN T.
2
6
KJØRSVIK Line
KJØRSVIK L.
T05
F-SE03
Fri, 20:30
WT
7
FILLER Pia
FILLER .
7
1
TORVUND Nina
TORVUND N.
T06
F-SE03
Fri, 20:30
WT
99
GERMANY
GERMANY .
8
7
NORWAY
NORWAY .
T05